Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sulu Boya Kursu Fiyatları – Neye Göre Belirlenir?

Vaktinizi ve Paranızı Boşa Harcamamak İçin Bunlara Dikkat Edin!

Tıpkı diğer sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de değişken fiyatlara rastlamak mümkündür. Nitekim son yıllarda açılan çok sayıda kursla birlikte sulu boya kursu fiyatları arasındaki değişkenlik pek çok sanat meraklısının dikkatini çekmekte, kafalarını karıştırmaktadır. Elbette fiyatla kalite her zaman doğru orantılı bir şekilde ilerlemez. Yine de sulu boya kursu fiyatları ve alacağınız eğitimin kalitesini ölçerken bazı hususları göz önünde bulundurmanız kötü bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçebilir.

Maalesef ülkemizde diğer sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak eğitim kurumları veya yeterli deneyim ve uzmanlığa sahip olmamasına rağmen eğitim vermeye devam eden kurs merkezleri vardır. Bu nedenle sulu boya kursu fiyat tekliflerini değerlendirirken kurumun sizlere eğitim kalitesi anlamında neler sunduğuna bakmanız önemlidir. Unutmamak gerekir ki her yıl sulu boya kursu  almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar. Siz de onlardan biri olmak istemiyorsanız ucuz sulu boya kursu fiyatları ile tuzağa düşmeyin!

Gelin, sulu boya kurs fiyatları ve bu fiyatları etkileyen faktörlere yakından bakalım:

1. MEB Onayı - Sulu Boya Kursu Fiyatları

Sulu boya kursu ücretleri kurumun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmamasına göre değişkenlik gösterebilir. Bir kurumun MEB onayı alabilmesi için eğitim kurumunun yerleşim planından dersliklere, atölyelerinden acil çıkışlara kadar kurumdaki her detayı MEB standartlarına göre yapılandırması gerekir. Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı bu standartları Özel Öğretim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirlemiştir. Bir kurum bu kriterleri karşılamak için ekstra maliyet altına girer ve bu da sulu boya kursu fiyatları için önemli bir faktördür.

2. Eğitim Ruhsatı - Sulu Boya Kursu Ücretleri

Sorumluluk almayı göze alamayarak kolay yoldan para kazanmak isteyen kurumlar ise MEB onayı olmadan “kaçak eğitim merkezi” statüsünde eğitim vermeye devam ederler. Dolayısıyla bu tür kurumların sulu boya kursu fiyatları MEB onaylı kurumlara kıyasla ucuzdur. MEB onayı alan eğitim merkezleri, kalite ve güvenlik kriterlerini sağladıkları için kaçak kurumlara göre daha doğru fiyatlar vermektedir. MEB onayı olmayan kurumlar, daha düşük sulu boya kursu fiyat teklifleri sunsa da eğitim standartları da MEB onaylı kurumlara göre daha düşüktür.

3. Eğitmen Kadrosu - Sulu Boya Kursu Fiyatları

Sulu boya kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörlerden biri de eğitmen kadrosunun deneyimi ve uzmanlığıdır. Sanata gönül vermiş, yıllarını resim sanatıyla iç içe geçirmiş, alanına katkılar sunmuş, üniversitelerde dersler veren isimlerle çalışan sulu boya kursları fiyat bakımından amatör eğitmenlerle ya da henüz Güzel Sanatlar Fakültesi’nde mezun olmamış öğrencilerle çalışan kurumlara kıyasla daha yüksektir. Ancak alacağınız eğitimin kalitesini korumak için bu durumun gerekli olduğunu göz ardı etmemelisiniz.

4. Kurumun Deneyimi - Ücretsiz Sulu Boya Kursu Olur Mu?

Sulu boya kursu fiyatları arasındaki farklılığı belirleyen en önemli etkenlerden biri eğitim kurumunun sektörde ne kadar süredir var olduğudur. 10 – 15 yıldır sanat ve resim eğitimi veren bir kurumla 1 yıldır sektörde olan bir eğitim merkezinin hem kalitesi hem de fiyatları arasında uçurum olması son derece doğaldır. Adını duyurmak ve kurumuna öğrenci çekmeye çalışmak yeni açılmış eğitim merkezleri, sulu boya kursu fiyatları bakımından olması gerekenin altında rakamlar verebilir.

5. Sınıf Mevcudu - Ucuz Sulu Boya Kursu Olur Mu?

Sulu boya kurs fiyatları arasındaki farkın en önemli nedenlerinden biri de sınıf mevcududur. Deyim yerindeyse sürümden kazanmak isteyen sulu boya kursları fiyat bakımından çok daha düşük ücretler talep edebilir. Ancak bunun karşılığı 25-30 kişilik kalabalık bir sınıfta, verimsiz bir eğitim almak olabilir. Buna karşılık maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitim veren bir sulu boya kursu fiyat açısından diğer kurumlara göre daha yüksek olsa da eğitimin daha verimli geçeceği açıktır.

6. Kursun Lokasyonu - Sulu Boya Kursu Fiyatları

Eğitim kurumunun şehir merkezine, toplu taşıma araçlarına ve diğer ulaşım alternatiflerine yakın olup olmaması da sulu boya kursu fiyatları bakımından büyük önem taşır. Otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına yakın olmayan kurslar daha ucuz kurs fiyatları sunabilirler. Ancak merkezi bir lokasyona sahip bir sulu boya kursu fiyatları bakımından sunduğu ulaşım kolaylığı nedeniyle uzak mevkideki eğitim merkezleriyle karşılaştırıldığında biraz pahalı olabilir.

7. Ders Telafisi ve Eğitim Dondurma Hakkı - Ucuz Sulu Boya Kursu Olur Mu?

Sulu boya kursu fiyatları bakımından daha düşük teklifler sunan eğitim kurumları, buna bağlı olarak kursiyerlerine olabildiğince az imkan sunar ve ne kadar kar etsek o kadar iyidir mantığıyla hareket ederler. Bu yüzden çoğu eğitim merkezi öğrencilerine ders telafisi veya eğitim dondurma hakkı gibi ekstra olanaklar sunmaktan kaçınır. Dolayısıyla kaçıracağınız derslerin telafisini almanız mümkün değildir.

Eğitim Ciddi Kurumların İşidir!

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket sulu boya kursu fiyatları ile eğitim olmaz! Öncelikle seviyenizin ve bilginizin ölçülmesi gerekir, ardından ihtiyaçlarınıza ve size en uygun sulu boya eğitimleri eğitim danışmanları ve eğitmeniniz tarafından belirlenmelidir. Telefonda ya da internet sitelerinde sulu boya kursu fiyatları veren kurumların amacı eğitim vermek değil aylık kotalarını doldurmaktır. Bu nedenle paket eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durmalı, ihtiyaçlarınızı analiz edip size özel eğitim çözümleri sunacak, MEB onaylı kurumlardan eğitim almalısınız.

Resim Akademi’de önceliğimiz sulu boya kursu ücretleri değil, alacağınız eğitim kalitesi! Gelin, sizin için en uygun sulu boya kursu programını sizin beklenti, istek ve ihtiyaçlarınıza göre planlayalım, her dakikasından keyif alacağınız bir sulu boya kursu programıyla hayatınıza renk katalım.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77