Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Moda Tasarımı Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Paranız Vaktinizden Daha Değersiz Değil!

Sanat merkezleri söz konusu olduğunda giderek artan eğitim kurumlarının sayısı güzel sanatlara merakı olan ve kendisini geliştirmek isteyen sanatseverlerin seçim yapmasını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Nitekim farklı kurumların sundukları oldukça değişken fiyatların da bu kafa karışıklığını arttırdığını söyleyebiliriz. Nitekim aynı durum moda tasarımı kursu fiyatları için de geçerli…

Eğitim sektörü de tıpkı diğer sektörler kaliteli ve kalitesiz firmaları bir arada barındırıyor. Son yıllarda açılan moda tasarımı kurslarının sayısına baktığımızda bu durumu olağan karşılayabiliriz. Ancak bu kurumların arasında yer alan kaçak ve düşük standartlara sahip kurs merkezleri ucuz moda tasarımı kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağına düşürmeye çalışıyor. Unutmayın ki her yıl moda tasarımı kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar. Eğer siz de bu tuzağa düşmek istemiyorsanız gelin moda tasarımı kursu fiyatları üzerindeki belirleyici faktörlere birlikte bakalım:

1. MEB Ruhsatı

Moda tasarımı kurs fiyatları söz konusu olduğunda hiç kuşkusuz en önemli faktörlerden biri MEB ruhsatıdır. Bir özel eğitim kurumunun moda tasarımı kursu gibi herhangi bir alanda kurs verebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alması ve MEB ruhsatına sahip olması gerekiyor. Ancak ucuz moda tasarımı kursu veren birçok eğitim kurumu MEB ruhsatına sahip değil! Kaçak moda tasarımı kursu veren bu tür firmalar düşük standartlarıyla öğrencilerinin hem vaktini ve parasını boş yere harcamasına neden olurken hem de tutkularını kaybetmelerine neden oluyor.

2. Eğitmen Kadrosu

Yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip bir eğitmen kadrosuyla eğitim vermek, moda tasarımı kursu fiyat tekliflerine etki eden faktörlerden bir diğeri. Ucuz veya ücretsiz moda tasarımı kursu veren kurumların büyük çoğunluğu kurs maliyetlerini azaltmak için deneyimsiz ve hatta henüz Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğrenci olan eğitmenlerden oluşan bir kadroya sahip. Eğer düşük bir standartta eğitim almak istemiyorsanız moda tasarımı kursu ücretleri hakkında araştırma yaparken eğitmen kadrosunu da göz önünde bulundurun.

3. Kurumun Deneyimi

Verimli bir eğitim için yalnızca eğitmen kadrosunun deneyimli olması yetmez! Buna ek olarak kurumun kendi deneyimi de alacağınız eğitimin kalitesinin belirler. Ancak moda tasarımı kursu fiyat teklifleri açısından baktığımızda deneyimli bir kurumdan eğitim almak biraz daha pahalı olabilir. Gerçi sektördeki birçok “yeni” eğitim kurumunun yalnızca kötü ünlerinin pazarlama açısından negatif etkilerini ortadan kaldırmak için isim değiştirerek sektöre yeniden giriş yaptığını düşünürsek deneyimli kurs merkezlerini tercih etmek çok daha güvenli gözüküyor.

4. Sınıf Mevcudu

Özellikle ücretsiz moda tasarımı kursu veren devlet veya belediye kurumlarının birçok insanın ilgisini çekmesi doğal. Ancak hemen söyleyelim bu tür ücretsiz moda tasarımı kursu veren kurumlarda çoğu zaman sınıfların kontenjanı 30-40 kişiye kadar çıkabiliyor. Böylesine kalabalık ve tıka basa dolu bir sınıfta alacağınız eğitimin ne derece kaliteli olacağını siz de tahmin edebilirsiniz. Dolayısıyla ucuz moda tasarımı kursu fiyatları ile hemen ikna olmadan önce kurs merkezine sınıf mevcutlarını sorun!

5. Kayıt Dondurma Hakkı

Moda tasarımı kursu fiyatları bakımından daha düşük teklifler yapan kurs merkezleri genellikle öğrencilerine olabildiğince az olanak sunar. Bunun altında tahmin edebileceğiniz gibi ne kadar etsek o kadar iyi mantığı yatıyor. Dolayısıyla ders telafisi ve kayıt dondurma hakkı gibi imkanları ucuz moda tasarımı kursu veren kurumlarda bulamayabilirsiniz. Size özel düzenlenmemiş bir program, ekstra maliyetler yaratabileceği gibi tutkularınız için yeterince zaman ayıramamanıza da neden olabilir.

6. Kurs Lokasyonu

Moda tasarımı kursu fiyatları bakımından düşük olsa bile toplu taşıma araçlarından ve şehrin merkezinden uzakta bir eğitim kurumundan kurs almak vaktinizi boşa harcamanıza neden olacaktır. Üstelik her ders için böyle uzun bir yolculuğa katlanmak zorunda olmak öğrenmeye olan hevesinizi de azaltabilir. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz moda tasarımı kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağa düşürmeye çalışır.

Önceliğiniz Fiyat Değil Kalite Olsun!

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket moda tasarımı kursu fiyatları ile eğitim olmaz! Paket moda tasarımı kursu fiyatları ile eğitim veren kurumların tuzağına düşerek sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun hazırlanmamış verimsiz bir moda tasarımı kursu ile zamanınızı boşa harcamayın. Unutmayın, zamanınız paranızdan daha değersiz değil!

Resim Akademi’de moda tasarımı kursu fiyat politikalarına değil, alacağınız eğitimin kalitesine odaklanıyor, sizin için en uygun moda tasarımı kursu programını belirleyerek istek, beklenti ve ihtiyaçlarınıza hitap eden bir eğitim sunuyoruz. Eğlenceli aktiviteler, atölye çalışmaları ve mesleğin ustalarıyla söyleşiler yaparak bizimle geçirdiğiniz her dakikadan keyif aldığınızdan emin oluyoruz.

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77