Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Özel Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursu

Başarının İlk Adımını Resim Akademi ile Atın!

Konservatuara Hazırlanıyoruz…

Güzel sanatlar fakültesinde sanatsal eğitimler mi almak istiyorsunuz? Peki, kendinizi yetenek sınavlarına ne derece hazır hissediyorsunuz?

Yetenek sınavları, çoğu zaman zorlayıcı olabiliyor ve pek çok genç, bu aşamada hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Siz kazanan tarafta olmak istiyorsanız özel güzel sanatlara hazırlık kurslarına katılın ve hayallerinize bir adım daha yaklaşın. Resim ve sanat tutkunuzu bir hobi olmaktan çıkararak yaşamınızın en önemli parçası haline getirin.

En iyi üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde okumaya hak kazanın; bilgi, beceri ve yeteneklerinizi doğru bir eğitimle buluşturun!

Her yıl özel konservatuvara hazırlık eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

özel güzel sanatlara hazırlık kursu

Tüm Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Fiyat
Erken Kayıtta %50 İndirim
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
40 Hafta 160 Saat
Kontenjan
1 Kişi

Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızda öğrencilerimize 40 hafta 160 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, yetenek sınavlarına hazırlanmanızı sağlıyoruz. Resim sanatının temelleriyle başladığımız programımızda resimde kompozisyon, karakalem çizim tekniği, sulu boya kullanımı, yağlı boya kullanımı gibi farklı konuları işliyor, keyifli bir programla hem güzel vakit geçiriyor hem de gelecek için kendimize yatırım yapıyoruz.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Özel Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursu Resim Akademi

Akademik planlarınızı sanat tutkunuza göre mi şekillendirdiniz? Sanatın dallarında uzmanlaşmak istiyor, üniversite eğitiminizi güzel sanatlar fakültesinde almayı planlıyorsanız Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu programını inceleyin, başarıyı şimdiden yakalayın!

özel güzel sanatlara hazırlık kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle gençlere örnek olan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Özel konservatuvara hazırlık eğitimi ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Çocuklarınızın resim eğitimi aldığını belgeleyen, ilerleyen yıllarda eğitim ve meslek hayatlarına katkı sağlayacak kurum onaylı özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında özel konservatuvara hazırlık eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi

Tercih Zamanı Yaklaşıyor mu?

Hangi üniversiteyi tercih edeceksiniz? Kariyerinizi nasıl şekillendirmeyi düşünüyorsunuz? Son günlerde bu soruları daha sık duymaya mı başladınız?

Hayatınızı alışılageldik bir şekilde yaşamak istemiyor, sanatın özgür dünyasında kendi potansiyelini keşfederek resim tutkunuzu kariyerinizin bir parçasını haline getirmeyi hedefliyorsanız en doğru adrestesiniz. Özel güzel sanatlara hazırlık kursu ile ilk adımlarınızı sağlam atın, hayallerinize ulaşmak için yola avantajlı başlayın!

Sosyal ve eğlenceli bir ortamda resim tutkunuzu ve yeteneklerinizi açığa çıkarın; geleceğinizi, özel güzel sanatlara hazırlık kurslarında edineceğiniz yeteneklerinizle şekillendirin.

Potansiyelinizi Fark Edin!

Gerçek bir sanat merkezinde sizlere potansiyelinizi keşfetme fırsatı sunuyor, sanat yolculuğunuzda her adımınızın doğru olduğundan emin oluyoruz!

Türkiye’nin en iyi sanat okulunun özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kurslarında yeteneklerinizi geliştirirken aynı zamanda hayata karışacak, sosyalleşecek, sanat merkezli yeni arkadaşlıklar kuracak, özgüven kazanarak kendinize daha çok güvenecek, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak, başarılı bir geleceğe doğru adımlar atacaksınız. Hayatınızı, özel güzel sanatlara hazırlık kursları ile değiştirmek sizin ellerinizde!

Akademik yaşamınız ve başarılarla dolu bir kariyer oluşturmanız için özel konservatuvara hazırlık eğitimi ile resim tutkunuzu hayatınızın bir parçası haline getirin…

özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri
özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersi

Tekniğinizi Geliştirin!

Kendinizi sanatla ifade etmeyi öğrenecek, özel güzel sanatlara hazırlık kursları ile yalnızca yetenek sınavlarına hazırlanmayacak, tuvalinize hayal gücünüzü ve duygularınızı yansıtmayı öğreneceksiniz.

