Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Perspektif Atölyesi

Resim Sanatının Temel İlkelerini Öğrenin!

Doğru ve Ölçekli Çizim Yapmayı En Eğlenceli Şekilde Öğreniyoruz…

Oyunu kurallarına göre oynamaya ne dersiniz? Resim sanatının en temel ilkelerini perspektif atölyesi ile keyifli bir şekilde öğreniyoruz.

Çizim ve projelendirme becerilerinizi profesyonel düzeye taşımak, doğru ölçü ve oranlarla çizim yapmayı öğrenerek profesyonel bir çizer olmaya hazırlanmak, güzel sanatlar lise ve fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Gelin, Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de potansiyelinizi açığa çıkaralım.

Perspektif atölyesi programımızı çizim becerilerini geliştirmek, yeteneklerini profesyonel seviyeye taşımak ve yetenek sınavlarına hazırlanmak isteyen sanat severler için özel olarak hazırladık!

Yetenek sınavlarında kompozisyonlarını başarıyla tamamlayan kişilerin perspektif çizim eğitimi aldıklarını biliyor muydunuz?

perspektif atölyesi

Tüm Perspektif Atölyesi Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
1 Gün 3 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Perspektif workshop programı tamamen beklentilerinize, ilginize ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış 1 gün 3 bölümlük bir atölye eğitimi olup perspektif çizimi detaylarını, iki-üç kaçma noktalı perspektif çizimlerini, mekan ölçeklendirme ve analizlerini, obje ve çizgi çalışmalarını içeren bir eğitim programıdır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Perspektif Atölyesi Resim Akademi

Perspektifin gücünü öğrenmek, tekniğini kullanabilmek için Avrupa standartlarında düzenlenmiş, uygulamaya ağırlık veren ve bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel perspektif çizim kursu programlarıyla tamamen sizin öğrenme hızınıza, bilginize hitap eden bir eğitim sunuyoruz!

perspektif atölyesi eğitmenleri

Ünlü Çizim Eğitmenleri

Türkiye'nin usta ressamları arasında yer alan, kariyerleriyle sanat severler için idol, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden perspektif dersi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
perspektif kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Perspektif dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
perspektif atölyesi sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Sanat yolculuğunuzda aldığınız eğitimi belgeleyen, özgeçmişinizde yer verebileceğiniz kurum onaylı perspektif atölyesi sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında perspektif eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden perspektif dersi alarak suça ortak olmayın!

perspektif kursları

İşinizde Uzmanlaşmak Mı İstiyorsunuz?

Güzel sanatlar okudunuz ama kendinizi henüz profesyonel dünyaya atılmak için hazır görmüyor musunuz? Yeni kazanımlarla kariyerinizi farklı bir noktaya taşımak mı istiyorsunuz? İşte fırsat!

Mesleğinizi kusursuz bir şekilde yapmak, sanatınızın en iyileri arasında sayılmak, gençlerin örnek aldığı bir çizer, mimar ya da tasarımcı haline gelmek için perspektif kursu ve diğer workshoplarımıza göz atın! Vakit kaybetmeden harekete geçin, beklentilerinize göre hazırlanmış perspektif dersleri ile işinizde en iyi olun!

Keyifli bir ortamda perspektif çizim eğitimi ile yeteneklerinizi açığa çıkaracak, mesleğinizin püf noktalarını öğreneceksiniz…

Kendinize Yatırım Yapın!

Mesleğinde kendini geliştirmek isteyenler, potansiyelini en iyi şekilde kullanarak işini layıkıyla yapmak için çalışanlar! Resim Akademi’de bir çizim kursundan çok daha fazlasını bulacaksınız…

Perspektif kursları ile yeteneklerinizi ortaya koyacak, sektörünüzün öncüsü isimlerle tanışma şansı yakalayacak, mesleğiniz ve sektörle ilgili sorular yönelterek işin ustalarından ipuçları alacak, yeteneklerinizi kusursuz bir biçimde sergilemeyi öğreneceksiniz… Hayatınız boyunca yararlanacağınız bilgilerle özgüven kazanacaksınız.

