Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Animasyon Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kötü Sürprizlerle Karşılaşmamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Son yıllarda oldukça rağbet gören sanat kurslarından biri olan animasyon kursu ile ilgili deyim yerindeyse her gün yeni bir eğitim kurumu açılıyor. Bu kadar çok sayıda yeni kurumun olmasıyla birlikte animasyon kursu fiyatları arasındaki farklılığın oranı da giderek artıyor. Buna bağlı olarak animasyon yapımına ilgi duyan pek çok insanın kafasının karıştığı da bir gerçek.

İtiraf etmek gerekiyor ki eğitim sektörü, diğer birçok sektör gibi kaliteli ve kalitesiz kurumları bir arada barındırıyor. Özellikle ucuz animasyon kursları ile eğitim veren birçok düşük standartlara sahip kurs merkezi, kursiyerlerin hem vaktini hem de parasını boşa harcamasına neden oluyor. Unutmayın ki her yıl animasyon kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar. Eğer siz de bu tuzağa düşmek istemiyorsanız gelin animasyon kursu fiyatları üzerindeki belirleyici faktörlere birlikte bakalım:

1. MEB Ruhsatı

MEB ruhsatı, bir eğitim kurumunun sahip olması gereken temel standartlara sahip olup olmadığını gösterdiği için animasyon kursu ararken kesinlikle ilk dikkat etmeniz gereken noktadır. Ucuz animasyon kursu fiyatları ile eğitim veren kurumların sözlerine kapılmadan önce MEB ruhsatına sahip olup olmadıklarını sorgulayın. MEB ruhsatı olmayan bir eğitim kurumu kaçaktır! Dolayısıyla eğitim vermesi yasal değildir. Böyle bir kurumun bina güvenliği, derslikler, eğitmen kadrosu, ders içeriği ve birçok hususta standartların altında kalması muhtemeldir.

2. Eğitmen Kadrosu

Animasyon kursu fiyat ve kalite dengesini sağlayan unsurlardan bir diğeri de eğitmenlerdir. Çoğu zaman ucuz veya ücretsiz animasyon kursu veren kurumlar, maliyetleri azaltmak için deneyimli eğitmenler yerine Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini eğitmen olarak işe alır. Gelecekte iyi birer eğitimci haline gelebilecek bu öğrenciler, henüz alanlarında yeterince deneyim sahibi olmadan işin sırlarını size öğretemezler. Animasyon kursu ücretleri hakkında karar verirken görüştüğünüz kurumlara eğitmenleri ile ilgili sorular sorun, sitelerini inceleyin.

3. Kurum Deneyimi

Eğitmenlerin deneyiminin yanı sıra eğitim kurumunun da deneyim sahibi olması son derece önemlidir. Nitekim deneyimsiz bir eğitim kurumu kaliteli bir eğitim için gereken organizasyon becerisine sahip değildir. Bu tür kurumlar genellikle eksikliklerini düşük animasyon kursu fiyat teklifleri ile kapatmaya çalışır. Buna ek olarak hatırlatalım ki piyasadaki yeni olduğunu söyleyen birçok eğitim kurumu aslında yeni filan değildir. Tam aksine kötü bir geçmişe sahip oldukları için yeni bir isim ve ucuz animasyon kursu fiyatları ile sanatseverleri kandırmaya çalışıyorlardır.

4. Sınıf Mevcudu

Kaliteli bir eğitim için olmazsa olmaz noktalardan biri sınıf mevcudunun çok fazla olmamasıdır. Animasyon kursu söz konusu olduğunda 12 kişilik bir kontenjanın aşılmaması gerektiğine inanıyoruz. Ancak düşük animasyon kursu fiyatları ile eğitim veren kurumlar sürümden kazanmayı hedefledikleri için sınıf mevcudunu 20-30 kişiye kadar çıkartabilmektedir. Böylesine kalabalık bir sınıfta eğitmeninizle birebir etkileşim imkanınız neredeyse sıfırdır. Bu da eğitim kalitesinin ciddi oranda düşmesi anlamına gelir.

5. Ders Ekipmanları

Animasyon kursu fiyatları için en belirleyici faktörlerin başında ders ekipmanları gelir. Çünkü animasyon sanatının öğrenilmesi büyük oranda güçlü bilgisayarlara, yazılımlara ve üçüncü parti ekipmanlara bağlıdır. Ancak ucuz animasyon kursu veren eğitim kurumları genellikle bu tür imkanlardan yoksundur veya yoksun olmasa bile maliyetleri minimize etmek istedikleri için öğrencileri en kalitesiz ekipmanları kullanmak zorunda bırakır.

6. Öğrenci Yorumları

Animasyon kursu fiyatları hakkında araştırma yaparken dikkat etmeniz gereken noktaların başında kurumun deneyimi ve geçmişi olduğunu söylemiştik. Bu geçmişi öğrenmenin en iyi yollarından biri de öğrenci yorumlarını incelemektir. Animasyon kursu fiyat teklifleri ile ikna olmadan önce geçmiş öğrencilerin kurs hakkında yaptıkları yorumlara göz atın, vurguladıkları noktalara dikkat edin, size uygun bir program olup olmadığını anlamaya çalışın.

7. Kurs Lokasyonu

Animasyon kursu fiyatları bakımından düşük olsa bile toplu taşıma araçlarından ve şehrin merkezinden uzakta bir eğitim kurumundan kurs almak vaktinizi boşa harcamanıza neden olacaktır. Üstelik her ders için böyle uzun bir yolculuğa katlanmak zorunda olmak öğrenmeye olan hevesinizi de azaltabilir. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz animasyon kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağa düşürmeye çalışır.

Paket Animasyon Kursu Fiyatları ile Eğitim Olmaz!

Öğrencilerine sunduğu eğitim kalitesinden çok elde edeceği kazancı hesaplayan eğitim kurumları ucuz animasyon kursu fiyat paketleri ile animasyon yapımını öğrenmek isteyen sanatseverlerin dikkatini çekmeye çalışır. Ancak paket animasyon kursu fiyatları ile eğitim yapılamayacağının altını çizmek gerekir. Verimli bir animasyon kursu için öğrencinin seviyesi analiz edilmeli, beklenti ve ihtiyaçlarına uygun bir program hazırlanmalıdır.

Resim Akademi’de önceliğimiz animasyon kursu fiyatları değil, animasyon yapımının tüm inceliklerini doğru bir şekilde öğrenmeniz ve deneyim kazanmanız. Sizin için en ideal animasyon kursu programını birlikte belirleyerek her dakikasından keyif alacağınız bir deneyim sunuyor, ders telafisi ve kayıt dondurma gibi olanaklarla zamanınızı etkili kullanmanıza olanak sağlıyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77