Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Gelecek Planlarınızı Resim Akademi ile Oluşturun!

Sanatla Dolu Bir Yaşama Merhaba Deyin! - Resim Akademi Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Çocuğunuzun olağanüstü çizimleri ve sınırları aşan bir yaratıcılığı mı var? Öyleyse onun bu yeteneklerini göz ardı etmeyin!

Resim konusunda becerilerini geliştirebileceği özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile yetenek sınavlarını geçmesini, eğitim hayatını başarılı bir şekilde sürdürmesini ve mükemmel bir eğitim almasını sağlayın! Resim sanatının temelleri ile başlayacağı eğitim yolculuğu, güzel sanatlar liselerine hazırlıkta ihtiyacı olacak yeteneklerin kazandırılması ile devam etsin!

Ortaokul öğrencilerinin sanatsal becerilerinin keşfedilmesi, yaratıcılıklarının geliştirilmesi ve özgüvenlerinin tazelenmesi için özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarını inceleyin!

Her yıl özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu

Tüm Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 160 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu programımızda öğrencilerimize 40 hafta 160 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, erken yaşta sanatla tanışmalarını sağlıyoruz. Resim sanatının temelleriyle başladığımız programımızda resimde kompozisyon, karakalem çizim tekniği, sulu boya kullanımı, yağlı boya kullanımı gibi farklı konuları işliyor, keyifli bir programla güzel vakit geçirdiklerinden emin oluyor, yetenek sınavları için gerekli tüm kazanımları edinmelerine yardımcı

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Resim Akademi

Çocuklarınızın yaşamına dokunmak ister misiniz? Güzel sanatlar ile ilgili temel bilgi ve becerileri kazanabilecekleri; zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak gelişim sağlayabilecekleri Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile çocuklarınız öğrenme hızına, bilgisine ve grup dinamiğine göre eğitimler alsın!

özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere örnek olan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden özel güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın resim eğitimi aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak kurum onaylı özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi

Çocuğunuz Güzel Sanatlar Liselerine mi Hazırlanıyor?

Çocuğunuz sanatın her dalına ilgi duyuyor; resim yapmayı ve resim sanatıyla ilgilenmeyi seviyorsa güzel sanatlar liselerine hazırlanma fırsatını kaçırmayın!

Resim, müzik, tiyatro ve sinema… Güzel sanatların en güzel dallarında eğitim almak ve sanatla dolu bir eğitim hayatı geçirmek isteyen aileler ve çocuklarımız için özel güzel sanatlar lisesrine hazırlık kursumuzu öneriyor; öğrencilerimizi yetenek sınavlarına en iyi şekilde hazırlamaya devam ediyoruz. Yeteneklerinin bilincinde olan çocuklarımızın keşfedilmelerini sağlıyoruz.

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursumuzda; öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve isteklerini gözetiyor; tamamen kişiye özel bir eğitim programı oluşturuyoruz.

Çocuğunuz Şimdiden Başarıya Ulaşsın İstemez misiniz?

Çocukların gözlem, algı ve betimleme yeteneklerini geliştirerek gerek güzel sanatlar lisesi yetenek sınavlarında başarılı olmalarını gerekse özgün eserler yaratmalarını sağlayan özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları, çocuklarla sanatı buluşturmaktadır.

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursumuza katılan çocuklar; hayal güçlerini, gözlem ve çizim yetenekleriyle buluşturarak yaratıcı resimler yapmakta; sıradışı fikirler geliştirmektedir. Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimlerinde mimar, ressam, grafiker, heykeltıraş ve grafik tasarımcı olmak isteyen çocukların önü açılmaktadır.

Siz de çocuğunuzu Resim Akademi’nin kapsamlı özel güzel sanatlar lisesi hazırlık kursuna gönderin, yetenek sınavlarındaki başarısıyla gurur duyun!

özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri
özel güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi

Çocuğunuzun Sanatsal Becerileri Gelişsin!

