Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Ruhunuza ve Zihninize İyi Gelecek!

Resim ve sanatla iç içe olmak hem çocuklar hem de yetişkinler için oldukça yararlıdır. Resimle hayatınızı renklendirebilir, ayrıcalıklı bir hobi edinebilir, el becerilerinizi geliştirebilir, içinizdeki sanatçıyı keşfedebilirsiniz. Ancak resim yapmanın faydaları yalnızca bunlarla sınırlı değildir.

Resim yapmanın faydaları nelerdir sorusunu yanıtlarken ayrıca gündelik yaşama yaptığı katkılardan da bahsetmek gerekir. Resim yapmak, sadece boş zamanlarınızı zenginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda iş veya okul yaşamınızda karşılaştığınız zorluklarla daha kolay mücadele etmenize yardımcı olur, stresle başa çıkmak için gerekli olan enerjiyi depolamanızı sağlar ve hayata pozitif yönden bakmanızı kolaylaştırır.

Gelin, boş zamanlarda resim yapmanın faydaları neler, bir de yakından bakalım…

Hayal Gücü Gelişmiş, Sanatsever Çocuklar – Resim Yapmanın Çocuğa Faydaları

Resim yapmanın çocuğa faydaları söz konusu olduğunda ilk vurgu yapmamız gereken nokta yaratıcılıktır. Resim yapmak çocuklar için adeta hayal gücünün oyunla hayal gücünün birleştiği alandır. Resim yapmanın faydaları hakkında konuşurken çocuklarda çok yönlü gelişimi desteklediğini de unutmamak gerekir. Zihinsel, fiziksel ve duygusal gelişim açısından resim çizmenin faydaları arasında sayılabilir.

Sağlıklı çocuk gelişiminde sıklıkla yararlanılan resim yapmanın çocuğa faydaları açısından sayabileceğimiz diğer hususlar ise şu şekilde:

 • Resim yapmak çocuklarını kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak potansiyellerini açığa çıkarır.

 • Resim yapmanın çocuğa faydaları arasında vurgulanması gereken bir diğer nokta da özgüvendir. Hayal güçlerini kağıda aktararak başarı hissini tadan çocuklar, okul yaşamında ve gündelik yaşamda daha özgüvenli bir şekilde hareket eder.

 • Resim yapmak çocukların konsantrasyon ve odaklanma süresini artırmak için de ideal bir yöntemdir.

 • Resim yapan çocukların problem çözme becerileri daha gelişmiştir.

 • Resim yapmak okul hayatındaki başarıyı artırır ve gündelik hayattaki iletişim becerilerini geliştirir.

 • Çocuk resim kursları gibi kurslarıyla çocuklarınıza erken yaşta sanat sevgisi aşılayabilir, kendilerini sanatla ifade etmelerini sağlayabilirsiniz.

 • Resim yapmanın beyne faydaları arasında unutmamamız gereken bir nokta da göz, el ve beyin koordinasyonuna yaptığı katkıdır. Gelişim döneminde bolca resim yapan çocukların ince motor hareketlerde daha hızlı geliştiğini gözlemlenmiştir.

Resim yapmanın çocuğa yararları arasına pek çok başka nokta eklemek mümkündür. Özellikle resim kursları ile desteklediğinizde saydığımız gelişmeleri çocuklarınızda kısa sürede gözlemleyebilir, mutluluklarına tanıklık edebilirsiniz.

Boş Zamanlarınızı Sanatla Zenginleştirin – Resim Yapmanın Yetişkinlere Faydaları

Resim yapmanın faydaları dendiğinde aklınıza yalnızca çocuk gelişimi geliyorsa resim sanatının yararlarından önemli bir bölümü ıskalıyorsunuz demektir. Halbuki boş zamanlarda resim yapmanın faydaları en az çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de son derece önemlidir.

İş hayatının yoruculuğuna, yaşamınızdaki sorun ve sorumluluklara bir ara vermek için en iyi seçeneklerden biri resim çizmektir. İşte yetişkinler için resim kursunun yararları:

 • Resim yaparak kendinize ve sanata daha fazla zaman ayırabilir, boş zamanlarınızı kaliteli aktivitelerle değerlendirerek hayata pozitif bakmaya başlayabilirsiniz.

 • Resim yapmanın yararları arasında sanata bakışınızı geliştirmeyi de sayabiliriz. Özellikle hobinizi resim kursları ile destekleyerek ustaların sanat eserlerini yorumlayabilir, resim sanatının inceliklerini öğrenebilirsiniz.

 • Resim yapmanın faydaları yalnızca zihinsel kazanımlardan ibaret değildir. Göz ve el koordinasyonunuzu geliştirmek için resim dersleri alabilirsiniz.

 • Hayata sanatın perspektifinden bakabilir, kendinizi sanatla ifade etmeyi öğrenebilirsiniz.

 • Resim eğitimi alarak sanatla iç içe olmak daha duyarlı bir birey haline gelmenize katkı sağlar. Sanatla birlikte empati becerisi kazanır, çevrenizin, diğer canlıların ve dünyanın sorunlarına karşı kayıtsız kalamazsınız.

 • Resim yapmanın faydaları arasında saymamız gereken bir diğer başlık da iş hayatına sağladığı katkılardır. Resim dersleri ile odaklanmanızı geliştirebilir, iş hayatında daha başarılı bir birey haline gelebilirsiniz.

Hayatınıza yeni bir renk katmak, ayrıcalıklı bir hobi edinmek ve el becerilerinizi geliştirmek için resim dersleri alabilir, resim yapmayı öğrenerek iş yaşamınızda daha başarılı, gündelik yaşamda daha mutlu bir insan olabilirsiniz!

Hayatınızı Değiştirecek Resim Kursları İçin Resim Akademi

Resim sanatının inceliklerini keşfederek hayatınıza yeni bir renk katmak istemez misiniz? Gündelik kaygılara, iş hayatının yoruculuğuna ve monotonluğa dur deyin, tutkularınızın peşinden gidin. Yaşamınızı ev ile iş arasında geçmekten kurtarın, çocuklarınıza erken yaşta sanat sevgisini aşılayın, sanatı ailenizin bir parçası haline getirin!

Resim Akademi olarak resim kursu programlarımızda yalnızca becerilerinizi geliştirmeye odaklanmıyor, aynı zamanda eşsiz bir sanat atmosferinde her dakikasından keyif alacağınız uygulamalı dersler ve aktivitelerle sizlere hayatınızı değiştirme şansı sunuyoruz! Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de sanatın büyülü dünyasına adım atmak için hemen bize ulaşın, eğitim danışmanlarımızla görüşün, tutkularınızı daha fazla ertelemeyin…

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77