Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim İş Öğretmenliği Kursu

Geleceğin Ressamlarını Siz Yetiştirin!

Kariyerinize Eğitimci Olarak Devam Etmek İstemez Misiniz?

Çizim yeteneklerinize güveniyor musunuz? Peki eğitimci olmayı hiç düşündünüz mü? O zaman resim iş öğretmenliği kursu programımız tam da size göre!

Resim sanatının temellerini öğreneceğiniz teorik derslerin yanına atölye uygulamaları, keyifli aktiviteler, müze ve sergi gezileri ekliyor, çizim becerilerinizi pedagojik eğitimle zenginleştirerek geleceğin ressamlarını yetiştiren yetkin ve aydın resim iş öğretmeni olmanızı sağlıyoruz. Kariyerinizde yeni bir sayfa açmak için resim iş öğretmenliği kursu programımıza göz atın!

Resim iş öğretmenliği kursu programımızı üniversitelerin ilgili bölümlerinde okumayı düşünen ve kariyerine eğitimci olarak devam etmek isteyen sanat tutkunları için özel olarak hazırladık.

Her yıl resim iş öğretmenliği eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

resim iş öğretmenliği kursu

Tüm Resim İş Öğretmenliği Kursu Videolarımızı YouTube kanalımızdan, Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Erken Kayıtta %50 İndirim
Son 4 Kontenjan
Seviye
Tüm Seviyeler
Süre
20 Hafta 40 Saat
Kontenjan
12 Kişi

Resim iş öğretmenliği kursu; toplamda 5 aylık bir süreçte verilmektedir. Resim iş öğretmenliği eğitimlerinde; boya teknikleri, karakalem tekniği, kompozisyon obje çalışmaları ve desen uygulamaları başta olmak üzere pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Detaylı Eğitim İçeriği İncelemek İçin Tıklayın

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Resim İş Öğretmenliği Kursu Resim Akademi

En büyük hayaliniz resim öğretmeni olmak mı? Çizim becerilerinizi geliştirerek mesleğiniz haline getirmek ve gelecek planlarınızı hayalleriniz doğrultusunda oluşturmak için Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel resim iş öğretmenliği kursu programlarıyla öğrenme hızınıza, bilginize ve grubun dinamiğine göre kusursuz bir eğitim alın!

resim iş öğretmenliği kursu eğitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenler

Türkiye'nin usta mimarları arasında yer alan, alanının en iyileri arasında gösterilen eğitmenlerden resim iş öğretmenliği eğitimi alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
resim iş öğretmenliği kursları

%100 Öğrenme Garantisi

Resim iş öğretmenliği dersleri ile tüm kurslarımızın sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
resim iş öğretmenliği kursu sertifika

Kurum Onaylı Sertifika

Kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen, kurum onaylı resim iş öğretmenliği kursu sertifikası.

Sertifikalı Eğitimler »

Suça Ortak Olmayın

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında resim iş öğretmenliği eğitimi veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

resim iş öğretmenliği eğitimi

Geleceğiniz Hakkında Kararsız Mısınız?

Hangi üniversiteyi okumak istediğinizden emin değil misiniz? Yoksa gelecekte hangi işi yapacağınıza karar vermediniz mi? Size bir önerimiz var!

Çizim yeteneklerinize inanıyor veya kendinizi gerçek bir sanat tutkunu olarak görüyorsanız resim iş öğretmenliği kursu ile geleceğinize yön verebilirsiniz. Gelecekte sevdiğiniz işi yapmak, hayatınızın sanatla iç içe olmasını sağlamak, geleceğin sanatçılarına yol göstermek için hemen harekete geçin, resim iş öğretmenliği dersleri ile rotanızı belirleyin!

Keyifli bir ortamda resim iş öğretmenliği eğitimi ile yeteneklerinizi açığa çıkaracak, mesleğinizin püf noktalarını öğreneceksiniz…

Kendinize Yatırım Yapın!

