Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sanat Okulunda Neler Yapılır? Sanat Eğitim Merkezlerine Kimler Katılabilir?

Sanat Okulu Bölümleri Neler? - En İyi Sanat Okulları Türkiye

Sanat okulu, kişilere meslek edindirmek, zanaat öğretmek ve hobi kazandırmak için kurulan müzik, resim, dans ve sinema gibi sanat dallarında eğitimler veren kurumlardır. Sanat eğitim merkezlerinde tamamlanan derslerden sonra ilgili kursun sertifikası verilir ve kişilerin alanında uzmanlaştığı belgelenir.

Örneğin sanat okulunda resim eğitimi alan ve derslerini başarıyla tamamlayan kişiler, resim kursu sertifikası alır ve resim alanında gerekli olan niteliklere sahip olduğunu ispatlar. Sanat okullarında dersler uygulamalı olarak işlenir. Çocuk, genç, yetişkin ve erişkin herkese uygun sanat okulu bölümleri oluşturulur. 

Sanat Okulunda Neler Yapılır? 

Sanat okullarında bulunan resim kursu, müzik kursu, tiyatro kursu, dans kursu ve fotoğrafçılık kursu gibi branşların her birinde temel seviyeden başlanarak ileri seviyeye kadar dersler planlanır. Öğrenciler sanat eğitim merkezlerinde hedeflerine ve ihtiyaçlarına uygun eğitimler alır. Örneğin ressam olmak üzere resim kursuna başvuran kişiler, resim yapmanın teknik yönleri üzerine yoğunlaşırken sanat okuluna hobi edinmek amacıyla katılan kişiler sulu boya, yağlı boya ve akrilik boya ile egzersizler yaparlar. 

Sanat eğitim merkezlerinde alanında uzman eğitmenlerle birebir çalışma imkanı yakalar, eksik kaldıkları ve gelişmeleri gereken yönleri fark ederler. Sanat okullarının sonunda ise isterlerse profesyonel sanat hayatlarına adım atar isterlerse de sanatı yaşamlarında keyifli bir aktivite ve hobi olarak tutarlar. 

Sanat Okulu Bölümleri Hangileri? – En İyi Sanat Okulları Türkiye

Sanat okulunda neler yapılır sorusunu cevaplandırdıktan sonra şimdi de sırada sanat okulu bölümleri var. Sanatın her dalından eğitimler içeren merkezlerde, resim, müzik, dans, tiyatro ve fotoğrafçılık gibi dalların her birinde onlarca branş açılıyor. Örneğin resim kursunda;

 • Sulu boya resim kursu,

 • Yağlı boya resim kursu,

 • Akrilik resim kursu,

 • Portre çizim kursu,

 • Taş boyama kursu,

 • Karakalem kursu,

 • Ahşap boyama kursu,

 • Ebru kursu,

 • Heykel kursu,

 • El sanatları kursu

 • Gravür kursu,

 • Minyatür kursu,

 • Karikatür kursu ve

 • Graffiti kursu gibi sanat okulu bölümleri bulunur. 

Aynı şekilde müzik kursunda, enstrüman ve ses eğitimleri hazırlanır. Öğrenciler; piyano, gitar, keman, bateri ve yan flüt gibi enstrümanları çalmayı öğrenir. 

Sanat eğitim merkezlerinden biri olan dans kursunda ise modern dans kursu, hip hop dans kursu, oryantal dans kursu, halk dansları kursu, swing kursu, salsa kursu, cha cha cha kursu, lindy hop dans kursu ve bachata kursu gibi sanat okulu bölümleri bulunur. 

En İyi Sanat Okulları Türkiye’de Nerelerde Var?

En iyi sanat okullarını araştırırken birçok alternatifin arasında kalabilirsiniz. Bu yüzden sanat okulunun sizin için nasıl eğitim sunduğuna, eğitmenlerinin bilgi birikimine ve deneyimine, kurs merkezinin konumuna, sanatla ne kadar ilgisinin bulunduğuna, bugüne kadar kaç kişiyi mezun ettiğine ve öğrencilerinden aldığı yorumlara dikkat edebilirsiniz.

Bunun dışında ise sanat eğitim merkezlerinin MEB ruhsatına sahip olması da önemli bir kriterdir. Özellikle de meslek edinmek ve zanaat kazanmak için sanat eğitimi almak isteyen biriyseniz mutlaka kapsamlı ve kaliteli bir sanat okulu bulmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde hem zamanınızdan hem de paranızdan olabilirsiniz. 

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77