Yetenekler doğru bir eğitimle buluşturulmazsa yetersiz kalabilir. Yani çocuğunuz resim konusunda doğuştan yetenekli olsa bile ona resim sanatının inceliklerini aktaracak bir resim eğitimine her zaman ihtiyacı vardır.

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursuna katılan çocuklar; çevrelerini gözlemlemeyi, tasvir etmeyi, betimlemeyi, yaratıcı düşünmeyi, hayal dünyalarını genişletmeyi ve hayal güçlerini kullanmayı öğrenerek resim sanatında çok daha özgün ve sıradışı eserler ortaya çıkarırlar.

Yani, çocuklar esas yeteneklerini Resim Akademi’nin özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile edinirler! Siz de çocuğunuzun erken dönemde sanatla iç içe olmasını istiyorsanız hemen Resim Akademi’yi ziyaret edin!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Öğrencilerimiz için her şeyin en iyisini düşündüğümüz özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarında, bilgili ve deneyim sahibi eğitmenlerimiz, ferah dersliklerimiz, eğitim sektöründeki tecrübemiz ile eğitici ve keyifli bir atmosfer yaratıyoruz! Siz de gelin, hem çocuğunuzun nasıl bir kurumdan eğitim alacağını, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün hem de bir çayımızı/kahvemizi için.

Yetenek Analizi

Çocuklarınızın seviyesini belirlemek ve onlara en uygun çocuklar için özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programlarını oluşturmak için yetenek analizi yapıyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarına, beklenti ve kariyer hedeflerine göre özel güzel sanatlar lisesi hazırlık kursu içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen çocuklarınıza odaklanan özel güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri veriyoruz.

özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişimlerini takip ederek eksiklerini belirliyor, telafi özel güzel sanatlar lisesine hazırlık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirecek eğitimler hazırlıyor, özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı yaparak gelecekte başarılı olmalarının önünü açıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, çocuklarınızın gelişimine ve eksiklerinin giderilmesine destek veriyoruz.

Çocuklarınızın Geleceği İçin Onlara Bir Eğitim Armağan Edin: Özel Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Eğitimleri

Çocuğunuzun sanatsal becerilerini geliştirmesini, geleceğini sanattan kopmadan kurmasını ve ileride yaşama güzel eserler bırakan bir sanatçı olmasını istiyorsanız gelin, Resim Akademi’de çocuklar için düzenlenen ve onların yaşamına dokunan özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları hakkında detaylı bilgi alın, erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel animasyon - çizgi film eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi

Güzel Bir Gelecek Kurun!

Çocuğunuzun yeteneklerini göz ardı etmeyin! Onun becerilerini doğru eğitimle buluşturun, geleceğini garanti altına alın!

Kayıt Ol »

Sanatsever Nesiller Yetiştirin!

Çocuğunuzu özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursunda sanatla tanıştırın, sanata ve sanatçıya değer veren bir yetişkin olsun…

meb ruhsatlı özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

MEB Ruhsatlı Özel Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu veren firmaların aksine öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu olarak öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor; derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları veriyoruz.

Öğrencilerimizi gelecek yaşamına en iyi şekilde hazırlamak için kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Uygulamalı Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu

Güzel sanatlar liselerine hazırlanan, mesleğini ve gelecek planlarını sanat çerçevesinde planlayan öğrencilerimiz için tüm derslerimizi uygulamalı olarak işliyoruz.

Atölyelerimizde özel güzel sanatlar liselerine en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için her türlü teknolojik ve teknik ekipmanı bulundurmaya özen gösteriyor, derslerimizi yaparak öğrenme metoduna uygun bir şekilde işliyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursunda öğrencimizin; çizim teknikleri, çizme alıştırmaları, modelleme, model çalışmaları ve kurşun kalem egzersizleri başta olmak üzere özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursumuzdaki tüm dersleri pratik olarak işliyoruz.

