Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu

El Sanatlarıyla Tarihe Yolculuk!

Geçmişten İlhamla Geleceği Yaratıyoruz…

Türk geleneğinde büyük yer tutan el sanatlarının sırlarını keşfetmek istemez misiniz? Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile geçmişten bugüne keyifli bir yolculuk yapıyoruz!

Geleneksel Türk el sanatları örneklerini inceleyecek, geleneği çağımızın sanat ve tasarım teknikleriyle birlikte yorumlayarak güncelleştirecek, sanatın kalbine arkeolojik bir gezi düzenleyeceğiz! Türkiye’nin en iyi resim okulu Resim Akademi’de el sanatları ustalarını ağırlayacağımız eşsiz bir program sizleri bekliyor!

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızı ayrıcalıklı bir hobi edinmek, el becerilerini geliştirmek, yeni bir meslek edinmek isteyen ve Türk el sanatları bölümlerine hazırlanmak isteyen sanat severler için özel olarak düzenledik.

Her yıl özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

özel geleneksel türk el sanatları kursu

Tüm Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
12 Hafta 30 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile sizlere 12 hafta 30 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, ayrıcalıklı bir hobi edinmenizi sağlıyor, el becerilerinizi geliştirerek yeni bir meslek edinmenize destek oluyoruz. Geleneksel Türk el sanatları yolculuğumuza temel tasarım ve çizim bilgilerimizi gözden geçiriyor, sonrasında kursiyerlerimizin ilgi alanlarına göre programımıza hat, ebru, minyatür, çini ve tezhip dersleri ile devam ediyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Resim Akademi

Kültürümüzün bir parçası olan geleneksel el sanatlarına meraklı mısınız? Peki, özel geleneksel Türk el sanatları kursuna katılarak yaratıcılığınızı konuşturmaya ne dersiniz? Öyleyse hemen Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel geleneksel Türk el sanatları kursuna gelin, harika bir hobi edinin!

özel geleneksel türk el sanatları kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta tasarımcıları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel geleneksel türk el sanatları kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel geleneksel Türk el sanatları dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel geleneksel türk el sanatları kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarınızı hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı özel Türk el sanatları kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

özel geleneksel türk el sanatları eğitimi

Vakit Kaybetmeden Harekete Geç!

Kendinize ve hobilerinize zaman ayırmak için daha fazla beklemeyin! Hayata bir mola vermek istiyorsanız soluğu Resim Akademi’de alın…

Hayal gücünüzle yeni bir dünya yaratmak, bu dünyayı da gündelik hayatta sürekli karşılaştığınız dokunuşlarınızla güzelleştirmek istemez misiniz? Cevabınız evetse aradığınız her şeyi özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızda bulacaksınız. Vakit kaybetmeden tutkularınızın peşinden koşun, mutluluğu yeniden keşfedin!

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda Türk el sanatlarına olan hayranlığınızı ve el becerilerinizi açığa çıkarın, hayatı sevmeye yeniden başlayın.

Hayat Çok Mu Renksiz?

İş, okul, sorumluluklar, yetişmesi gereken projeler, hazırlanılması gereken sınavlar derken kendinize bir türlü vakit ayıramadığınızı mı fark ettiniz? Bu gidişe dur demek elinizde!

Türkiye’nin en aktif resim okulu Resim Akademi’de hayatınıza renk katın! Yeni hobiler edinin, sosyalleşin, hayata karışın, müze gezileri ve el sanatları sergileriyle sanatın güzelliklerini keşfedin… Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile eğlenirken öğrenin, el becerilerinizi geliştirin, sanat merkezli dostluklar kurun!

Potansiyelinizi keşfetmek, hayatınızı sıkıcılıktan kurtarmak, monoton bir döngüye hapsolmaktan sıyrılmak istiyorsanız şimdi tam zamanı!

özel geleneksel türk el sanatları eğitimleri
özel geleneksel türk el sanatları dersi

Yeteneklerini Dinle, Doğru Kararı Ver!

