Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ebru Sertifikası Ne İşe Yarar? Sertifikalı Ebru Sanat Eğitimine Kimler Katılabilir?

Ebru Sertifikasına Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir? 

Ebru, her detayında Osmanlı döneminin izlerini taşıyan, akrilik ve sulu boya ile yapılan, en önemli Türk el sanatlarından biridir. Kitre ile yoğunlaştırılan su üzerine boya malzemeleri ile yapılan desenlerin kağıda aktarılması yolu ile yapılır. Eskiden geçim sağlamak için yapılan bir uğraşken günümüzde daha çok hobi amaçlı olarak tercih edilmektedir.

Tabii ebru sertifikası alıp ebru sanatçısı olmak isteyen, el becerilerine güvenen kişiler mevcut. Hayal gücüne ve yaratıcılığına güvenen bu kişiler de sertifikalı ebru sanatı eğitimine başvurarak tüm teknik detayları öğrenmekte ve profesyonel sanat kariyerine adım atmaktadır. 

Ebru Sertifikası Ne İşe Yarar?

Ebru sanatı kursuna kaydolup derslerinizi başarıyla tamamladığınızda ebru sertifikası alabiliyorsunuz. Sahip olduğunuz ebru sertifikası ile sanat okullarında ebru eğitmeni olarak, hediyelik eşya üretimi yapan yerlerde, matbaalarda sanatçı olarak çalışabiliyorsunuz. 

Bunun dışında ise isterseniz sertifikalı ebru sanatı eğitimi bitirip ebru sertifikası aldıktan sonra kendiniz de ebru dersleri verip yeni sanatçılar yetiştirebiliyorsunuz. Eğer ben sıradan mesleklerin insanı değilim, yeteneklerimi gösterebileceğim bir işte uzmanlaşmalıyım diyorsanız ebru kursları sizin için iyi bir seçenek olabilir. 

Sosyal olarak hobi kursu sertifikası ne işe yarar diye de merak etmiş olabilirsiniz. Ebru sanatı kursuna yalnızca meslek edinmek ve zanaat öğrenmek için katılmak zorunda değilsiniz. Hobi edinmek, boş vakitlerinizi değerlendirmek, zihninizi boşaltmak ve günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak için de ebru kursuna başvurabilirsiniz. 

Sertifikalı Ebru Sanatı Eğitimi Size Neler Katacak?

Ebru sertifikasını özgeçmişinize eklemeniz, farklı branşlarda iş başvurusu yapıyor dahi olsanız sizin kültüre, sanata ve değerlere ne kadar önem veren biri olduğunuzu gösterecektir. Her işveren sanatçı ruhlu, estetik algısı gelişmiş, yenilikçi düşünebilen ve görsel öğrenme becerisi kuvvetli çalışanlarla iş birliği yapmak ister. Ebru kurslarını bitirmiş olmanız, sizin tüm bu özelliklere sahip olduğunuzu gösterir ve mülakatlarda sizi bir adım öne çıkarır. 

Ebru sanatçısı olmak istediğinizde ise bu işte alaylı olmadığınız ve işe tüm yönleriyle, teknik detaylarıyla hakim olduğunuz için daha fazla prestije sahip olursunuz. Ebru sanatı kursuna gitmeyen bir rakibinize göre sanat merkezlerinden, resim kurslarından kabul alma ihtimaliniz daha fazla olur.

Ebru Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ebru sertifikası ne işe yarar, sertifikalı ebru eğitimine kimler katılabilir öğrendik. Şimdi de bu eğitimi almayı düşünenlerin en çok merak ettiği konuya geldi sıra: Ebru kursu fiyatları. Ebru kursu fiyatları, eğitim aldığınız merkezin konumundan, eğitim sektöründeki deneyimine, eğitmenlerin bilgisinden sizin için sunulan sosyal imkanlara kadar pek çok kritere göre değişiklik gösteriyor.

Ayrıca çocuklar ve gençler için düzenlenen ebru kursu fiyatları ile yetişkinlerinki de birbirinden farklı oluyor. Profesyonel olarak ebru sanatçısı olmak isteyen kişiler ve hobi edinmek amaçlı ebru sanatını öğrenmek isteyenler, farklı ders müfredatları ile ilerledikleri için ebru kursu fiyatlarında da farklılıklar oluşabiliyor. Bu yüzden ebru sertifikası alabileceğiniz iyi bir kurum araştırırken bu detaylara dikkat etmenizi öneririz. 

Resim Akademi olarak biz hem MEB onaylı bir kurumuz hem de Avrupa standartlarında ebru kursları planlıyoruz. Başarılı katılımcılara sunduğumuz ebru sertifikası ile bugüne kadar pek çok kişinin hayallerini gerçekleştirmesine aracı olduk. Gelin, bu sefer de sizin hayalleriniz gerçek olsun…

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77