Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

5-12 Yaş Arası Çocuklar İçin Yaz Okulu – Gelişimlerine Yazın da Destek Olun!

Verimli Bir Yaz Mevsimi İçin 5 – 12 Yaş Yaz Okulları ile Tanışın!

Çocukların eğitim alacakları, faydalı bilgiler ve beceriler edinecekleri tek yer okul değildir. Gelişimlerinin çok yönlü şekilde desteklenmesi açısından farklı aktivitelerle tanışmasını sağlamak büyük önem taşır. Bu noktada çocuk yaz kursları; okul çağı çocuklarına ilgi duydukları alanlarda eğitim alma, yaz tatillerini verimli geçirme fırsatı vermesi açısından oldukça önemlidir. 

Özellikle bilgiye aç oldukları, başarma ve takdir edilme arzuları hat safhada olan 5-12 yaş çocukları için yaz okulları faydalı bir alternatif olacaktır. Yazımızda 5-12 yaş yaz kursları ile çocuklarınızın gelişimine hangi yönlerden katkı sağlayabileceğinize göz attık. Siz de 5-12 yaş arası çocuklar için yaz okulu programları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız okumaya devam edin…

Çocuklarınızın İlgi Alanlarını Destekleyin! – 5-12 Yaş Yaz Okulu İçin Öneriler

5-12 yaş yaz kursu programları seçimi yaparken çocuğun yetenekleri ve ilgi alanlarını göz önünde bulundurmalısınız. Resim, dans, müzik ya da spora ilgi duyan çocuklar için 5-12 yaş yaz kursları; çocuğun gerçekten ilgi duyduğu bir alanda olduğunda çok daha verimli olacaktır. Gelin, 5 – 12 yaş çocuk yaz kursları ve okullarının verdiği eğitimlere bakalım.

Resim Kursları – 5-12 Yaş Çocuk Yaz Kursları

Çocukların resim yapmayı sevdikleri bir gerçek. Küçük yaşlardan itibaren ellerine kalem aldıklarında bir şeyleri karalama güdüsü duyuyorlar. 5-12 yaş yaz okulu programlarında da mutlaka resim dersleri oluyor. Çocuklarınızın bu yeteneğini geliştirmek ve hayal gücünü yansıtabilmesini sağlamak için 5-12 yaş çocuk yaz kursları son derece iyi bir fırsat olabilir. Yaz mevsiminin güzelliğini, hayal güçlerini, arkadaşlarını ve ailelerini resmedebilirler 

Yaratıcı Drama Dersleri – 5-12 Yaş Çocuk Yaz Okulu Programları

5-12 yaş çocuklar için yaz kursu programlarına baktığımızda yaratıcı dramanın en çok tercih edilen kurslardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle içe kapanık, asosyal ya da arkadaşları ile iletişim kurmakta sorun çeken çocuklar için yaratıcı drama eğitimlerin büyük bir avantajdır. Yaratıcı drama çocukların sosyal becerilerini, anlama ve ifade etme kabiliyetlerini, özgüvenlerini ve empati duygularını önemli ölçüde geliştirerek çocuklarınızın yaşamına büyük katkı sağlar. 5-12 yaş yaz okulu seçerken drama derslerinin olup olmadığına dikkat edin.

Dans Eğitimleri – 5-12 Yaş Çocuk Yaz Kursları

Çocuklar tıpkı resim yapmak gibi dans etmeyi de çok severler. Siz de çocuğunuzun dansa olan bu ilgisini 5-12 yaş yaz okulu programları ile destekleyebilirsiniz. 5-12 yaş yaz çocuk kursları dans eğitimleri sayesinde dans etmeyi öğrenmelerini sağlayabilir, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini dansla destekleyebilirsiniz. Hip hop, zumba, break dance, Street dance çocukların en çok hoşlandıkları danslardan.

Müzik Dersleri – 5-12 Yaş Yaz Okulu

5-12 yaş yaz kursu programları arasında müziğe yönelik eğitimler de var. Müzikle ilgili nota okuma, enstrüman çalma ve şarkı söyleme dersleri barındıran 5-12 yaş yaz kursları, çocuklarınızın müzik kulaklarını geliştirmesinin yanında özgüvenlerini ve kendilerini ifade etme becerilerini arttırıyor, okul stresinden ve kaygılarından uzaklaşmalarını sağlıyor. Bir enstrüman çalma kabiliyeti edinen çocuklar, 5-12 yaş yaz kursları ile keyifli ve verimli bir yaz geçiriyorlar.

Her Çocuk Spor Yapmayı Sever! Yaz Okulu Olarak Spor Aktiviteleri Olanları da Seçin…

Yaz mevsimini yüzerek, tenis oynayarak, takım sporlarının mantığını öğrenerek, sorumluluk alarak ve başarı duygusunu tadarak geçirmelerine ne dersiniz? 5-12 yaş yaz okulu programlarında spor eğitimleri de var. 5-12 yaş yaz kursları çocukların aktif ve sağlıklı bir gelişim dönemi geçirmelerini desteklemek için futbol, basketbol, voleybol, tenis ve yüzme gibi sporları yapma imkanı sunuyor. 5-12 yaş arası çocuklar için yaz okulu hem bir eğitim hem bir spor merkezi haline geliyor. 

Siz de çocuklarınızın gerek eğitsel gerekse sosyal anlamda kendilerini ifade edebilecekleri güvenli ve sağlıklı bir ortamda olmalarını istiyorsanız 5-12 yaş yaz kursu tam ona göre! Çocuklar için yaz okulu kayıt süreçleri ve eğitim programları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşın…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77