Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu

Yaşamınızda Sanata Yer Açın!

Kendinizi Resimle İfade Etmeyi Öğrenin… - Resim Akademi MEB Sertifikalı Özel Resim Eğitimi

Evden işe, işten eve bir düzeniniz mi var? Eve gelir gelmez günün yorgunluğuyla uyuyakalıyor ve kendinize hiç vakit ayıramadığınızı fark ediyorsanız sizin yepyeni bir hobiye ihtiyacınız var demektir!

Resim Akademi’nin MEB sertifikalı özel resim kurslarında yaşamınıza yenilikler getirecek, sosyal bir ortama katılacak, hafta içindeki iş yorgunluğunuzu atacak ve kendinizi çok daha mutlu hissedeceksiniz! Enerjinizi tükettiğini hissettiğiniz dosyaları, toplantıları, iş yazışmalarını ve organizasyonları geride bırakacak, MEB sertifikalı özel resim dersi saatinizi yalnızca kendinize ayıracaksınız!

MEB sertifikalı özel resim derslerinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacak; ekstra bir artı olarak da tamamen sizin hayal gücünüzü yansıtan sanat eserleri oluşturacaksınız!

MEB resim kursu programımızı gündelik yaşamın sıkıcılığından kurtulmak, yeni bir hobi edinmek, ve resim yeteneklerini keşfederek yeni bir kariyere adım atmak isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Her yıl resim eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

meb sertifikalı özel resim kursu

Tüm MEB Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 192 Saat
Kontenjan
1 Kişi

MEB sertifikalı özel resim kursu programımızda sizlere 40 hafta 192 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Resim sanatının temelleriyle başlayacağımız programımızda görsel sanat kültürü, karakalem çizim çalışmaları, renk bilgisi ve renklendirme egzersizleri gibi keyifli konular sizi bekliyor.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu Programı Resim Akademi

Hobi olarak yaptığınız amatör çizimleri geliştirmek ya da bu uğraşınızı, mesleğinize mi dönüştürmek istiyorsunuz? Öyleyse uluslararası standartlarda uygulama ağırlıklı, ilgi alanlarınız ve becerileriniz esas alınarak düzenlenen güncel bir MEB sertifikalı özel resim kursu programının ayrıcalığını Türkiye'nin en iyi sanat okulunda deneyimleyin!

meb sertifikalı özel resim kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
meb sertifikalı özel resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Resim dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
meb sertifikalı özel resim kursu

MEB Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda kat ettiğiniz yolu ve uzmanlığınızı gösteren, özgeçmişinize ekleyebileceğiniz referans niteliğinde MEB resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında resim eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

meb sertifikalı özel resim eğitimi

Büyüleyici Bir Dünyanın Tadını Çıkarın!

Yalnızca bir adımla yeni bir dünyaya merhaba deyin, kendinize ve yeteneklerinize sanatın penceresinden bakma fırsatı yakalayın!

İster hobi amaçlı MEB sertifikalı özel resim kursu almak isteyin isterseniz amacınız meslek edinmek olsun. Dilediğiniz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş MEB sertifikalı özel resim dersleri ile uygulama ve pratik ağırlıklı, resim sergilerinden müze gezilerine, model çizimlerinden sanat tarihi seminerlerine kadar renkli aktiviteler bulacağınız keyifli bir ortamda eğitim almanın tadını çıkarın! Yeteneklerinizin nasıl geliştiğinize siz de şaşırın!

Basit çizimlerinizi MEB resim kursu ile güçlendirirken bir yandan da keyif dolu vakit geçirin…

Yaşamınıza Yeni Bir Soluk Getirin!

Son zamanlarda çok fazla sıkıldığınızı mı hissediyorsunuz? Size her şey, birbirinin tekrarı gibi mi görünmeye başladı?

