Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Genç Resim Kursu

Kendinizi Sanatla İfade Edin!

Okuldan ve Sınavlardan Başınızı Kaldırın, Stresten Resim Yaparak Kurtulun! – Resim Akademi Özel Genç Resim Kursu

Üniversite sınavları yaklaştıkça kendinizi sadece ders çalışırken bulmaya mı başladınız? Yaşamın tadını çıkaracağınız bir dönemde sürekli bir koşturmacanın içinde kaldığınızı mı hissediyorsunuz?

Eğer sevdiğiniz aktivitelere daha fazla vakit ayırmak, yeteneklerinizi keşfetmek ve kendinizi geliştirerek geleceğinizi sanatla şekillendirme fırsatı yakalamak istiyorsanız özel genç resim kursu programımızda tam da aradığınızı bulacaksınız! Bizimle keyifli bir maceraya çıkmak için daha fazla beklemeyin…

Resim Akademi özel genç resim kursları ile sanata gençlik aşısı yapıyoruz, siz de aramıza katılmaya ne dersiniz?

Gençler için özel resim kursu; gençlerin odaklanma sürelerini arttırarak okul başarılarını ve sınav performanslarını arttırmaktadır.

özel genç resim kursu

Tüm Özel Genç Resim Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 40 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel genç resim kursu; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup uygulamalı resim dersleri, karakalem çalışmaları, renk oluşturma çalışmaları, sulu boya teknikleri, yağlı boya teknikleri, soyut resim, desen yaratma, pastel boya kullanımı, perspektif, ışık ve gölge gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Genç Resim Kursu Resim Akademi

Gençlik heyecanını sanatla bir araya getiriyoruz! Siz de resim sanatına olan ilginizi Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel genç resim kursu programlarından yararlanarak geliştirmek istiyorsanız ailemizin bir parçası olun; öğrenme hızınıza, ilginize ve ihtiyaçlarınıza göre özel genç resim eğitimleri alsın!

özel genç resim kursu eğitmenleri

Ünlü Resim Eğitmenleri

Her biri alanında uzman, Türkiye’nin usta ressamları arasında yer alan eğitmenlerden özel genç resim eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel genç resim kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Gençler için özel resim kursu sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrenciler için bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel genç resim kursu sertifika

MEB Onaylı Sertifika

Aldığınız eğitimi belgeleyen, eğitim ve mesleki hayatınıza katkı sağlayacak MEB onaylı özel genç resim kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel genç resim kursu veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların özel genç resim eğitimi vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden özel genç resim eğitimleri alarak suça ortak olmayın!

özel genç resim eğitimi

Yeteneklerinizi İhmal Etmeyin!

Hele ki lise yıllarını bitirmeye yaklaşıyorsanız bu dönemde aileniz ve öğretmenlerinizin sizi daha çok sınav odaklı düşünmeye yönlendirdiğine tanıklık ediyor olabilirsiniz.

Elbette okul derslerinize ve sınavlarınıza çalışmayı ihmal etmeyin, ancak bu sırada özel becerilerinizi geliştirmek için de zaman ayırmayı sakın unutmayın! Eğer resim sanatına yatkınlığınız varsa özel genç resim kursları ile size ve takviminize göre planlanan bir eğitim alabilir, boş zamanlarınıza değer katabilirsiniz.

Resim Akademi’nin avantajlarından gençler için özel resim kursu ile yararlanın, sanatla dolu bir dünyaya adım atın!

Hikayenizi Resimlerinizle Anlatın!

Zaman zaman kendinizi ifade etmekte zorlanıyor, duygularınızı dışa vurma şansı yakalayamadığınızı düşünüyorsanız özel genç resim eğitimi size çok iyi gelecek!

Resim yapmak yalnızca el becerilerinizi ve görsel okur yazarlığınızı geliştirmekle kalmayacak, aynı zamanda duygularınızı ve ruh halinizi de olumlu yönde etkileyerek hayatınızın kontrolünü elinize aldığınızı hissetmenizi sağlayacak. Siz de özel genç resim eğitimleri ile kendinize yeni bir boyut yaratmaya ne dersiniz?

