Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir?

Güzel Sanatlar Lisesi veya Fakültesinde Okumak İstiyorsanız…

Herkes, tam da hayal ettiği gibi bir okulda okumayı ister. Özellikle de sanata gönlünü vermiş kişiler için güzel sanatlar fakültesinde okumak, mükemmel bir gelecek planıdır. Liseden itibaren alınan eğitimler ve kurulan hayaller, güzel sanatlar fakültelerine hazırlık sınavları gelip çattığında çok daha önemli bir hale gelir.

Biliyorsunuz, güzel sanatlar fakültelerinde rekabet çok yüksek. Yani tıpkı sizin gibi sanatçı olmayı hayal eden, yeteneklerini geliştirmek ve en seçkin ustalardan ders almak isteyen pek çok genç, kıyasıya mücadele halinde. Peki, hayatınızın bu en önemli aşamasında başarılı olmak için ne yapmanız gerekiyor? İşte, güzel sanatlara hazırlık kursu ile bilmeniz gereken tüm detaylar…

Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursu – Nasıl Bir Eğitim Almalısınız?

Güzel sanatlar fakültelerini kazanmak için katılacağınız resim kursundan neler beklemeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yetenek sınavlarına hazırlanacağınız resim kurslarının size zaman kaybettirmemesi, üniversite hayatınız boyunca gerekli olan sanatsal formasyonunu vermesi çok önemli… İşte, güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

Eğitim Kurumu Prestijli mi?

İlk olarak güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursunun eğitim programının onaylı olmasına dikkat edin. MEB’e bağlı güzel sanatlara hazırlık kurslarını tercih etmeye ve eğitim programlarının MEB tarafından onaylanmış olmasına özen gösterin.

Resim Kursu Başarılı mı?

Resim kurslarının başarılı olup olmadığını öğrenmeden asla hiçbir eğitime kaydolmayın. Kaç öğrenci yetenek sınavlarında başarı sağlamış, ne kadar memnuniyet sağlanmış? Bu soruların yanıtını mutlaka alın. Eğitim verdiği süre zarfında başarısını kanıtlamış, kursiyerlerinin pek çoğunu hedeflerine ulaştırmış ve mükemmele yakın bir başarı oranı sağlamış güzel sanatlara hazırlık kursunu tercih edin.

Eğitmenlerin Bilgisi ve Tecrübesi Yeterli Mi?

Güzel sanatlar lisesi hazırlık kurslarına ya da güzel sanatlar fakültelerine hazırlanıyor olmanız arasında hiçbir fark yok. Her ikisi de hayatınız için önemli bir dönüm noktası. Dolayısıyla resim kursu eğitmenlerinin alanlarından mezun ve pedagojik formasyon almış olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Çünkü bildiklerini başkalarına öğretebilme, farklı bir yetenektir. Dolayısıyla resim kursunda deneyim sahibi eğitmenlerin bulunması, başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Eğitim Araç ve Gereçleri Yeterli mi?

Güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken kurumları, kursiyerlerine sundukları teknik olanaklarla da değerlendirmek gerekir. Eğitimlerde kullanılacak gerekli ekipmanların olmaması öğrencinin konuları yeterince kavrayamamasına neden olur. Bu nedenle gideceğiniz kursun ekipman yeterliliğini kontrol etmenizi öneririz.

Uygulama Dersleri Ağırlıklı mı?

Güzel sanatlar yetenek sınavlarında teorikten çok pratik bilginiz ölçülecek. Bu nedenle güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursunuzun eğitim müfredatını inceleyin. Başarılı resim kursları genellikle uygulamalı öğrenme metodunu ön planda tutar.

Sınıflar Konforlu mu?

Güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursunda zamanınızı geçireceğiniz sınıfların ve atölyelerin konforlu olması çok önemlidir. Bu yüzden resim kursunun ferah, rahat ve aydınlık olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğitim Danışmanlığı Desteği Var mı?

Güzel sanat eğitimlerinde yönlendirme kavramı çok önemlidir. Eğitmenler öğrenciye farkında olmadığı bir yeteneğini gösterebilmeli ve onu yönlendirebilmelidir. Hangi alanda eğitim alacağına karar vermesini sağlamalıdır. Bu nedenle eğitim danışmanlığı vererek eğitim hayatınızı şekillendirebilecek resim kurslarını tercih edin.

Öğrencilerin Çalışmaları Sizi Etkiliyor mu?

Resim kursu tercihi yapmak için kaydolmak istediğiniz kurumu mutlaka önceden ziyaret etmelisiniz. Kurs öğrencilerinin ürettiklerine ve çalışmalarına göz gezdirmelisiniz. Yetenek sınavlarına hazırlanmanın mantığı dışında çalışmalar yapan kurslardan uzak durmalısınız.

Eğitmenlerin Çalışmaları Sizi Etkiliyor mu?

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu seçerken sadece öğrencilerin değil; eğitmenlerin de resim çalışmalarına bakmanız gerekiyor. Çünkü yetenekli bir öğretmen sadece öğretmen olarak kalmamalı aynı zamanda sanatçı olmalıdır. Bu yüzden resim kursu seçiminde ilk iş olarak eğitmenin kişisel sergilerinin olup olmadığını öğrenin, resim dersi çalışmalarını incelemek isteyin.

Merkezi Bir Konumda mı?

Merkezi lokasyonda olmayan ve birden fazla taşıt kullanmanızı gerektiren resim kurslarından uzak durun. Güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlanan öğrenciler olarak vaktinizi yolda değil, çizim yaparak harcamalısınız. Ayrıca merkezi olmayan resim kurslarının kalitesinden ve güvenilirliğinden şüphe edin.

Deneyimli ve Profesyonel Bir Resim Kursu Arıyorsanız…

Güzel sanatlara hazırlık kursu seçerken hedeflerinize yönelik ders içeriklerine sahip, eksiksiz bilgi verebilecek, uygulama yaptıracak ve gelişiminizi destekleyecek olanları tercih etmenizi öneririz. Böylece başarılı bir eğitim hayatı geçirir, önemli sanatçılardan ilham alırsınız.

Eğer isterseniz güzel sanatlara hazırlık kursu Bakırköy şubemize gelerek alanında uzman eğitmenlerimizle birlikte geleceğinizi daha sağlam temeller üzerine oturtabilirsiniz. Şunu asla unutmayın; sanat, en iyi gerçek bir sanat atmosferinde öğrenilir!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77