Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

1250 TL'den Başlayan Yaz Okulları - Yaz Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Yaz Kursu Fiyatlarını Belirleyen Faktörler – Yaz Okulu Fiyat Aralıkları

Çocuklar sadece okulda öğrenmezler. Hobi kursları, yaz okulları, sanat ve spor aktiviteleri çocukların yeni beceriler kazanmalarında etkilidir. Bunun farkında olan ebeveynler, son yıllarda okul dışında yaz kursları ve hobi eğitimleri ile çocuklarının farklı etkinliklere katılmasını destekliyor. Buna bağlı olarak her geçen gün sayısı artan yaz okulları; gerek yaz kursu fiyatları gerekse eğitim kalitesi açısından ailelerin akıllarını karıştırmakta, aralarında ciddi uçurum olduğu için yaz okulu seçimi yapmakta zorlanmaktadırlar. 

Yaz okulu fiyatları açısından baktığımızda; eğitimin ne olduğuna, kurumun MEB ruhsatlı olup olmadığına, eğitmen deneyimine ve konumuna bağlı olarak rakamların değiştiğini söyleyebiliriz. Bu faktörlerle beraber aylık ücreti 1000 TL’ye de yaz okulu görebiliyoruz, 5000 TL’ye de… Gelin isterseniz yaz kursu ücretleri üzerinde belirleyici olan tüm bu faktörlere yakından bakalım ve neden önemli olduklarını anlamaya çalışalım!

1250 TL – 2000 TL Arası Yaz Kursu Fiyatları

Yaz kursu kursu fiyatları arasında karşınıza 1250 TL’ye de kurslar çıkabilir. Aylık olarak alınan bu ücretler içerisine tek ya da birkaç branşta dersler dahil olabilir. Çocuklarınız resim, dans, müzik gibi branşlardan birini seçenilir. Ekonomik olan bu yaz kursları çocuklarınızın gelişimi açısından baktığımızda biraz yetersiz kalabilir. Bakanlık standartları düşünüldüğünde de ucuz yaz kurslarının ruhsatı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. 

2500 TL – 3000 TL Aralığındaki Yaz Kursları

Yaz kursu fiyatları olarak 2500 - 3000 TL arasındakilerin gelişmekte olan kurslar olduğunu söyleyebiliriz. Milli Eğitim Bakanlığı standartlarını yakalamaya çalışan, farklı branş dersler sunan, eğitmenleri ucuz yaz okullarına göre daha iyi olan kurslardır bunlar. Yalnız çocuklarınızn yararlanabileceği imkanlar yine de kısıtlı olabilir. Özel eğitim planlaması, rehberlik desteği, sosyal alanlar ya da farklı kurslar barındırmayabilir. Mutlaka eğitim içerikleri hakkında bilgi edinmeniz gerekir. 

3500 TL – 4500 TL Yaz Okulları - En İyiler Pahalı Olanlar mı?

Başlıkta sorduğumuz sorunun yanıtı elbette hayır. Her zaman pahalı olan yaz okulları iyidir diye bir kural yok. Ancak yaz okulu fiyatları açısından yüksek olanlar imkanları geniş olan kurslardır diyebiliyoruz. İyi bir yaz okulu için aylık 3500 – 4500 TL gibi bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

Uzun yıllardır yaz okulu olarak hizmet veren, MEB ruhsatı olan, az sayıda mevcutla ders işleyen, eğitmenleri daha deneyimli yaz okulları sizi ve çocuklarınızı elbette daha mutlu edecektir. Hijyenik alanlar, bekleme salonları, otopark, sosyal imkanlar ve özel rehberlik hizmetleri sunarlar. Ayrıca yaz okulu ücretleri fazla olan bu kurumların merkezi olması size yol masrafları açısından da avantaj sağlayacaktır. 

Kurumun MEB Ruhsatı Var Mı? – Yaz Kursu Fiyatları

Yaz kursu fiyat araştırmanızda karşınıza uygun seçeneklerin de bütçenize fazla gelecek alternatiflerin de çıkacağını söyledik. Bunun en büyük sebebi kurumların Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olup olmaması. MEB ruhsatı olmayan kaçak yaz kursları fiyatları, ruhsatı olanlara nazaran daha uygun olabiliyor. Yaz okulu fiyat olarak makul olsa da bina güvenliğinden müfredatlarına, ders içeriklerinden sınıf ortamlarına kadar hiçbir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayından geçmemiştir. Bu kursları tercih etmemekte yarar var. 