Resim yapma tutkunuzu kabuğunuzu kırmak için kullanın, özel genç resim kursu ile kendinizi daha mutlu ve enerjik hissedin!

özel genç resim eğitimleri
özel genç resim dersi

Sınav Stresinden Uzaklaşın!

Okuldan dershaneye, dersaneden evde test çözmeye uzanan bir yaşam sizi yormaya başladıysa sanatla tanışmanızın tam zamanı!

Kendinize daha fazla zaman ayırmak ve sorumluluklarınızın sizi boğmasına engel olmak için özel genç resim dersleri alın, eğitmeninizle birebir çalışarak resim sanatının inceliklerini öğrenin, sizi sınav ve günlük yaşamın diğer stres verici konularından uzaklaştıran ayrıcalıklı bir hobiye sahip olun!

Resim Akademi’nin büyülü dünyasında mutluluğu özel genç resim kursları ile yeniden keşfedin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Resim yapmak sizin için bir tutku mu? Resim sanatının inceliklerini daha iyi öğrenmek için gerçekten size uygun bir sanat merkezi mi arıyorsunuz? Gelin, sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaç ve beklentilerinize göre en uygun gençler için özel resim kursu programını belirleyelim. Özel genç resim kursu programımızın detaylarını anlatalım, ilgi alanınıza ve merakınıza göre özel genç resim eğitimi alın!

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel genç resim kursu programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve hedeflerinize göre özel genç resim eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel genç resim dersleri veriyoruz.

özel genç resim kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel genç resim dersleri ve eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Gençler için özel resim kursu sonrası farklı alanlarda eğitim almaya devam etmek isteyen öğrencilerimiz için kişiye özel eğitim danışmanlığı desteği sunuyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel genç resim eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Hayallerinizdeki Özel Genç Resim Kursu İçin Resim Akademi’nin Ayrıcalıklarla Dolu Dünyasıyla Tanışın!

Hedefiniz geleceğin başarılı sanatçılarından biri olmak mı? Yoksa sadece keyifli bir hobi mi edinmek istiyorsunuz? Gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim, nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, atölyelerimizi, kafemizi, bahçemizi, sosyal alanlarımızı görün ve özel genç resim kursu eğitmenlerimizle tanışın! Biz de sizin için en uygun özel genç resim eğitimi programını yapalım!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi özel genç resim kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel genç resim eğitimi programını belirleyelim, yeni ve keyifli bir hobi edinmenizi sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
gençler için özel resim kursu

Yeteneklerinizi Keşfedin!

Yaratıcılığınızın sınırlarını özel genç resim kursları ile keşfetmeye başlayın, usta eğitmenlerden alacağınız ipuçları ile hızlı öğrenin!

Kayıt Ol »

Enerjinizi Sanatla Taze Tutun!

Hem bugün hem de gelecekte monoton bir yaşama hapsolma tehlikesinden gençler için özel resim kursu ile kurtulun, sizi daima mutlu eden bir hobiyle tanışın!

meb ruhsatlı özel genç resim kursu

MEB Onaylı Özel Genç Resim Kursu

Resim Akademi olarak özel genç resim kursu programlarımızı MEB onaylı ve ruhsatlı eğitim ve sanat merkezimizde düzenliyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Standartlar Yönergesi ile belirtilen acil çıkışlar, ders ekipmanları, eğitim gereçleri, yangın merdivenleri, deprem dayanıklılık raporu, sosyal alanlar ve diğer tüm hususlara hassasiyet göstererek öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanının en iyilerinden özel genç resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin beklenti, ilgi alanı ve eğitsel ihtiyaçlarına göre planladığımız özel genç resim eğitimi programımızda verilen bilgilerin teoride kalmaması, pratiğe dönüştürülebilir ve kalıcı kazanımlar haline gelmesi için süreci yıl sonu resim sergileri, müze ve resim sergisi gezileri, atölye çalışmaları ve uygulamalı özel genç resim dersleri ile pekiştirmekteyiz.