İş ve okul koşturmacası, aile, eş, çocuklar ve sorumluluklar… Tüm bunlardan kendinize, hobilerinize, ilgi alanlarınıza ve dinlenmeye vakit bulamıyorsanız stresinizi atmanızı, kendinizi çok daha motive olmuş hissetmenizi sağlayacak MEB sertifikalı özel resim eğitimlerine katılın! Kendinize ve yaşamınıza değer katın!

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda resim tutkunuzu ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak, hayatı yeniden sevmeye başlayacaksınız…

meb sertifikalı özel resim eğitimleri
meb sertifikalı özel resim dersi

Hayatınıza Yeni Bir Boyut Açın!

MEB sertifikalı özel resim kursu ile hem potansiyelinizi açığa çıkarmak hem de bu eğitimi, keyif dolu bir ortamda almak ister misiniz?

Gerçek bir sanat merkezinin eğlenceli atmosferinde sosyalleşecek, yeni arkadaşlıklar edinecek, yaratıcılığınızı keşfetme şansı bulacak, özgüven kazanarak kendinize daha çok güvenecek, iş ve okul yaşamınızda daha başarılı olacak, gündelik hayatın stresinden uzaklaşacaksınız. Geleceğe güzel anılar ve samimi dostluklar bırakacaksınız.

Yaşamınızı ve kendinizi yeni baştan keşfedecek, resme olan tutkunuzdan bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz.

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Boş vakitlerinizi değerlendirmek için yeni bir hobi mi arıyorsunuz? Peki, keşfettiğiniz hobi sizi hem dinlendirsin hem eğlendirsin hem de faydalı olsun ister misiniz? Öyleyse sizlere harika bir önerimiz var! MEB sertifikalı özel resim kurslarına gelin, ilgi alanınıza uygun düzenlenmiş bir MEB sertifikalı özel resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun MEB sertifikalı özel resim eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre MEB sertifikalı özel resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan MEB sertifikalı özel resim dersleri veriyoruz.

meb sertifikalı özel resim dersleri

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi MEB sertifikalı özel resim dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

MEB sertifikalı özel resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

MEB sertifikalı özel resim kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursları ile Siz de Kapsamlı Bir Eğitim Alın!

“Resim yapmayı çok seviyorum, bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum.” diyorsanız Resim Akademi ile tanışmanızın tam zamanı! Hobi ya da mesleki… MEB sertifikalı özel resim eğitimleri alma amacınız ne olursa olsun, derslere başladıktan sonra kendinizi yılların sanatçısı gibi hissedecek, yetenekleriniz ile gurur duyacaksınız!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
meb sertifikalı özel resim dersleri

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik MEB sertifikalı özel resim kursu programını belirleyelim, ders planınızı yapalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
meb sertifikalı özel resim kursları

Yetenekleriniz Ortaya Çıksın!

“Resim yapmayı çok istiyorum ama yeteneğim var mı bilmiyorum.” demeyin, MEB sertifikalı özel resim kursu ile kendinizi keşfedin!

Kayıt Ol »

Hem Hobi Hem İş!

MEB sertifikalı özel resim kursunu başarıyla bitirdikten kendinize çok özel bir sergi açın ve aile bütçenize katkı sağlayın!

meb ruhsatlı özel resim kursu

MEB Ruhsatlı Özel Resim Kursu

MEB standartlarına uyum sağlayan bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimizin güvenli bir binada, alanında uzman kişilerden MEB resim eğitimi almalarını sağlıyoruz.

Eğitimlerimizin ve kurumumuzun kalitesini MEB standartlarıyla gösteriyor, resim eğitimi verdiğini iddia eden kaçak ve merdiven altı firmaların aksine öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz! Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir MEB sertifikalı özel resim kursu olarak derslik büyüklüklerimizden sosyal alanlara, deprem dayanıklılık raporundan acil çıkışlara kadar her konuda Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun davranıyoruz.

Resim Akademi olarak sektördeki 15 yıllık deneyim ve başarımızı, sağlamış olduğumuz kaliteye ve konfora bağlıyoruz.