Ayrıcalıklı bir hobi ya da yeni bir meslek… Resim Akademi’de sanatın büyüleyici dünyasına adım atacak, potansiyelinizin farkına varacaksınız!

Tamamen size ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanan özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile farklı sanatlar hakkında bilgi edinin, geleceğinizi yeteneklerinizle şekillendirin. Workshop ve söyleşilerimizde ağırladığımız usta sanatkarlara eserlerinin püf noktalarını sorun, hobinizi mesleğiniz haline getirecek ipuçları alın, hayalleriniz gerçek olsun.

Kendinizi gerçek anlamda tanımak için en doğru adrestesiniz. Resim Akademi’de kazanacağınız becerilere siz de hayret edeceksiniz…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Türkler için son derece önemli bir yeri bulunan geleneksel el sanatları, hem bir tarihi miras hem de inanılmaz bir görsel şölen… Türk sanat eserlerinin motifleri, dokuları ve yaşattığı duyguları, sizi derinden etkiliyorsa sizin için özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile buluşmanın tam zamanı! Gelin, hem nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün hem de bir çayımızı/kahvemizi için.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel geleneksel Türk el sanatları dersleri veriyoruz.

özel geleneksel türk el sanatları kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel geleneksel Türk el sanatları dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Geleneksel Türk El Sanatlarının Yaşatılmasına Sizin de Katkınız Olsun! - Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu

Türk mimarisinde önemli bir yeri bulunan çini sanatını merak ediyor musunuz? Ya da hat sanatı ile ilgili özel bir ilginiz var mı? Ebrudan çiniye, tezhipten minyatüre kadar geleneklerimizde önemli bir yere sahip olan tüm el sanatlarını daha yakından tanımak istiyorsanız Resim Akademi’de buluşalım! Hem yepyeni bir hobi edinin hem de kültürel miraslarımıza sahip çıkın!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
özel geleneksel türk el sanatları kursları

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik Türk el sanatları eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
geleneksel türk el sanatları kursu ücret

Geleneklerinizi Koruyun!

Geleneklerimizin önemli bir parçası olan Türk el sanatlarını daha yakından tanımak için özel geleneksel Türk el sanatları kursuna gelin!

Kayıt Ol »

Sanat Eserleri Yaratın!

Yaratıcılığınızı asla kaybetmemeniz ve günlük yaşamınızda ihtiyaç duyduğunuz motivasyonu sağlayabilmeniz için sanattan kopmayın!

meb ruhsatlı özel geleneksel türk el sanatları kursu

MEB Ruhsatlı Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu

Öğrencilerin geleceğiyle oynayan ve hayallerini çalan merdiven altı kurumlara karşı çıkıyor; vermiş olduğumuz özel eğitimlerde kalitemizi, Milli Eğitim Bakanlığı standartlarıyla gösteriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel geleneksel Türk el sanatları kursu olarak bireysel eğitimlere katılan her bir öğrencimizin alanında uzman ve deneyimli hocalardan el sanatlarının inceliklerini öğrenmesini sağlıyor; güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde özel geleneksel Türk el sanatları dersleri veriyoruz.

Bireysel olarak verdiğimiz tüm eğitimler gibi özel geleneksel Türk el sanatları kurslarında da Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun dersler işliyor, eğitimlerimizi kişilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine özel olarak planlıyoruz.

Resim Akademi ailesi olarak özel geleneksel Türk el sanatları kurslarına katılarak hem kişisel hem mesleki gelişimini sağlamak isteyen öğrencilerimize destek oluyoruz.

Uygulamalı Özel Geleneksel Türk El Sanatları Eğitimi

Çeşitli uygarlıklardan bugüne kadar gelen kültürel miraslarımıza sahip çıkmak ve bu sanat eserlerini yaşatmak isteyen öğrencilerimize uygulamalı özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi veriyoruz.

Söz konusu sanat olduğunda, teorik eğitiminde etkili olmadığını biliyor, bu amaçla başta özel geleneksel Türk el sanatları kursu olmak üzere tüm eğitimlerimizi pratik ağırlıklı olarak işliyoruz.