Özel genç resim kursu boyunca gelişiminizi uzman eğitmenlerimiz, pedagoglarımız ve eğitim danışmanlarımızla izlemekte, eğitsel ihtiyaçlarınızı ve eksiklerinizi tespit etmekte, öğrenmekte zorlandığınız konuların veya kaçırdığınız derslerin tekrarını ve telafisini gerçekleştirmekteyiz.

Uygulamalı Özel Genç Resim Eğitimi

Öğrenci odaklı hazırladığımız özel genç resim kursu programlarımızda teorik anlatımlar yerine tamamen pratiğe ve uygulamaya dayalı bir eğitim metodunu benimsiyoruz.

Görsel ve işitsel teknolojilerle donatılmış, ferah ve güvenli sınıflarımızda uygulama ağırlıklı özel genç resim dersi anlatımları yapıyor, yeteneklerinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayacak pratikler gerçekleştiriyor, ev ödevleri ve egzersizlerle gelişiminizin sürekli olmasını sağlıyor, resim eğitmenlerimizle çalışmalarınızı ve gelişiminizi yorumluyoruz.

Öğrencilerimizin el yatkınlıklarını, görsel okur yazarlıklarını, bilgiyi pratiğe dönüştürebilme becerilerini geliştirmelerine olanak sağlayan atölye çalışmaları ve resim sergileri düzenliyor; özel genç resim kursu sırasında ve sonrasında eğitim danışmanlığı desteğimizle gençlerimizin sürekli yanında olduğumuzu hissettiriyoruz.

Özel genç resim kursları ile geleceğin sanatçılarına veya başarılı ve yaratıcı düşünmeyi bilen yetişkinlerine yeteneklerini keşfedebilecekleri, yaratıcılıklarını özgürce sergileyebilecekleri, özgüvenlerini destekleyen bir ortam sunuyoruz.

uygulamalı özel genç resim eğitimi
gençler için özel resim kursları

Uluslararası Standartta Özel Genç Resim Eğitimi

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel genç resim eğitimi sistemimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı bir eğitim programdır.

Bugüne kadar 900’ün üzerinde kursiyer mezun eden ve %98 katılımcı memnuniyeti sağlayan, deneyimle günceli bir araya getirerek geliştirdiğimiz özel genç resim kursu programımızda öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre eğitimlerimizi şekillendiriyoruz.

Uluslararası eğitim standardımızı belirlerken temel aldığımız MEB standartlarıyla birlikte eğitmenlerimizin deneyimine, özel genç resim eğitim içeriklerimizin yeterliliğine, özel genç resim kursu sınıflarımızın ve atölyelerimizin konforuna, eğitim araç – gereçlerimizin ders içerikleri ile uyumuna, fiziki imkanlarımıza ve sosyal alanların çeşitliliğine de dikkat ediyoruz.

Özel genç resim kursları ile sizlere nitelikli bir eğitim sunmak adına programlarımızı sürekli güncelliyor, Avrupa’nın en iyi sanat okullarının uygulamalarını ve müfredatını yakından takip ediyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Özel genç resim kursu ile büyük potansiyelleri geç olmadan fark ediyor, geleceklerine sanatla yön vermeleri için onları yönlendiriyoruz.

Öğrencilerimizin özel genç resim kursları süresince gösterdikleri performansı eğitmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımızla değerlendiriyor, geleceğe hazır olmaları için hangi eğitimlere ihtiyaçları olduğunu önceden tespit ediyor, aileyi ve öğrencimizi bu yönde bilgilendirerek başarılı birer sanatçı olmaları için yollarını aydınlatıyoruz.

