Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Genç Resim Kursu

Hayatı Sanatla Yorumlayın…

Yeteneklerinize Gençken Yön Verin! – Gençler İçin Resim Kursu Resim Akademi

Sınav kaygılarından, okul hayatının stresinden ve gençliğin getirdiği sorumluluklardan uzaklaşmaya ne dersiniz? Genç resim kursu ile eğlenirken öğrenin!

Yeni bir hobi edinmek, yeteneklerini geliştirmek, hayata karışmak, sosyalleşmek ve unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyen gençler için hazırladığımız genç resim kursuyla resim sanatının incelikleriyle tanışıyor, sanatla birlikte kendimizi de yeni baştan keşfedeceğimiz heyecan verici bir yolculuğa çıkıyoruz!

Genç resim kursu programımızı sosyal becerilerini geliştirmek, okul başarılarını artırmak ve resim yeteneklerini keşfetmek isteyen sanatsever gençler için özel olarak hazırladık!

Araştırmalara göre gençler için resim eğitimi, duyguların işaret ettiği bilgileri kullanma becerisi kazandırıyor…

genç resim kursu

Tüm Genç Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 5 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 80 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Gençler için resim eğitimi; haftada 1 gün 2 saat olacak şekilde 40 haftalık bir program dahilinde verilmektedir. Gençlere resim kursunda kompozisyon, perspektif, ekipman özellikleri, çizim teknikleri ve karakter yaratımı gibi konular üzerinde durulmakta ve öğrencilerin resim sanatını daha iyi benimseyebilmeleri için uygulama ağırlı genç resim dersi verilmektedir.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Gençler İçin Resim Kursu Resim Akademi

Resim sanatının teknik ve pratik yönlerini en ince ayrıntılarına kadar öğrenmek, içinizdeki potansiyeli açığa çıkarmak, yeteneklerinizi şekillendirmek ve hayatınızı renklendirmek için doğru adrestesiniz! Uluslararası standartlarda uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar ve becerileriniz esas alınarak düzenlenen güncel bir gençler için resim kursu programının ayrıcalığını Türkiye'nin en iyi sanat okulunda deneyimleyin!

genç hobi kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere örnek olan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden gençler için resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
gençler için resim kursu

%100 Öğrenme Garantisi

Gençler için resim eğitimi ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb onaylı genç resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda kariyer basamaklarını hızla çıkmanızı sağlayacak, uzmanlığınızı belgeleyen, referans niteliğinde MEB onaylı genç resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında gençler için resim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

gençlere resim kursu

Hayatınızda Biraz Daha Eğlenceye Yer Var mı?

Okul hayatı, sınav telaşı, dersler, ödevler ve diğer sorumluluklar... Tüm bunlardan sıkıldınız mı? Güzel vakit geçireceğiniz yeni aktiviteler mi arıyorsunuz? Aradığınız fırsat, gençlere resim kursunda!

Sıkıcı ve sıradan bir yaşam döngüsünden kurtulamıyor musunuz? Son zamanlarda kendinizi çok stresli mi hissediyorsunuz? Bir hedefinizin olmamasından şikayetçi misiniz? Cevabınız evetse vakit kaybetmeden Resim Akademi ile tanışın, ilgi alanlarınıza en uygun gençler için resim eğitimi programını planlayalım. Kendinize ve yaşamınıza değer katın!

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda resim tutkunuzu ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak, hayatı yeniden sevmeye başlayacaksınız. Sizin gibi hayalleri olan arkadaşlarınızla birlikte sanat dolu bir yaşamın sunduğu ayrıcalıkları keşfedeceksiniz!

Potansiyelinizi Fark Edin!

