Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Grafik Tasarım Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuza Eğitim Olur Mu? Grafik Tasarım Kursu Fiyatları

Grafik tasarım kursu dendiğinde bugün, gerek çevrimiçi gerekse fiziksel çok sayıda kurum ve eğitmen karşımıza çıkıyor. Nicelik bakımından bu yoğunluk grafik tasarım kursu fiyatları ve eğitim kalitesine de doğrudan yansıyor. Grafik tasarım öğrenmek isteyen birçok tasarım meraklısı ciddi ölçüde farklılık gösteren grafik tasarım kursu fiyatları karşısında seçim yapmakta zorlanıyor…

Eğitim sektörü de tıpkı diğer sektörler kaliteli ve kalitesiz firmaları bir arada barındırıyor. Son yıllarda açılan grafik tasarım kurslarının sayısına baktığımızda bu durumu olağan karşılayabiliriz. Ancak bu kurumların arasında yer alan kaçak ve düşük standartlara sahip kurs merkezleri ucuz grafik tasarım kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağına düşürmeye çalışıyor. Unutmayın ki her yıl grafik tasarım kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar. Eğer siz de bu tuzağa düşmek istemiyorsanız gelin grafik tasarım kursu fiyatları üzerindeki belirleyici faktörlere birlikte bakalım:

1. MEB Ruhsatı

Grafik tasarımı kurs fiyatları söz konusu olduğunda belirleyici faktörlerin başında MEB ruhsatı gelmektedir. MEB ruhsatı, bir eğitim kurumunun sahip olması gereken en temel standartları gösterir. MEB ruhsatı olmayan bir kurum, her ne kadar öyle olduğunu iddia etse de eğitim kurumu değildir. Her ne kadar grafik tasarım kursu fiyatları açısından daha düşük ücretlere sahip olsa da MEB ruhsatı olmayan bir kurumdan ders almak hayallerinizi kaçak kurslara teslim ettiğiniz anlamına gelir.

2. Eğitmen Kadrosu

Yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip bir eğitmen kadrosuyla eğitim vermek, grafik tasarım kursu fiyat tekliflerine etki eden faktörlerden bir diğeridir. Nitekim ucuz grafik tasarım kursları çoğunlukla kurs maliyetlerini düşürmek için Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerini eğitmen olarak istihdam eder. Elbette bu öğrenciler, geleceğin başarılı eğitmenleri olabilirler. Ancak henüz alanlarında deneyim kazanmadan geleceğin tasarımcılarını yetiştirmeleri mümkün değildir.

3. Kurumun Deneyimi

Kaliteli bir eğitim için yalnızca eğitmenler değil, kurumun kendisi de deneyimli olmalıdır. Nitekim deneyimsiz bir eğitim kurumu kaliteli bir eğitim için gereken organizasyon becerisine sahip değildir. Bu eksikliği de ucuz grafik tasarım kursu vererek kapatmaya çalışır. Ayrıca unutmadan söylemek gerekir ki sektördeki birçok “yeni” kurs merkezi aslında yeni değil, yalnızca geçmişini unutturmaya çalışan kaçak veya öğrenci memnuniyeti düşük kurumlardır.

4. Sınıf Mevcudu

Bilhassa ücretsiz grafik tasarım kursu veren kamu kuruluşları birçok tasarım meraklısının ilgisini çekmektedir. Ancak bu tür kursların en büyük dezavantajlarından biri de sınıf mevcudunun fazla olmasıdır. Tıka basa dolu 30-40 kişilik sınıflarda grafik tasarım değil, hiçbir şey öğrenilemez. Ücretsiz veya ucuz grafik tasarım kursu veren kurumlarla karşılaştığınızda hemen kurs kontenjanlarını sorun. Kalabalık sınıflarda, verimlilikten uzak eğitimlerle boşa vakit kaybetmeyin.

5. Öğrenci Yorumları

Bir kurs merkezinin nasıl bir geçmişe sahip olduğunu anlamanın en iyi yollarından biri geçmiş öğrenci yorumlarına bakmaktır. Ucuz grafik tasarım kursu fiyatları ile öne çıkmaya çalışan çoğu eğitim kurumunun arka planında memnuniyetsiz öğrenciler, düşük standartlar ve ekstra imkanların olabildiğince az olması gibi konular vardır. Grafik tasarım kursu ücretleri hakkında araştırma yaparken geçmiş öğrenci yorumlarında üzerinde durulan hususlara dikkat etmeyi unutmayın!

6. Kurs Lokasyonu

Grafik tasarım kursu fiyatları bakımından düşük olsa bile toplu taşıma araçlarından ve şehrin merkezinden uzakta bir eğitim kurumundan kurs almak vaktinizi boşa harcamanıza neden olacaktır. Üstelik her ders için böyle uzun bir yolculuğa katlanmak zorunda olmak öğrenmeye olan hevesinizi de azaltabilir. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz grafik tasarım kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağa düşürmeye çalışır.

Önce Fiyata Değil, Kaliteye Bakın!

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket grafik tasarım kursu fiyatları ile eğitim olmaz! Paket grafik tasarım kursu fiyatları ile eğitim veren kurumların tuzağına düşerek sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun hazırlanmamış verimsiz bir grafik tasarım kursu ile zamanınızı boşa harcamayın. Unutmayın, zamanınız paranızdan daha değersiz değil!

Resim Akademi’de önceliğimiz grafik tasarım kursu fiyatları değil, tasarım hakkında tüm detayları öğrenmeniz… Sizin için en uygun grafik tasarım kursu programını birlikte belirliyor; istek, beklenti ve ihtiyaçlarınıza hitap eden bir eğitimle her dakikasından keyif alacağınız bir yolculuğa çıkıyoruz. Eğlenceli aktiviteler, atölye çalışmaları ve grafik tasarım sektöründe yer edinmiş usta tasarımcıları ağırladığımız söyleşilerle bir kurstan çok daha fazlası sizi bekliyor…

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77