Resim Akademi olarak gençlerimizin geleceğimiz olduğu düşüncesini hiçbir zaman göz ardı etmiyor, özel genç resim eğitimleri ile sizleri yarınlara hazırlıyoruz.

gençler için özel resim dersi
özel genç resim dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Özel genç resim eğitimi sonrası resim sanatına gönül veren öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz.

Resim Akademi olarak özel genç resim kursu süresince sağladığımız tüm olanakların yanı sıra öğrencilerimizin yetenekli oldukları alanda gelişim gösterebilmeleri ve becerilerini bir adım daha ileri götürebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, ailelerin ve öğrencilerin akıllarına takılan soruları yanıtlıyor, eğitmenlerimizin bilgi ve deneyimlerinden her zaman yararlanmalarına imkan tanıyoruz.

Resme olan yeteneğini daha da geliştirmek isteyen veya farklı hobiler edinmek isteyen öğrencilerimize hobi kursları, teknik eğitimlerimiz ve workshop programlarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Özel genç resim eğitimi sonrasında da gençlerimize değer katmayı sürdürüyor, mutlu ve başarılı bireyler olarak onları hayata ve sanata kazandırıyoruz.

Özel Genç Resim Kursu Yorumları

Özgüvene Mi İhtiyacınız Var?

Zaman zaman kendinize yeterince güvenmemeniz sizin için bir problem haline gelmeye mi başladı?

Yaşamınızda Sanata Yer Açın!

Özel genç resim kursları ile dünyanızda sanata yer ayırın, sizi destekleyen bir hobiniz olsun!

Kendinizi ve Yeteneklerinizi Yakından Tanıyın!

Uygulamalı özel genç resim dersleri ile yeteneklerinizi keşfedin, kendinize olan inancınızı tazeleyin!

özel genç resim kursu mezunları

900+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerimize özel genç resim kursları ile resim sanatının pratiklerini aktardık.

Özel genç resim dersleri için özel olarak hazırladığımız tam donanımlı merkezimiz, ferah atölyelerimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimizle geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel genç resim kursları ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye resim dersleri verdik.

Tamamen size özel, ilgi alanlarınıza, öğrenme hızınıza ve yeteneklerinize göre şekillenen bir özel genç resim eğitimi arıyorsanız Resim Akademi ile tanışmanızın tam zamanı!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Özel genç resim kursları ile yetinmek istemeyen öğrencilerimize farklı hobiler ve aktivitelerle tanışabilecekleri sanat kursları sunuyoruz!

Keyifli bir hobi edineceğiniz, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz ve kendinize değer katacağınız eğitimlerle yanınızdayız. Başta özel genç resim kursu olmak üzere öğrencilerimize hayatlarına renk katacakları hobi kursları, mesleki kazanımlar edinebilecekleri teknik eğitimler, güzel sanatlar lise ve fakültelerine hazırlanan öğrencilerimiz için güzel sanatlara hazırlık kursu programları ve kurumsal eğitimlerimizle iş dünyasına, okullara ve günlük yaşamın her noktasına sanatın güzelliklerini taşıyoruz!

Siz de gerçek bir sanat merkezinin ayrıcalıklı atmosferinde potansiyelinizi açığa çıkarmak istiyorsanız, gençler için özel resim kursu beraberinde veya sonrasında diğer kurslarımıza göz atabilirsiniz.

gençler için resim eğitimleri
sosyal etkinlikler özel genç resim kursu

Sosyal Etkinlikler

Bu kurs başka kurs! Resim Akademi özel genç resim kursu ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, öğrencilerimize güzel vakit geçirecekleri ve eğlenecekleri etkinliklerle dolu bir özel genç resim dersi sunuyoruz!

Türkiye’nin en iyi özel genç resim kursu olarak öğrencilerimizin resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı alanlarında ün kazanmış sanatçılarla tanışmalarını sağlıyor, ustalarla düzenlediğimiz etkinlikler, seminerler ve kültürel aktivitelerle resim tutkunu gençlarımızı profesyonellerle bir araya getiriyoruz.