Uygulamalı MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu

Karakalem, sulu boya, akrilik ya da guaj boya… Natürmort, portre ya da soyut… Resim Akademi’nin MEB sertifikalı özel resim kurslarında, siz resim sanatı ile ilgili ne öğrenmek istiyorsanız hepsine uygun bir içerik var!

Resim atölyelerimizde boyadan tuvale, şövaleden palete kadar MEB resim kursu ile ihtiyacınız olabilecek her türlü ekipmanı tedarik ediyor, derslerinizi verimli ve başarılı bir şekilde geçirebilmeniz için yaparak öğrenme metodunu benimsiyoruz.

Teorik eğitimin kalıcı olmadığına inanıyor; öğrencilerimizi sanatın en güzel dallarından biri olan resimle buluşturabilmenin en etkili yolunun, pratik yapmak olduğunu biliyoruz.

Bu doğrultuda MEB sertifikalı özel resim kurslarımızda; nokta ve çizgi eskizleri, resimde armoni ve tonalite, perspektif ve natürmort çizimler gibi pek çok konuda uygulamalı dersler işliyoruz.

uygulamalı meb sertifikalı özel resim kursu
meb sertifikalı özel resim kursları

Uluslararası MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu

MEB sertifikalı özel resim kursuna katılan öğrencimizin eğitim ve tecrübe geçmişinin, öğrenme hızının ve gelişiminin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla kişiye özel eğitim programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan MEB resim kursu ile kursiyerlerimizin öğrenme hızını, isteğini ve becerisini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz MEB sertifikalı özel resim kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda MEB sertifikalı özel resim eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

Tamamen size odaklanılmış, beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılaşmaya göre planlanmış bir MEB sertifikalı özel resim dersi için Resim Akademi, en iyi seçenek!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Gelecek planlarını başarılı bir ressam, mimar ya da tasarımcı olmak üzere kuran, gelişimini destekleyebilmek için MEB sertifikalı özel resim kurslarına katılan öğrencilerimizi gerek akademik gerek profesyonel yaşamları için destekliyoruz.

Resim Akademi olarak sadece MEB sertifikalı özel resim kursu süresince değil; mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Yarattığı eserler ve yaptığı dokunuşlarla fark yaratmak isteyen kursiyelerimize MEB sertifikalı özel resim kursu dışında da teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Hobinizi mesleğinize dönüştürebilmeniz, içinizdeki sanat tutkusunu somut bir hale dönüştürebilmeniz ve kişisel gelişiminizi destekleyebilmeniz için arkanızda Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

meb sertifikalı özel resim dersi

Öğrenci Yorumları

Güvenilir Bir Kurumdan Eğitim Alın!

Özel resim kursu için MEB sertifikalı kurumları tercih edin, vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın!

Kişisel Gelişiminizi Destekleyin!

MEB onaylı özel resim kursu sertifikanızı, özgeçmişinize ekleyin; becerilerinizle fark edilin!

Çizgilerinizi Güçlendirin!

Duygu ve düşüncelerinizi, kaleminizle çok daha etkili ve profesyonel bir şekilde ifade edin!

meb sertifikalı özel resim kursu mezunları

800 Mezun Öğrenci

Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resim sanatının tüm teknik detaylarını aktardık ve kariyer planlarını güçlendirmeleri için ilk adımları birlikte attık.

Tam donanımlı MEB sertifikalı özel resim kursu atölyelerimiz, bilgi ve başarıya önem veren eğitim anlayışımız ve 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel MEB sertifikalı özel resim eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye MEB sertifikalı özel resim eğitimi verdik ve onlar için yepyeni bir yaşam başlattık!

Hobi ve mesleki beceri kazanmak isteyen öğrencilerimiz için birbirinden açıklayıcı ve öğretici eğitimler hazırladık!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Resim Akademi’de elbette yalnızca MEB sertifikalı özel resim dersi yok! Aynı zamanda kendinizi sosyal, kültürel ve teknik olarak geliştirebileceğiniz diğer eğitimler de var!