Teknik gerektiren perspektif çiziminin inceliklerini Resim Akademi perspektif atölyesi ile öğrenecek, en iyi kompozisyonları siz çizeceksiniz…

perspektif eğitimi
perspektif eğitimleri

Hedeflerinize Eğlenceyle Erişin!

Perspektif çizim kursu ile kendinizi geliştirirken eğlenebileceğinizi, yeni dostluklar kurabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kısa bir eğitim serüveninde bile en sağlam dostluklar kurabilir, sanat dolu bir eğitim merkezinde keyifle eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz! Sıkıcı yaşamınıza küçük bir mola verip çizimde gelişim sağlarken sosyalleşmek istiyorsanız perspektif dersi için kendinizi hazırlayabilirsiniz. Burada kuracağınız dostluklarla eğitiminiz sonrasında da iyi vakit geçireceksiniz.

Sağlam bir zemine oturmuş dostluklar için sanattan destek almalı, eğlenirken de öğrenebileceğinizin mümkün olduğunu fark etmelisiniz!

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Perspektif bakış açısı kazanmak, doğru çizim tekniklerini kullanmak ve en detaylı perspektif çizimlerini yapabilmek için gelin, perspektif workshop programlarından beklentilerinizi belirleyelim, sizin için en doğru perspektif çizim kursu eğitim programını planlayalım; çizim yeteneklerinizle geleceğinizi belirlemenize destek olalım…

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun perspektif atölyesi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre perspektif eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan perspektif dersleri veriyoruz.

perspektif kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi perspektif dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Online Danışmanlık

Öğrencilerimizin sorularına her platformdan yanıt veriyor, perspektif eğitimi sürecinde ve sonrasında akıllarına takılan soru işaretlerini gideriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Perspektif kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Sanat Dolu Bir Merkezde Perspektif Çizim Tekniğini Öğrenin, Perspektif Atölyesi İle Geleceğe Adım Atın!

Perspektif çizim tekniklerini öğrenerek istediğiniz mekanı resmetmek ister misiniz? Her tekniğin kendi dinamiğini bulmaya, doğru perspektif çizimleri yapmak için detayları öğrenmeye ihtiyacınız varsa Resim Akademi’nin perspektif çizim atölyesi sizi bekliyor…

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi perspektif atölyesi

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik perspektif eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
perspektif kursları

Eğlenerek Öğrenin!

Tadı damağınızda kalacak bir eğitime hazır mısınız? Kaliteli zamanlar yaratan perspektif atölyesi ile eğlenerek çalışmaya başlayın!

Kayıt Ol »

Perspektifi Öğrenin!

Mesleki veya akademik anlamda kendinizi geliştirmek ve iyi çizim yeteneklerine sahip olmak istiyorsanız kaliteli eğitimimizden yararlanın!

meb ruhsatlı perspektif kursu

MEB Ruhsatlı Perspektif Atölyesi

Bir eğitim kurumu olarak perspektif çizim atölyesi eğitimlerimizi Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı eğitim kurumumuzda, yasal yollarla veriyoruz.

MEB’e bağlı bir perspektif kursu olarak öğrencilerimize tamamen MEB standartlarında bir içerikle eğitim sunuyoruz. Sınıf büyüklüklerimizden acil çıkışlarımıza, deprem dayanıklılık raporlarımızdan eğitim materyallerimize kadar her konuda MEB standartlarına uygun bir eğitim programı düzenliyoruz. Güvenli bir eğitim binasında, oldukça eğlenceli eğitimlerden yararlanabilirsiniz.

Eğitimlerimizi teorik ağırlıklı değil, uygulamalı olarak veriyor, öğrencilerimizin isteklerini ve beklentilerini göz önünde bulundurarak ilerliyoruz. Düzenlediğimiz perspektif çizim eğitimi süresince tüm çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi MEB standartlarına bağlı olarak düzenliyor, perspektif dersi alarak gelişim sağlamanızı destekliyoruz.