Mesleğinde kendini geliştirmek isteyenler, potansiyelini en iyi şekilde kullanarak işini layıkıyla yapmak için çalışanlar! Resim Akademi’de bir çizim kursundan çok daha fazlasını bulacaksınız…

Resim iş öğretmenliği kursları ile usta sanatçılarla tanışma şansı yakalayacak, resim sanatı hakkında sorularınızı onlara yöneltecek, işin ustalarından ipuçları alacak, öğrenmeyi ve öğretmeyi öğreneceksiniz… Hayatınız boyunca yararlanacağınız bilgiler edinecek, geleceğe doğru daha güvenli adımlarla ilerleyeceksiniz.

Resim iş öğretmenliği kursundan sonra hayallerinizi gerçekleştirecek ve sınıfınızda, öğrencilerinizle birlikte keyifli dersler işleyeceksiniz.

resim iş öğretmenliği eğitimleri
resim iş öğretmenliği dersi

Sevdiğiniz İşi Yapın!

Yalnızca 5 aylık bir resim iş öğretmenliği dersleri ile becerilerinizi mükemmelleştirin, kariyeriniz için dev bir adım atın!

Dilediğiniz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş resim iş öğretmenliği dersleri ile uygulama ve pratik ağırlıklı bir eğitimle teorik bilgilerinizi hayata geçirin, deneyiminizi artırın, kariyerinize bir adım önde başlayın! Pedagojik eğitim ve imaj desteğimizle mesleğinizi en iyi şekilde icra edin…

Yeteneklerinizi keşfetmek istiyorsanız rotanızı Resim Akademi’ye çevirin ve hayallerinizi gerçekleştirmek için bu büyük ailenin bir parçası olun…

Türkiye’nin En Kapsamlı Resim Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Resim iş öğretmenliği konusunda deneyim ve bilgi sahibi olabileceğiniz, öğrencilerinize en faydalı olabilecek şekilde donanım kazanacağınız resim iş öğretmenliği kursuna katılmak ister misiniz? Öyleyse nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı, dersliklerimizi, resim atölyelerimizi, Sanat Cafe’mizi, bahçemizi ve sosyal alanlarımızı görmek üzere Resim Akademi’ye gelin, sizlere hem bir çay/kahve ikram edelim hem de bizi daha yakından tanımanızı sağlayalım.

Yetenek Analizi

Seviyenizi belirlemek ve size en uygun resim iş öğretmenliği eğitimi programını oluşturmak için yetenek analizinizi yapıyor, bilgi ve deneyiminizi ölçüyoruz.

Kişiye Özel Program

Eğitim danışmanlarımız ve eğitmenlerimizle ilgi ve ihtiyaçlarınıza, beklenti ve kariyer hedeflerinize göre resim iş öğretmenliği eğitimi içeriğinizi hazırlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş Yaklaşım

Alanında uzman eğitmenlerimizle özel olarak hazırlanmış bir eğitim ortamında, tamamen size odaklanan resim iş öğretmenliği dersleri veriyoruz.

resim iş öğretmenliği kursları

Takip ve Rehberlik

Eğitim danışmanlarımızla gelişiminizi takip ederek eksiklerinizi belirliyor, telafi resim iş öğretmenliği dersleri ve özel eğitimlerle öğrenme garantisi sağlıyoruz.

Kariyer Danışmanlığı

Profesyonel hayatta yer almak isteyen öğrencilerimize kariyer koçluğu yapıyor, imaj ve PR çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Sonrası Destek

Resim iş öğretmenliği kursu sonrasında ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda oluyor, kendinizi geliştirmenize ve eksiklerinizi gidermenize destek veriyoruz.

Sanatsever Nesiller Yetiştiren Bir Eğitimci Olmak İster misiniz? Resim İş Öğretmenliği Kursu ile Deneyim Kazanın!

Milli Eğitim Bakanlığında ve sanat kurumlarında resim iş öğretmeni olarak çalışmayı hayal ediyor ama bu sürece nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizi özgün çalışmalar konusunda daha yaratıcı hale getirecek, yaşama sanat dolu bir pencereden bakmanızı sağlayacak resim iş öğretmenliği kursları ile kariyerinizde zirveye ulaşacaksınız.

resim akademi

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Randevu Al »
resim akademi resim iş öğretmenliği kursu

Eğitiminizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik resim iş öğretmenliği eğitimi programını belirleyelim, ders planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Eğitim Danışmanınla Görüş »
resim iş öğretmenliği kursları

Hayalinizdeki İşe Kavuşun!