İsterseniz mesleki becerilerinizi geliştirin isterseniz de yeni bir hobi edinin! Resim Akademi’de dijital illüstrasyon, iç mimarlık, grafik tasarım, heykel ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimler; destekleyici workshoplara ve hobi amaçlı olarak sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi kurslar da var!

Siz de ilgi alanınıza ve hayallerinize en uygun eğitimlere katılın, eğlenceli ve dopdolu vakit geçirmenin ayrıcalığını yaşayın!

meb sertifikalı resim dersleri
sosyal etkinlikler meb sertifikalı özel resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Sanat temelli olan mesleklerin eğitimi, elbette sanat dolu bir ortamda verilir! Öğrencilerimize MEB sertifikalı özel resim kursunda yalnızca resim sanatının tekniklerini, ressam olmanın yollarını ve başarılı çizgilerin püf noktalarını aktarmıyoruz; aynı zamanda da farklı kurslara katılan kişilerle sosyalleşebilecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir ortam sunuyoruz!

Öğrencilerimizin MEB sertifikalı özel resim dersleri dışında da eğitmenleri ve diğer kurslardaki arkadaşlarıyla kaynaşacağı satranç, playstation ve bowling turnuvaları düzenliyor; öğrendiklerini pekiştirebilmeleri için en başarılı ressamları, resim öğretmenlerini ve tasarımcıları tanıyacakları network organizasyonları düzenliyoruz.

Öğrencimizin merak duygusunun gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler organize ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Mesleklerine dair önemli püf noktaları öğrenirken mutlu olacakları, yoğun ve yorucu okul-iş tempolarında kendilerine vakit ayıracakları huzurlu ve eğlenceli bir atmosfer yaratıyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde MEB sertifikalı özel resim kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece MEB sertifikalı özel resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayalleri bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve sanata dair sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken dinlenmelerini sağlıyoruz.

Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyor, Resim Akademi’de sizler için eğlenceli bir ortam oluşturuyoruz!

bakırköy sanat cafe
özel resim workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü ressamlarını, sanatçılarını, akademisyenlerini ve tasarımcılarını MEB sertifikalı özel resim kursumuza davet ediyor; birbirinden verimli workshoplar düzenliyoruz. Kendinizi geliştirebilmeniz ve usta isimlerden tüyolar alabilmeniz için önemli fırsatlar oluşturuyoruz.

Türkiye’de ve dünyada unutulamayacak eserlerin altına imzasını atan isimleri ve tablolarını, duayenlerimizle birlikte inceliyor; oldukça faydalı ve eğitici bir ortam yaratıyoruz. Sektörünüzle ilgili en önemli püf noktaları, öğrenmenizi sağlıyor; çok daha donanımlı olabilmeniz için çalışıyoruz.

Yıllarını sanata, resme ve tasarıma adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işin mutfağına giriyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

MEB sertifikalı özel resim eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

MEB sertifikalı özel resim kursuna katılarak ilk başta resim sanatını tanıyacak, önemli ressamları ve eserlerini eğitmenlerinizle birlikte inceleyecek ve yorumlayacaksınız. Sık sık çizgi çalışmaları yapacak, perspektif türlerini ele alacaksınız. Farklı boya türleri ile çalışmalar yapmayı öğrenecek, MEB resim kursu ile yeteneklerinize yenilerini ekleyeceksiniz.

MEB sertifikalı resim kursunun size kazandıracakları;
 • Boş vakitleriniz için değerli bir hobi kazanacaksınız.
 • Özgeçmişinize MEB onaylı resim kursu sertifikası ekleyeceksiniz.
 • Görsel okur yazarlığınız gelişecek.
 • Kendinizi sanatla ifade edebileceksiniz.
 • Sanatsal duyarlık kazanacaksınız.
 • Stresten uzaklaşacaksınız.
 • Yeteneklerinizi keşfetme şansınız olacak.
 • Kendinize güveniniz artacak.

