Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Kursları Ücretsiz Olur mu? Resim Kursu Fiyatları Kaçtan Başlar?

Ücretsiz Resim Kursu Hangi İmkanları Sunar? – Ücretsiz Çizim Dersleri

Resim yapmaya ilgi duyan, ressam olmak isteyen ya da yeni bir hobi arayışında olan herkes, resim kursu fiyatlarını araştırır. Ancak bütçesine uygun resim kursu bulamayanlar, resim kursları ücretsiz olur mu, ücretsiz resim kursundan verim alır mıyım diye araştırmaya başlar. Ücretsiz resim dersi alarak da yeteneklerini geliştirebileceğini düşünürler. Peki bu istek gerçekten gerçekleşir mi?

Ücretsiz eğitimlerin genellikle halk evleri ya da belediyeler tarafından verildiğini biliyorsunuz. Elbette kaliteli eğitim içerikleri var ancak tüm yaş gruplarını hemen hemen bir arada eğitime almaları, eğitmenin vaktinin sizinle özel olarak ilgilenmesi için kısıtlı olması, kariyer odaklı ilerlemenizin zor olması nedeniyle ücretsiz resim kurslarını tercih etmeyebilirsiniz. 

Yine de sizler için resim kursu ücretsiz olan yerler nereler ve resim kursu fiyatları en ucuz kaç TL’den başlıyor, hepsini paylaşacağız. Tabii hem çocuklar hem yetişkinler için resim kursu ayrı oluyor. Dolayısıyla resim kursu ücretsiz olan yerlere kimin katılacağı da önemli. Buyurun, başlayalım…

Resim Kursları Ücretsiz Olur mu? Ücretsiz Resim Kursundan Neler Beklenmez?

Resim kursu ücretsiz olan eğitim merkezleri bulabilirsiniz. Hatta internete ücretsiz çizim dersleri, çizim kursu online ücretsiz ya da resim kursu fiyatları yazarsanız sayısız resim kursuna denk gelebilirsiniz. Ancak sizin resim kursundan ne beklediğiniz de önemli.

  • Ücretsiz resim kursuna meslek edinmek için mi katılmak istiyorsunuz?

  • Resim kursu ücretsiz olan yerlerde hobi mi edinmek istiyorsunuz?

  • Bir zanaat mı öğrenmek istiyorsunuz?

  • Yoksa amacınız sosyalleşmek mi?

Eğer meslek edinmek amacıyla katılacağınız resim kursları ücretsiz olur mu diye merak ediyorsanız bunun hiç de iyi bir fikir olmadığını söylememiz gerekiyor. Devletin ücretsiz kursları dışında özel kurumlarda resim kursu ücretsizse muhtemelen 60-70 kişilik sınıflarda ve tek bir eğitmenle resim yapmaya başlayacaksınız. 

Daha önce resim geçmişiniz yoksa bu kalabalığın içinde ve eğitmene gelen binlerce sorudan fırsat kalırsa yeteneklerinizi geliştirmek için çabalayacaksınız. Bunun dışında ise resim kursu ücretsiz olduğu ve herhangi bir maddi kaynağı olmadığı için yetenekli ve bilgili eğitmenler çalıştırması mümkün görünmüyor. Eğer gerçekten mesleki açıdan kazanım sağlamak üzere ücretsiz resim kursu arıyorsanız burada deneyimsiz eğitmenlerle karşılaşacaksınız. 

Tabii resim kursları ücretsiz olur mu diyenler için tek seçeneği bu kurumlar değil. Devletin ücretsiz kursları bulunuyor evet. Ancak bu kurslar da kur kur belirli bir tarihte açılıyor. Yani siz, kendi uygunluk durumunuza göre resim eğitimi alamıyorsunuz. Devletin ücretsiz kursları hangi saat ve gün aralığını verirse, kontenjanda da yer bulabilirseniz katılıyorsunuz. 

1000 TL'ye Kaliteli Eğitim Olur mu? Resim Kursu Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor? 

Resim kursları ücretsiz olur mu sorusunu bir kenara bırakıp şimdi de diğer alternatifleri görelim. Resim kursu fiyatları kaç TL'den başlar?

Kaliteli resim kurslarına başvurduğunuzda, istediğiniz gün ve saatte resim eğitimine katılırsınız. Grup resim kursunda maksimum 10 kişi ile bireysel de ise eğitmeninizle birebir çalışırsınız. İşiniz olduğunda veya resim dersini ertelemeniz gerektiğinde ücretsiz telafi hakkına sahip olursunuz. Bunun dışında ise eğitimli, bilgili ve deneyimli eğitmenlerden önemli bilgiler öğrenir ve verimli bir resim eğitimi alırsınız.

Bu tarz kapsamlı resim kursu fiyatları olarak aylık ortalama olarak 3500 ila 4500 TL ödemeniz gerekebilir. Tabii resim kursu branşları değiştikçe saatlik ücretler azalıp artabilir. Peki bu rakamlar neye göre belirlenir. Daha uygun resim dersi ücreti veremez misiniz? Şöyle açıklayalım...

1250 TL – 2000 TL Arası Resim Kursları; ekonomik resim kursları arasına girer. Aylık 4 ders alırsınız ancak eğitim kalitesi ve kurs imkanları kısıtlı olabilir. Sektöre yeni girmiş ya da rekabeti aşağı çekmek isteyen resim kursları bu fiyatlarla eğitim verirler. Ücretsiz resim kursu arayanların ikinci seçeneği genellikle bu merkezler olurlar.

2500 TL – 3000 TL Aralığındaki Resim Kursları; bir üst segmentte yer alırlar. MEB standartlarına uymaya ve kendini geliştirmeye çalışan kurumlardır. Yine de özel ilgi alaka, rehberlik desteği, büyük sınıflar ve sosyal imkanlar beklememelisiniz bu resim kursu fiyat aralığında olanlardan. 

3500 TL – 4500 TL Ücretli Resim Kursları; kaliteli resim kurslarıdır. İyi bir resim krusu arıyorsanız aylık 3500 – 4500 TL gibi bir resim kursu ücreti ödemelisiniz. Sektöre yön veren, öğrencilerinin beğendiği, sınıfları ferah ve güvenli, imkanları geniş, özel ilgi ve alaka bulabileceğiniz kurslardır bunlar. 

Resim Akademi En İyi Resim Kursu – Gelin Resim Eğitimini En İyi Şartlarda Alın!

Resim kursları ücretsiz olur mu, olursa ne gibi imkanlar sunulmaz, en iyi resim okullarında dersler nasıl geçer, hep birlikte gördük. Elbette resim kursu fiyatları için ayıracak bir bütçeniz olmayabilir. Ya da kısıtlı imkanlara sahip olabilirsiniz. Ancak bu sizin veya çocuğunuzun geleceğini etkileyecekse kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi öneririz…

Resim Akademi olarak biz, öğrencilerimize en iyi imkanları sunuyoruz. Sosyal alanlar, otopark, merkezi konum, deneyimli eğitmenler, Avrupa standartlarında eğitim müfredatı, afetlere dayanıklı kurs binası, ferah derslikler ve en kaliteli resim kursu malzemelerini sizler için hazırlıyoruz. Resim kursu fiyatlarını da en makul düzeyde tutup öğrencilerimizin konforlu bir eğitim almasını sağlıyoruz. Resim kursu fiyatları ile ilgili bizlere ulaşabilirsiniz…

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77