Yeni yetenekleri keşfetmek, gençlere sanatla dolu bir yaşamı benimsetmek ve estetik becerilerinizi geliştirmek için eğitim alın!

Kayıt Ol »

Özgün Çalışmalar Yapın!

Resim iş öğretmenliği kursunu bitirdikten sonra edindiğiniz tecrübelerle hem yeni yetenekler geliştirin hem de öğrencilerinizi eğitin!

meb ruhsatlı resim iş öğretmenliği kursu

MEB Ruhsatlı Resim İş Öğretmenliği Kursu

Kalitemizi MEB standartlarıyla gösteriyor, kaçak ve merdiven altı resim iş öğretmenliği kursu veren firmaların aksine öğrencilerimizin geleceklerini ellerinden almıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir resim iş öğretmenliği kursu olarak öğrencilerimizin keyifli bir atmosferde, güvenli bir binada, alanında uzman ve deneyimli hocalardan eğitim almalarını sağlıyor; deprem dayanıklılık raporundan acil çıkışlara, derslik büyüklüklerimizden sosyal alanlara kadar her konuda Özel Öğretim Kurumları müfredatına uygun resim iş öğretmenliği eğitimleri veriyoruz.

Resim Akademi olarak kalitemizi, konforumuzu ve eğitim programlarımızı geliştirmeye devam ediyor, resim iş öğretmenliği kursları alarak öğretmenlik yapmak isteyenlere destek oluyoruz.

Uygulamalı Resim İş Öğretmenliği Kursu

Üniversitede resim öğretmenliği bölümünde okumak isteyen, halihazırda bu bölümden mezun olan ancak kendisini pratik anlamda geliştirmek isteyen ya da güzel sanatlarda uzmanlaşmak isteyenlere uygulamalı resim iş öğretmenliği dersleri veriyoruz.

Atölyelerimizde resim iş öğretmenliği derslerinde kullanabilmeniz için her türlü teknolojik ve teknik ekipmanı bulundurmaya özen gösteriyor, derslerimizi yaparak öğrenme metoduna uygun bir şekilde işliyoruz. Kursiyerlerimizin öğrendiklerini ve yeteneklerini geliştirebilmeleri için atölye çalışmaları, sergiler ve etkinlikler düzenliyoruz.

Resim iş öğretmenliği kursunda; öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı nokta ve çizgi uygulamaları, yüzey düzenleme çalışmaları, model hacimlendirme ve karakalem tekniği gibi konuları detaylı ve uygulamalı bir şekilde aktarıyoruz.

Öğrencilerimizin eğlenerek öğrendikleri resim iş öğretmenliği eğitimi sistemimizi geliştiriyor ve bu sayede onları, akademik yaşamlarına ve gelecekteki başarılarına en iyi şekilde hazırlıyoruz.

uygulamalı resim iş öğretmenliği eğitimi
resim iş öğretmenliği eğitimleri

Uluslararası Resim İş Öğretmenliği Eğitimleri Standardı

Resim iş öğretmenliği eğitimlerine katılan her öğrencimizin geçmiş birikimlerinin, öğrenme hızlarının, becerilerinin ve gelişimlerinin farklı olduğunu biliyor, bu amaçla kişiye özel eğitim programları oluşturuyoruz.

Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan resim iş öğretmenliği eğitiminde kursiyerlerimizin öğrenme hızını, bilgisini ve grubun dinamiğini göz ardı etmiyor, 15 yıllık deneyimimizle geliştirdiğimiz resim iş öğretmenliği kursumuzda, Milli Eğitim Bakanlığının sunmuş olduğu kriterlere ek olarak uluslararası standartları da gözetiyoruz.

Eğitmenlerimizin deneyiminden sosyal alanların çeşitliliğine, eğitim salonlarımızın konforundan araç gereç donanımına kadar her noktaya dikkat ediyoruz. Keyif dolu bir ortamda resim iş öğretmenliği eğitimi alabilmeniz için en iyi şartları sunmaya özen gösteriyoruz.

