Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İç Mimar Maaşları Ne Kadar?

Sevdiğiniz İşi Yapın, Hem Mutlu Olun Hem Para Kazanın!

Güzel Sanatlar Fakülteleri genellikle gelecekte iş olanaklarının kısıtlı olacağı düşünülerek genellikle korkulan bölümlerdir. Ancak söz konusu iç mimarlık bölümü olduğunda durumun hiç de böyle olmadığını vurgulamak gerekir. İç mimarlık hem iş imkanları hem de maaşları itibariyle yeteneklerinizi gösterdiğiniz takdirde size çok sayıda fırsat sunar…

Gelin iç mimar maaşları hakkında konuşmaya başlamadan önce iç mimarlık iş imkanları açısından sizlere neler vadediyor, kısaca göz atalım. Sonrasında iç mimar ne kadar kazanır sorusuna cevap verecek, kendi işyerini açan serbest bir iç mimarla özel bir firmada iç mimarlık pozisyonunda çalışan bir bireyin gelirini kıyaslamaya çalışacağız.

İç Mimarlık İş İmkanları

İç mimarlık iş imkanları ve gelir açısından son derece tatmin edici meslekler arasında sayılabilir. Daha başlangıç seviyesinde deneyimsiz bir iç mimar maaşı bile çoğu zaman oldukça yüksektir. Elbette iç mimar ne kadar kazanır sorusuna yanıt vermeden önce kariyerinizi nasıl şekillendirmek istediğinize bakmak gerekir. Aşağıda sizler için iç mimarlık iş imkanları hakkında bilgi verdik. Nitekim iç mimarlık gerek ülkemiz gerekse Avrupa başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde giderek yükselen mesleklerden biridir. İşte iç mimarlık iş imkanları:

  • İç mimarlık bölümü mezunu olarak özel sektörde kolaylıkla iş bulabilirsiniz.

  • Kendi iç mimarlık ve tasarım ofisinizi açabilirsiniz.

  • Üniversitelerin Güzel Sanatlar, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinde akademisyen olarak kariyerinize devam edebilirsiniz.

  • İç mimarlık bölümü mezunu olarak iç yapılarda kullanılan malzemelerin tasarım, üretim ve uygulama aşamalarında çalışabilir, atölye, fabrika ya da tasarım stüdyolarında iş bulabilirsiniz.

İç Mimar Maaşları

İç mimar maaşları doğal olarak çalığınız firma ve pozisyona bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yukarıda da belirttiğimiz iç mimarlık mezunları; iç mimar olarak özel firmalarda çalışabilir, kendi bürolarını açabilir, iç mimarlık uygulamalarında kullanılan malzemelerin tasarımı ve uygulamasında iş bulabilir, akademisyen olarak kariyerine devam edebilir.

Tüm bu seçenekler için iç mimar maaşları birbirinden oldukça farklıdır. Yine de hemen söylemek gerekir ki bu farklılığa rağmen biraz deneyim kazandıktan sonra yüksek bir gelir elde etmeniz muhtemeldir. Kariyerinizin ilk dönemlerinde bile yüksek bir gelir düzeyi vadeden iç mimar maaşı deneyim kazandıkça yükselecek ve 5 haneli sayılara rahatlıkla ulaşacaktır.

Elbette iç mimarlık da diğer birçok meslek gibi çeşitli avantajların yanı sıra dezavantajlara da sahiptir. Ancak konu iç mimar maaşı olduğunda kazancın iç mimarlık açısından bir dezavantaj olmadığını vurgulamak gerekir!

Kendinizi Geliştirdikçe Kazancınız Artacak!

Yaratıcılığını tasarımlarıyla kanıtlayan bir iç mimar olarak kariyerinizi zirveye taşımak ve projelerinizle adınızdan söz ettirmek istiyorsanız kendinizi sürekli geliştirmeniz gerektiğini unutmayın! İşinizde öne çıkmak ve yüksek iç mimar maaşları ile gelirinizi katlamak için yalnızca iç mimarlık bölümünden mezun olmak yeterli değildir. İç mimar olarak dokunuşunuzun değerini göstermeli, yaşam ve çalışma alanlarını yeni baştan yaratabilmelisiniz.

Siz de geleceğin başarılı iç mimarlarından biri olmak istiyorsanız yeteneklerinizi geliştirmeye asla ara vermeyin! Resim Akademi’de kendini geliştirmek isteyenlere teknik eğitimler ve workshoplar hazırladık. Alanında deneyimli eğitmenlerle birlikte atölye çalışmalarına katılın, işin teknik sırlarını öğrenin, hem deneyim kazanın hem de kendinizi geliştirin...

[widget-175]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77