Gençler için resim kursu ile ayrıcalıklı bir hobi edinmeye ve yeteneklerinizin farkına varmaya hazır olun…

Gençlere resim kursu ile yaşamınızda sanata yer açtıktan sonra hayal gücünüzün sınırlarını keşfedecek, özgüven kazanacak, yaşama daha mutlu bakacak ve başarılı olacaksınız. Sınav döneminde maruz kaldığınız yoğun stresi ve okul hayatınızın yorucu temposunu genç resim kursu ile unutacak, ortaya çıkardığınız sanat eserleriyle ne kadar yetenekli olduğunuzu ispat edeceksiniz.

Geleceğe güzel anılar ve samimi dostluklar bırakacak, bir kalem ve bir kağıt kullanarak neler yapabildiğinize çok şaşıracaksınız!

gençlere resim kursları
gençlere resim dersi

Eğlenceli Bir Dünyaya Adım!

Küçük bir adımla bambaşka bir dünyayı keşfetmeye ne dersiniz? Sanatın büyüsüyle tanışmak ve sanat dolu bir yaşama merhaba demek için genç resim kursuna gelin!

İster hobi amaçlı gençler için resim kursu alın isterseniz amacınız meslek edinmek olsun; eğlenirken öğreneceğiniz, el-göz koordinasyonunuzu sağlayabileceğiniz ve okul-ev monotonluğundan kurtulabileceğiniz gençler için resim kursu ile siz de kendinizi tazelenmiş hissedin! Duygularınızı ve bilinçaltınızdakileri, kağıtlara yansıtın!

Yeteneklerinizi keşfetmek için en doğru adrestesiniz. Rotanızı Resim Akademi’ye çevirin ve hayallerinizi gerçekleştirmek bu büyük ailenin bir parçası olun…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Yeteneklerinizi en doğru zamanda keşfetmek ve boş vakitlerinizi keyifli bir hobi ile değerlendirmek ister misiniz? Öyleyse nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görmek üzere Resim Akademi’ye gelin, sizlere hem bir çay/kahve ikram edelim hem de bizi daha yakından tanımanızı sağlayalım. Genç resim kursu programınızı birlikte belirleyelim...

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun gençler için resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre genç resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan gençler için resim dersleri veriyoruz.

gençler için resim kursu

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi gençler için resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimizin genç resim kursu sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyor, kişiye özel eğitim danışmanlığı yapıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Gençler için resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Eğlenceli Bir Ortamda, Gençler İçin Resim Kursları ile Dünyanızın Rengini Değiştirin!

Resim yapmayı çok istiyorum ancak yeteneğim var mı bilmiyorum ya da gerçek bir ressam olarak hayallerimi gerçekleştirmeliyim diyorsanız doğru adrestesiniz. Sizi resim sanatının incelikleriyle buluşturacak, yaşama sanat dolu bir pencereden bakmanızı sağlayacak genç resim kursları ile siz de yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacaksınız.

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi genç resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik gençler için resim eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
gençler için resim kursu

Sanatınızda Ustalaşın!

Alanında uzman eğitmenler ve Türkiye'nin en iyi resim eğitim programlarıyla sanatınızı en ince ayrıntılarına kadar öğrenin.

Kayıt Ol »

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Uygulamalı eğitimlerle deneyim kazanın, işin uzmanlarıyla çalışın; herkesin hayranlık duyduğu bir sanatçı olun, hayallerinizi gerçeğe dönüştürün!

meb ruhsatlı genç resim kursu

MEB Ruhsatlı Genç Resim Kursu

Sanata ilgi duyan, en büyük hayali ünlü bir ressam olmak olan öğrencilerimizin hayallerini ve vaktini çalmıyor, kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir genç resim kursu olarak ekipman ve eğitim gereçlerinden acil çıkışlara, derslik büyüklüklerimizden yangın merdivenlerine, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda öğrencilerimizin güvenliğine, huzuruna ve doğru bir eğitim almasına önem veriyoruz. Genç resim kursumuzu MEB standartlarının tamamına uygun bir şekilde, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli eğitmenlerle birlikte sunuyoruz.

MEB ruhsatlı olmayan merdiven altı kurumların karşısında durarak hem MEB hem de Avrupa standartlarını göz önünde bulunduruyor; imkanlarımızı ve eğitimlerimizi geliştirmeye, öğrencilerimize her daim en iyisini vermeye devam ediyoruz.