Dünyanın en güzel okullarında eğitim alabilmeniz ve kariyerinizi en iyi şekilde yönetebilmeniz için Resim Akademi, sizin tam da aradığınız kurs!

Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı

Başarılı bir resim öğretmeni, sanatçı ve görsel sanat uzmanı olmak isteyen kişilere, resim iş öğretmenliği derslerinden sonra da destekleyici eğitimler öneriyoruz.

Teknik resim ve güzel sanatlara hazırlık eğitimleri gibi öğrencileri tam manasıyla donanımlı hale getirecek, içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarını sağlayacak konularda eğitim ve kariyer danışmanlığı desteği veriyor; uzmanlaşmak istedikleri branşa, ilgi ve ihtiyaçlarına en uygun eğitimleri belirliyoruz.

Kariyerlerinde başarıya ulaşabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm konularda yardımcı oluyor; kişisel gelişimlerini destekliyoruz.

resim iş öğretmenliği dersi
resim iş öğretmenliği dersleri

Eğitim Sonrası Destek

Resim iş öğretmenliği kursundan sonra da hem akademik hem profesyonel olarak yönlendirmeye ihtiyaç duyan, resim iş öğretmenliği eğitimi süresince edindiği bilgileri nasıl kullanması gerektiğini bilemeyen öğrencilerimize, yol haritaları çıkarıyoruz.

Mesleki hayatta da öğrencilerimizin yanında yer alarak diledikleri zaman her türlü soruları ve sorunları için hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatıyla ve başarılarıyla fark yaratmak isteyen kursiyerlerimize resim iş öğretmenliği eğitimleri dışında teknik eğitimlerden güzel sanatlara hazırlık kurslarına kadar farklı kurslarla da destek olmayı sürdürüyoruz.

Keyif aldığınız bir işte çalışabilmeniz, sanata ve sanatçıya değer veren yeni nesiller yetiştirebilmeniz için Resim Akademi ailesinin desteğini hissetmenizi sağlıyoruz.

Öğrenci Yorumları

Hayalleriniz Gerçek Olsun!

En büyük hayalinizi gerçekleştirin, yetenekli bir resim öğretmeni olarak nesiller yetiştirin!

Yeteneklerinizle Fark Edilin!

Portfolyo hazırlama sürecinde eğitim alın, başarılarınızla en iyi okullarda okuma şansını yakalayın!

Özgeçmişinizi Güçlendirin!

Elinizdeki resim iş öğretmenliği kursu sertifikası ile işverenlerin karşısına çok daha donanımlı çıkın!

resim iş öğretmenliği kursu mezunları

500 Mezun Öğrenci

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden öğrencilerimize resim sanatının teknik ve pratik yönlerini aktararak hayallerine uzanan ilk adımları birlikte attık.

Tam donanımlı resim iş öğretmenliği kursu merkezimiz, 15 yıllık eğitim sektörü deneyimimiz, ferah atölyelerimiz, bilgili ve deneyimli eğitmenlerimiz ve içimizdeki eğitim aşkı ile geliştirdiğimiz Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel resim iş öğretmenliği eğitimi ile Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İran, Gürcistan, Bulgaristan gibi ülkeler ile Türkiye’nin tüm illerinden binlerce öğrenciye eğitim verdik.

Birey odaklı resim iş öğretmenliği eğitimi programlarıyla öğrenme hızınıza, ilgi alanlarınıza ve becerilerinize özel düzenlenmiş resim iş öğretmenliği kursları ile siz de ailemize katılın!

20+ Branşta Hobi Kursları ve Teknik Eğitimler

Yeteneklerinizi, başarılarınızı ve potansiyelinizi göstermek için hazırladığınız kişisel gelişim dosyalarına resim iş öğretmenliği kursundan başka eğitimler de eklemek ister misiniz?

