Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sahne ve Dekor Tasarımı Taban Puanları

Güzel Sanatlar Fakültesi İçin Hazırlananlar Buraya!

Eğer geleceğinizi sahne arkasında geçirmek, tasarımlarınızla sahnelerin yıldızı olmak istiyorsanız Güzel Sanatlar Fakültelerinin 2 yıllık ön lisans programı olan Sahne ve dekor Tasarımı bölümü ile yeteneklerinizi değerlendirebilir, kariyerinizi çizim ve tasarım tutkunuzla şekillendirerek keyifli ve yaratıcı yönünüzü tatmin edecek bir meslek seçebilirsiniz.

Peki sahne ve dekor tasarımı bölümü nasıl kazanılır? Yazımızda sizlere sahne ve dekor tasarımı taban puanları hakkında bilgi verecek, sonrasında da sahne ve dekor tasarımı yetenek sınavları konusuna değinerek detaylar aktaracağız…

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Taban Puanları

Sahne ve dekor tasarımı bölümü ile yeteneklerinizi şekillendirmek istiyorsanız aşağıda verdiğimiz tabloya göz atın. Sizler için sahne ve dekor tasarımı taban puanları ve kontenjanları hakkında bilgi verdiğimiz bir liste hazırladık…

Üniversite

Bölüm

Taban Puanı

Başarı Sırası

Kontenjan

Puan Türü

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (Devlet)

Sahne ve Dekor Tasarımı

203,17322

1408115

25

TYT

 

Ancak bu noktada hemen hatırlatma yapmak gerekir ki ülkemizde sahne ve dekor tasarımı bölümü olan tek üniversite Akdeniz Üniversitesi değildir. Aşağıda sıraladığımız üniversiteler sanhe dekorları ve kostüm tasarımı yetenek sınavları ile bölüme öğrenci alımı yapmaktadır. Dolayısıyla bu üniversitelerde sahne dekoru ve kostüm tasarımı eğitimi almanız için TYT’den barajı geçmeniz yeterlidir:

  • Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (İstanbul)

  • Kocaeli Üniversitesi (Kocaeli)

  • Uludağ Üniversitesi (Bursa)

  • Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir)

  • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (Muğla)

  • Pamukkale Üniversitesi (Denizli)

  • Mustafa Kemal Üniversitesi (Hatay)

  • Süleyman Demirel Üniversitesi (Isparta)

  • Beykent Üniversitesi (İstanbul)

  • Yeniyüzyıl Üniversitesi (İstanbul)

Sahne ve Dekor Tasarımı Bölümü Nasıl Kazanılır?

Sahne ve dekor tasarımı bölümü yetenek sınavları ile alım yapar. Ancak yetenek sınavı öncesinde öğrencilerin TYT sınavına da girmesi gerekir. TYT sınavında baraj puanını geçmek yeterlidir. Baraj puanını geçen öğrenciler daha sonra sahne ve dekorü yetenek sınavları için üniversitenin sınav tarihlerini takip etmelidir.

Çoğu Güzel Sanatlar Fakültesi sahne ve dekor tasarımı bölümü yetenek sınavı sürecini iki aşamalı bir şekilde gerçekleştirir. İlk önce genel görsel algı ve çizim yeteneklerinden sınav olan öğrenciler ikinci aşamada ise daha çok bölüm özelinde test edilir. 

Uzman Eğitmenlerle Güzel Sanatlar Fakültesine Hazırlanıyoruz!

Sahne ve dekor tasarımı yetenek sınavları için hazırlanıyor, sınav tarihi yaklaştıkça endişeye mi kapılıyorsunuz? Resim Akademi’de alanında uzman eğitmenlerle sizlere gerçek bir sanat merkezinde keyifli bir ders programıyla kapsamlı bir destek sunuyor, yalnızca sahne ve dekor tasarımı yetenek sınavı için değil, kariyeriniz için erkenden hazırlanmanızı sağlıyoruz.

Gelin, bir kahvemizi için, hayalleriniz üzerine konuşalım. İhtiyaçlarınıza, isteklerinize ve hedeflerinize en uygun sahne ve dekor tasarımı eğitimi ile sizi sahne ve dekor tasarımı yetenek sınavları için hazırlayalım. Hayallerinize kavuşma fırsatını elinizden kaçırmayın!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77