Perspektif atölyesi ararken özellikle yasal olmayan ve ruhsatsız kurumlardan uzak durmalı, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ruhsatı bulunan Resim Akademi’yi güvenle tercih etmelisiniz. Avrupa standartlarında hazırladığımız programlarımızla; kaliteli, konforlu ve güvenli eğitim ortamlarımızla perspektif dersleri veriyoruz.

Uygulamalı Perspektif Eğitimi

Detaylı bir kompozisyon çalışması yapabilmek, her mekan için ayrı bir uygulama ortaya koyabilmek için perspektif workshop programları tam size göre!

Sosyallikle iç içe geçmiş, kaliteli eğitim malzemelerine erişebileceğiniz eğlenceli bir kurs ortamı mı hayal ediyorsunuz? Resim Akademi olarak size tam da bu ortamı sunuyor, tüm ihtiyaçlarınızı görüyor ve karşılıyoruz. Perspektif çizim çalışmalarınızda uygulamalı yöntemler kullanıyor ve farklı teknikleri de destekliyoruz. Çizimlerinizi daha iyi bir hale getirebilmeniz için uzman eğitmenlerimizle yol gösteriyoruz.

Perspektif çizim tekniklerini teoride öğrenmek oldukça yetersiz kalacaktır. İşte bu yüzden uygulamaya önem veriyor, öğrencilerimizin çizim yeteneklerini ortaya çıkaran çalışmalar gerçekleştirmeye dikkat ediyoruz.

Uygulama olmadan perspektif atölyesi eğitiminin alınamayacağını bilmeli, siz de bol pratikle ve uzman eğitmenlerle destek sağlayan eğitimimize dahil olmalısınız.

uygulamalı perspektif eğitimi
perspektif eğitimleri

Uluslararası Standartta Perspektif Atölyesi

Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını gözeterek, güncelliğe önem vererek, Avrupa standartlarında bir perspektif çizim kursu programı meydana getiriyoruz.

Uluslararası standartlara uygun, dopdolu ve kaliteli bir eğitimi 15 yıllık deneyimimizle veriyor, öğrencilerimizin deneyimlerini artırıyoruz. Bugüne kadar mezun ettiğimiz 200’ün üzerinde öğrencimizden olumlu yorumlar alıyor, programlarımızı herkesin ihtiyaçlarına göre düzenlememiz sebebiyle takdir kazanıyoruz. Tüm öğrencilerimizin seviyelerini, donanımlarını, öğrenme hızlarını analiz ederek eğitimlerimizi ortaya koyuyoruz.

Perspektif çizim eğitimi içeriklerimizin zengin ve öğretici olmasına özen gösteriyoruz. Öğrencilerimizin konforlu dersliklerde, yeterli araç ve gereçle, uygun teknolojik imkanlarla eğitim almalarına olanak tanıyoruz. Eğitim binamızın fiziki ve sosyal alanlarını da aynı titizlikle geliştiriyoruz.

Yeteneklerinizi profesyonelce artırmak, eğlenceli vakit geçirmek ya da merak ettiğiniz tekniği öğrenebileceğiniz bir eğitim arıyorsanız perspektif çizim eğitimi ile kendinizi gösterebilirsiniz.

Eğitim Sonrası Destek

Perspektif eğitimleri bittikten sonra da öğrencilerimizin yanında olmayı sürdürüyor, öğrenmeye ve gelişmeye istekliyseniz desteklerimizi sunuyoruz!

Eğlenerek öğrenmenin ve sosyalleşerek kazanım elde etmenin olumlu yanlarını ortaya koyuyor, siz değerli öğrencilerimize tam destek sağlıyoruz. Resim sanatını doğru yöntemlerle ortaya koymak isteyen, yeteneği ve tekniğini harmanlamak isteyen, farklı teknikler öğrenerek yeteneklerini artırmaya hevesli kursiyerlerimiz için eğitimleri sonrasında alabilecekleri diğer atölyelerimiz hakkında da detayları paylaşıyoruz.