Kurum Deneyimli Mi? – Yaz Okulu Fiyatları

Yaz kursu ücretleri, bir kurumun deneyimine bağlı olarak da değişiyor. Yıllardır sektörde olan yaz okulları fiyatları daha yüksek olurken yeni açılan merkezler makul fiyatlar isteyebiliyor.  Deneyimli bir kurum; çocukların gelişimlerine gerçekten katkı sağlayacak ve güzel vakit geçirmelerine imkan veren bir eğitim ortamını yaratabilir ancak yeni açılmış yaz okulları sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Eğitimlerin Uzmanlığı ve Deneyimi Yeterli Mi? – Yaz Kursu Fiyatları

Yaz kursu ücret araştırmanızda hiç kuşkusuz eğitmenlerin kalitesini de göz önünde bulundurmalısınız. Yaz okullarında; müzik, resim, dans, spor gibi eğitimler olduğu için bu alanlarda uzman isimlerin eğitim verip vermediğini sorgulamalısınız. Yaz kursu fiyatları üzerinde etkili olan bu faktör ayrıca çocuğunuzun eğitimden verim alıp almayacağını da belirleyecektir. 

Sınıf Mevcutları Kaç Kişi? – Yaz Okulu Fiyatları

Çocuğunuzun iyi bir eğitim alabilmesi, eğitmeni ile rahatça iletişime geçmesi ve sınıf arkadaşlarıyla sağlıklı bir şekilde sosyalleşmesi için yaz kursu kontenjanlarının 10-12 aralığında olması gerekir. Uygun fiyatlı yaz kursları maliyetlerini karşılamak için bu sayıyı 30’a kadar yükseltebilir. Benzer şekilde ücretsiz yaz kursu veren kurumlarda da daha fazla öğrenciye bu imkanı sunabilmek için genellikle yaz okulları kontenjanları olması gerekenden yüksek tutmaktadır. Elbette bu yaz okullarını tercih etmemelisiniz. 

Derslik İmkanları ve Eğitim Araç Gereçleri Ne Düzeyde? – Yaz Kursu Fiyatları

Yaz kursu fiyatları üzerinde bir diğer etkili faktör de donanım ve araç-gereç imkanıdır. Ücretsiz yaz kursu genellikle herhangi bir teknolojik ekipmana para yatırmaz, eğitimi teorik tutmakta ısrar eder. Ancak kaliteli yaz kursları, eğitim donanımlarına ve teknolojilerine önem verirler. Yaz kursu ücret araştırması yaparken eğitim araç gereçlerinden yoksun olanları eleyin. 

Sertifika Veriyor Mu? – Yaz Okulu Fiyatları

Çocuklarınızın yaz okuluna gittiğini nasıl belgeleyeceksiniz? Ucuz yaz okullarını tercih ettiyseniz herhangi bir şekilde bu durumu belgeleyemeyebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitim ve sosyal hayatlarına hatta gelecekteki mesleklerine katkı sağlayacak yaz kursu sertifikaları veren okulları tercih etmelisiniz. Yaz okulu fiyatları açısından etkili olan bir diğer nokta da sertifika verip vermemesidir, unutmayın.

Kurumun Lokasyonu Nerede? – Yaz Kursu Fiyatları

Aynı şekilde yaz kursu fiyatları hakkında konuşurken unutmamanız gereken bir diğer başlık da kurs merkezinin konumu olmalıdır. Merkezi bir lokasyondan uzakta yer alan kurumlar yaz kursu fiyatları açısından daha uygun olsa da bunun anlamı vaktinizin büyük bir bölümünün yollarda geçeceğidir.

Yaz Kursu Fiyatları Öncesinde Kalitesine Dikkat Edin!

Yaz okulu fiyatları olarak makul bir beklentiye girebilirsiniz ancak önemli olan noktanın çocuğunuzun geçirdiği vakitten keyif ve verim almasıdır. Bu nedenle yaz kursu fiyatları önceliğiniz olmamalı. Çok sayıda farklı eğitim kurumu arasından yaz okulu için en verimli olanı seçmenin zor olduğunu kabul etsek de aktardığımız ipuçları ile doğru seçimi yapabileceğinize inanıyoruz.

Yaz kursu ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve yaz kursu fiyatları açısından bütçenize uygun bir alternatif öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77