Atölyelerimizde özel geleneksel Türk el sanatları kursuna katılan öğrencilerimize; çiniciliği, ebru sanatını, minyatürü ve tezhip sanatını uygulamal bir şekilde anlatıyor, geleneklerini daha yakından tanımalarını ve kültürlerine sahip çıkmalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin derslerde yeni beceriler öğrenmelerine ek olarak aynı zamanda da eğlenceli vakit geçirmelerini destekliyoruz.

uygulamalı özel geleneksel türk el sanatları kursu
özel geleneksel türk el sanatları dersi

Uluslararası Özel Geleneksel Türk El Sanatları Standardı

Özel geleneksel Türk el sanatları katılan her öğrencimizin öğrenme hızının, becerisinin ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla standart bir eğitim programı uygulamak yerine kişiye özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel geleneksel Türk el sanatları eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve becerisini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz özel geleneksel Türk el sanatları kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

El becerilerinizi gelişirebilmeniz hatta ileride kendi yarattığınız sanat eserlerinden bir sergi açabilecek duruma gelebilmeniz için Resim Akademi, sizin tam da aradığınız kurs!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Kendini sanata adamış, geleneksel Türk el sanatlarında aradığı huzuru bulmuş kişilere ve el becerilerini profesyonel amaçlı olarak geliştirmek isteyen öğrencilerimize, özel geleneksel Türk el sanatları kursundan sonra da kendisini geliştirebilmesi için destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencimizi tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içindeki potansiyeli açığa çıkarmasını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istediği branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkabilmeleri, geleceklerini sağlam temeller üzerine oturtabilmeleri için kişisel gelişimlerini destekliyoruz.

özel geleneksel türk el sanatları dersleri
özel geleneksel türk el sanatları eğitimleri

Eğitim Sonrası Destek

Özel geleneksel Türk el sanatları kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi süresince edindiği bilgileri nasıl kullanması gerektiğini bilemeyen öğrencilerimize, özel geleneksel Türk el sanatları kursundan sonra da destek oluyoruz.

Mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Beceri ve başarılarıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize özel geleneksel Türk el sanatları eğitimleri dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara ve hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Keyif aldığınız bir işte çalışabilmeniz, başarılı bir sanatçı olabilmeniz ve kişisel gelişimini destekleyebilmeniz için Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

El Sanatlarının Yok Olmasına İzin Vermeyin!

El becerilerinizle, günümüzde eski önemini kaybeden Türk el sanatlarına yepyeni eserler bırakın!

Özgeçmişinizi Güçlendirin!

Özel geleneksel Türk el sanatları kursuna katılın, sosyal, aydın ve kültürlü bir imaj yaratın!

Mükemmel Bir Koleksiyon Oluşturun!

Özel geleneksel Türk el sanatları kursuna katıldıktan sonra becerilerinizi kullanın, kendinize sergi açın!

özel geleneksel türk el sanatları kursu mezunları

150 Mezun Öğrenci

Bugüne dek gelişimin sonu olmadığına inanan 150’den fazla öğrenciye özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi verdik ve kültürel gelişimlerini destekledik.

Uygulamalı ve kişisel ihtiyaçlara göre planladığımız özel geleneksel Türk el sanatları derslerinde, Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık. Öğrencilerimiz için her türlü ayrıntının üzerinde titizlikle durduk ve gelecek planları için onlarla birlikte yola çıktık.

Yaratıcı ve başarılı sanat eserleri üretmelerini, yeteneklerini konuşturmalarını ve sosyal olarak gelişmelerini sağladık.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Okuldu, işti, hayat telaşıydı derken kendinize pek fazla zaman ayıramadığınızı fark ettiyseniz ihtiyacınız olan molayı, özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile verin!