Resim iş öğretmenliği kursunu tamamladıktan sonra dilerseniz kariyerinizi güçlendirebilecek iç mimarlık, grafik tasarım, heykel, dijital illüstrasyon ve dijital çizim kursları gibi teknik eğitimlere, destekleyici workshoplara ve hobi amaçlı olarak yağlı boya, sulu boya, akrilik, karakalem, ebru, ahşap boyama ve taş boyama gibi kurslara katılabilirsiniz.

Sanatın farklı dallarına ilgi duyuyorsanız da resim iş öğretmenliği kursunda bunların yanı sıra güzel sanatlara hazırlık kursları ve kurumsal eğitim programlarımızla daha fazla deneyim kazanabilir, keyifli hobilerden birini edinebilirsiniz.

resim iş öğretmenliği dersleri
sosyal etkinlikler resim iş öğretmenliği kursu

Sosyal Etkinlikler

Sizi gelecek yaşamınıza en iyi şekilde hazırlayan resim iş öğretmenliği eğitimlerinin son derece keyifli ve sanatsal bir ortamda verildiğini biliyor musunuz?

Resim Akademi’de öğrencilerimizin yalnızca resim iş öğretmeni olarak yetişmesini sağlamıyor, aynı zamanda da öğrendikleri bilgileri geliştirebilmeleri, kendilerini daha donanımlı hissedebilmeleri için başarılı ressamlarla, sanatçılarla ve tasarımcılarla tanışacakları network organizasyonları düzenliyoruz.

Öğrencilerimizin merak duygularının gelişebilmesi için çeşitli etkinlikler organize ediyor, keyifli bir atmosferde doyasıya eğlenmelerini sağlıyoruz.

Akademik yaşamlarını güçlendirirken aynı zamanda da yoğun ve yorucu tempolarına ara verip dinlenecekleri bir atmosfer yaratıyoruz.

Sanat Cafe

Adına yakışır şekilde sanatla dolu olan Sanat Cafe’mizde resim iş öğretmenliği kursu ders aralarında ve sonrasında keyifli vakitler geçiriyor, kursumuzu öğrencilerimiz için olabildiğince keyifli bir hale getiriyoruz.

Sadece resim iş öğretmenliği dersi aldıkları bir kurum olmanın dışında öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, ortak hayallerini bulunan kişilerle bir araya gelebileceği ve gelecek planları hakkında sohbetler edebileceği bir ortam hazırlıyor, Sanat Cafe’de keyif kahvelerini yudumlarken yeni arkadaşlıklar edinmelerini ve sanata dair sohbetler edebilmelerini sağlıyoruz.

Sanat dolu bir ortamda, sanata ve sanatçıya değer veren pırıl pırıl nesiller yetiştiriyor, gençleri hayata en iyi şekilde hazırlıyoruz.

bakırköy sanat cafe
resim iş öğretmenliği workshop

Duayenlerden Workshoplar

Türkiye’nin en ünlü ressamlarını, sanatçılarını, sanat tarihi uzmanlarını ve tasarımcılarını sizlerle buluşturuyor, birbirinden verimli workshoplar düzenliyoruz.

Önemli projelerin altında imzası bulunan, gerçek bir sanatsever olarak hafızalarda yer edinen ünlü isimlerden “en iyi” olmanın sırrını alıyor, genel kazanımlarınızı artırıyoruz. Donanımlı, gelişmiş ve başarılı bir sanatçı olmanın püf noktalarını öğreniyor, sanata ve sanatçıya dair hiçbir yerde bulamayacağınız bilgileri resim iş öğretmenliği kursundan öğrenmenizi sağlıyoruz.

Yıllarını görsel sanatlara, resimlere ve sanata adamış ünlü isimlerden hayatın her alanında kullanılabilecek bilgiler ediniyor, işin mutfağına giriyoruz.

Resim Akademi’yi Instagram’dan Takip Edin!

Resim iş öğretmenliği eğitimleri ve derslerimizden eğlenceli anları, öğrencilerimizin atölye çalışmalarını, sosyal etkinliklerimizi ve akademi atmosferimizi yakından görmek için Instagram hesabımızı takip edin, Resim Akademi’nin keyifli atmosferine siz de ortak olun!