İlk seviye MEB sertifikalı özel resim dersleri ile görsel sanatlara giriş yapacak, yeni kavramlar öğrenecek, resim sanatını daha yakından tanıyacağız. MEB resim kursu programımızın ilk bölümünde
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Kavram Bilgisi
 • Sanat - Sanatçı - Sanat Eseri
 • Sanat Alanları
 • Sanatın Evrenselliği
 • Geleneksel Türk Sanatları
 • Görsel Sanatlarla İlgili Meslek Alanları
 • Görsel Sanatlar Alanındaki Önemi Sanatçılar
 • Sanat Eserleri
Sanatla dolu keyifli bir yolculuğa hazır olun! MEB sertifikalı özel resim eğitimi ile baş döndüren bir dünyada unutulmaz bir gezintiye çıkacağız!

Artık kalemi elimize almanın zamanı geldi. 2. seviye MEB sertifikalı özel resim dersleri ile bolca egzersiz yapma fırsatı bulacağız. MEB sertifikalı özel resim kursu programımızın 2. seviyesinde;
 • Görsel Sanatlarda Biçimlendirme
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleriyle Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Leke Çeşitleri (Pürüzsüz - Dokusal - Çizgisel - Noktasal)
 • Doku Çeşitleri (Doğal - Yapay - Görsel Doku)
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
MEB sertifikalı özel resim dersleri ile çizim becerilerinizi sıfırdan zirveye taşıyacak, sanatınızın tüm inceliklerini öğreneceksiniz.

Sırada perspektif çalışmaları var! MEB resim kursu yolculuğumuza perspektif çalışmaları ve basit obje çizimleriyle devam ediyoruz! 3. seviye MEB sertifikalı özel resim kursu derslerimiz arasında;
 • Perspektif Türleri
 • Objenin Eksenini ve Ölçülerini Hesaplama
 • Ufuk Çizgisi
 • Bakış Noktası
 • Kaçış Noktası
 • Tek Kaçışlı Perspektif
 • İki Kaçışlı Perspektif
 • Natürmort Çizimler
 • Köşeli Nesnelerin Çizimi
 • Oval ve Yuvarlak Nesnelerin Çizimi
 • Çoklu Nesnelerin Çizimi
MEB sertifikalı özel resim eğitimi kısa sürede çizimlerinizi kusursuzlaştırmanızı ve işinizde ustalaşmanızı sağlayacak!

Karakalem portre çalışmaları bizi bekliyor! Sınıf arkadaşlarınızın portresini çizmek istemez misiniz? O zaman başlayalım… 4. seviye MEB sertifikalı özel resim kursu programımızda;
 • Karakalem Portre Çalışmaları
 • Portrenin Tanımı ve Özellikleri
 • Baş Çizimi, Göz Çizimi, Burun Çizimi, Dudak Çizimi
 • Sınır Çizgilerinin Belirlenmesi
 • Dış Hat Çizimleri
 • Karakalem Portre Çizimlerinde Gölgelendirme
MEB sertifikalı özel resim dersleri, hayatınız boyunca yararlanacağınız birçok beceriyi kazanımlarınız arasına eklemenizi sağlayacak!

Renkleri tanımanın zamanı geldi! MEB sertifikalı özel resim eğitimi yolculuğumuzun sonuna yaklaşırken kendi renklerimizi yaratacağız! MEB sertifikalı özel resim kursu programımızın 5. seviyesinde;
 • Renk Bilgisi
 • Renk Çemberi
 • Ana ve Ara Renkler
 • Zıt ve Nötr Renkler
 • Resimde Armoni ve Tonalite
 • Leke Çalışmalarında Renk Uyumu
 • Renkleri Açma ve Koyulaştırma
 • Zıt Renklerin Uyumu
 • Renk Oluşturma
MEB sertifikalı özel resim dersleri ile yalnızca resim sanatının inceliklerini öğrenmekle kalmayacak, keyifli bir atmosferde sanat merkezli yeni arkadaşlıklar kuracaksınız.

