Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Karakalem Kursu Fiyatları – En İyi Karakalem Kursu Hangisi?

Vaktiniz Paranızdan Daha Değersiz Değil!

Son yıllarda resim ve karakalem eğitimi veren kurumların sayısının büyük oranda arttığını gözlemlemek mümkün. Nitekim çok sayıda kurumun olmasıyla birlikte karakalem kursu fiyatları arasındaki değişkenlik de dikkat çekiyor. Birçok sanatsever, ucuz karakalem kursu seçeneklerini değerlendirerek karlı çıktığını düşünse de kursun sonunda iyi bir karakalem eğitimi alamamaktan yakınıyor.

Peki karakalem kursu fiyatları neye göre belirleniyor? Ucuz karakalem kursları aynı zamanda kaliteli olabilir mi? En iyi karakalem kursu için illa ki yüksek bir maliyete razı olmak mı gerekiyor? Aslında tüm bu sorulara kesin bir yanıt vermek o kadar da kolay değil.

Karakalem kurs fiyatları üzerinde belirleyici olan birçok faktör var. Özellikle kaliteli ve zengin bir karakalem eğitimi söz konusu olduğunda ucuz karakalem kursu vermenin pek de kolay olmadığını söylemek mümkün. Hele ki ücretsiz karakalem kursu için bu durum çok daha açık. Elbette çok daha kısıtlı imkanlarla işin yalnızca teknik tarafına odaklanarak ucuz karakalem kursları veren kurumlar mevcut. Ancak gerçek bir sanat eğitiminin sanatsal ve kültürel aktivitelerle zenginleştirilmiş, atölye çalışmalarıyla pratik yaparak deneyim kazanmanızı sağlayan bir programa sahip olması gerektiği de inkar edilemez.

Gelin, karakalem kursu fiyatları neye göre belirleniyor, birlikte göz atalım. En iyi karakalem kursu veren eğitim merkezini seçmek istiyorsanız aşağıda sayacağımız hususlara dikkat edin!

1. MEB Ruhsatı - Karakalem Kursu Fiyatları

Eğer bir kurum, MEB ruhsatı olmamasına rağmen karakalem kursu ya da herhangi bir alanda eğitim verdiğini söylüyor, eğitim kurumu olduğunu iddia ediyorsa o kurumun kaçak bir eğitim merkezi olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile özel eğitim kurumlarının hangi standartlara uyması gerektiğini belirlemiştir. Dolayısıyla en iyi karakalem kursu araştırmalarınızda bakmanız gereken ilk hususun MEB ruhsatı olduğunu vurgulayalım!

MEB ruhsatına sahip olmak karakalem kursu fiyatları söz konusu olduğunda kaçak kurslara kıyasla daha yüksek maliyetleri beraberinde getirebilir. Çünkü MEB standartlarına uygun olması için kurumun, eğitmen kadrosundan dersliklerine, acil çıkışlardan bina güvenliğine kadar pek çok alanda ek maliyetleri karşılaması gerekir. Bu da karakalem kurs fiyat tekliflerine doğal olarak yansıyacaktır.

2. Kurumun Deneyimi - Karakalem Kursu Ücretleri

Yazımızın başında son yıllarda karakalem eğitimi veren pek çok yeni kurs merkezinin açıldığını söylemiştik. Ancak itiraf etmek gerekir ki bu kurs merkezlerinin ömürleri yalnızca bir iki yıldan ibaret olmakta, sonrasında isim değişikliği yaparak yeni bir isimle sanki yeni bir kurummuş gibi tekrar sektöre girmektedirler. Bunun en büyük nedeni, önceki öğrencilerinin aldıkları kurslardan duydukları memnuniyetsizliktir.

En iyi karakalem kursu hangisi diye arıyorsanız deneyimli ve geçmişiyle öne çıkan bir kurumu tercih etmeniz çok doğaldır. Ancak yeni eğitim merkezlerinin aksine karakalem kursu fiyatları söz konusu olduğunda köklü kurumlar, standartlarını karşılayabilmek için abartılı indirimlerden uzak duracaktır. Yeni kurslar ise farklı müşterilerin dikkatini çekebilmek için karakalem kurs fiyatları ile eğitim verseler de eğitimlerinin kaliteli olacağı şüphelidir.

