Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri Neler?

En Eğlenceli ve Öğretici Çocuk Aktiviteleri – Faydalı Bir Hobi Edinsinler!

Hafta içi okuldu, dersti, sınavdı derken çocukların dinlenmeye vakitleri kalmaz. Hafta sonu geldiğinde ise faydalı çocuk aktivitelerine yönlendirilmedikleri için zamanlarını bilgisayar veya telefon başında geçirmek isterler. 

Hafta sonu yapılacak aktiviteler, çocukları hem eğlendirir hem de gelişimlerini desteklerse aileler de bu durumdan memnun olur. Ancak en çok memnun olması gerekenler tabii ki çocuklar. Farklı ilgi alanlarına göre çocuklar için hafta sonu etkinlikleri var. Bu noktada çocuklar için etkinliklerden seçim yapmak sizlere düşüyor…

Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Gezi mi Kurs mu?

Hafta sonu yapılacak aktiviteler denince genellikle akla oyun parkları, müzeler, sergiler gelir. Elbette bunların her biri çocuk aktiviteleri için bir seçenek. Ama çocuğunuz yaşı dolayısıyla müze veya sergi gezmeye uygun değilse farklı alternatifler bulmanız gerekir. Çocuklar için hafta sonu etkinliklerinde en çok tercih edilenlerden biri olan oyun parkları ve eğlenceli alanları da kısa süreli bir aktivite. Daha sonraki süreçte yeniden hafta sonu yapılacak aktiviteler araştırmaya geçeceksiniz. 

Bu yüzden çocuklara eğlenceli bir hobi kazandırmak, severek meşgul oldukları bir uğraş bulmak daha doğru bir seçenek olabilir. Bu noktada 4 yaş çocuğu etkinlikleri, 7-12 yaş etkinlikleri gibi yaşa uygun kriterler de ekleyebilirsiniz. Şimdi size hem faydası hem de keyifli atmosferiyle bir numara olan çocuklar için hafta sonu etkinliklerinden bahsedeceğiz. 

  • Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri - Resim Kursu: En çok sevilen çocuk aktivitelerinden biri olan resim kurslarında çocuklar sulu boya, pastel boya, kuru boya, guaj boya gibi farklı renklendirme türleriyle hayal gücüne dayalı resimler çizer. Yaprak, ip ve patates baskı yapar. Resim kursundaki arkadaşları ile birbirlerinin yaptıkları resimleri değerlendirir ve hoşça vakit geçirirler. 

  • Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Dans Kursu: Hafta sonu yapılacak aktivitelerden bir diğeri de dans kursları. Çocuklar en çok sevdiği dans türlerinde (oryantal, halk dansları, salsa, vals, tango, modern dans, hip hop vs.) özgürce dans eder ve doyasıya eğlenir. Üstelik hafta içi okula çok daha motive olmuş bir şekilde başlar. 

  • Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Müzik Kursu: Resim kursu ve dans kursundan sonra çocuk aktiviteleri olarak en çok sevilenlerden biri de müzik kursu. Müzik kurslarında isteyen bir enstrüman çalmayı öğrenebilir isteyenler de sesini eğitip gelecekte bu alanlarda kariyer yapabilir. 

  • Çocuklar İçin Hafta Sonu Etkinlikleri – Drama Kursu: Hafta sonu yapılacak aktivitelerden bahsederken yaratıcı drama kursundan bahsetmeden olmaz. Yaratıcı drama; çocukların sosyal, mental, zihinsel ve fiziksel olarak gelişmelerini sağlayan çok yönlü faydası bulunan bir eğitim programıdır. Doğaçlama ve rol çalışmaları ile drama kursu çocuklar için oldukça eğlenceli geçer. 

Çocuklar İçin Etkinliklerde Yaş Sınırı Yok! – 3 Yaştan 17’ye Kadar Herkese Uygun Bir Eğitim Var!

Dans kursunda 4 yaş çocuğu etkinlikleri var mıdır? Ya da 7-12 yaş etkinlikleri içeren çocuk aktiviteleri hangileri diye araştırmanıza gerek yok. Resim kursu, dans kursu, müzik kursu ve drama kursu gibi tüm çocuk aktivitelerinde her yaşa uygun olarak farklı farklı programlar oluşturuluyor. Çocuklar, hafta sonu yapılacak aktivitelerde kendi yaş grupları ile bir arada bulunuyor. Ve sınırsız eğlence başlıyor…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77