Duygulara hayat veren, insanları harekete geçiren bir ressam ve tasarımcı olarak resim sanatının inceliklerini göreceğimiz özel konservatuvara hazırlık resim dersleri ile hayata sanatın penceresinden bakacak, anlatım tarzınızı güçlendirecek, tekniğinizi geliştirecek, gerçek bir sanatçı olmak için ilk adımlarınızı atacaksınız.

Unutmayın! Başarılı bir sanatçı olmak için doğru eğitimleri almalı, altyapınızın sağlamlığından emin olmalısınız...

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Bilgili ve deneyimli eğitmenler, ferah atölyeler, geniş ekipman havuzu, son teknoloji sınıflar ve capcanlı bir atmosfer! Nerede mi? Elbette Resim Akademi özel güzel sanatlara hazırlık kursunda! Gelin, hem nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görün hem de bir çayımızı/kahvemizi için.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun özel konservatuvara hazırlık eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre özel konservatuvara hazırlık eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan özel konservatuvara hazırlık dersleri veriyoruz.

özel güzel sanatlara hazırlık kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi özel konservatuvara hazırlık dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Eğitim Danışmanlığı

Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirecek eğitimler hazırlıyor, özel güzel sanatlara hazırlık eğitimi sonrası kariyer danışmanlığı yaparak gelecekte başarılı olmalarının önünü açıyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Özel konservatuvara hazırlık eğitimi sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Eğlenceli Bir Ortamda, Özel Konservatuvara Hazırlık Kursları ile Yetenek Sınavlarına Hazırlanın!

“En köklü üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinde okumak ve gelecekte başarılı bir sanatçı olmak istiyorum.” diyenler, doğru adrestesiniz! Resim Akademi’nin özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları ile geleceğinizi garanti altına almanın, yeteneklerinizi geliştirmenin ve başarılı bir akademik kariyerin kapısını aralayın!

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik özel konservatuvara hazırlık programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşın!

Eğitim Danışmanınla Görüş »
özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri

Başarılı Bir Eğitim Alın!

Eğitim, sizi başarıya götürecek en önemli unsur! İyi bir şekilde güzel sanatlar fakültelerine hazırlanın, geleceğinizi garanti altına alın!

Kayıt Ol »

Yetenek Sınavlarını Geçin!

Güzel sanatlar fakültelerine kabul edilebilmek için özel konservatuara hazırlık eğitimlerine katılın, yetenek sınavları sizi zorlamasın!

meb ruhsatlı özel güzel sanatlara hazırlık kursu

MEB Ruhsatlı Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı özel güzel sanatlara hazırlık kursu veren firmaların aksine öğrencilerimizin vaktini ve hayallerini çalmıyoruz!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu olarak öğrencilerimizin güvenli bir binada, keyifli bir atmosferde, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor; derslik büyüklüklerimizden acil çıkışlara, deprem dayanıklılık raporundan sosyal alanlara kadar her konuda Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun özel güzel sanatlara hazırlık kursları veriyoruz.

Öğrencilerimizi gelecek yaşamına en iyi şekilde hazırlamak için kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz.

Uygulamalı Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

Güzel sanatlar fakültelerine hazırlanan, mesleğini ve gelecek planlarını sanat çerçevesinde planlayan öğrencilerimiz için tüm derslerimizi uygulamalı olarak işliyoruz.

Atölyelerimizde özel güzel sanatlar fakültelerine en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için her türlü teknolojik ve teknik ekipmanı bulundurmaya özen gösteriyor, derslerimizi yaparak öğrenme metoduna uygun bir şekilde işliyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursunda öğrencimizin; resimde denge ve hareket, serbest konulu çizim egzersizleri, peyzaj çizimi, bakarak çizme alıştırmaları, model çalışmaları ve artistik perspektif dersleri başta olmak üzere özel güzel sanatlara hazırlık kursumuzdaki tüm dersleri pratik olarak işliyoruz.

Öğrencilerimizin hem geleceklerini garanti altına aldığı hem de keyifli vakit geçirdiği eğitim sistemimizi her geçen gün biraz daha geliştiriyor ve bu sayede özel güzel sanatlara hazırlık kurslarında onların kariyer planlarını destekliyoruz.

