Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Yaz Okulları - Yaz Okulu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Yaz Okulu Seçerken Dikkat Edilecekler

Yaz okulları, çocukların hem tatillerini verimli geçirdikleri hem de sosyalleşme ve eğlenme fırsatı buldukları bir ortam. Öğretici nitelikleri fazla olan ancak okul ortamının stresini barındırmayan yaz okulları; çocukların zihinsel, ruhsal, sosyal ve fiziksel gelişimini destekleyen ve yeni bir hobi edinmelerini sağlayan bir eğitim sistemine sahip. Dolayısıyla aileler tarafından çokça tercih ediliyor. 

Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklar için yaz okulunun çok daha faydalı olduğunu söylemek gerekiyor. Yoğun ve yorucu bir eğitim-öğretim döneminden sonra çocukların dinlenme ve eğlenme ihtiyaçlarını yaz okulları karşılıyor. Peki her yaz okulu iyi mi? Yaz okulu seçerken dikkat edilecekler neler? En iyi yaz okulları nasıl bulunur? Cevaplar yazımızda… 

Yaz Okulu Neye Göre Seçilir? Bu Özellikleri Arayın!

Çocuğunuzun yaz tatilini verimsiz geçirmesini istemiyorsanız yaz okulu araştırmanıza başlamalısınız. Dönemin koşulları gereği sokakta oynamayı bilmeyen ya da tek eğlenceyi telefonda vakit geçirmek sanan çocuklar için farklı bir dünya yaratan en iyi yaz okulları yanı başınızda olabilir. Ancak iyi bir yaz okulu seçmek için dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Yaz okulu seçerken dikkat etmeniz gerekenler: 

MEB Ruhsatlı Kurum Olması

Yaz okulu seçerken dikkat edilecekler arasında ilk sırada kurumun MEB ruhsatlı olup olmaması yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı onayı olmayan kurumların kaçak eğitim verdiklerini bilmeli ve çocuklarınızı bu eğitim merkezlerine emanet etmemelisiniz.  

Eğitmenlerin Deneyimi

En iyi yaz okulları, en iyi eğitmenlere sahiptir. Yaz okulu seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında bu unsur da var. Çocuğunuzla ilgilenmeyen ya da herhangi bir yetkinlikleri olmadığı için öğrencilere bir katkı sağlayamayan eğitmenlerden oluşan bir yaz okulunu kesinlikle tercih etmemelisiniz. Yaz okulu kaydı yaptırmadan önce eğitmenin alanındaki deneyimini öğrenmek isteyin. 

Eğitim Programlarının Yeterliliği

Yaz okulu seçimi yaparken eğitim programlarının detaylarına da bakın. Resim, müzik, dans, yaratıcı drama, tiyatro ve spor dallarında verilen eğitimlerin başlıklarını inceleyin. Yetersiz gördüğünüz kurumlardan eğitim almayın. 

Sertifika Verip Vermediği

En iyi yaz okulları öğrencilerinin eğitim aldıklarını belgeler. Sertifikasız eğitimlerin herhangi bir geçerliliği olmadığı için tavsiyemiz sertifika veren kurumlardan eğitim almanız yönünde. Çocuklarınızın alacağı yaz okulu sertifikası hem eğitim hayatlarına katkı sağlayacak hem de kariyerlerine.

Araç – Gereç Donanımı 

Yaz okulu seçerken dikkat edilecekler arasında elbette araç – gereç donanımı da var. Sınıfları yetersiz, havasız ve güvensiz olan; eğitim için gerekli teknolojileri barındırmayan, eksik ekipmanla ders işlemeye çalışan yaz okullarından eğitim almayın, çocuklarınızı mağdur etmeyin. 

Konum

Yaz okulu seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerden bir diğeri de merkezi konum olmalı. Çocuğunuzu göndereceğiniz kurumun İstanbul’un her noktasından kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda olması, hem yollarda vakit harcamamanızı sağlayacak hem de çocuklarınızı okula güvenle yollamanızı.

Öğrenci Sayısı

Yaz okulu seçerken dikkat edileceklerden bir diğeri de sınıfın kapasitesi. Kalabalık sınıflarda işlenen derslerin maalesef çocuklara bir yararı olmuyor. Sınıf mevcudu 15’i geçmeyen yaz okullarını tercih ederek çocuğunuzun sağlıklı bir eğitim almasına yardımcı olabilirsiniz. 

En İyi Yaz Okulları Çocuklarınızın Yararını Düşünenlerdir…

Yaz okulu seçerken dikkat edilecekler ve beklentilerinizi nasıl oluşturmanız gerektiği hakkında bilgiler verdik. Yaz okulu seçimi zor bir süreç olduğu için ilk etapta çocuklarınızın hangi eğitimleri almak istediğine odaklanarak çemberi daraltabilirsiniz. Ardından yaz okulu seçerken dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili yukarıda bahsettiğimiz özellikleri kayıt olmak istediğiniz kurumda arayabilirsiniz. 

En iyi yaz okulları maddiyattan çok çocuklarınızın eğitimlerden maksimum verim almasına odaklanır. Dolayısıyla eğitim ve kurum standartlarını da buna göre belirler. Eğitim odaklı yaz okulları, alacakları ücreti değil memnuniyetinizi önemserler. Siz de doğru kursu seçerek hem en iyi yaz okullarının kalkınmasına hem de çocuğunuzun kaliteli eğitim almasına yardımcı olabilirsiniz.  

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77