Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Kursu

Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Her yıl sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini ya yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyetle daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar.

En iyi sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu gibi spotlar elbette kulağa güzel geliyor. Ancak böyle spotların altındaki gerçeği kontrol etmezseniz kötü bir sürprizle karşılaşabilirsiniz. En iyi sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu nasıl seçilir merak edenler için 15 yıllık deneyimimizi sizinle paylaşacak, kötü bir sürprizle karşılaşmamak için dikkat etmeniz gereken noktaları aktaracağız. İşte sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu seçerken dikkat edilecekler:

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

MEB ruhsatı olmayan bir kurum sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursları da dahil olmak üzere hiçbir konuda eğitim veremez! Kaçak bir eğitim kurumundan sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu alarak suça ortak olmayın, düşük standartlarda eğitimlerle boşa vakit kaybetmeyin! MEB ruhsatı olmayan bir kurum; bina güvenliği, derslik standartları, eğitmen uzmanlığı ve kurs olanakları gibi hususların her birinde yetersizdir.

2. Kaç Yıldır Sektörde?

Yeni açılan sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursları genellikle kaliteli eğitim için gerekli olan organizasyon becerisine sahip değildir. Ayrıca yeni bir sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu gibi sektöre giriş yapan pek çok sanat okulu, aslında yalnızca isim değiştirerek kötü ününün dezavantajlarından kurtulmaya çalışmaktadır. Bu tür kurumlardan eğitim almadığınıza emin olmak için öğrenci yorumları ve geçmişleriyle öne çıkan, sektörde en iyi sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursları arasında gösterilen sanat okullarına yönelerek paranızı ve zamanınızı boşa harcamaktan kaçınabilirsiniz.

3. Eğitmen Kadrosu Deneyimli Mi?

Kurs maliyetlerini düşürmek isteyen bir sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu için deneyimli eğitmenlerle çalışmak adeta bir lükstür. Bu tür kursları deneyimli eğitmenlerle çalışmak yerine Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini eğitmen olarak istihdam etme yoluna gider. Ancak en iyi sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu hangisi sorusunun yanıtı hiç kuşkusuz deneyimsiz eğitmenlerle çalışan bir kurumdan geçmemektedir.

4. Sınıf Mevcudu Kaç Kişi?

Ucuz sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu veren kurumlar, çoğu zaman fiyatlarındaki uygunluğu fazla öğrenciyle telafi etmeye çalışır. Bu yüzden de öğrencilerini 20-30 kişilik sınıflarda verimsiz eğitimlere mahkum eder. Halbuki kaliteli bir sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu için sınıf mevcudunun maksimum 10-12 kişiden oluşması gerekir. Unutmayın ki en iyi sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu eğitmen – öğrenci iletişimine olanak tanımalıdır.

5. Etkinlikler Düzenliyor Mu?

Yalnızca sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursları ile yetinmiyor, keyifli etkinliklerle güzel vakit geçirmek, sanatınızın ustalarıyla söyleşiler yaparak meslek sırları hakkında sorular sorabilmek istiyorsanız sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu alırken eğitim kurumunun nasıl etkinlikler organize ettiğini sormayı unutmayın! Tasarım ve sanat yalnızca teknik bilgiden ibaret değildir, yeni aktivitelerle vizyonunuzu geliştirmeli, bakış açınızı zenginleştirebilmelisiniz…

Kalitesiz Kurslar Hem Vaktinizi Hem Paranızı Boşa Harcar!

Son yıllarda güzel sanatlara yönelik kurs sayılarının artmasıyla kaliteli bir eğitim kurumu bulmanın daha da zorlaştığını kabul etmek gerekiyor. Yine de yukarıda saydığımız başlıklara dikkat ederek kötü sürprizlere karşı daha temkinli yaklaşabileceğinize ve en iyi sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursu programını bulabileceğinize inanıyoruz.

Eğer gerçek bir sanat okulunun keyifli atmosferinde güzel vakit geçirirken bir yandan da işinizde ustalaşmak istiyorsanız Resim Akademi ile tanışın… Dünyanın sanat ve tasarım okullarının programları göz önüne alınarak düzenlenmiş Avrupa standartlarında sahne dekorları ve kostüm tasarımı kursları ile potansiyelinizi açığa çıkarın…

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77