Resim İş Öğretmenliği Kursu Detaylı Eğitim Programı

Resim iş öğretmenliği derslerinde resim sanatının tarihçesinden başlıyor; resim yapmanın inceliklerini, oran ve orantıyı, hareketli figür çizimini, görsel sanatlarda desenin önemini, renklendirme uygulamalarını ve daha pek çok konuyu işliyor, öğrencilerimizin gelecekte kendi öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirebilmesini sağlıyoruz.

Resim iş öğretmenliği dersi aldıktan sonra;
 • Görsel algınız gelişecek,
 • Özgeçmişiniz güçlenecek; bu da sizin iş görüşmelerinde çok daha özgüvenli olmanızı sağlayacak,
 • Başarılı bir eğitim geçmişiniz olacak,
 • Hayallerinize kavuşacak ve iyi bir resim öğretmeni olarak öğrencilerinizle buluşacaksınız,
 • Dünyanın en iyi okullarında eğitim alma şansına sahip olacak,
 • Yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi artıracak,
 • Hayal gücünüzün sınırlarını genişletecek,
 • Kendinizi, yeteneklerinizi ve yapabileceklerinizi yeniden keşfedeceksiniz.

İlk ay resim iş öğretmenliği dersleri ile resim sanatını daha yakından tanıyacak, temel çizim becerilerimizin üzerinde duracağız. 1. ay resim iş öğretmenliği kursu programımızda;
 • Resim Sanatının Oluşumu ve Tarihçesi
 • Nokta ve Çizgi
 • Yüzey Düzenleme Çalışmaları
 • Çizgi ve Obje Etütleri
 • Nokta ve Çizgi Uygulamaları
 • Desen Eğitimi
 • Açık ve Koyu Kavramları
 • Işık ve Gölgelendirme
 • Tonlama ve Armoni
 • Kompozisyon Obje Çalışmaları
 • Ton Çubuğu Yapma
Resim iş öğretmenliği dersleri ile yalnızca resim sanatının inceliklerini öğrenmekle kalmayacak, keyifli bir atmosferde sınıf arkadaşlarınızla kaynaşacak, unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Sırada perspektif çalışmaları var! Resim iş öğretmenliği eğitimi ile her geçen gün sanatımızda ustalaşıyor, gerçek bir eğitimci haline geliyoruz… Resim iş öğretmenliği kursu yolculuğumuzun 2. ayında;
 • Geometrik Formlar
 • Karakalem Tekniği
 • Serbest Çalışmalar
 • Tek Kaçışlı Obje Çizimi
 • Çift Kaçışlı Obje Çizimi
 • Model Hacimlendirme
 • Cansız Model Çizimleri
 • Görsel Sanatlarda Desenin Önemi
 • Oran ve Orantı
 • Kompozisyona Hacim Verme
 • Tors ve Hacimlendirme
 • İnsan ve Hareketli Figür Çizimi
Resim iş öğretmenliği kursları ile her geçen gün branşınıza daha fazla hakim olacak, yeni mesleğiniz için hazırlanacaksınız.

Artık sonlarına yaklaştığımız resim iş öğretmenliği eğitimi yolculuğumuzun son iki ayını renklere ayırıyoruz. Resim iş öğretmenliği kursu programımızın son bölümünde;
 • Canlı Modelden Baş Çizimi
 • Füzen ve Sangin Tekniği
 • Desen Uygulamaları
 • Renk Bilgisi
 • Ana ve Ara Renkler
 • Kontrast ve Tamamlayıcı Renkler
 • Soğuk ve Sıcak Renkler
 • Boya Teknikleri
 • Renklendirme Uygulamaları
 • Renklerin Psikolojik Etkileri
Resim iş öğretmenliği eğitimi derslerimizin sonuna gelirken kendisini daha da geliştirmek ve kariyerinde büyük adımlar atmak isteyen kursiyerlerimize diğer teknik eğitimlerimiz, güzel sanatlara hazırlık kurslarımız ve eğitim sonrası kariyer danışmanlığı seçeneklerimizle destek olmayı sürdürüyoruz!

