Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ebru Kursu Fiyatları – En İyi Ebru Kursları

Vaktiniz Paranızdan Daha Değersiz Değil!

Hayatınıza renk katmak istiyorsanız en iyi yollardan biri gündelik yaşamınızda sanata yer ayırmaktır. Nitekim son yıllarda popüler bir hal alan ebru kursları bunun için yararlanabileceğiniz en iyi hobilerden biridir. Ancak insanların ebru kurslarına rağbet göstermesiyle ebru kursu veren pek çok yeni kurum açılmıştır. Kurum sayısının artmasıyla birlikte ebru kursu fiyatları arasındaki değişkenlik de sanatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Birçok sanatsever ucuz ebru kursu seçeneklerini değerlendirse de işin sonunda kaliteli bir eğitim alamamaktan şikayetçidir.

Peki ebru kursu fiyatları neye göre belirleniyor? Ucuz ebru kursları aynı zamanda kaliteli olabilir mi? En iyi ebru kursu için illa ki yüksek bir maliyete razı olmak mı gerekiyor? Aslında tüm bu sorulara kesin bir yanıt vermek o kadar da kolay değil.

Ebru kurs fiyatları üzerinde hiç kuşkusuz belirleyici olan çok sayıda etmen vardır. Özellikle söz konusu en iyi ebru kursları olduğunda ucuza eğitim vermenin çok daha zor olduğu açıktır. Hele ki ücretsiz ebru kursu söz konusu olduğunda durum çok daha ortadadır. Elbette kısıtlı olanaklarla ucuz ebru kursu veren kurumlar vardır, ancak bu kurumların hem güvenilirliği hem de eğitim kalitesi şüphelidir. Unutmamak gerekir ki her yıl ebru kursu  almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar. Siz de onlardan biri olmak istemiyorsanız ucuz ebru kursu fiyatları ile tuzağa düşmeyin! En iyi ebru kursları hakkında araştırma yaparken aşağıda sayacağımız noktalara dikkat edin!

1. MEB Ruhsatı - Ebru Kursu Fiyatları

Eğer bir kurum, MEB ruhsatı olmamasına rağmen ebru kursu ya da herhangi bir alanda eğitim verdiğini söylüyor, eğitim kurumu olduğunu iddia ediyorsa o kurumun kaçak bir eğitim merkezi olduğunu hemen anlayabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile özel eğitim kurumlarının hangi standartlara uyması gerektiğini belirlemiştir. Dolayısıyla en iyi ebru kursu araştırmalarınızda bakmanız gereken ilk hususun MEB ruhsatı olduğunu unutmayın!

MEB ruhsatına sahip olmak ebru kursu fiyatları söz konusu olduğunda kaçak kurslara kıyasla daha yüksek maliyetleri beraberinde getirebilir. Çünkü MEB standartlarına uygun olması için kurumun, eğitmen kadrosundan dersliklerine, acil çıkışlardan bina güvenliğine kadar pek çok alanda ek maliyetleri karşılaması gerekir. Bu da ebru kurs fiyat tekliflerine doğal olarak yansıyacaktır.

2. Kurumun Deneyimi - Ebru Kursu Ücretleri

Yazımızın başında son yıllarda ebru eğitimi veren pek çok yeni kurs merkezinin açıldığını söylemiştik. Ancak itiraf edelim bu kurs merkezlerinin ömürleri genellikle bir iki yıldan ibaret olmakta, daha sonra isim değişikliği yaparak sanki yeni bir kurum gibi tekrar sektöre girmektedirler. Bunun en büyük nedeni, önceki öğrencilerinin aldıkları kurslardan duydukları memnuniyetsizliktir.

En iyi ebru kursu hangisi diye arıyorsanız deneyimli ve geçmişiyle öne çıkan bir kurumu tercih etmeniz çok doğaldır. Ancak yeni eğitim merkezlerinin aksine ebru kursu fiyatları söz konusu olduğunda köklü kurumlar, standartlarını karşılayabilmek için abartılı indirimlerden uzak duracaktır. Yeni kurslar ise farklı müşterilerin dikkatini çekebilmek için ebru kurs fiyatları ile eğitim verseler de eğitimlerinin kaliteli olacağı şüphelidir.

3. Eğitmen Kadrosu - Ebru Kursu Fiyatları

Ebru kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörlerden biri de hiç şüphesiz eğitmen kadrosudur. Nitekim bir kurs programının kalitesi yalnızca kurumun değil, eğitmenlerinin de deneyimi ve uzmanlığıyla doğru orantılıdır. Ancak ebru kursu fiyatları açısından baktığımızda alanında uzman, yıllarını resim sanatına vermiş ve sanata gönülden bağlı eğitmenlerden oluşan bir eğitmen kadrosu oluşturmak için yüksek maliyetler gerekir. Bu da doğal olarak ebru kurs fiyat tekliflerine de yansıyacaktır.

4. Sınıf Mevcudu - Ucuz Ebru Kursu Olur Mu?

Ebru kurs fiyatları arasındaki farkın en önemli nedenlerinden biri de sınıf mevcududur. Deyim yerindeyse sürümden kazanmak isteyen ebru kursları fiyat bakımından çok daha düşük ücretler talep edebilir. Ancak bunun karşılığı 25-30 kişilik kalabalık bir sınıfta, verimsiz bir eğitim almak olabilir. Buna karşılık maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitim veren bir ebru kursu fiyat açısından diğer kurumlara göre daha yüksek olsa da eğitimin daha verimli geçeceği açıktır.

5. Kursun Lokasyonu - Ebru Kursu Fiyatları

Eğitim kurumunun şehir merkezine, toplu taşıma araçlarına ve diğer ulaşım alternatiflerine yakın olup olmaması da ebru kursu fiyatları bakımından büyük önem taşır. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan kurslar daha ucuz kurs fiyatları sunabilirler. Ancak merkezi bir lokasyona sahip bir ebru kursu fiyatları bakımından sunduğu ulaşım kolaylığı nedeniyle uzak mevkideki eğitim merkezleriyle karşılaştırıldığında biraz pahalı olabilir.

6. Ders Telafisi ve Eğitim Dondurma Hakkı - Ebru Kursu Ücretleri

Ebru kursu fiyatları bakımından daha düşük teklifler sunan eğitim kurumları, buna bağlı olarak kursiyerlerine olabildiğince az imkan sunar ve ne kadar kar etsek o kadar iyidir mantığıyla hareket ederler. Bu yüzden çoğu eğitim merkezi öğrencilerine ders telafisi veya eğitim dondurma hakkı gibi ekstra olanaklar sunmaktan kaçınır. Dolayısıyla kaçıracağınız derslerin telafisini almanız mümkün değildir.

En İyi Ebru Kursu Sizin İhtiyaçlarınızı Göz Önüne Alandır!

En iyi ebru kursu; beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize göre özel düzenlenmiş, uluslararası standartlarda uygulama ağırlıklı bir eğitim veren ebru kursudur. Bu nedenle ebru kursu fiyatları üzerine düşünmeden önce alacağınız eğitimin kalitesine odaklanın. Ucuz ebru kursları ile zamanınızı boşa harcamayın. Zamanınız paranızdan daha değersiz değil, unutmayın!

Gelin, Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de sizin için en iyi ebru kursu programını birlikte belirleyelim, kurumumuzu yakından görün, ebru kursu fiyatları ve diğer merak ettikleriniz hakkında bilgi alın!

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77