Perspektif atölyesi dışında büst çizim atölyesi, natürmort çizim atölyesi, akrilik kursu, sulu boya kursu, heykel tasarım atölyesi gibi birbirinden farklı ve eğlenceli eğitimlerimizi öneriyor; hobi kurslarımızla deneyimlerinizi çoğaltmanızı sağlıyor, daha profesyonel çalışmalara öncülük etmek için teknik ve kurumsal eğitimler hakkında bilgi veriyoruz.

Sanatın teknik yönlerini keşfetmek, öğrendikleriyle geleceğine ışık tutmak isteyen öğrencilerimiz için kendilerini sınırsızca geliştirebilecekleri kurs programları düzenliyoruz.

perspektif dersleri

Öğrenci Yorumları

Sanatın Perspektif Açısını Bulun!

Perspektif çizim tekniğini öğrenip ister kapalı ister açık alanları doğru resmedebileceksiniz!

Profesyonel Bir Çizer Olun!

İster iç mimar, isterseniz başarılı bir ressam… Geleceğinize şekil vermek için perspektif eğitimi alın!

Sosyalleşmeye Var Mısınız?

Eğitmenlerinizle ve diğer öğrencilerle kaynaşacağınız eşsiz eğitimlere katılın, samimi dostlar edinin!

perspektif atölyesi mezunları

200+ Mezun Öğrenci

Eğitim vermeye başladığımız ilk günden bu yana ülkemizden ya da dünya üzerindeki birçok farklı ülkeden gelen kişilere perspektif atölyesi ile teknik ve pratik yönler aktardık.

Tam donanımlı perspektif kursu merkezimiz, ferah atölyelerimizde ve deneyimli eğitmen kadromuzla Avrupa standartlarında ve tamamen uygulamaya dayalı perspektif çizim eğitimi veriyor, programlarımızı hazırlarken öğrencilerimizin gelişimini birey odaklı gerçekleştiriyoruz.

Resim Akademi’de Türkiye’nin en güncel perspektif eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ve Türkiye’nin tüm şehirlerinden gelen binlerce öğrencimize perspektif dersi vererek deneyimlerini geliştirdik.

Teknik bilgilerle donatan perspektif çizim atölyesi programları öğrencilerimiz tarafından çok talep görüyor ve beğeniyle karşılanıyor.

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Çizim ve sanat üzerine geliştirilen birçok atölyeye Resim Akademi’de katılabileceğinizi biliyor muydunuz? Yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için eğitimlerimizi tercih edin!

Perspektif çizim kursu dışında natürmort, portre, büst, nü, akrilik, sulu boya, kuru boya, cam tasarım, taş boyama, karakalem, karakter tasarımı, linol baskı gibi farklı alanlardan birçok workshop eğitimine ek olarak iç mimarlık, dijital illüstrasyon, grafik tasarım, heykel gibi konulara yönelik 14 teknik eğitim ve bunların yanı sıra çocuklara ve yetişkinlere yönelik 14 farklı alanda hobi kursu, gençler için güzel sanatlara hazırlık kursları ve çalışanlara yönelik kurumsal eğitim programlarımızla sanatçı kişiliğinizi ortaya çıkarıyor, eğlenceli ve katkı sağlayıcı bir ortam sunuyoruz.

Çocuk, genç ve yetişkin her yaştan insana resim ve sanat hakkında keyif dolu içerikler sunuyor, dilediğiniz resim ve tasarım eğitimlerini veriyoruz.

perspektif dersleri
sosyal etkinlikler perspektif atölyesi

Sosyal Etkinlikler

Çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği sanat dolu bir ortamda eğlenerek ve öğrenerek bir araya gelen her yaştan öğrenci görmek isterseniz Resim Akademi’ye doğru yönelin!