Genç resim kursu başından sonuna kadar eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız ile birlikte gelişiminizi takip ediyor, MEB ruhsatlı gençler için kursumuzda sizleri geleceğinize çok daha iyi bir şekilde hazırlıyoruz.

Uygulamalı Genç Resim Kursu

Sanatın en önemli dallarından biri olan resmin, teorik yöntemlerle öğrenilemeyeceğini biliyor, bu amaçla öğrencilerimizin kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak adına uygulama ağırlıklı genç resim kursu veriyoruz.

Son teknoloji ile donattığımız resim atölyelerinde görsel materyaller kullanarak genç resim dersleri veriyor, genç resim kursumuzu tamamen görsel algıya hitap eden, yaparak öğrenme metodu ile işliyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Gençlerimizi hayatlarının en güzel çağında resimle buluşturabilmek ve onlara sanatı sevdirebilmek için çizim tekniklerinden renk gruplarına, palet kullanımından kompozisyonun önemine kadar her konuyu detaylı ve açıklayıcı bir şekilde işliyoruz.

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri gençler için resim eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve bu sayede onlara hayallere dokunmanın en iyi yolunu öğretiyoruz.

genç resim kursu
gençlere resim dersleri

Uluslararası Gençler İçin Resim Eğitimleri Standardı

Her öğrencimizin yeteneklerinin, öğrenme sürecinin ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu doğrultuda 15 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan gençler için resim eğitimini veriyoruz.

Bugüne kadar 1500’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan gençler için resim kursumuzda eğitim programlarını kursiyerlerimizin öğrenme hızına, bilgisine ve grubun dinamiğine göre şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak eğitmenlerimizin deneyimine, araç gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğine ve eğitim salonlarımızın konforuna da dikkat ediyoruz. Keyifli bir ortamda genç resim dersleri alabilmeniz ve hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

İster hobi amaçlı gençler için resim eğitimi almak isteyin, isterseniz amacınız meslek edinmek olsun; ayrıcalıklı bir genç resim kursu ile Resim Akademi’de hayallerinizi gerçekleştirme şansını siz de yakalayın!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir ressam olmak isteyen, yeteneklerini nasıl değerlendireceğini bilemeyen ve hayallerinin peşinde koşmak isteyen öğrencilerimizi teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimlerine yönlendiriyoruz.

Gençler için resim eğitimine katılarak içlerindeki ressamı keşfetmek isteyen ancak hangi adımları atması gerektiğini bilmeyenler için kariyer planlama hizmeti vererek uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle kariyerlerine sağlam adımlarla başlamalarına yardımcı oluyoruz.

Başarılı ve ünlü bir sanatçı olmanız için eğitim ihtiyaçlarınızdan imajınıza kadar ufak dokunuşlarımızla hayatınızı değiştiriyoruz, ihtiyacınız olan desteği sağlıyoruz.

genç resim kursları
gençlere resim eğitimi

Eğitim Sonrası Destek

Kendini geliştirmek isteyen, profesyonel hayatta yardıma ihtiyacı olan öğrencilerimize gençler için resim eğitimi sonrasında da destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak sadece genç resim kursu süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize genç hobi resim kursu dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Sanatınızdan keyif almanız, hobinizi mesleğiniz haline getirmeniz ve geleceğinizi resimle yönlendirmeniz için gençler için resim eğitimi sonrasında da Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Ayrıcalıklı Bir Hobiniz Olsun!

Boş zamanlarınızı sanatla renklendirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz?

Resimle Birlikte Kendinizi de Keşfedin!

Türkiye'nin en iyi resim kursu Resim Akademi ile renkli bir dünyaya ilk adımınızı atın!

Çizgilere Hayat Verin, Duyguları Görünür Kılın!