Kendi çalışmalarımızı yapacak, MEB sertifikalı özel resim eğitimi yolculuğumuzu tamamlarken çalışmalarımızı sergileme fırsatı yakalayacağız. MEB sertifikalı özel resim kursu programımızın son bölümünde;
 • Pastel Boya Tekniği
 • Pastel Boyada Kullanılan Araç Gereçler
 • Pastel Boya Uygulamaları
 • Sulu Boya Tekniği
 • Sulu Boyada Kullanılan Araç Gereçler
 • Sulu Boya Uygulamaları
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boyada Kullanılan Araç Gereçler
 • Yağlı Boya Uygulamaları
MEB sertifikalı özel resim kursu derslerimizin sonuna gelirken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi hobi kursları ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu Programı - 800’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

MEB sertifikalı özel resim kursu programımızda sizlere 40 hafta 192 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyoruz. Resim sanatının temelleriyle başlayacağımız programımızda görsel sanat kültürü, karakalem çizim çalışmaları, renk bilgisi ve renklendirme egzersizleri gibi keyifli konular sizi bekliyor.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu Programı

MEB sertifikalı özel resim kurslarında basit çizgi çalışmalarından mükemmel sanat eserleri oluşturmaya uzanan yolculuğunuz, yağlı, pastel ve sulu boya gibi boya türlerinde yapacağınız alıştırmalarla devam edecek.

MEB sertifikalı özel resim kursu; toplamda 10 aylık bir süreçte verilmektedir. MEB sertifikalı özel resim kursunda Renkleri Açma ve Koyulaştırma, Yağlı Boya Uygulamaları, Dış Hat Çizimleri, Perspektif Türleri ve Karakalem Çizimleri gibi konular detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

Resim çizme konusundaki becerilerinizin kayda değer bir şekilde gelişeceği, hobinizin mesleğe dönüşeceği MEB sertifikalı özel resim kursu içerikleri, özenle hazırlanmaktadır.

"Herkes resmi anlamak istiyor. Neden kuşların ötüşünü anlamaya çalışmıyorlar? -Pablo Picasso

meb sertifikalı özel resim eğitimleri

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi olarak hem teknik hem hobi kurslarını tamamlayan tüm öğrencilerimize kurum onaylı sertifika veriyoruz. MEB sertifikalı özel resim kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resim kursu sertifikası sunuyoruz.

MEB resim kursu olarak herhangi bir gerekçe ile MEB sertifikalı özel resim derslerine katılamayan öğrencimiz için farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini yapıyoruz.

MEB sertifikalı özel resim kursu veren eğitmenlerimizin tamamı, güzel sanatlar bölümü mezunu, alanında önemli başarılara imza atmış, çok sayıda eser bırakmış, bilgili isimlerdir.

Resim Akademi olarak MEB sertifikalı özel resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, MEB sertifikalı özel resim kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. MEB sertifikalı özel resim kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. MEB sertifikalı özel resim kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi MEB sertifikalı özel resim kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

MEB sertifikalı özel resim kurslarımıza yaşınız kaç olursa olsun katılabilirsiniz. 7’den 70’e resim tutkusu olan herkes için eğitim veriyoruz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
meb sertifikalı özel resim kursu fiyatları

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

MEB Sertifikalı Özel Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Resim tutkunuzu bir adım ileri taşımak istemez misiniz? MEB sertifikalı özel resim eğitimleri ile yeteneklerinizi geliştirirken aynı zamanda da hem kendinizi geliştirebileceğiniz yepyeni eğitimlerle buluşacaksınız. Hemen diğer kursiyerlerimizin katıldığı eğitimlere göz atın, siz de gelişiminizin önünü kesmeyin!

MEB Sertifikalı Özel Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

MEB sertifikalı özel resim kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

MEB sertifikalı özel resim kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi MEB sertifikalı özel resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

MEB sertifikalı özel resim kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

MEB sertifikalı özel resim kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

135

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 675 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77