Özel geleneksel Türk el sanatları kursunu bitirdikten sonra dilerseniz sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi diğer hobi eğitimlerine katılabilir ya da dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimler ve workshoplar ile yeteneklerinizi yönlendirmeye devam edebilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da özel geleneksel Türk el sanatları kursumuzda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımıza katılabilirsiniz.

geleneksel türk el sanatları dersleri
sosyal etkinlikler özel geleneksel türk el sanatları kursu

Sosyal Etkinlikler

Resim Akademi’de öğrencilerimizi yalnızca geleneklerimizde önemli bir yeri bulunan unutulmaz Türk sanatları konusunda eğitmiyor, aynı zamanda onların kursumuzda keyifli vakit geçirmesini de istiyoruz!

Öğrencilerimizin eğitim aldığı özel geleneksel Türk el sanatları kursunda; en bilgili ve deneyimli zanaatkarlarını ve sanatçılarını kurumumuzda ağırlıyor, keyifli seminerler ve workshoplar düzenliyoruz. Öğrencimizin merak duygusunun gelişebilmesi için sektörüyle ilgili olarak etkinlikler organize ediyoruz.

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu öğrencilerimizin, diğer kurslara katılım sağlayan arkadaşlarıyla ve eğitmenleriyle kaynaşabilmesi için bowling ve satranç turnuvaları düzenliyoruz.

Sanat Cafe

Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat sohbetlerine eşlik edebileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi dışında vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet kurabilme, sosyalleşerek vakit geçirmenin tadını çıkarabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin her köşesinde sanatı bulabilirsiniz! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için gerekli olan her şey kurumumuzda!

bakırköy sanat cafe
özel geleneksel türk el sanatları workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en başarılı sanatçılarını, ebru ustalarını, zanaatkarlarını ve hattatlarını sizinle buluşturuyor, kendinizi geliştirebilmeniz için önemli avantajlar sunacak workshoplar düzenliyoruz.

Eserleri ve yetenekleriyle adını herkese duyurmuş ve başarısını ispat etmiş kişilerden el sanatlarının olmazsa olmazlarını öğreniyor, sanatta uzmanlaşmanın yolunuzu keşfetmenizi sağlıyoruz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri, işin ehlinden alıyor; genel kazanımlarınızı artırıyoruz.

Yıllarını bu işe adamış sanatçılardan önemli bilgiler öğreniyor, özel geleneksel Türk el sanatları kursunda size her açıdan faydalı olmayı amaçlıyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Detaylı Eğitim Programı

Geleneklerimizde önemli bir yere sahip olan, yıllar geçse de kültürümüzdeki etkisini hiçbir zaman yitirmeyen Türk el sanatları hakkında detaylı bilgiye sahip olabileceğiniz, yeni beceriler kazanabileceğiniz ve donanımlı bir sanatçı olabileceğiniz özel geleneksel Türk el sanatları dersi ile tamamen size özel olarak hazırlanmış eğitimlerden yararlanmak ve erken kayıt fırsatlarını kaçırmamak için hemen gelin!

Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimlerine katıldıktan sonra;
 • Sanatsal becerileriniz gelişecek,
 • Sanatla iç içe bir yaşam sürmeye başlayacak,
 • Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak,
 • Yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirecek,
 • Günlük yaşamın stresinden uzaklaşacak,
 • Yaşam kalitenizi artıracak,
 • Faydalı bir hobi edinmenizi sağlayarak günlük yaşamda kendinize vakit ayırma imkanına sahip olacak,
 • Daha az endişeli hissetmeye başlayacaksınız.
 • Benlik saygınızı ve öz değerinizi iyileştireceksiniz.

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımıza öncelikle temel çizim ve tasarım bilgilerimizi gözden geçirerek başlıyoruz. 1. ay özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızda;
 • Temel Sanat Eğitimi
 • Tasarımın Temel İlkeleri
 • Mesleki Tasarım, Tasarımda Kompozisyon Kuralları
 • Temel Çizim Teknikleri
 • Çizgi ve Ton Çalışmaları
 • Geometrik Form Çalışmaları
 • Nesne Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Renkli Kalem Egzersizleri
 • Üç Boyutlu Tasarım
 • Türk Tasarım Motifleri
Artık teorik bilgilerimizi gerçek dünyaya taşımaya hazırız! Özel geleneksel türk el sanatları kursları ile keyifli uygulamalar bizi bekliyor.