Öğrencilerimizin hem geleceklerini garanti altına aldığı hem de keyifli vakit geçirdiği eğitim sistemimizi her geçen gün biraz daha geliştiriyor ve bu sayede onların kariyer planlarını destekliyoruz.

uygulamalı özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu
özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi

Uluslararası Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Eğitimi Standardı

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimlerine katılan her öğrencimizin öğrenme hızlarının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla kişiye özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve gelecek planlarını göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz animasyon - çizgi film kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğinden eğitim salonlarımızın konforuna kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin geleceklerini en iyi şekilde hazırlamayı, misyonumuz biliyor; bu amaçla tamamen size odaklanılmış bir eğitim programı düzenliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Hobi olarak bir şeyler karalamaya başladıktan ve resmi hayatına aldıktan sonra sanattan asla vazgeçemeyenler için özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursundan sonra da destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencimizi tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içindeki potansiyeli açığa çıkarmasını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istediği branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Hem liseye hazırlandıkları hem de üniversiteye hazırlandıkları süreçte kendilerini daha donanımlı hissedebilmeleri için yönlendirmeler yapıyoruz.

özel güzel sanatlar liselerine hazırlık dersi
özel güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan öğrencilerimize geleceklerini ve akademik hayatlarını yönlendirme noktasında destek oluyoruz.

Mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Başarıları ile öne çıkmak isteyen kursiyerlerimize özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara ve hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizin mutlu olacağı bir kariyer planı yapması ve istedikleri alanda uzmanlaşması için Resim Akademi ailesi olarak destek veriyoruz.

Öğrenci Yorumları

Başarının Keyfini Çıkarsınlar!

Çocuklarınızı, yaşamlarının dönüm noktası olan bu dönemde en iyi şekilde yönlendirin!

Doğru Eğitim, Başarılı Gelecek!

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları ile çocuğunuzun geleceğini garanti altına alın!

Sanattan Kopmasınlar!

Çocuğunuz sanatla erken dönemde tanışsın, yaşamını sanatsal meslekler üzerine temellendirsin!

özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu mezunları

500 Mezun Öğrenci

Henüz ortaokuldayken gelecek planlarını oluşturan, aileleriyle birlikte akademik yaşamları için en iyi kararı veren 500’den fazla öğrenciye özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri verdik.

Uygulamalı ve kişisel ihtiyaçlara göre planladığımız özel güzel sanatlar liselerine hazırlık derslerinde, Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık. Öğrencilerimiz için her türlü ayrıntının üzerinde titizlikle durduk ve gelecek planları için onlarla birlikte yola çıktık.

Keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce yetenekli çocuğumuzu, başarılı bir eğitimle buluşturarak yaşamlarına dokunduk.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Lise sınavı, tercihler, ödevler, projeler derken çocuğunuzun uzunca bir süredir kendisine zaman ayıramadığını fark ettiyseniz destekleyici eğitimlerimizi incelemenizi önerebiliriz.

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursunu bitirdikten sonra kişisel gelişimini sağlamak ve yorucu tempoya küçük bir mola vermek isteyen çocuklarımız için hazırlamış olduğumuz sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi hobi eğitimleri ile çocuğunuzun hoşça vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyan bir çocuğunuz varsa da özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursumuzda bunların yanı sıra teknik ve kurumsal eğitim programlarımıza da göz atabilirsiniz.

güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri
sosyal etkinlikler özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Resim Akademi’de öğrencilerimizi yalnızca güzel sanatlar liselerine hazırlayıp yetenek sınavlarından geçmelerini sağlamıyoruz; aynı zamanda onların kursumuzda keyifli vakit geçirmesini de istiyoruz!

Öğrencilerimizin özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursunda en ünlü sanatçılarla ve ressamlarla buluşmasını sağlıyor; kişisel gelişimlerini destekleyici organizasyonlar düzenliyoruz. Organize ettiğimiz workshoplarda, birbirinden yetenekli sanatçılarla sanata dair keyifli sohbetler ediyoruz.