Perspektif kursu programından yararlanan öğrencilerimiz için eğitimleri dışında da sosyalleşebilecekleri etkinlikler sunuyoruz. Böylece profesyonel eğitmenleriyle ve arkadaşlarıyla kaliteli vakit geçirmeye devam ediyorlar, öğrenmenin sınırsız olduğunu keşfediyorlar. Sınıf arkadaşlarıyla playstation, bowling, satranç turnuvalarına katılabilen öğrenciler aynı zamanda alanında ünlü isimlerle bir araya geldikleri organizasyonlardan da yararlanabiliyorlar.

Perspektif eğitimi aldığınızda eğlenceden de kopamayacağınızı biliyorsanız, Resim Akademi’nin bu hoş atmosferine mutlaka katılmalısınız!

Sanat Cafe

Perspektif dersi aralarında ve sonrasında rahatça soluklanabileceğiniz, sanat dolu sohbetlerin içinde kaybolabileceğiniz Sanat Cafe’de sizi ağırlıyoruz.

Sanatın içine bir yolculuğa çıkmak isteyen öğrencilerimiz için aynı zamanda sosyalleşebilecekleri hoş alanlar yaratıyoruz. Perspektif eğitimi dışında da bolca vakit geçirebileceğiniz Sanat Cafe’de zaman zaman düzenlenen etkinliklere katılım sağlayabilme, eğitmenlerle iletişim ve sohbet halinde olabilme, sosyalleşerek iyi vakit geçirmenin tadına varabilme şansına sahip olacaksınız.

Resim Akademi’nin sanata verdiği değeri tüm atmosferinde yakalayacaksınız! Eğlenirken, öğrenirken ve dinlenirken keyif almanız için tüm detayları düşünüyoruz…

bakırköy sanat cafe
perspektif workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin ünlü çizerlerini, ressamlarını, heykeltıraşlarını, sanatçılarını ve sanat eleştirmenlerini kurumumuzda ağırlıyor, bilmeniz gereken tüm detayları doğru kanaldan edinmenizi sağlıyoruz.

Birbirinden değerli sanatçıların workshop eğitimlerini kaçırmamanız adına Resim Akademi’de buluşmamızın tam zamanı! Böylelikle hem alanında usta isimlerin deneyimlerini ve bilgi birikimlerini dinleme şansına erişebilecek hem de workshop etkinlikleriyle sanatın içine dalabileceksiniz. Perspektif çizimin eşsiz özelliklerini keşfetmek için atölyelerimizde merak ettiklerinizi kolayca öğrenebilir, keyifli atmosferimize dahil olabilirsiniz.

Yıllarını görsel ve plastik sanatlara adamış ünlü isimlerin deneyimlerini dinlemek, merak ettiklerinizi öğrenmek için workshoplarımızda yer alın!

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Perspektif atölyesi ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin workshop çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin eğlenceli dünyasına siz de ortak olun!

Perspektif Atölyesi Detaylı Eğitim Programı

Perspektif atölyesi ile çizimin en önemli tekniklerinden birini öğrenmek ve yeteneklerinizi açığa çıkarmak istemez misiniz? O halde alanların yapıları, projelendirmeleri ve perspektifleri hakkında detaylı çizim çalışmaları yapabilmenizi sağlamak için düzenlenen perspektif kursları eğitim programımıza bir göz atın!

Perspektif çizim eğitimi programının size kazandıracakları;
 • Temel tasarım kavramlarını öğreneceksiniz.
 • El yeteneğinizi geliştirmek için bir adım atacaksınız.
 • Görsel algılama yeteneklerinizi geliştireceksiniz.
 • Sosyallik dolu bir kurs ortamında pozitif ruh hali kazanacaksınız.
 • İki boyut, üç boyut kavramlarını öğreneceksiniz.
 • Çizgi çalışmaları yapacaksınız.
 • Karakalem tarama yöntemlerini öğreneceksiniz.
 • Perspektifin kurallarını öğreneceksiniz.
 • Doğru bir bakış açısı kazanacaksınız.
 • Sanata olan yetenekleriniz artacak.
 • Güzel sanatlara hazırlığın temellerini atacaksınız.