Yaşama tuvalinizden yeni bir pencere açın, kendinizi resimle ifade etmeyi öğrenin!

gençler için resim kursu mezunları

1500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana kendini çizgilerle ve renklerle daha iyi ifade edebildiğini düşünen Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden pek çok öğrenciye resim sanatının teknik ve pratik yönlerini aktardık.

Gençler için her türlü ayrıntıyı düşündüğümüz, resim sanatının tüm inceliklerine eğitim programımızda yer verdiğimiz, uygulamalı ve bireysel farklılıklar gözetilerek oluşturulan gençler için resim kursumuzda Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık.

Öğrencilerimizin hayallerine uzanan ilk adımları doğru zamanda ve doğru bir şekilde atabilmesi için öğrenme hızlarını, ilgi alanlarını, becerilerini ve gelecek planlarını dikkate aldık. Siz de Türkiye’nin en güncel genç resim eğitimine gelin, sanat dolu bir yolculuğa çıkan öğrencilerimizden biri olun.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Okuldu, dersti, sınavdı derken kendinize pek fazla zaman ayıramadığınızı fark ettiyseniz yaşamınızın bu en güzel dönemlerini çok geç olmadan yakalamaya bakın!

Genç resim kursunu bitirdikten sonra dilerseniz sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi diğer hobi eğitimlerine katılabilir ya da dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimler ve workshoplar ile yeteneklerinizi yönlendirmeye devam edebilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da genç resim kursunda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, dilediğiniz gibi keyifli vakit geçirebilirsiniz.

gençler için resim eğitimleri
genç resim kursu sosyal etkinlikler

Sosyal Etkinlikler

Gençlere resim dersi elbette sanat dolu bir ortamda verilir! Öğrencilerimize genç resim eğitimleri ile yalnızca resim yapmayı öğretmiyor, aynı zamanda da sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin genç resim kursu dışında da eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için usta sanatçıları, sanatseverlerle bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz. Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için resim sergisi ve müze gezileri organizie ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Sanatın ayrıntılarını öğrenirken mutlu olacakları, yoğun ve yorucu okul tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir gençler için resim kursu atmosferi yaratıyoruz. Gelin, siz de Resim Akademi’nin samimiyetini yaşayın, ayrıcalıklarından yararlanın…

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde genç resim dersi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuza severek gelmenizi sağlıyoruz.

Sadece gençler için resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, yaşıtları ile bir arada bulunabileceği, resim ve sanat konulu sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
genç resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü ressamları, heykeltıraşları, animasyon sanatçıları, karikatüristleri ve grafik tasarımcıları ile keyifli workshoplar düzenliyor, kendinizi geliştirebilmeniz ve usta isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar yaratıyoruz.

Genç resim eğitimi öğrencilerimizin çalışmalarıyla adını tüm ülkede duyurmuş, yaptığı eserlerin herkesin hafızasına kazındığı usta isimlerden sanat ve resim dünyasına dair bilinmeyenleri öğreniyor, resim sanatında en iyi olmanın yolunu keşfetmenizi sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, sanatı ustasından öğreniyoruz! Genç resim kursu geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor...

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Gençler için resim eğitimlerinde geçirdiğimiz eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölyedeki çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve keyifli atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin büyülü dünyasına siz de katılın!

Genç Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

“Gerçekten sanat değeri olduğunu düşündüğüm pek çok resmim var, bu konuda yetenekliyim.” diyor ve içinizdeki potansiyeli doğru bir eğitimle buluşturarak hem eğlenmek hem de öğrenmek istiyorsanız gençler için resim dersleri ile tanışın! Genç resim kursu programımızı yakından inceleyin ve erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!