Gençler için özel resim kursu öğrencilerimizin eğitmenleri ve diğer kurslarımızda öğrenim gören yaşıtlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; resim sergileri, müze gezileri ve atölyeler düzenleyerek sosyal bir ortamda eğitim almalarına özen gösteriyoruz.

Özel genç resim kursları ile gelişiminize katkıda bulunuyor, özgüvenli, eleştirel düşünmeyi bilen, yaratıcı bireyler olarak yetişmenizi sağlıyor, aynı zamanda gerçekten keyif alacağınız bir hobi edindiğinizden emin oluyoruz.

Sanat Cafe

Özel genç resim eğitimi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçireceğiniz, eğitmenlerinizle sohbet edebileceğiniz, sanat sohbetlerine ve etkinliklere ev sahipliği yapan Sanat Cafe’de sizleri ağırlıyoruz.

Öğrencilerimizin sadece özel genç resim eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında kendilerini rahatça ifade edebileceği, eğitmenlerimiz ve diğer kurs programlarımızdan yararlanan öğrencilerimizle kaynaşarak keyifli vakit geçireceği bir ortam yarattık!

Sanat Cafe’de ayrıca film gösterimleri, workshop ve sergi çalışmaları yaparak resim ve görsel sanatlar dışında farklı sanat dallarında da öğrencilerimizin fikir sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Resim Akademi’de her yer sanat! Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
özel genç resim kursu workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü ressamları, tasarımcıları ve görsel sanatların farklı alanlarından duayenlerle keyifli workshoplar düzenliyor, gençlerimizin gelişimine destek oluyoruz!

Usta sanatçıların eserlerini incelemekle kalmıyor, onlarla keyifli workshop etkinlikleri ve butik özel genç resim eğitimleri düzenliyoruz. Çalışmalarıyla adından söz ettirmiş, yurt içi ve yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil etmiş, ünlü sanatçılar ve eğitmenlerden resim sanatının püf noktalarını gençlerimizin de öğrenebileceği butik özel genç resim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Türkiye’nin ünlü sanatçılarından özel genç resim kursları alarak yaşam boyu yararlanabileceğiniz bilgiler edinmenize imkan veriyoruz!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel genç resim kursları ve diğer derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Genç Resim Kursu Detaylı Eğitim Programı

Sanata olan ilgi ve sevginizi gerçek bir tutkuya dönüştürecek, hayata renk katacak bir hobi edinmek, becerilerinizi daha ileri taşımak ve geleceğinizi sanatla şekillendirmek istiyorsanız özel genç resim kursu tam size göre! Detaylı gençler için özel resim kursu programımızı inceleyin, erken kayıt fırsatlarından yararlanarak ayrıcalıklı bir ortamda alanında uzman resim eğitmenlerinden özel genç resim kursu alma şansını kaçırmayın!

Özel genç resim kursu programının öğrencilerimize kazandıracakları;
 • Sınav stresinden uzaklaşırsınız.
 • Adaptasyon sorunlarından kurtulursunuz.
 • Yeni bir hobi edinirsiniz.
 • Kendinizi sanatla ifade edersiniz.
 • Ruh halinizi olumlu yönde değişir.
 • Yeni bir anlam ve hedef keşfedersiniz.
 • Yeteneklerinizi geliştirirsiniz.
 • Gözlem ve analiz beceriniz güçlenir.
 • Merak ve keşif duygunuz artar.
 • Sanatsal bir bakış açısı kazanırsınız.
 • Eleştirel düşünme becerisi edinirsiniz.

Programımıza öncelikle resim sanatı hakkında bilgilerimizi tazeleyen eğlenceli anekdotlarla başlıyoruz. 1. Ay Özel Genç Resim Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay özel genç resim kursları ile sanat hakkında bakış açımızı genişletiyor, resim sanatını yakından tanıyoruz.