Perspektif kursu programımızın ilk bölümünde temel tasarım becerilerimizi gözden geçirecek, yanlış bildiklerimizi doğrularıyla değiştireceğiz. 1. Bölüm Perspektif Atölyesi Detaylı Eğitim Programı:
 • Temel Tasarım
 • Çizgi Egzersizleri
 • Hacim – Kitle ve Yüzey Kavramları
 • Geometrik Şekil Çalışmaları
 • Obje Strüktürlerini Görsel Olarak Algılama
 • Geometrik Alan Çalışmaları
 • Karakalem ve Monokrom Çalışmaları
 • İzdüşüm Yöntemleri ve Üç Boyutlu Tasarıma Giriş
Sıfırdan zirveye bir yolculuğa hazır olun! Perspektif eğitimi ile eksiklerimizi kapatacak, kendimizi profesyonel dünyaya hazırlayacağız!

Derslerimize tasarım çalışmalarıyla devam ediyor, perspektif eğitimi ile kariyerimiz için dev adımlar atıyoruz! 2. Bölüm Perspektif Atölyesi Detaylı Eğitim Programı:
 • İzdüşüm Çizimleri
 • İzdüşüm Düzlemlerinin Analizi
 • Üç Boyutlu Obje Analizi
 • Mimaride Plan – Kesit ve Görünüş
 • Ölçek ve Ölçülendirme
 • Objelerin Ölçülendirilmesi
 • Ölçülendirme Esasları
 • Ölçülendirme Uygulamaları
 • Tasarım Teknikleri
 • 2 ve 3 Boyutlu Eskizler
 • 3 Boyutlu Grafik Anlatımlar
Kazanımlarımız arasına yenilerini ekleyecek, perspektif dersleri ile tasarımlarımızı gerçek dünyaya taşımayı öğreneceğiz!

3. bölüm perspektif dersleri arasında farklı kaçma noktalı perspektif çalışmaları yapacak, çizimlerimizi kusursuzlaştıracağız. 3. Bölüm Perspektif Atölyesi Detaylı Eğitim Programı:
 • Mimaride Konum ve Değer
 • Mimaride Ölçü ve Yön
 • Şekil – Zemin İlişkisi
 • Tek Kaçma Noktalı Perspektif
 • İki Kaçma Noktalı Perspektif
 • Üç Kaçma Noktalı Perspektif
 • Mimari Plan Çizimi Uygulamaları
 • Mimari Kesit Uygulamaları
 • Mimari Cephe Çizimi Uygulamaları
 • Işık ve Gölge Kontrastları
 • Uzaklık ve Yakınlık Ayrıntıları
Perspektif atölyesi programımızı doyurucu bilgilerle tamamlarken sanat yolculuklarına bizimle devam etmek isteyen kursiyerlerimizi diğer atölyelerimiz, hobi kurslarımız ve teknik eğitimlerimizde ağırlıyoruz.

Perspektif Atölyesi Programı – 200’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Perspektif çizim yöntemini bilmenin tüm çizim teknikleri arasındaki önemin farkındaysanız ve kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız perspektif çizim atölyesi ile ilginize hitap eden bir perspektif eğitimi alabilirsiniz! Perspektif kursları ile atacağınız adımlarda destekçiniz oluyor, sizi de Resim Akademi’den perspektif çizim eğitimi almaktan mutluluk duyan öğrencilerimizin arasında görmek istiyoruz.

Perspektif Eğitimi Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Perspektif Çizim Atölyesi Programı

Sanat dolu bir ortamda bulunmak, perspektif çizim teknikleri hakkında beceriler kazanmak istiyorsanız gelişiminize destek veren bir eğitim içeriğine hazırlanın!

Perspektif workshop programı tamamen beklentilerinize, ilginize ve ihtiyaçlarınıza göre hazırlanmış 1 gün 3 bölümlük bir atölye eğitimi olup perspektif çizimi detaylarını, iki-üç kaçma noktalı perspektif çizimlerini, mekan ölçeklendirme ve analizlerini, obje ve çizgi çalışmalarını içeren bir eğitim programıdır.

