Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

12 Yaş Resim Kursu Çocuklar İçin Neden Önemli?

12 Yaş Resim Dersleri Nasıl İşlenir? – 12 Yaş Resim Etkinlikleri ile Neler Öğreniliyor?

Çocuğunuz liseye hazırlandığı için tüm vaktini dershane, okul ve özel derslerde mi geçiriyor? Lise sınavında başarılı olması için zihnini dinlendirmesi, rahatlaması ve motive olması da gerekiyor. Sadece ders çalışmak ya da test çözmek yeterli değil; çocukların sanatla uğraşması, yaratıcılıklarını artırması ve üretken olması da önemli. 

12 yaş resim kurslarında renklerin ve çizgilerin dünyasına dalan çocuklar sakinleşir, mutlu olur ve sosyalleşir. Böylece ders çalışma motivasyonları artar. 12 yaş resim eğitimi, çocukların faydalı bir hobi edinmesini sağlayarak boş vakitlerini daha anlamlı şekilde değerlendirmelerini destekler. 12 yaş çocuklar için resim kursu fikri aklınıza yattıysa buyurun, detaylara geçelim. 

12 Yaş Resim Eğitimi Müfredatı – Çocuğunuz Gelişimini Destekleyecek!

12 yaş resim kurslarında çocuklara sosyal, fiziksel, zihinsel ve mental olarak kazanım sağlayacak 12 yaş etkinlikleri hazırlanır. Çocuklar, küçüklük döneminde karalama yaparak başladıkları resim yolculuklarına 12 yaş resim derslerinde öğrendikleri tekniklerle devam ederler. Yağlı boya, sulu boya, parmak boyası, pastel boya, kuru boya ve karakalem gibi yöntemlerle resimler yaparlar. 

Ayrıca ip baskı, patates baskısı, sünger baskı, kalıp baskı ve yaprak baskı gibi resim yapma tekniklerini öğrenirler. Hem hayal güçlerinin sınırlarını zorlar hem de sanatsal bir bakış açısı kazanırlar. 

12 Yaş Resim Kursuna Kimler Katılabilir?

12 yaş resim dersleri, bu yaş grubundaki tüm çocuklar için uygundur. Buna ek olarak asosyallik belirtileri gösteren, utangaç, çekingen, içine kapanık, iletişim kurmada eksikleri olan, özgüven problemleri yaşayan 12 yaş çocuklar için resim kursu oldukça geliştirici bir aktivitedir. 

Eğer çocuğunuz telefon veya tabletten başını kaldırmıyorsa, meşgul olduğu herhangi bir hobi yoksa, liseye hazırlık çalışmaları yorucu ve yoğun bir tempo ile ilerliyorsa 12 yaş resim derslerini araştırmaya hemen başlayabilirsiniz. 

12 Yaş Resim Eğitiminin Okul Hayatına Etkisi Nedir?

12 yaş resim etkinlikleri ile yaratıcı düşünmeyi, bağlantı kurmayı, karar vermeyi, ayrıntılara dikkat etmeyi ve odaklanmayı artıran çocuklar başta matematik, geometri ve fen gibi dersler olmak üzere tüm sayısal branşlarda başarısını artırır.

Hafıza becerilerini keskinleştiren 12 yaş resim dersi çocukların derslerine daha iyi odaklanmasını, öğrendikleri bilgiler arasında neden sonuç ilişkisi kurmasını ve aktif düşünmesini etkiler. Çocuklar 12 yaş resim kurslarında resim sanatı ile ilk kez tanışıyor bile olsa yeni teknikler denerken beyin fırtınası yapar ve zihnini güçlendirir. Doğal olarak da 12 yaş resim dersinde beynin sol tarafını rasyonel, mantıksal zorlukların üstesinden gelmek için kullanır.

12 Yaş Resim Kursu Seçerken Dikkatli Olun! – 12 Yaş Resim Okulunda Olması Gerekenler

Çocuğunuz için her şeyi ne kadar ince eleyip sık dokuduğunuzu biliyoruz. 12 yaş resim kurslarını araştırırken başvuracağınız kurumun MEB ruhsatının olmasına dikkat etmeyi unutmayın. MEB onaylı resim kursunda çocuğunuzun güvenliği, sağlığı, kaliteli eğitim alması ve konforu için her şey ayrıntılı olarak ele alınır.

Çocuklar 12 yaş resim eğitimlerinde ayrıcalıklı sosyal imkanlarla karşılanır. Buna ek 12 yaş resim kursu sonunda alınan resim kursu sertifikası da çocukların gelecek yaşamlarında sanata değer veren biri olarak anılmasını sağlar. 12 yaş resim eğitimi, MEB onaylı resim kurslarında alanında uzman eğitmenlerce verilir. 

Böyle bir 12 yaş resim kursu arıyorsanız Türkiye’nin en iyi 12 yaş resim okulu olan Resim Akademi’ye davetlisiniz…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77