Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Kursu Fiyatları – Aylık 1250 TL’den Başlayan Resim Eğitimleri!

Resim Eğitimi Fiyatları Ne Olmalı? Resim Kursu Ücretleri Kaç TL'den Başlar!

Son yıllarda sanat ve resim kursu veren eğitim kurumlarının sayısı ciddi oranda arttı. Doğal olarak bu eğitim kurumları arasındaki fiyat farkları da sanatseverlerin dikkatini çekiyor. Peki resim kursu fiyatları neye göre belirleniyor? Ucuza resim eğitimi olur mu? Yüksek fiyat her zaman kalite anlamına mı gelir? Tüm bunlara gelin birlikte bakalım.

Resim kursu fiyatları üzerindeki tek belirleyici faktör kurumun yüksek kar elde etmek istemesi değildir. Hatta aksine sektördeki ciddi fiyat farklarına rağmen kurumların ettikleri karlar açısından baktığımızda ciddi bir fark olduğundan bahsedilemez. O zaman resim kursu fiyat teklifleri neden kurumlara göre bu kadar değişkenlik gösteriyor? 500 TL'ye de resim kursu var 4500 TL'ye de.

Resim kurs fiyatları; eğitim kurumunun MEB ruhsatına sahip olup olmadığına, eğitmen kalitesine, ders araç gereçlerinden sınıf mevcuduna, sosyal ve sanatsal aktivitelerden kurum olanaklarına kadar birçok faktör nedeniyle değişkenlik gösterebilir. Bu açıdan ücretsiz resim kursu vadeden kurumlara karşı daha temkinli yaklaşmanızı öneririz. Çünkü tüm bu faktörleri karşılayan bir özel eğitim kurumunun ücretsiz resim kursu verebilmesi olası değildir. Ücretsiz veya ucuz bir eğitimin kaliteden taviz vermesi bir noktada kaçınılmazdır.

Resim kursu fiyatları neye göre belirleniyor sizler için sıraladık. 500 ya da 1000 TL'ye neden resim kursu olmaz, resim kurs fiyatlarını etkileyen faktörler ve iyi bir sanat okulunun resim kursu fiyatları sayfamızda...

1250 TL – 2000 TL Arası Resim Kursları – Neler Beklememelisiniz?

Resim kursu fiyatları arasında karşınıza 1250 TL’ye de kurslar çıkacağını söylemiştik. Aylık 4 ders şeklinde alacağınız bu eğitimlerin ücretleri size ekonomik gelse de çocuğunuzun alacağı eğitimin kalitesi çok da net değildir. Genel olarak baktığımızda 1250 – 2000 TL arasında aylık fiyatlarla resim eğitimi veren kurumlardan konforlu, güvenli ve eğitici bir ortam beklememenizi söyleyebiliriz. MEB standartlarını karşılayan kurumların ücretlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüzde beklentilerinizi karşılamayacak durumlarla yüz yüze gelebilirsiniz. Amatör resim kursu fiyatları 1250 – 2000 TL arasında hatta daha altında olabilir.

2500 TL – 3000 TL Aralığındaki Resim Kursları – İyi mi Kötü mü?

Resim kursu fiyatları açısından bir üst sekme olan bu kurumlar aylık 2500 ila 3000 TL arası resim kursları çıkar. MEB standartlarını sağlamaya çalışan, eğitim kadrosunu geliştirmeye odaklanan resim kursları bu kategoridedir. Yalnız size ya da çocuğunuza özel bir eğitim planlaması, rehberlik desteği, çocuğunuz dersteyken sizin bekleyebileceğiniz alanlar, özel imkanlar ve alaka bu aralıktaki resim kursu fiyatları ile size sunulmayacak maalesef. Bu kurslar bütçesini düşünenlere hitap edebilir ancak resim gibi bir sanatı tam anlamıyla öğrenmenizi sağlamaz.