Gençler için resim derslerinin sağladığı faydalar şu şekildedir:
 • Açık uçlu düşünmeyi, farklı bakış açıları geliştirmeyi öğretir.
 • Problem çözme becerilerinizi geliştirir.
 • Eleştirel bir bakış açısına sahip olmanızı destekler.
 • Odaklanma ve düşünme yeteneğini güçlendirir.
 • Üretkenliği artırır.
 • Hayal gücünü destekler.
 • Stresi azaltır ve mental olarak rahatlama sağlar.
 • Karar verme becerilerini geliştirir, yaratıcılığı artırır.
 • Sanatsever bireyler yetiştirir.
 • Görsel zekayı artırır.
 • Duyguların özgürce ifade edilmesini sağlar.

Alanında deneyimli eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin ilgi ve ihtiyaçlarına uygun olarak planlanan gençler için resim kursu eğitim programımızda resim ve sanata tutkun nesiller yetiştiriyoruz. 1. ay gençler için resim eğitimleri içeriği;
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir, Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Gençlere resim derslerimizin ilk haftası öğrencilerimizi yakından tanıyor ve onları resim sanatıyla buluşturmadan önce bilmeleri gereken tüm incelikleri aktarıyoruz!

Gençler için resim kursu programımıza resim sanatının temellerini öğrenerek devam ediyor, hikayemizi çizerek anlatıyoruz! 2.-3. ay gençlere resim dersleri programı:
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Düz-Daire-Elips Gibi Geometrik Şekillerin Çizimi
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Gençler için resim dersleri ile geçen 3 ayın sonunda resimde temel kompozisyon kurallarını öğrenerek kendinize daha fazla güvenmeye başlayacaksınız.

Gençler için resim kursu yolculuğumuzun 4. Ayında yaratıcılığımızı öne çıkaracağız! Hayal gücümüzü konuşturmanın vakti geldi. 4. ay gençler için resim kursu programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Natürmort ve Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Uzamsal Perspektif
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
Gençlere özel hobi resim atölyesi ile yalnızca yeteneklerinizi keşfetmekle kalmayacak, resim ve sanat odaklı yeni arkadaşlar edineceksiniz.

Renklerin oluşumunu keşfetmeye hazır mısınız? 5. ay gençler için resim dersleri ile sulu boya çalışmaları yapacak, kendi renklerimizi yaratacağız! 5.-6. ay gençler için resim kursu programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
 • Ana ve Ara Renkler
 • Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Perspektif
5. ay gençler için resim dersleri sonunda sulu boya tekniklerini öğreniyor, hayatımıza yeni renkler katıyoruz.

Şimdi de yeteneklerimizi yağlı boya kullanarak keşfediyoruz. Gençlere resim kurslarındaki derslerimize yağlı boya çalışmalarıyla devam ediyoruz! 7. – 8. ay genç resim kursu programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı ve Analizi
 • Tonalite ve Armoni
Gençler için resim derslerinin 8. ayını tamamladığımızda renkleri daha yakından tanıyor, kazanımlarımız arasına her gün yenilerini ekliyoruz!

Gençler için resim kursu programımızın son iki ayında akrilik boya kullanımını öğreniyor, tuvalimizi hayal gücümüzle süslüyoruz. 9-10. ay gençler için resim eğitimi programı:
 • Akrilik Boya Tekniği
 • Akrilik Boya Malzemeleri
 • Akrilik Fırçalarının Özellikleri
 • Akrilik Altı Dolgu Malzemeleri
 • Spatula ve Palet Kullanımı
 • Temizlik Bezleri
 • Akrilik Boya İçin Tuval Hazırlama
 • Tuval Gerginliği
 • Palet Üzerinde Renk Oluşturma Egzersizleri
Genç hobi resim kursu derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuğunu başarıyla tamamlamak üzere olan öğrencilerimizi sıcak bir atmosferde ağırlamayı sürdürüyoruz.