özel güzel sanatlara hazırlık kursları
özel güzel sanatlar hazırlık kursu

Uluslararası Güzel Sanatlara Hazırlık Eğitimi Standardı

Özel güzel sanatlara hazırlık eğitimlerine katılan her öğrencimizin öğrenme hızlarının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla kişiye özel güzel sanatlara hazırlık eğitimi programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan özel güzel sanatlara hazırlık eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve gelecek planlarını göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz özel konservatuara hazırlık kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden gereç donanımına, sosyal alanların çeşitliliğinden eğitim salonlarımızın konforuna kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda özel güzel sanatlara hazırlık eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

Öğrencilerimizin geleceklerini en iyi şekilde hazırlamayı, misyonumuz biliyor; bu amaçla tamamen size odaklanılmış bir eğitim programı düzenliyoruz.

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Resmi hayatına aldıktan sonra sanattan asla vazgeçemeyenler için özel güzel sanatlara hazırlık kursu sonrasında destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencimizi tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içindeki potansiyeli açığa çıkarmasını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istediği branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Üniversiteye hazırlandıkları süreçte kendilerini daha donanımlı hissedebilmeleri için yönlendirmeler yapıyor, özel konservatuara hazırlık eğitimlerinin yetenek sınavlarında başarılı olabilmeleri için rehberlik ediyoruz.

özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersleri
özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersi

Eğitim Sonrası Destek

Özel güzel sanatlara hazırlık kursu sonrasında da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan öğrencilerimize geleceklerini ve akademik hayatlarını yönlendirme noktasında destek oluyoruz.

Mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Başarıları ile öne çıkmak isteyen kursiyerlerimize özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara ve hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Öğrencilerimizin mutlu olacağı bir kariyer planı yapması ve istedikleri alanda uzmanlaşması için Resim Akademi ailesi olarak destek veriyoruz.

Öğrenci Yorumları

Yetenek Sınavları Korkulu Rüyanız Olmasın!

Kendimi gösterebilecek miyim, başarılı olacak mıyım diye endişelenmeyin!

Başarılı Bir Hayatınız Olsun!

En iyi okullarda eğitim alabilmek için özel konservatuvara hazırlık kursuna katılın!

Ünlü Bir Sanatçı Olun!

Konservatuvara girdikten sonra ilgi alanınıza en uygun dalda uzmanlık alın!

özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu mezunları

500 Mezun Öğrenci

Henüz lisedeyken gelecek planlarını oluşturan, aileleriyle birlikte akademik yaşamları için en iyi kararı veren 500’den fazla öğrenciye özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri verdik.

Uygulamalı ve kişisel ihtiyaçlara göre planladığımız özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık derslerinde, Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciyi ağırladık. Öğrencilerimiz için her türlü ayrıntının üzerinde titizlikle durduk ve gelecek planları için onlarla birlikte yola çıktık.

Keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce yetenekli genci, başarılı bir eğitimle buluşturarak yaşamlarına dokunduk, yarınlarını tayin ettik.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Üniversite sınavı, tercih stresi, ödevler, mezuniyet derken uzunca bir süredir kendinize zaman ayıramadığınızı mı fark ettiniz?

Özel güzel sanatlara hazırlık kursunu bitirdikten sonra kişisel gelişimini sağlamak ve yorucu tempoya küçük bir mola vermek isteyen gençlerimiz için hazırlamış olduğumuz sulu boya, yağlı boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi hobi eğitimleri ile hoşça vakit geçirebilir, bu gergin dönemin stresini üstünüzden atabilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da özel güzel sanatlara hazırlık kursumuzda bunların yanı sıra teknik ve kurumsal eğitim programlarımıza da göz atabilirsiniz.

özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersleri
sosyal etkinlikler özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu

Sosyal Etkinlikler

Resim Akademi’de öğrencilerimizi yalnızca güzel sanatlar fakültelerine hazırlayıp yetenek sınavlarından geçmelerini sağlamıyoruz; aynı zamanda onların kursumuzda keyifli vakit geçirmesini de istiyoruz!

Öğrencilerimizin özel güzel sanatlara hazırlık kursunda en ünlü sanatçılarla ve ressamlarla buluşmasını sağlıyor; kişisel gelişimlerini destekleyici organizasyonlar düzenliyoruz. Organize ettiğimiz workshoplarda, birbirinden yetenekli sanatçılarla sanata dair keyifli sohbetler ediyoruz.

