Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Hobi Amaçlı Resim Yapmanın Faydaları – İş ve Okul Stresine Birebir!

Hobi Olarak Resim Yapmak Her Yaştan İnsana İyi Geliyor…

İşten güçten kendinize vakit ayıramıyor musunuz? Çocuğunuzun okul ve sınav kaygıları hayatını olumsuz mu etkiliyor? Günlük yaşamın koşturmacalarından uzaklaşacağınız, stresi ve telaşı geride bırakacağınız bir uğraş mı arıyorsunuz? Hobi amaçlı resim yapmak hem sizin için hem de çocuklarınız için en iyi çözüm! 

Son yıllarda sanat kurslarına olan ilgi arttı ve bu kursların başında gerek çocuk gerek genç gerekse yetişkinler için resim kursları ilk sıralarda geliyor. Pek çok insan hobi olarak resim yapıyor ve bunu hayatlarının bir parçası haline getiriyorlar. Siz de bu insanlar arasında yer almak istiyorsanız ancak sizin için doğru olan hobinin resim olup olmadığına karar veremiyorsanız hobi amaçlı resim yapmanın faydaları ve günlük hayatınıza katkılarından bahsedeceğimiz yazımızı okumaya devam edin. İster kendiniz ister çocuklarınız, resim yapmaya başladığınızda farkı hissedeceksiniz. 

Çocuklar İçin Hobi Olarak Resim Yapmanın Faydaları – Yaratıcılıklarını Geliştirsinler!

Çocuklar ilk yaşlarından itibaren resim yapmaktan çok hoşlanırlar. El becerileri ve ince kasları kalem ve boya tutarak gelişir, kendilerini oyalamanın en iyi yolunu resim yapmakta bulurlar. Hal böyleyken hobi amaçlı resim yapmak çocuklar için oldukça faydalıdır. Gelin, bu faydalara bakalım: 

 • Hobi amaçlı resim yapmak çocukların ilk olarak yeteneklerini keşfetmelerini sağlar.

 • Resim yaparken konsantrasyonları artan çocuklar bu avantajı okulda da kullanırlar. 

 • Resim yapabildiklerini gördükçe özgüvenleri artar ve başarma güdüleri perçinlenir.

 • Hobi olarak resim yapan çocukların yaratıcılıkları daha fazladır.

 • Hobi olarak resim yapmak problem çözme becerilerini de geliştirir.

 • Hobi olarak resim yapmak çocukların el-göz ve zihin koordinasyonunu geliştirir.

 • Sınav ve gelecek kaygısından kurtulmalarına yardımcı olur.

 • Daha mutlu bireyler olurlar.

 • Sanatsal bakış açısı kazanırlar.

Hobi amaçlı resim yapmak çocukların estetik algılarını geliştirerek yaşıtlarından farklı düşünmelerini ve olayları yaratıcı bir şekilde yorumlamalarını da destekler. Sınav stresinden ve yaşlarına özgü kaygılardan resim yaparak uzaklaşırlar. 

Yetişkinler İçin Hobi Amaçlı Resim Yapmanın Faydaları – Günlük Hayatın Stresinden Uzaklaşın!

Resim sanatının yetişkinler açısından faydaları da oldukça fazla. İşte yetişkinler için hobi olarak resim yapmanın faydaları;

 • Hobi olarak resim yapmak kendinize zaman ayırmanızı sağlar.

 • Resim kurslarına giderek sosyalleşebilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

 • Hobi amaçlı resim yaparak hayatınızdaki olumsuzluklardan ve kaygılarınızdan uzaklaşabilirsiniz.

 • Resim yapmak monoton yaşam döngünüzü kırmanıza yardım eder, ayrıcalıklı bir uğraş edinmiş olursunuz.

 • Hobi amaçlı resim yapmanın yararları arasında estetik bakış açısı kazanmak da vardır. Hayata farklı gözlerle bakarsınız bu sayede. 

 • Hobi amaçlı resim yapmak el - göz koordinasyonunuzu da geliştirir.

 • Tıpkı çocuklarda olduğu gibi yetişkinlerde de resim yapmak odaklanma süresini arttırır.

 • Resim yaparak daha mutlu bir insan haline gelirsiniz.

 • Resim yapmanın faydaları arasında yeteneklerinizi keşfetmenize yardımcı olması da vardır. Kim bilir, belki de ünlü bir sanatçı olacaksınız. 

Hobi amaçlı resim yaptıkça daha az stresli ve kaygılı olacak, hayata olumlu taraflarından bakacaksınız. Renkler, desenler, doğa, canlılar ve gökyüzü, size iyi gelecek… 

Hobi Resim Kurslarına Gidin, Hedeflerinizi Gerçekleştirin!

Hobi amaçlı resim yapmak istiyorsunuz ancak bunu sadece sözde mi bırakacaksınız? Bu amacınızı ertelemeden hemen hobi resim kursu kaydınızı gerçekleştirin ve resim yapmaya başlayın. Dilerseniz ebru kursu, karakalem kursu, yağlı boya kursu gibi seçenekler arasından merak duyduğunuzu seçin; çocuklarınıza özel hobi resim kursu dışında, taş boyama, ahşap boyama, graffiti ve karikatür kursu gibi seçeneklerden yararlanın. 

Hobileriniz arasına bir yenisini eklemek, hayatın koşturmacalarından uzaklaşmak istiyor veya çocuğunuzu erken yaşta sanatla tanıştırmayı düşünüyorsanız hobi olarak resim yapmak tam size göre. Resim yapmanın faydaları ve hobi amaçlı resim kursu programları hakkında bilgi almak için hemen bize ulaşın, eğitim danışmanlarımızla görüşün, size ve çocuklarınıza en uygun programı birlikte planlayalım.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77