Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuğumu Hangi Kursa Göndermeliyim?

Çocuğu Hangi Kursa Gönderelim Diyen Anne Babalar Bu Yazı Sizin İçin!

7 yaş için kurslar, 10 yaş için kurslar, 12 yaş için kurslar mı araştırıyorsunuz? Aslında çocuğunuzun yaşına uygun kursları araştırmadan önce ihtiyaç analizi yapmanız daha doğru olur. Çocuğumu hangi kursa göndermeliyim diye düşünüyor, seçeneklerin arasından bir türlü kararınızı veremiyorsanız şimdi sizlere güzel bir öneride bulunacağız.

Çocuğunuzun gelişim göstermesi gereken, yeterli olmadığını düşündüğünüz durumlar var mı? Çocuk kursları araştırırken önceliğinizi çocuğunuzun ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına verirseniz daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Çocuk Kurslarından Hangisi Daha İyi? 

Çocuğumu hangi kursa göndermeliyim diyen ebeveynler için ihtiyaç ve ilgi alanı analizinin öneminden bahsettik. Şimdi bu konuyu biraz daha detaylandıralım. Çocuğunuz yaşıtlarıyla ilişki kurabiliyor mu? Okulda veya sosyal ortamlarda uyum problemi yaşıyor mu? İçine kapanıklık veya asosyallik belirtileri var mı? Utangaçlık, çekingenlik gibi durumlar yaşadığı için geri planda kalmayı tercih ettiği oluyor mu? Vaktinin çoğunu telefon veya tablet karşısında geçiriyor mu? 

Bu soruları cevaplandırarak hangi çocuk kursunun sizin için öncelikli olacağına karar verebilirsiniz. Çocuğunuz sosyalleşmekte problem yaşıyor, bir türlü kabuğunu kıramıyorsa çocuk kurslarından dans kursu, drama kursu ve bale kursu onun için daha iyi olabilir.

Teknoloji bağımlısı çocuğumu hangi kursa göndermeliyim diyorsanız da ona yeni bir hobi kazandıracak, eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak çocuk kurslarından sulu boya resim kursu, karakalem resim kursu, taş boyama kursu, piyano kursu, gitar kursu, orff kursu, ahşap boyama kursu, modern dans kursu, hip hop dans kursu gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

Uyum problemi yaşayan çocuğu hangi kursa gönderelim diyorsanız da kendi yaş gruplarıyla bir arada etkileşim halinde bulunabileceği drama kursu, tiyatro kursu, resim kursu, bale kursu, halk dansları kursu, salsa kursu, fotoğrafçılık kursu gibi çocuk kurslarını deneyebilirsiniz. 

Çocuğunuzu Sanatsal Aktivitelere Yönlendirin!

7 yaş için kurslar, 10 yaş için kurslar ya da 12 yaş için kurslar araştırırken karşınıza pek çok farklı seçenek çıkabilir. Ancak çocuğunuz gelişim çağında olduğu için öncelikle onun için en faydalı olabilecek çocuk kursunu tercih etmeniz gerekiyor. 

Resim kursu, dans kursu, müzik kursu ve drama kursu gibi çocuk kursu seçenekler, çocukların hem zihinsel hem fiziksel hem de ruhsal ve sosyal olarak gelişimini destekliyor. Bu yüzden diğer aktivitelere göre çok daha avantaj sağlıyor. 

Tabii ki çocuk kursları seçiminde kararı, çocuğunuza bırakmanız gerekiyor. İlgi alanları doğrultusunda kendi vereceği karara göre çocuğumu hangi kursa göndermeliyim diye araştırmalara başlayabilirsiniz. 

Çocuk Kursu Seçerken Dikkat Edin! – MEB Onaylı Çocuk Kurslarını Bulun!

Çocuğu hangi kursa gönderelim diye kaygılanan ebeveynler için dikkatli olmaları gereken bir noktayı daha paylaşalım. Çocuk kurslarının içinde merdiven altı ve kalitesiz pek çok kurum var. İster resim kursu seçiyor olun isterseniz de dans kursu, öncelikle eğitim merkezinin MEB onaylı olmasına dikkat edin. 

MEB onaylı çocuk kurslarında çocuğunuzun güvenliği, sağlığı ve kaliteli eğitim alması için her türlü ayrıntıya dikkat edilir. Siz de çocuğunuzu içiniz rahat bir şekilde bu çocuk kursuna emanet edersiniz. Üstelik MEB onaylı çocuk kurslarında çocuklarla iyi anlaşabilen, pedagojik formasyon sahibi eğitmenler bulunur ve dersler çocukların bireysel farklılıklarına özel olarak hazırlanır. 

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77