Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Özel Ders mi Resim Kursu mu? Hangisi Daha Avantajlı?

Evde Resim Dersi Almak İyi Bir Fikir mi? Resim Kursu Ne Gibi Ayrıcalıklar Sunuyor?

Resim öğretmeni olmak, resim sanatını tanımak, hobi edinmek ya da mesleki anlamda kazanım sağlamak üzere resim eğitimi araştıranların karşısına iki seçenek çıkar: Resim özel dersi ve resim kursu. Artılar ve eksiler değerlendirilirken resim dersi saat ücreti ve resim kursu fiyatları karşılaştırılır. 

Sonuç yine ikilem olduğunda da özel resim dersi ile resim kurslarının avantajları, katılanların yorumları ve sonuçlar değerlendirilir. Eğer her halükarda resim eğitimi için ayıracağınız bir tutar varsa hem paranızı hem de zamanınızı boşa harcamamak için en doğru kararı vermeniz gerekir. Merak etmeyin şimdi sizlere hem resim özel dersinin hem de resim kursunun özelliklerinden bahsedeceğiz. 

Neden Resim Özel Dersi Tercih Etmelisiniz?

Özel resim dersi aldığınızda evinizden çıkmadan ve konforunuzdan ödün vermeden derslere devam edersiniz. Evde resim dersinde, öğretmeninizle bire bir çalışırsınız böylece gelişiminiz ve eksiklikleriniz anlık olarak takip edilir. Resim özel dersinde dilediğiniz zaman dersi iptal edip farklı bir güne erteleme şansınız olur. 

Neden Resim Kursunu Tercih Etmelisiniz?

Resim özel ders seçeneğinin avantajlarını sıraladık. Şimdi sıra resim kurslarında. Resim eğitimi aldığınızda boya malzemeleri, kağıt, şövale ve tuval gibi malzemelere para ödemezsiniz. Tüm malzemeler sizin adınıza resim kursları tarafından tedarik edilir. 

Resim kursunda da özel resim dersinde olduğu gibi bire bir eğitim alma fırsatınız bulunur. Sosyalleşmek isterseniz de grup resim eğitimine katılırsınız. Resim kursunda gerçek bir sanat atmosferinde çalışırsınız ve farklı farklı ilham kaynakları bulursunuz. Resim eğitimi aldığınız kurumda eğitmen seçme imkanınız da bulunur. İsterseniz daha deneyimli isterseniz de daha genç biriyle çalışabilirsiniz. 

Resim kurslarında da katılamadığınız dersler için ücretsiz telafi dersler oluşturabilirsiniz. Resim kursunu tamamladıktan sonra sertifika alır ve özgeçmişinizi güçlendirirsiniz. Özellikle de mesleki açıdan resim eğitimi almak istiyorsanız resim kursu sertifikası sizin için çok önemli olacaktır.

Resim kursu için bir sanat okuluna başladığınızda, sanatın diğer dalları olan müzik, dans, tiyatro, drama ve heykel gibi branşlarla da tanışma imkanınız olur. 

Neden Resim Özel Dersini Tercih Etmemelisiniz?

Özel resim dersi aldığınızda, sürekli evde olacağınız için bir müddet sonra sıkılıp bu hobinizi yarıda bırakabilirsiniz. Böylece yaptığınız tüm masraflar ve ayırdığınız zaman boşa gider. Buna ek olarak resim kursunda hem sosyalleşmek hem de yeni bir çevre edinmek yerine resim özel dersinde tek başınıza ders yaparsınız. 

Resim eğitimi aldığınızı kanıtlayacak hiçbir belgeye sahip olmazsınız. Ve meslek hayatınıza katkı sağlayabilmek adına ilerleyen dönemlerde tekrardan bir resim kursuna başvurup resim kursu sertifikası almanız gerekir. Ki bu da aynı masrafı iki kez yapmak demektir. 

Resim dersi saat ücretine bir de alacağınız malzemelerin parasını eklersiniz. Resim kursu fiyatlarından daha yüksek bir meblağa ulaşırsınız. 

Ayrıca evde resim dersi aldığınızda nasıl bir eğitmenle çalışacağınızı bilemezsiniz. Güvenilir olmayan insanlarla karşılaşabilirsiniz. Tanımadığınız insanları evinize çağırmak yerine resim kursunun güvenlikli ortamında resim eğitimi almak daha iyi bir fikir olabilir. 

Resim Kursları Profesyonel ve Hobi Olarak Farklı Ders Planları Oluşturur!

Resim özel dersi aldığınızda öğretmeninizin ne kadar deneyimli olduğunu bilemezsiniz. Dolayısıyla teknik olarak öğrenmek istediğiniz şeylerde sizin için yeterli olan biriyle çalışmak, hobi amaçlı başladığınız resim kursunda da sizi teknik detaylara boğmamak için prestijli bir resim kursuna başlamanız daha iyi olur.

Tabii ki özel resim dersinde olduğu kadar resim kurslarında da eksiler var. Bir kere önünüzde çok fazla seçenek var ve iyi bir resim kursu bulmak için çok araştırma yapmanız gerekiyor. Ancak sizlere bu noktada küçük bir detay verebiliriz: MEB onaylı resim kurslarında güvenlikten hijyene, eğitim kalitesinden eğitmenlerin deneyimine kadar her detay, devlet onaylıdır. Dolayısıyla resim özel dersi yerine MEB onaylı resim kurslarına başvurabilirsiniz. 

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77