2. ayımızla birlikte karakalem çizimler yapmaya geçiyor, kendimizi ilk olarak kağıt ve kalemle test ediyoruz. 2. – 3. Ay Özel Genç Resim Kursu Programı:
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Yeteneklerinizin kısa sürede geliştiğini görmek, özel genç resim kursları için daha fazla heyecanlanmanızı sağlayacak.

Gençler için özel resim kursu programımızın 4. ayında çizim egzersizleri yapıyor, yaratıcılığımızı geliştirirken bir yandan da resim sanatının kurallarını öğreniyoruz. 4. Ay Özel Genç Resim Kursu Programı:
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Işık ve Gölge
 • Oran ve Orantı
 • Natürmort Çalışmaları
 • Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Doku Çeşitleri
  • Doğal Doku
  • Yapay Doku
  • Görsel Doku
 • Bitki Çizimi
 • Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Resim sanatının sırlarını keşfedeceğiniz özel genç resim dersleri ile yeteneklerinizi günden güne yukarı taşıyacaksınız.

Sulu boya setlerimizi çıkararak renklerle çalışmaya geçiyor, hayatımıza renk katıyoruz. 5. – 6. Ay Özel Genç Resim Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
 • Ana Renkler
 • Ara Renkler
 • Sıcak Renkler
 • Soğuk Renkler
 • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
Eğer bu sıralar kendinizi mutsuz veya yorgun hissediyorsanız gençler için özel resim kursu ile sulu boya çalışmaları yapmak size çok iyi gelecek!

İşleri biraz daha zorlaştırmanın zamanı geldi! Bu sefer sulu boyanın yerini yağlı boya alıyor… 7. – 8. Ay Özel Genç Resim Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Özel genç resim kursları ile 8. ayımızı bitirirken hayal gücünüzü tuvale çok daha iyi yansıtabildiğinizi göreceksiniz.

Son iki ayımızı akrilik boyalarla çalışmaya ayırıyor, hobilerimiz arasına bir yenisini ekliyoruz. 9. - 10. Ay Özel Genç Kursu Programı:
 • Akrilik Boya Tekniği
 • Akrilik Boya Malzemeleri
 • Akrilik Fırçalarının Özellikleri
 • Akrilik Altı Dolgu Malzemeleri
 • Spatula ve Palet Kullanımı
 • Temizlik Bezleri
 • Akrilik Boya İçin Tuval Hazırlama
 • Tuval Gerginliği
 • Palet Üzerinde Renk Oluşturma Egzersizleri
Özel genç resim kursu programımızı kalıcı kazanımlarla tamamlıyor, alabileceğiniz farklı eğitimler ve gelişiminiz hakkında sizi bilgilendirerek yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.

Özel Genç Resim Kursu Programı – 900’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Hayatınızda ders çalışmaktan daha renkli bir aktiviteye ihtiyacınız olduğunu düşünüyor, sanata olan yatkınlığınız ve ilginizin nitelikli eğitmenlerle desteklenmesi gerektiğine inanıyorsanız doğru adrestesiniz! Özel genç resim kursları ile Resim Akademi olarak bugüne kadar 900’ün üzerinde öğrenci mezun ettik ve %98 katılımcı memnuniyeti sağladık.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? – Özel Genç Resim Kursu Programı

Erkenden kendinizi rutin bir döngüye kapılmak üzere hissediyor, bu durumdan kurtulmak için yeni yollar arıyorsanız özel genç resim kursu ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Özel genç resim kursları; haftada 1 gün 2 saatten 20 haftalık bir program olup uygulamalı resim dersleri, karakalem çalışmaları, renk oluşturma çalışmaları, sulu boya teknikleri, yağlı boya teknikleri, soyut resim, desen yaratma, pastel boya kullanımı, perspektif, ışık ve gölge gibi konuları içeren bir eğitim programıdır.

Özel genç resim kursu programımızı; resim sanatına ilgi duyan ve bu ilgisini ayrıcalıklı bir hobiye dönüştürerek boş vakitlerine değer katmak isteyen gençlerimiz için özel olarak hazırladık!