3. Eğitmen Kadrosu - Karakalem Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Karakalem kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörlerden biri de hiç şüphesiz eğitmen kadrosudur. Nitekim bir kurs programının kalitesi yalnızca kurumun değil, eğitmenlerinin de deneyimi ve uzmanlığıyla doğru orantılıdır. Ancak karakalem kursu fiyatları açısından baktığımızda alanında uzman, yıllarını resim sanatına vermiş ve sanata gönülden bağlı eğitmenlerden oluşan bir eğitmen kadrosu oluşturmak için yüksek maliyetler gerekir. Bu da doğal olarak karakalem kurs fiyat tekliflerine de yansıyacaktır.

4. Sınıf Mevcudu - Ucuz Karakalem Kursu Olur Mu?

Eğitim kurumu MEB standartlarını tamamen yerine getirse ve eğitmen kadrosu da alanında uzman, deneyimli eğitimcilerden oluşsa bile bir kurs programının verimli olması için sınıf ortamının da buna elverişli olması gerekir. Ucuz karakalem kursu veren kurumlar genellikle sürümden kazanmaya çalıştıkları için kursiyerlerini kalabalık sınıflarda verimsiz dersler işlemeye mahkum eder. Halbuki kaliteli bir karakalem kursu için maksimum 12 kişiden oluşan dersliklerde, birebir hoca öğrenci ilişkisinin kurulabileceği bir ortam şarttır. Ancak kabul etmek gerekir ki bu da karakalem kurs fiyatları açısından ek maliyet demektir.

5. Kursun Lokasyonu - Karakalem Kursu Fiyatları

Karakalem kursu fiyatları açısından önemli olan bir diğer faktör de kursun lokasyonudur. Doğrudan eğitim kalitesiyle ilgili olmasa da kurs lokasyonu, boş zamanınızın ne kadarını yollarda harcamanız gerektiğini etkileyeceği için göz ardı edilmemelidir. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına yakın olmayan kurslardan eğitim almak zamanınızı çalacağı gibi ayrıca kursa gitmeye olan hevesinizi de azaltacaktır. Aksatacağınız dersler, yol yorgunluğu ve buna benzer faktörler karakalem kursunun verimine olumsuz yönde etki edecektir.

6. Etkinlik Olanakları - Ücretsiz Karakalem Kursu Olur Mu?

Karakalem kursu başta olmak üzere herhangi bir sanat eğitiminin yalnızca işin tekniğine odaklanması büyük bir eksikliktir. Aksine gerçek bir sanat ve eğitim merkezi, öğrencilerine işi öğretmekle kalmaz, aynı zamanda sanatlarının ruhunu hissetmelerini de sağlamaya çalışır. Bu da büyük oranda resim sergileri, müze gezileri, atölye çalışmaları ve buna benzer etkinliklere bağlıdır. Karakalem kursu fiyatları açısından kursun sizlere sunduğu zenginlikler ve imkanlar fiyatı yükseltse de sanatla dolu bir atmosferde keyifli bir eğitim almanızı sağlar.

Önce Fiyata Değil, Kaliteye Bakın!

En iyi karakalem kursu; beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre özel düzenlenmiş, uluslararası standartlarda uygulama ağırlıklı bir eğitim veren karakalem kursudur. Karakalem kursu fiyatları hakkında düşünmeye başlamadan önce alacağınız eğitimin kalitesine odaklanın. Ucuz karakalem kursları ile zamanınızı boşa harcamayın. Zamanınız paranızdan daha değersiz değil, unutmayın!

Gelin, Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de sizin için en iyi karakalem kursu programını birlikte belirleyelim, kurumumuzu yakından görün, karakalem kursu fiyatları ve diğer merak ettikleriniz hakkında bilgi alın!

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77