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu öğrencilerimizin, diğer kurslara katılım sağlayan arkadaşlarıyla ve eğitmenleriyle kaynaşabilmesi için bowling ve satranç turnuvaları düzenliyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayalleri bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve gelecek planları hakkında sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken dinlenmelerini sağlıyoruz.

Sınıflarımızın konforundan dinlenme ve sosyal alanlarımızın çeşitliliğine kadar ihtiyacınız olan her şeyi düşünüyor, Resim Akademi’de sizler için eğlenceli bir ortam oluşturuyoruz!

bakırköy sanat cafe
özel özel güzel sanatlar liselerine hazırlık workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en başarılı ressamlarını ve sanatçılarını sizinle buluşturuyor, onlardan güzel sanatlar eğitimi almadan önce bilmeniz gerekenleri öğrenmenizi sağlıyoruz.

Ortaya çıkardığı eserler ve yaratıcı zekası ile üne kavuşmuş isimlerden sanata, güzel sanatların gelişimine, müziğe ve resme dair püf noktalar öğreniyor; gelişiminizi desteklemeye devam ediyoruz. Güzel sanatlar liselerine hazırlık aşamasındayken sıkı çalışmanın önemini, üniversitede güzel sanatlar bölümü seçmenin avantajlarını ve sanatsal başarı sağlamanın yollarını usta isimlerden öğreniyoruz.

Yıllarını bu işe adamış, sanata ve sanatçıya değer veren ünlü isimler gibi kendinize bir yol çizebilmeniz için desteklerimizi sürdürüyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Detaylı Eğitim Programı

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarına katılmak isteyen bir çocuğunuz varsa ve onun yetenek sınavlarının üstesinden başarıyla gelmesini istiyorsanız öğrencileri bu sıkı çalışma döneminde destekleyecek özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kurslarını inceleyin! Hem erken kayıt fırsatlarını yakalayın hem de çocuğunuz için en iyisini seçin!

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursuna katılan çocuğunuz;
 • Resme olan ilgisi artar.
 • Sanatsal bakış açısı kazanır,
 • Keşfedilmemiş yeteneklerini gün ışığına çıkartır,
 • Yetenek sınavları için ihtiyacı olan motivasyonu sağlar,
 • Çizim becerilerini geliştirir,
 • Görsel farkındalığını artırır,
 • Betimleme yeteneğini iyileştirir,
 • Kendine olan güveni gelir,
 • Yaşamını sanatsever biri olarak sürdürür.

Yolculuğumuzun ilk adımında resim sanatının temellerine odaklanıyor, güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile kendimizi resimle ifade etmeyi öğreniyoruz. 1. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Resim Sanatına Giriş
 • Görsel Sanat Kültürü
 • Resim Nedir?
 • Sanatın Evrenselliği
 • Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri
 • Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
Sıcak ve sevecen bir ortamda güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile geleceğe hazırlanıyor, sağlam bir temelle işe başlıyoruz…

Temel teknikleri karakalem uygulamaları ile birleştirecek, görsel sanatlarda biçim olgusuna daha yakından bakacağız! 2. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Görsel Sanatlarda Biçimlerde
 • Karakalem Çizimleri
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Nokta ve Çizgi Eskizleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Çizgi Çeşitleri
 • Farklı Kalem Türleri ile Çizgi Egzersizleri
 • Farklı Tonlarda Çizgiler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Geometrik Şekillerin Çizimi
  • Düz Çizim Egzersizleri
  • Daire Çizim Egzersizleri
  • Elips Çizim Egzersizleri
 • Leke Çeşitleri
  • Pürüzsüz Leke
  • Dokusal Leke
  • Çizgisel Leke
  • Noktasal Leke
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile 2 ayın sonunda kompozisyon kurallarını öğreniyor, tekniğimizi ortaya çıkarıyoruz.