Hat sanatına ilgi duyan öğrencilerimizle birlikte özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımıza hat dersleri ile devam ediyoruz. Özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızın bu bölümünde;
 • Hat Sanatı Tarihi
 • Hat Çeşitleri
 • Hat Sanatında Ekoller
 • Hat Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Kalem Çeşitleri
 • Kalem Açma Usulü
 • Kağıt Boyama
 • Aharlama
 • Mühreleme
 • Sülüs Hattı ile Uygulamalar
 • Nesih Hattı ile Uygulamalar
İki aylık hat dersleri ile el yatkınlığınızı ciddi ölçüde geliştirecek, başarılı hat örnekleri ortaya çıkarmaya başlayacaksınız.

Eğer ebru sanatının temellerini öğrenmek istiyorsanız özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızda size de yer var! Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi yolculuğumuzda;
 • Ebru Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Ebru Boyama Çeşitleri
 • Ebru Çeşitleri
 • Battal Ebru
 • Tarz-ı Kadim
 • Mustafa Düzgünman Usulü
 • Ethem Efendi Usulü
 • Gelgit Ebru
 • Şal Ebrusu
 • Taraklı Ebru
 • Ebru Sanatında Sık Kullanılan Çiçekler
 • Çiçek Tasvirinde Renklerin Ayarlanması
 • Ebrunun Farklı Yüzeylere Uygulanışı
Ebru sanatının sırlarını öğrenmek, ruhunuzun rengini suya damıtmak istiyorsanız aradığınızı özel geleneksel Türk el sanatları dersleri ile bulacaksınız!

Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi programımızda ilgili kursiyerlerimizle birlikte minyatür derslerine devam ediyor, minyatür sanatında el yatkınlığımızı geliştiriyoruz. 2 ve 3. ay özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızda;
 • Geleneksel Minyatür Sanatında Perspektif
 • Minyatürde Işık ve Gölgelendirme
 • Minyatür Çiziminde Kullanılan Malzemeler
 • Renk Skalası, Doğa Unsurlarının Çizimi
 • Yer Şekillerinin Çizimi
 • Işık ve Gölge Egzersizleri
 • Hayvan Türlerinin Çizimi
 • İnsan Çizimleri
 • Klasik Minyatür Eserlerinin Analizi
Özel geleneksel Türk el sanatları kursları çizim becerilerinizi geliştirmenin yanı sıra sanat ufkunuzda da yeni bir boyut açacak!

Kursiyerlerimize sunduğumuz bir diğer seçenek de çinicilik! Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile çini dekorlamanın sırlarını öğreniyoruz… Özel geleneksel Türk el sanatları kursu derslerimiz arasında;
 • Çiniciliğin Tarihi
 • Desen ve Kompozisyon Çalışmaları
 • Ana Desenler
 • Geleneksel Desen Motifleri
 • Desen Tasarımı
 • Geleneksel Çinicilikte Desen Tasarımı
 • Çini Dekorlama
 • Taptap Uygulamaları
 • Çini Boyaları
 • Sırça Çekme
 • Renkli Sır Tekniği
 • Çinicilikte Hat Uygulamaları
Türk sanatının farklı boyutlarını özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi ile tanıyacak, kültür motiflerimizin güzelliğine hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile sizlere sunduğumuz son seçenek ise tezhip! Tezhip dersleri ile klasik kitap süsleme becerilerini kazanımlarımız arasına ekleyeceğiz. Özel geleneksel Türk el sanatları kursu programımızın son bölümünde;
 • Tezhip Sanatı ve Tarihi
 • Tezhip Sanatında Kullanılan Temel Motifler
 • Tezhip Sanatında Kullanılan Malzemeler
 • Renk Skalası
 • Müzehhip Üslubu
 • Şahkulu Üslubu
 • Sazyolu Üslubu
 • Tezhip Sanatında Boyama Usulleri
 • Kenarsuyu Bezemeleri
 • Altın Kullanımı ve Murakka
 • Tezhip Sanatında Hat Kullanımı
 • Kare Levha Tezhibi
Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı - 150’nin Üzerinde Mezun % 98 Katılımcı Memnuniyeti