Genç Resim Kursu Programı - 1500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Gençlerin gizli kalmış ayrıntıları fark etmesini sağlayan, konsantrasyon sürelerini ve odaklanma becerilerini iyileştiren, karar verme becerilerini güçlendiren ve gerçek bir sanatçı olmalarını sağlayan gençler için resim derslerinde bugüne kadar 1500’den fazla öğrencimize eğitim verdik. Çizgilerin ve renklerin gücüyle konuşmayı tercih eden kursiyerlerimizden %98 oranında memnuniyet sağladık…

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Genç Resim Kursu Programı

Semboller, çizgiler ve eskizlerle başlayacak olan gençler için resim kursu yolculuğumuz, portreler ve manzaralar ile devam edecek. Başlangıçta çizdiğiniz belli belirsiz temalar, genç resim eğitimi ile yerini olağanüstü sanat eserlerine bırakacak!

Gençler için resim eğitimi; haftada 1 gün 2 saat olacak şekilde 40 haftalık bir program dahilinde verilmektedir. Gençlere resim kursunda kompozisyon, perspektif, ekipman özellikleri, çizim teknikleri ve karakter yaratımı gibi konular üzerinde durulmakta ve öğrencilerin resim sanatını daha iyi benimseyebilmeleri için uygulama ağırlı genç resim dersi verilmektedir.

Gençler için resim eğitimleri, öğrencilerin kendilerini sanat dolu bir yaşama hazırlamaları, gelecek planlarında sanata yer vermeleri, yaşamlarını mutlu ve başarılı bir kişi olarak sürdürmeleri için hazırlanmaktadır.

“Resim, kelimeleri olmayan bir şiirdir.” - Horace

genç resim eğitimi

Genç Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak gençler için resim kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı hobi resim kursu sertifikası veriyoruz. MEB onaylı resim kursu sertifikalarımız ile ilgili detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

MEB sertifikalı resim kursu olarak gençlere resim eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencilerimiz için farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları haftanın/dersin telafisini sunuyoruz.

Gençler için resim eğitimi veren eğitmenlerimizin tamamı, resim, heykelcilik, seramik ve karikatür gibi alanlarda deneyim sahibi, üniversitelerde akademisyenlik yapan, resim ve sanatın farklı alanlarında makale, kitap ve diğer türlerde yayınlar yapmış isimlerdir.

Resim Akademi olarak gençler için resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, gençler için resim kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Gençler için resim kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Gençler için resim kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi gençlere resim kursu İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

18 yaşını geçmiş tüm gençler, genç resim kursunda eğitim alabilir. 18 yaş altındaki öğrencilerimiz ise çocuk resim kursuna katılabilir.

Gençler için resim eğitimlerinde; hayal gücünüz ve yaratıcılığınız gelişirken aynı zamanda da üretkenliğiniz artar. Yarattığınız her bir sanat eserini geleceğe miras olarak bırakmanın gururunu ve özgüvenini yaşarsınız. İleride sanatsal mesleklerden birini tercih ederek hayatınızı çok daha huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirirsiniz. Genç resim kursunda çalışma yaparken mental, zihinsel ve fiziksel olarak dinlenir, kendinizi daha dinç hissedersiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
genç resim kursu fiyatları

Gençler İçin Resim Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Gençlere Özel Resim Atölyesi Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Genç resim kursu ile yeteneklerini keşfeden ve kendini daha çok geliştirmek isteyen öğrencilerimizin aldığı diğer eğitimlere de göz atmak ister misiniz? Siz de var olan yeteneklerinizi profesyonel bir destek ile ortaya çıkarmak isterseniz bu kurslardan faydalanabilirsiniz! Haydi, sanatı hayatımızın bir parçası yapmaya!

Gençler İçin Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Gençler için resim dersi atölyelerimizi, öğrencilerimiz ile eğitmenlerimizin keyifli anlarını, sanatsal çalışmalarımızı, etkinliklerimizi görmek için video ve fotoğraflarımızı inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, genç resim kursu dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, resim atölyelerimizi, etkinliklerimizi ve sanatsal organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Gençler için resim kursu ve teknik eğitimler alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi genç resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Gençler için resim kursu öğrencilerimizden aldığımız yüksek memnuniyet oranı.

1500+

Mezun Öğrenci

Resim, tasarım ve görsel sanatlarla ilgili mesleklerde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

462

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 2.310 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77