Bu kez portre çalışmaları yapacağız! Yetenek sınavlarında en çok sorulan sorular arasındaki portreler artık sorun olmayacak. 3. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Karakalem Portre Çalışmaları
 • Portrenin Tanımı
 • Portrenin Özellikleri
 • Portre Nasıl Çizilir?
 • Portre Çizerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • Baş Çizimi
 • Göz Çizimi
 • Burun Çizimi
 • Farklı Açılardan Burun Çizimi
 • Dudak Çizimi
 • Farklı Açılardan Dudak Çizimi
 • Kadın Portre Çizimi
 • Erkek Portre Çizimi
 • 1/3 Yandan Portre Çizimi
 • Sınır Çizgilerinin Belirlenmesi
 • Dış Hat Çizimleri
 • Karakalem Portre Çizimlerinde Gölgelendirme
 • Yüz Gölgelendirme
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri yalnızca yetenek sınavları için değil, sonrası için de birçok kazanımı çocuklarımızın becerileri arasına ekleyecek.

Renkleri tanımak için sulu boya takımlarımızı alıyor, kendi renklerimizi yaratmayı deniyoruz! 4. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Setleri
 • Sulu Boya Fırçaları
 • Fırça Kullanma Teknikleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boyada Saydamlık
 • Sulu Boyada Yoğunluk
 • Sulu Boya Kağıtlarını Tanıma
 • Yapıştırma Bantları
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
  • Ana Renkler
  • Ara Renkler
  • Sıcak Renkler
  • Soğuk Renkler
  • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik
 • Sulu Boya Resimlerde Tonalite
 • Perspektif
 • Gliserin Kullanımı ve Kurumayı Geciktirme
 • Uygulama Alanını Renklendirme
 • Açık ve Koyu Alanlarda Su Kullanımı
4. ay güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi sonunda sulu boya kullanarak renkler yaratmayı öğreneceğiz.

Sulu boya setlerimizi rafa kaldırıyor, bu defa yağlı boya çalışmalarına geçiyoruz! 5. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Terebentin ve İncelticiler
 • Spatula ve Palet
 • Tuvale Astar Atma
 • Tuvalin Gerginliğini Sağlama
 • Zımparalama
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Geniş Alanlarda Fırça Seçimi
 • Dar Alanlarda Fırça Seçimi
 • Soyut Resim Nedir?
 • Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı
 • Desen Analizi
 • Tonalite, Ritim ve Armoni
 • Yağlı Boyada Yoğunluk
 • Yağlı Boyanın Kapatıcı Özelliği
 • Açık Alanlarda Işık
 • Koyu Alanlarda Gölge Kullanımı
 • Renk ve Derinlik Uyumu
 • Mat Vernik Kullanımı
 • Yarı Mat Vernik Kullanımı
 • Parlak Vernik Kullanımı
Renkleri tanımadan ressam olunmaz! Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi ile yalnızca yetenek sınavlarına değil, sonrasına da hazırlanıyoruz!

Sırada perspektif çalışmaları var! Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu yolculuğumuzu perspektif çalışmaları ve basit objelerle sürdürüyoruz. 6. – 7. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Perspektif Türleri
 • Objenin Eksenini Hesaplama
 • Objenin Ölçülerini Hesaplama
 • Ufuk Çizgisi
 • Bakış Noktası
 • Kaçış Noktası
 • Perspektif Türleri
 • Uzamsal Perspektif
 • Tek Kaçışlı Perspektif
 • İki Kaçışlı Perspektif
 • Üç Kaçışlı Perspektif
 • Natürmort Çizimler
 • Köşeli Nesnelerin Çizimi
 • Oval Nesnelerin Çizimi
 • Yuvarlak Nesnelerin Çizimi
 • Çoklu Nesnelerin Çizimi
Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile öğrencilerimizin çizimini teknik açıdan kusursuzlaştırıyor, yetenek sınavları için özgüven kazanmalarını sağlıyoruz…

Geometrik çizim çalışmalarıyla tekniğimizi kusursuzlaştırıyoruz! Güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi özgüven kazandıran egzersizlerle devam ediyor. 8. – 9. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Geometrik Şekiller Çizim Egzersizleri
 • Temel İzdüşüm Düzlemleri
 • Temel İzdüşüm Bölgeleri
 • Objelerin İzdüşümleri
 • Görünüş Çeşitleri
 • Kesit Görünüşler
 • Kesit Alma Kuralları
 • Ölçülendirme Elemanları
 • Ölçülendirme Sistemleri
 • Ölçülendirme Çeşitleri
 • Çizim Geometrilerinin Ölçülendirilmesi
Güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile becerilerini geliştiren çocuklarımız giderek daha fazla özgüven kazanıyor!