3500 TL – 4500 TL Resim Eğitim Ücreti Talep Eden Kurumlar - Resim Kursu İçin Çok Mu?

Resim kursları arasında her zaman daha iyisi vardır. Resim eğitimi fiyatları kurumların imkanlarına göre belirlenir. Bu nedenle geniş imkanlı bir resim kursu arıyorsanız aylık 3500 – 4500 TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Uzun yıllardır sektörde olan, MEB ruhsatına sahip, eğitim alanları güvenli ve geniş, sınıfları kalabalık olmayan resim kurslarının fiyatları biraz yüksek gelebilir. Ancak eğitmenleri resim eğitimlerinde deneyimlidir, kurum temiz ve rahattır, sizlere bekleme alanları, otopark, sosyal imkanlar ve özel rehberlik hizmetleri sunarlar. Aynı zamanda resim eğitim ücretleri ile kalitesi hakkında ipucu veren bu eğitim kurumları farklı ulaşım seçeneklerine yakın ve merkezi bir konumdadır.

Resim dersi ücreti olarak aylık 3500 – 4500 TL gibi bir kurs ödemesi yaptığınız bu kurumlarda eğitim danışmanları ve eğitmenlerin sizinle ya da çocuklarınızla özel olarak ilgilenmesini, gelişiminizi takip etmelerini, ders telafi imkanı sunmalarını beklemelisiniz. Kaliteli bir kurumdan eğitim almış olursunuz.

Yetişkin Resim Kursu Fiyatları - Resim Kursu Ücreti Yaşa Göre Değişir mi?

Resim dersi ücreti yaşa göre değişiklik gösterebilir. İyi bir yetişkin resim kursu 4000 TL’den başlar. Yetişkin resim dersi ücretleri; kurumun uyguladığı eğitim programının içeriği, eğitmenin deneyimi, özel ders olup olmaması, imkanlar gibi nedenlere bağlıdır. Özel resim dersi ücreti 6500 TL üstünde olabilir. Bunun nedeni eğitmenin tamamen sizle ilgilenmesi ve tüm aşamaları ayrıntılı olarak işlemesidir.

Yetişkin resim kursu fiyatları olarak bu ücreti isteyen kurumların da eğitmenlerinin yetişkin resim eğitimlerinde uzman olmasını, kurumun merkezi konumda olmasını, sizinle özel olarak ilgilenmelerini bekleyebilirsiniz. Adı bilinen bir kurum olup da yüksek ücretler isteyen ancak kısıtlı imkanlar sunan o kadar çok resim kursu var ki.

MEB Onayı - Resim Kursu Fiyatları

Bir resim kursu veya herhangi bir eğitim kurumunun temel standartları karşılayıp karşılamadığını anlamanın en iyi yolu MEB onayı olup olmadığını sormaktır. MEB onayı olmayan bir kurum, aslında kaçak bir kurumdur ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi’ne uymadığı için MEB ruhsatı alamamaktadır. Elbette resim kursu fiyatları açısından baktığımızda MEB standartlarına uymamak kurumun daha düşük maliyetle eğitim vermesini sağlayabilir. Ancak böylesi bir eğitim kalite bakımından şüpheli olduğu gibi deprem raporu, yangın merdiveni ve acil çıkışlar gibi hayati konular açısından da kurumun sizin için tehlikeli olduğunu gösterir.

Kurumun Deneyimi - Resim Eğitimi Fiyatları

Uzun yıllardır eğitim sektöründe hizmet veren, kalitesiyle sanatseverlerin güvenini kazanmış bir kurumun resim kurs fiyatları bakımından diğer kurumlara kıyasla daha yüksek olmasını doğal karşılamak gerekir. Yeni kurs merkezlerinin büyük bir bölümü insanların dikkatini çekmek ve müşteri havuzu kazanmak için kurs fiyatlarını düşük tutar. Ancak yeni açılan eğitim kurumlarının önemli bir kısmının her yıl yeni isimlerle insanların zamanını ve parasını çalan kaçak kurslar arasında olduğunu unutmayın! Bu nedenle geçmişi bilinen güvenilir bir kurumun insanların dikkatini çekmek için düşük resim kursu fiyatları gibi farklı stratejilere yönelmesine gerek yoktur.