Resim İş Öğretmenliği Kursu Programı - 500’ün Üzerinde Mezun %98 Katılımcı Memnuniyeti

Resim iş öğretmenliği kursu programımızda sizlere 20 hafta 40 saatlik unutulmaz bir deneyim sunuyor, yeni bir kariyere yelken açmanıza olanak tanıyoruz. Resim iş öğretmenliği dersleri içerisinde temel resim bilgisinden desen ve tasarıma, görsel okur yazarlıktan çağdaş sanat eğitimine kadar çok sayıda başlığa yer veriyor, donanımlı ve aydın bir eğitimci haline gelmenize destek oluyoruz.

Kurs Ne Kadar Sürer? Kimler Katılmalı? Resim İş Öğretmenliği Kursu Programı

Amatörlüğün ötesine geçmek isteyen, yeni yetenekler ve özellikler kazanmayı hedefleyen öğrencilerimiz için resim iş öğretmenliği kursunda detaylı bir eğitim programı hazırlıyoruz.

Resim iş öğretmenliği kursu; toplamda 5 aylık bir süreçte verilmektedir. Resim iş öğretmenliği eğitimlerinde; boya teknikleri, karakalem tekniği, kompozisyon obje çalışmaları ve desen uygulamaları başta olmak üzere pek çok konu üzerinde durulmaktadır.

Resim iş öğretmenliği kursları, öğrencilerin sanat hayatlarına çok daha profesyonel ve donanımlı bir şekilde girebilmesi için özenle ve detaylı bir şekilde hazırlanmaktadır.

Resim iş öğretmenliği kursuna katılan öğrencilerimizin %82’sinin öğretmenlik kariyerine başladığını biliyor musunuz?

resim iş öğretmenliği dersi

Resim İş Öğretmenliği Kursu Sıkça Sorulan Sorular

Teknik eğitimlerimizden biri olan resim iş öğretmenliği kursunu başarıyla bitiren öğrencilerimize, kurum onaylı sertifika veriyoruz. MEB onaylı sertifikalarımız ile ilgili bilgi almak isterseniz eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Elbette. Resim Akademi olarak herhangi bir gerekçe ile resim iş öğretmenliği derslerine katılamayan öğrencilerimize farklı bir sınıf veya şubemizde ders telafi imkanı sunuyoruz.

Resim iş öğretmenliği dersi veren eğitmenlerimizin tamamı; görsel sanatlar bölümü mezunu, alanında deneyim ve bilgi sahibi akademisyenler, ressamlar, resim öğretmenleri, tasarımcılar ve güzel sanatlar uzmanlarıdır.

Resim Akademi olarak resim iş öğretmenliği eğitimi programlarımızı; öğrencilerimizin seviye ve ihtiyaç analizini yaparak amatör ya da profesyonel düzeylerden hangi seviyede ilerlemek istediklerine, uzmanlaşmayı düşündükleri alan için almaları gereken ileri ve branş eğitimlere, resim iş öğretmenliği kursundan beklentilerine ve kariyer hedeflerine göre oluşturmaktayız. Resim iş öğretmenliği kursu sınıflarımız; öğrencilerimizin öğrenme hızı, yaşı, yetenekleri, öğrenim dili, eğitsel ihtiyaçları ve eksik noktaları göz önünde bulundurarak planlanmaktadır. Resim iş öğretmenliği kursu fiyatları ise kursiyerimizin ne kadar süre eğitim alacağına, eğitimini özel ya da grup olarak mı almak istediğine göre değişmektedir. Seviyenizin ve bilginizin ölçülerek ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun eğitimlerin danışmanlarımız ve eğitmenlerimiz tarafından planlanması için bizimle iletişime geçebilir ya da kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Resim Akademi resim iş öğretmenliği kursu eğitim merkezimiz İstanbul’da Bakırköy İncirli semtinde yer almaktadır. Metro, metrobüs, otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarını ya da kişisel aracınızı kullanarak kursumuza ulaşabilirsiniz. İncirli Metrobüs durağına 5 dakika yürüme mesafesinde olan kursumuza; Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Merter, Topkapı, Eyüp, Okmeydanı, Çağlayan, Mecidiyeköy, Zincirlikuyu, Acıbadem, Kadıköy istikametinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro kullanarak Yenibosna, Şirinevler, Bahçelievler, Zeytinburnu, Bayrampaşa, Fatih, Aksaray, Taksim, Beşiktaş, Osmanbey, Nişantaşı, Şişli, Gayrettepe, Levent, Sarıyer, Başakşehir, Kadıköy, Kartal, Pendik, Üsküdar, Ümraniye, Etiler’den Sanat Akademi’ye gelebilirsiniz. Ayrıca Marmaray ve yüksek hızlı tren durağını kullanarak Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı, Erenköy, Göztepe, Üsküdar, Sirkeci, Zeytinburnu, Ataköy, Yeşilyurt, Florya, Küçükçekmece, Halkalı, Eskişehir, Ankara ve Konya’dan kursumuza ulaşabilirsiniz. Kınalıada ve Büyükada’dan doğrudan bulunan feribot hattı ile Bakırköy’e gelebilir, 10 dakikalık bir yolculuktan sonra kurs merkezimize gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanarak E-5 karayoluna bağlanabilir, merkezi konumdaki Resim Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Hayır. Yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerden kabul alabilmek için portfolyo hazırlayan, güzel sanatlar bölümünde okumayı planlayan, halihazırda eğitim almakta olup resim öğretmeni olarak tecrübe kazanmak isteyen, kısacası sanata gönül veren herkes resim iş öğretmenliği eğitimlerimize katılabilir.