Son ayımızda genel tekrar yapacak, güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi boyunca edindiğimiz tüm kazanımların kalıcı olduğundan emin olacağız! 10. Ay Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kursu Programı:
 • Çizgi Çalışmaları
 • Ton Çalışmaları
 • Geometrik Form Çizimleri
 • Obje Etütleri
 • Doğa Etütleri
 • Natürmort Çizimleri
 • Klasik Büst Çizimleri
 • Klasik Tors Çizimleri
 • Portre
 • Ayrıntı ve Figür Etütleri
 • Artistik Anatomi Dersleri
 • Model Çalışmaları
 • Artistik Perspektif Dersleri
 • İç Mekan ve Dış Mekan Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Serbest Çalışmalar
10 aylık özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri ile artık yetenek sınavlarını için hazırız!

Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı - 500’ün Üzerinde Mezun %99 Katılımcı Memnuniyeti

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu programımızda öğrencilerimize 40 hafta 160 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, erken yaşta sanatla tanışmalarını sağlıyoruz. Resim sanatının temelleriyle başladığımız programımızda resimde kompozisyon, karakalem çizim tekniği, sulu boya kullanımı, yağlı boya kullanımı gibi farklı konuları işliyor, keyifli bir programla güzel vakit geçirdiklerinden emin oluyor, yetenek sınavları için gerekli tüm kazanımları edinmelerine yardımcı

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Programı

Lise ve üniversite eğitimini güzel sanatın dallarından biri üzerine okumak isteyen, gelecekteki kendini başarılı bir sanatçı olarak hayal eden bir çocuğunuz varsa özel güzel sanatlar liselerine hazırlık dersleri ile onu, akademik yaşamına en iyi şekilde hazırlayacaksınız.

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları; toplamda 10 aylık bir program dahilinde verilmektedir. Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık derslerinde; resim sanatına girişten portre çalışmalarına, ölçülendirme çeşitlerinden ton çalışmalarına, fırça kullanım tekniklerinden geometrik form çalışmalarına kadar pek çok konu üzerinde, detaylı bir şekilde durulmaktadır.

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri; öğrencilerin yetenek sınavlarına en iyi şekilde hazırlanabilmeleri ve motive olmaları için özenle hazırlanmaktadır.

“Milletimizin güzel sanatlar sevgisini, her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.” (M. Kemal Atatürk)

özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimleri

Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı sertifika veriyoruz.

MEB sertifikalı bir kurs olarak özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencimiz için ortak bir şekilde belirlediğimiz program dahilinde telafi ders işliyoruz.

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimlerini; alanında bilgi ve deneyim sahibi güzel sanatlar bölümü mezunu, akademisyen, sanatçı ve ressamlar vermektedir.

Resim Akademi olarak özel güzel sanatlar liselerine hazırlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alması gerektiğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursumuzda, ortaokul çağındaki tüm çocuklar katılabilir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
özel güzel sanatlar lisesine hazırlık kursu fiyatları

Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

Özel Güzel Sanatlar Lisesine Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ile yeteneklerini keşfeden ve kendini daha çok geliştirmek isteyen öğrencilerimiz bu eğitimleri de alıyorlar. Tekniğinizi, bilgi ve becerilerini ileri düzeye taşımak isterseniz öğrencilerimizin en çok tercih ettiği resim kurslarına bir göz atın, tutkunuzu hayatınızın bir parçası yapın!

Özel Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel Güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel güzel sanatlar liselerine hazırlık kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Resim, tasarım ve görsel sanatlarla ilgili mesleklerde uzmanlaşan yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

122

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 610 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77