Özel güzel sanatlara hazırlık kursu öğrencilerimizin, diğer kurslara katılım sağlayan arkadaşlarıyla ve eğitmenleriyle kaynaşabilmesi için bowling ve satranç turnuvaları düzenliyoruz.

Sanat Cafe

Sanatın en güzel hallerini yansıtan Sanat Cafe’mizde özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık dersi aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, özel konservatuar derslerini öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli hale getiriyoruz.

Öğrencilerimizin yalnızca konservatuara hazırlandıkları bir kurum olmanın dışında kişisel gelişimlerini destekledikleri, usta isimlerle tanıştıkları, okul yaşamına daha iyi hazırlandıkları eğlenceli bir ortam haline dönüştürüyoruz.

Sanat dolu bir ortamda, el becerilerinizi geliştirmeniz için özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursları ile sizi, sanatın en güzel dallarından biri ile buluşturuyoruz.

bakırköy sanat cafe
özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en başarılı ressamlarını ve sanatçılarını sizinle buluşturuyor, onlardan güzel sanatlar eğitimi almadan önce bilmeniz gerekenleri öğrenmenizi sağlıyoruz.

Ortaya çıkardığı eserler ve yaratıcı zekası ile üne kavuşmuş isimlerden sanata, güzel sanatların gelişimine, müziğe ve resme dair püf noktalar öğreniyor; gelişiminizi desteklemeye devam ediyoruz. Güzel sanatlar fakültelerine hazırlık aşamasındayken sıkı çalışmanın önemini, üniversitede güzel sanatlar bölümü seçmenin avantajlarını ve sanatsal başarı sağlamanın yollarını usta isimlerden öğreniyoruz.

Yıllarını bu işe adamış, sanata ve sanatçıya değer veren ünlü isimler gibi kendinize bir yol çizebilmeniz için desteklerimizi sürdürüyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Özel konservatuvara hazırlık eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Özel Konservatuvara Hazırlık Kursu Programı

Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimlerine katılmak ve en iyi üniversitelerin güzel sanatlar fakülteleri için düzenlediği yetenek sınavlarından geçmek istiyorsanız sizleri, yaşamınızın bu en önemli döneminde başarılı bir şekilde destekleyecek özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık derslerine göz atın, hem erken kayıt fırsatlarını yakalayın hem de geleceğiniz için en iyi seçimi yapın!

Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık derslerine katıldıktan sonra;
 • Görsel sanatlardaki becerilerinizi geliştirecek,
 • En iyi üniversitelerinden yetenek sınavlarını başarıyla geçecek,
 • Akademik yaşamınızda üstünde duracağınız konularda öncelikli olarak bilgi sahibi olacak,
 • Kişisel gelişiminizi destekleyecek,
 • Başarılı bir öğrenci olacak,
 • Betimleme yeteneğinizi geliştirecek,
 • Akademik yaşamınızı başarıyla tamamladıktan sonra ünlü bir sanatçı olma yolunda adım adım ilerleyeceksiniz.

Özel konservatuvara hazırlık kursu programımıza resim sanatının temelleriyle başlıyor, yanlış bilgilerimizi doğrularıyla değiştiriyoruz. Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi programımızda;
 • Resim Sanatına Giriş
 • Resim Nedir, Resim Nasıl Yapılır?
 • Resim Teknikleri
 • Boyama Türleri, Boya Türleri
 • Resim Malzemeleri
 • Resimde Kompozisyon
 • Renklerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Biçimlerin Kompozisyon Açısından Önemi
 • Resimde Denge ve Hareket
 • Serbest Konulu Çizim Egzersizleri
İlk ay özel konservatuvara hazırlık kursları ile sınıf arkadaşlarınızla kaynaşacak, yeteneklerinizi geliştirirken unutulmaz dostluklar kuracaksınız.

Özel konservatuvara hazırlık eğitimi programımızın bu bölümünde karakalem çalışmaları yapacağız! 2. ay özel konservatuvara hazırlık kursu derslerimize;
 • Karakalem Çizim Malzemeleri
 • Çizgiler ve Desenler
 • Kurşun Kalem Egzersizleri
 • Füzen Tarama Ucu
 • Düz-Daire-Elips Gibi Geometrik Şekillerin Çizimi
 • Ufuk Çizgisi
 • Üç Boyutlu Şekiller
 • Gölgelendirme
 • Nesne Çizimi
 • Işık Kaynağının Belirlenmesi
 • Perspektif
Özel konservatuvara hazırlık dersleri ile geçen 2 ayın sonunda resimde temel kompozisyon kurallarını öğrenecek, özgüven kazanacağız.

Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızın ilk 3 ayını tamamlarken hayal gücümüzü konuşturmaya başlıyor, yeteneklerimizi yaratıcılıkla şekillendiriyoruz. Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu programımızın 3. ayında;
 • Çizim Teknikleri
 • Form Anlatım ve Görsel İlişkilendirme
 • Natürmort ve Doğa Çalışmaları
 • Kuru Boya Tekniği ile Çalışmalar
 • Karakter Yaratımı
 • Modelleme
 • Uzamsal Perspektif
 • Bitki Çizimi, Peyzaj Çizimi
 • Bakarak Çizme Alıştırmaları
Adım adım resim sanatının inceliklerini öğrenecek, güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavları için hazırlanırken eğlenmeyi de ihmal etmeyeceğiz!

Özel konservatuvara hazırlık eğitimi programımızın bu bölümünde renkleri tanıma fırsatı buluyor, sulu boyalarla çalışmaya başlıyoruz. Özel konservatuvara hazırlık kursu yolculuğumuzun 4. ayında;
 • Sulu Boya Resim Malzemeleri
 • Sulu Boya Kullanımı
 • Sulu Boya Resim Teknikleri
 • Renklerin Oluşumu
 • Renk Grupları
 • Ana ve Ara Renkler, Sıcak ve Soğuk Renkler
 • Nötr Renkler
 • Tamamlayıcı ve Kontrast Renkler
 • Sulu Boya Resimlerde Derinlik ve Perspektif
4. ay özel konservatuvara hazırlık dersleri ile sulu boya tekniğinin inceliklerini kavrayarak hayatı renklendirmeyi öğreneceğiz.

Bu sefer sırada yağlı boya var! Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızın bu bölümünde sevdiğimiz renkleri oluşturmaya devam ediyoruz. Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızın bu bölümünde;
 • Yağlı Boya Tekniği
 • Yağlı Boya Tekniğinde Kullanılan Malzemeler
 • Fırça Kullanım Teknikleri
 • Soyut Resim Nedir, Soyut Resim Tasarlama
 • Obje Deformasyonu
 • Geometrik Şekillerin Deformasyonu
 • Desende Ritim Tasarımı ve Analizi
 • Tonalite ve Armoni
Özel konservatuvara hazırlık dersleri ile renkleri daha yakından tanıyor, becerilerimiz arasına her gün yenilerini ekliyoruz!

İşin tekniğine eğilmenin zamanı geldi! Özel konservatuvara hazırlık resim kursu programımızın bu bölümünde perspektif çizimlerine başlayacağız. Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızın 1. ayında;
 • Hacim – Kitle ve Yüzey Kavramları
 • Obje Strüktürlerini Görsel Olarak Algılama
 • Karakalem ve Monokrom Çalışmaları
 • İzdüşüm Yöntemleri ve Üç Boyutlu Tasarıma Giriş
 • Tek Kaçma Noktalı Perspektif
 • İki Kaçma Noktalı Perspektif
 • Üç Kaçma Noktalı Perspektif
Her adımımızı sağlam atıyoruz! Özel konservatuvara hazırlık eğitimi ile yetenek sınavlarının ötesine geçecek, kendimizi sonrası için de yetiştireceğiz.

Yetenek sınavlarında başarılı olabilmek için biraz da geometrik çizimlere yönelmemiz gerek. Özel konservatuvara hazırlık resim dersleri tüm hızıyla devam ediyor! Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızın iki aylık bu bölümünde;
 • Geometrik Şekiller Çizim Egzersizleri
 • Temel İzdüşüm Düzlemleri ve Bölgeler
 • Objelerin İzdüşümleri
 • Görünüş Çeşitleri
 • Kesit Görünüşler
 • Kesit Alma Kuralları
 • Ölçülendirme Elemanları
 • Ölçülendirme Sistemleri
 • Ölçülendirme Çeşitleri
 • Çizim Geometrilerinin Ölçülendirilmesi
Her geçen gün becerilerimizi geliştiriyor, özel konservatuvara hazırlık resim eğitimleri ile yetenek sınavları için ihtiyacımız olan kazanımları ediniyor, aynı zamanda özgüven de kazanıyoruz.

Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi yolculuğumuzun son ayını genel tekrara ayırıyor, daha önce işlediğimiz konuların üstünden geçiyoruz. Özel konservatuvara hazırlık kursu derslerimiz arasında bu ay;
 • Çizgi ve Ton çalışmaları
 • Geometrik Form Çizimleri
 • Obje ve Doğa Etütleri
 • Natürmort Çizimleri
 • Klasik Büst ve Tors Çizimleri
 • Portre, Ayrıntı ve Figür Etütleri
 • Artistik Anatomi Dersleri
 • Model Çalışmaları
 • Artistik Perspektif Dersleri
 • İç Mekan ve Dış Mekan Çizimleri
 • İmgesel Kompozisyonlar
 • Serbest Çalışmalar
Özel konservatuvara hazırlık resim eğitimi derslerimizin sonuna gelirken sanatını geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize hobi kurslarımız, teknik eğitimlerimiz ve eğitim sonrası kariyer koçluğu seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı - 500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Özel konservatuvara hazırlık kursu programımızda öğrencilerimize 40 hafta 160 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, yetenek sınavlarına hazırlanmanızı sağlıyoruz. Resim sanatının temelleriyle başladığımız programımızda resimde kompozisyon, karakalem çizim tekniği, sulu boya kullanımı, yağlı boya kullanımı gibi farklı konuları işliyor, keyifli bir programla hem güzel vakit geçiriyor hem de gelecek için kendimize yatırım yapıyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Programı

Üniversite eğitimini güzel sanat dallarından birinde almak isteyen, gelecekte resim konusunda uzmanlaşmayı planlayan, kariyerini resim öğretmeni, ressam, görsel sanatlar uzmanı gibi mesleklerden birinde yürütmeyi hedefleyenleri, özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri ile akademik yaşamlarına en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Özel konservatuvara hazırlık kursları; toplamda 10 aylık bir program dahilinde verilmektedir. Özel konservatuvara hazırlık kurslarında; Natürmort Çizimler, Çizgi ve Ton Çalışmaları, İmgesel Kompozisyonlar, Obje Deformasyonu, Portre, Ayrıntı ve Figür Etütleri gibi konular üzerinde durulmaktadır.

Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimleri; öğrencilerin yetenek sınavlarına en iyi şekilde hazırlanabilmeleri ve motive olmaları için özenle hazırlanmaktadır.

“Yüzünü görmek için bir cam ayna kullanıyorsun; ruhunu görmek için sanat eserlerini kullanabilirsin.” -George Bernard Shaw

özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık kursu

Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Özel güzel sanatlara hazırlık kursunu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize kurum onaylı sertifika veriyoruz.

MEB sertifikalı bir kurs olarak özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimlerine herhangi bir gerekçe ile katılamayan öğrencimiz için ortak bir şekilde belirlediğimiz program dahilinde telafi ders işliyoruz.

Özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimlerini; alanında bilgi ve deneyim sahibi güzel sanatlar bölümü mezunu, akademisyen, sanatçı ve ressamlar vermektedir.

Resim Akademi olarak özel güzel sanatlar fakültelerine hazırlık eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, özel güzel sanatlara hazırlık kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Özel güzel sanatlara hazırlık kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Özel güzel sanatlar fakültlerine hazırlık kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alması gerektiğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi özel güzel sanatlara hazırlık kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Özel güzel sanatlara hazırlık kursumuzda, ortaöğretim çağındaki tüm çocuklar katılabilir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
özel güzel sanatlara hazırlık kursu fiyatları

Özel Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirimi Kaçırmayın!

Hemen Kayıt Olun

Özel Konservatuvara Hazırlık Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Özel konservatuvara hazırlık resim kursu ile yeteneklerini keşfeden ve kendini daha çok geliştirmek isteyen öğrencilerimiz bu eğitimleri de alıyorlar. Siz de öğrencilerimizin en çok tercih ettiği resim kurslarına bir göz atın, gelişiminizi hız kesmeden sürdürün!

Özel Konservatuvara Hazırlık Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Özel konservatuvara hazırlık kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Özel konservatuvara hazırlık kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi özel konservatuvara hazırlık kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Özel konservatuvara hazırlık kursu öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Resim, tasarım ve görsel sanatlarla ilgili mesleklerde uzmanlaşan binlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

138

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 690 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77