“Eğer içinizden ‘sen resim çizemezsin’ diyen bir ses duyarsanız, her şeye rağmen çizin. O ses susacaktır.” – Vincent Van Gogh

özel genç resim kursu istanbul

Özel Genç Resim Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Resim Akademi olarak eğitimlerimizin tamamında sertifika vermekteyiz. Özel genç resim kursu programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı özel genç resim kursu sertifikası vermekteyiz. Kurum onaylı özel genç resim kursu sertifikası aldığınız eğitimi belgeleyen, Türkiye ve dünyada, uluslararası tüm özel ve resmi kurumlarda geçerliliği olan bir belgedir. Ayrıca MEB onaylı resim kursu sertifikası hakkında detaylı bilgi almak için de eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak özel genç resim kursları için tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı sunmaktayız. Derse katılamayan öğrencilerimiz, farklı bir sınıf veya şubemizde katılamadıkları dersin telafisini alabilirler.

Resim kursu eğitmen kadromuz; resim başta olmak üzere görsel sanatların farklı dallarında öne çıkan, yerli ve yabancı projelerde yer almış, akademik deneyime sahip, uzman ve Türkiye’nin en ünlü resim eğitmenlerinden oluşmaktadır. Üniversitelerde akademisyenlik yapan, sanatın farklı alanlarında kitap ve makaleleri bulunan görsel sanatlar uzmanları, ressamlar ve tasarımcılar ile çalışarak ülkemizin en başarılı sanatçılarını bir araya getirmekteyiz.

Resim Akademi olarak özel genç resim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak belirliyoruz. Amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyelerde ilerlemek istediklerine göre bireyselleştirilmiş bir eğitim hazırlıyor; programlarımızı, ilerlemek istedikleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, kurstan beklentilerine ve hedeflerine göre oluşturuyoruz. Özel genç resim kursu sınıflarımızı, öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlıyoruz. Resim kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup dersi olarak mı seçeceğine göre değişkenlik göstermektedir. Seviyenizin ölçülmesi, eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından size uygun eğitim programının planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilir, özel genç resim kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul, Bakırköy’de bulunan Resim Akademi özel genç resim kursu eğitim merkezimiz Bakırköy İncirli’de yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan resim kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz. Özel genç resim kursu Florya, özel genç resim kursu Bahçelievler, özel genç resim kursu Ataköy, özel genç resim kursu Yeşilköy, özel genç resim kursu Zeytinburnu, özel genç resim kursu Avcılar olarak hizmet veren özel genç resim kursu Bakırköy merkezimize gelerek eğitiminizi planlayabilirsiniz.

Özel genç resim kursları programımız tüm gençler için uygundur. Bunun dışında için çocuk ve yetişkinlere özel resim kursu programlarımıza göz atabilirsiniz. Özel genç resim kursu sınıflarımızı öğrencilerimizin yaş aralıklarını ve seviyelerini dikkate alarak düzenlemekteyiz. Böylelikle boş vakitlerinize değer katacak en verimli kurs programını planlamaktayız.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
özel genç resim kursu fiyatları

Özel Genç Resim Kursu

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

Özel Genç Resim Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel genç resim kursları ile sanatın güzelliklerini yaşamına katmakta geç kalmayan öğrencilerimiz Resim Akademi ayrıcalıklarından yararlanmaya devam ediyor. Siz de yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza uygun yeni eğitimler keşfetmek istiyorsanız özel genç resim kursu sonrasında en çok tercih edilen eğitimlerimize göz atın!

Özel Genç Resim Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video Ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Resim derslerimizi işlediğimiz eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel genç resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel genç resim kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel genç resim kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

900+

Mezun Öğrenci

Özel genç resim kursları ile yaşamlarına yeni bir hobi katan yüzlerce mutlu öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

172

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 860 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77