Öncelikle resim iş öğretmenliği dersleri ile becerilerinizi profesyonel dünyaya göre şekillendirebilir, geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Hayallerinizin gerçekleşmesini sağlayarak iyi bir okulda resim öğretmeni olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Eğer üniversitelere hazırlanan bir öğrenciyseniz ve resim öğretmenliği okumayı düşünüyorsanız resim iş öğretmenliği kursu ile yeteneklerinizi erkenden geliştirebilirsiniz.

Eğitim Danışmanına Sor

resim akademi iletişim
resim iş öğretmenliği kursu fiyatları

Resim İş Öğretmenliği Kursu Fırsatı!

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Olun

Resim İş Öğretmenliği Kursu Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Resim iş öğretmenliği eğitimlerinden sonra da sanatsal alanlarda kendinizi geliştirmeye ne dersiniz? Hemen diğer öğrencilerimizin katıldığı eğitimlere göz atın, siz de hem işinizde hem de sanatsal alanlarda farkınızı ortaya çıkarın.

Resim İş Öğretmenliği Kurslarımız Nasıl Mı Geçiyor? Video ve Fotoğraflarımıza Göz Atın!

Resim iş öğretmenliği kursu derslerimizi yaptığımız eğitim merkezimizi, dersliklerimizi, öğrencilerimiz ve eğitmenlerimizin keyifli anlarını, atölye çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi video ve fotoğraflarımızdan inceleyin. Resim Akademi ailesine siz de katılın, sosyal bir ortamda, keyifli bir atmosferde eğitim alın!

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Resim Akademi’yi Yakından Tanıyın!

Kurs binamızı, dersliklerimizi, Sanat Cafe’mizi, eğitimlerimizi, atölye performanslarımızı, etkinliklerimizi ve organizasyonlarımızı yakından inceleyin. Öğrencilerimizin yaptıkları yorumlara göz atın, Türkiye’nin en büyük sanat ailesine siz de katılın!

Sosyal Medyada Biz

15+

Yıllık Deneyim

Resim iş öğretmenliği kursu ve resim eğitimleri alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

İstanbul’un merkezi semtlerinde Resim Akademi resim iş öğretmenliği kursu şubeleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Resim iş öğretmenliği kursu alan öğrencilerimizin yüksek memnuniyet oranı.

500+

Mezun Öğrenci

Resim iş öğretmenliği kursu ile yeni bir kariyere merhaba diyen yüzlerce öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Görüntülenebilecek bir yorum/değerlendirme bulunamadı.

163

kişi sizinle beraber bu eğitimi inceliyor.

Bu kursu toplam 815 kişi satın aldı.
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77