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile sizlere 12 hafta 30 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, ayrıcalıklı bir hobi edinmenizi sağlıyor, el becerilerinizi geliştirerek yeni bir meslek edinmenize destek oluyoruz. Geleneksel Türk el sanatları yolculuğumuza temel tasarım ve çizim bilgilerimizi gözden geçiriyor, sonrasında kursiyerlerimizin ilgi alanlarına göre programımıza hat, ebru, minyatür, çini ve tezhip dersleri ile devam ediyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Programı

Özel geleneksel Türk el sanatları kursunda; çinicilik, hat sanatı, minyatür sanatı ve ebru gibi geleneksel Türk el sanatlarında uzmanlaşacak, elinizin hünerlerini yaratıcılığınızla birleştireceksiniz.

Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi; 3 aylık bir süreç olarak planlanmaktadır. Özel geleneksel Türk el sanatları derslerinde; tezhip sanatı, bezemeler, çinide desen tasarımı, çinicilikte hat uygulamaları, minyatür sanatında perspektif, ebru sanatında boyama çeşitleri gibi pek çok konu üzerinde durulmakta ve detaylı bir özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi verilmektedeir.

Özel geleneksel Türk el sanatları dersleri; öğrencilerin kendisini sosyal ve kültürel olarak daha doygun ve değerli hissedebilmesi için özenle hazırlanmaktadır.

Araştırmalar; el sanatlarından herhangi birinde yalnızca 45 dakika kadar bir süre vakit geçirmenin, kortizol (stres hormonu) seviyesini düşürdüğünü ortaya koymaktadır.

özel geleneksel türk el sanatları kursları

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Özel geleneksel Türk el sanatları kursumuza katılan ve özel geleneksel Türk el sanatları eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin tamamına kurum onaylı sertifika veriyoruz.

MEB sertifikalı bir kurs olarak özel geleneksel Türk el sanatları eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencimiz için ortak bir şekilde belirlediğimiz program dahilinde telafi ders işliyoruz.

Özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi veren eğitmenlerimizin tamamı, geleneksel el sanatları ve Türk kültürü alanında bilgi ve deneyim sahibi, akademisyenlik yapan, kültürel miraslara tamamıyla hakim kişilerdir.

Resim Akademi olarak özel geleneksel Türk el sanatları eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, özel geleneksel Türk el sanatları kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Özel geleneksel Türk el sanatları kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Özel geleneksel Türk el sanatları kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi özel geleneksel Türk el sanatları kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Hayır. Özel geleneksel Türk el sanatları dersi almak isteyen her yaştan öğrencimiz, derslerimize katılabilir.

Özel grafik tasarım eğitimleri, tamamen size, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize özel olarak planlandığı için anlamadığınız ya da tekrar etmek istediğiniz konularda dersinizi, dilediğiniz gibi işlersiniz. Özel geleneksel Türk el sanatları kursu tamamen becerilere odaklandığı için eğitmeninizin sizinle birebir olarak ilgilenmesini sağlarsınız. Aynı anda birden çok geleneksel el sanatını öğrenir, faydalı bir hobi edinmiş olursunuz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
özel geleneksel türk el sanatları kursu fiyatları

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

En önemli kültürel miraslarımızdan biri olan geleneksel el sanatları ile tanıştıktan sonra diğer öğrencilerimizin katıldığı eğitimlere göz atmaya ne dersiniz? Unutmayın, gelişimin sonu yok! Kendinizi sosyal, kültürel ve teknik açıdan her zaman yenilemeye devam edin! İşte, özel geleneksel Türk el sanatları kurslarına katılan öğrencilerimizin faydalandığı diğer eğitimler…

Özel Geleneksel Türk El Sanatları Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel geleneksel Türk el sanatları kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

150+

Mezun Öğrenci

Özel geleneksel Türk el sanatları kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

255

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 1.275 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77