Eğitmen Kadrosunun Deneyimi - Resim Kursu Ücretleri

Resim kursu başta olmak üzere bir eğitim programının gerçek anlamda verimli olabilmesi için eğitmenlerinin alanında uzman ve deneyimli olması son derece önemlidir. Resim kursu fiyatları açısından baktığımızda ise alanında uzmanlığını kanıtlamış eğitmenler, eğitim kurumunun maliyetlerini yükseltecek, doğal olarak bu da kurs fiyatlarına yansıyacaktır. Yine de ucuz resim kursu fiyatları karşılığında verimsiz bir eğitim alarak vakit kaybetmektense fiyattan önce kursun verimliliğini düşünmek çok daha doğrudur.

Sınıf Mevcudu - Ucuz Resim Kursu Olur Mu?

Eğitim kalitesinin yüksek olması yalnızca eğitmen kadrosu ve kurumun deneyimiyle ilgili değildir. Buna ek olarak daha az sayıda öğrencinin bulunduğu sınıflarda yapılan eğitimler çok daha verimli olacaktır. Bu noktada resim kursu fiyat teklifleri arasındaki farkın en büyük nedenlerinden birinin sınıf mevcudu konusunda gösterilen hassasiyet olduğunu vurgulamak gerekir. Kimi eğitim kurumları sürümden kazanmayı hedefleyerek kalabalık sınıflarda resim kursları düzenlemektedir. Ancak bu durum kursiyerlerin aldığı eğitim kalitesini doğrudan etkilemekte, ciddi oranda düşürmektedir.

Kursun Lokasyonu - Resim Kursu Fiyatları

Resim kursu fiyatları açısından önemli olan bir diğer faktör de kursun lokasyonudur. Doğrudan eğitim kalitesiyle ilgili olmasa da kurs lokasyonu, boş zamanınızın ne kadarını yollarda harcamanız gerektiğini etkileyeceği için göz ardı edilmemelidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına yakın olmayan kurslardan eğitim almak zamanınızı çalacağı gibi ayrıca kursa gitmeye olan hevesinizi de azaltacaktır.

Etkinlik Olanakları - Ücretsiz Resim Kursu Olur Mu?

Eğer yalnızca yeteneklerinizi geliştirmek ya da yeni bir hobi edinmek istemiyor, aynı zamanda gerçek bir sanat merkezinde sanatla dolu bir atmosferin tadını çıkarmak istiyorsanız eğitim kurumunun size sunduğu etkinlikleri de göz önünde bulundurmalısınız. Resim kurs fiyatları bakımından resim sergileri, müze gezileri, atölye çalışmaları, duayen sanatçılarla söyleşiler, sosyal aktiviteler, turnuvalar ve buna benzer etkinlikler kurs programının fiyatını biraz daha yukarı çekebilir. Buna karşılık kurs süresi boyunca alacağınızın keyfin de aynı oranda artacağını unutmamak gerekir.

Resim Kursu Fiyatları Kurumun İmkanlarına Göre Değişir!

Elbette kalite eşittir yüksek fiyat demek istemiyoruz. Yine de eğitim söz konusu olduğunda fiyat ve kalitenin belli oranda paralel ilerlediğini de göz ardı etmemek gerekir. Bir eğitim kurumu kursiyerlerine daha geniş imkanlarla verimli bir eğitim programı sunabilmek için bu doğrultuda bir bütçe planlaması yapmalıdır. Resim eğitimi fiyatları da bu bütçe planlamasının en önemli unsurlarından biridir. Bu nedenle karşınıza 1250 TL'den başlayan kurslar da çıkacak 4500 TL olanlar da.

Eğer resim kursu almayı planlıyor ve sizin için en ideal kursu arıyorsanız bizim önerimiz resim kursu fiyatları hakkında endişe etmeye başlamadan önce gerçekten size yararlı olup olmayacağını anlamak için kurumun kursiyerlerine neler vadettiğine bakmanızdır. Unutmayın ki zamanınız paranızdan daha değersiz değil!

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77