Perspektif çizime karşı olan ilginizi körükleyecek, özgüveninizi ve yeteneklerinizi geliştirecek perspektif eğitimleri için Resim Akademi’ye bekliyoruz.

Perspektif bilgisi, çizimde kompozisyon kurma yeterliliklerinizi artıracak en önemli teknik bilgilerdendir ve mutlaka eğitimi alınmalıdır.

perspektif dersleri

Sıkça Sorulan Sorular

Resim Akademi eğitimlerimizin tümünde sertifika veriyor, öğrencilerimizin yetkinliklerini belgeliyoruz. Perspektif atölyesi programını başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz için de kurum onaylı katılım sertifikası veriyoruz. Kurum onaylı perspektif çizim atölyesi sertifikası, eğitiminizi belgeler niteliktedir. Ayrıca MEB onaylı sertifika programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi talebinde bulunmak için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Tabii ki, Resim Akademi’den alınan eğitimlerde tüm öğrencilerimize ders telafi imkanı veriyoruz. Dersini kaçıran öğrencilerimizin katılım sağlayamadıkları perspektif çizim dersini farklı sınıf veya şubemizde telafi etmelerini sağlıyoruz.

Perspektif atölyesi eğitmen kadromuz; görsel sanatların farklı dallarında uzmanlıklara sahip, Türkiye’nin en önemli sanatçılarından, çizerlerinden, ressamlarından veya akademisyenlerinden oluşuyor.

Resim Akademi olarak perspektif çizim eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak, ilerlemelerini izleyerek, uzmanlaşmak istedikleri branşa ve eğitimden beklentilerine yönelik çalışmalarla oluşturuyoruz. Perspektif çizim atölyesi sınıflarımızı da öğrencilerimizin öğrenme hızlarını, yaşlarını, yeteneklerini, öğrenim dillerini, eğitsel ihtiyaçlarını baz alarak planlıyoruz. Perspektif kursu fiyatları ise öğrencilerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimlerin özel ya da grup olarak mı alınmak istendiğine göre değişiyor. Beklentilerinize en uygun eğitim programının planlanması ve perspektif kursu ücretleri için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Resim Akademi perspektif atölyesi merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Resim Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Perspektif dersi almak isteyen herkes eğitimlerimize katılabilir. Dolayısıyla yaş sınırı bulunmuyor. Perspektif kursları yaş gruplarına ve seviyelere göre planlanarak açılıyor ve her öğrencinin verimli bir eğitim alması sağlanıyor.

Perspektif çizim eğitimi almanın yararları saymakla bitmez. Öncelikle mekanları analiz etmeyi, nasıl bir çizim tekniğiyle yol almanız gerektiğini öğrenirsiniz. Resimde boyut kavramlarını öğrenir, doğru yöntemlerle iç ve dış mekanlar çizebilirsiniz. Ayrıca perspektif atölyesi ile sınırsız bir sosyalleşme fırsatı bulur, eğitiminizle çizim altyapınızı oluştururken eğlencenin de tadına varırsınız. Aynı zamanda odaklanma becerileriniz de gelişir.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
perspektif atölyesi fiyatları

Perspektif Atölyesi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Perspektif Atölyemize Katılan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Güzel sanatlara hazırlanan veya hobilerini geliştirmek isteyen, bu sebeple çizimin en önemli tekniklerini öğrenmek isteyen öğrencilerimiz sanat yolculuklarına Resim Akademi’de devam ediyorlar. Öğrencilerimizin perspektif atölyesi sonrasında severek aldıkları diğer Resim Akademi eğitimlerini incelemek istemez misiniz? İşte öğrencilerimizin en çok tercih ettiği diğer atölyelerimiz…

Perspektif Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Perspektif kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Perspektif kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi perspektif kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Perspektif kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

200+

Mezun Öğrenci

Perspektif kursu programlarıyla yeni bir hobi edinen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

139

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 695 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77