Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

11 Yaş Resim Kursu Çocuklar İçin Neden Önemli?

11 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursu Çocuklar İçin İlham Kaynağı!

11 yaş çocuklar için resim kursu, mükemmel bir hafta sonu aktivitesidir. Eğer çocuğunuzun tüm vaktini telefon veya tabletle geçirmesinden rahatsızsanız 11 yaş resim kursu sayesinde onu güzel bir hobi ile buluşturabilirsiniz. 11 yaş resim etkinliklerinin her biri, çocukların sosyalleşmesi, zamanını daha dolu ve faydalı bir şekilde değerlendirmesi için önemlidir. 

11 yaş resim eğitimlerinin faydalarını bilimsel açıdan ele alacak olursak da şunları söyleyebiliriz. Bildiğiniz gibi beynin sağ tarafı, yaratıcı yanımızdır. 11 yaş resim kursunda yapılan tüm aktiviteler, sağlıklı beyin gelişimini desteklemeye ve beynin sağ tarafını aktifleştirmeye katkı sağlamaktadır. 

11 Yaş Resim Kurslarına Kimler Katılabilir?

11 yaş resim kursu, bu yaş grubundaki tüm çocukların katılımına uygundur. Bunun dışında ise 11 yaş resim eğitimlerine içine kapanık, asosyallik belirtileri gösteren, çekingen, utangaç, dikkat dağınıklığı problemi olan çocuklar katılabilir. 

Bunun dışında ise sanata yönelmek isteyen, resim yapmayı seven veya el becerilerini geliştirmeyi hedefleyen 11 yaş çocuklar için resim kursu çok faydalıdır. 

11 Yaş Resim Dersleri Nasıl Geçiyor?

11 yaş resim dersinde, 11 yaş resim etkinlikleri, özel günler ve serbest stil çalışmalar yapılıyor. 11 yaş resim eğitimine giren çocuklar, parmak boyası, sulu boya, yağlı boya, pastel boya ve kuru boya ile çalışmalar yapmaktadır. Bunun dışında ise ip baskı, patates baskı, yaprak baskı ve kalıp baskı gibi teknikler de uygulanmaktadır. Bunun dışında ise çocuklar zihinlerini geliştirici ve eğlenceli etkinliklerle 11 yaş resim eğitiminden maksimum fayda sağlamaktadır.

11 Yaş Resim Kurslarının Faydaları Nelerdir? – Neden 11 Yaş Resim Okulu Çocuğunuza Neler Kazandıracak?

Resim yapmak, çocuklar için önemli bir deneyimdir. Çocuklar açık uçlu boyama etkinlikleri ile düşünme, kavrama ve anlama becerilerini geliştirmektedir. 11 yaş resim okulunda, çocuklar kendi duygu ve düşüncelerini sözsüz bir şekilde ifade etmeyi de öğrenmektedir. Karar verme ve problem çözme becerileri de 11 yaş resim kursları ile iyileştirilmektedir. Bunun dışında ise çocuklar 11 yaş resim derslerinde becerilerini geliştirdikçe özgüven kazanmaktadır. 

Özetleyecek olursak 11 yaş resim eğitimi çocukların problem çözme becerilerinin iyileşmesinden sakinleşmelerine, benlik saygısı oluşturmalarından sosyal çevre kurmalarına kadar sosyal, ruhsal, bilişsel ve fiziksel olarak pek çok kazanım sağlamaktadır. 

11 Yaş Resim Okulu Seçerken Dikkatli Olun! – Merdiven Altı Kurumlara Denk Gelmeyin!

11 yaş resim okuluna katılacaksanız öncelikli olarak MEB onaylı resim kursu bulmaya özen gösterin. 11 yaş resim kursunun MEB onaylı olması, çocuğunuzun güvenilir, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim alması demektir. 11 yaş resim eğitimlerinin deneyimli eğitmenler tarafından verilmesi de önemlidir. 

Eğer iyi bir 11 yaş resim kursu arıyorsanız tercihinizi Resim Akademi’den yana kullanabilirsiniz. Resim Akademi olarak hem profesyonel ve pedagojik formasyon sahibi eğitmenlerle çalışıyoruz hem de Avrupa standartlarına uygun 11 yaş resim eğitimi planlıyoruz. Üstelik çok keyifli bir atmosferimiz ve eğlenceli 11 yaş etkinliklerimiz de var… Çocuğunuza en iyi 11 yaş resim eğitimini aldırmaya ne dersiniz?

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77