Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

14 Yaş Resim Kursunun Faydaları Nelerdir?

Uzmanlar 14 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursunu Öneriyor! 

Uluslararası Çocuk Sanat Vakfı’nın sanat eğitimi alan çocukların yeniliklere açık olma, yaratıcı düşünme, keşfetme gibi özel yeteneklere sahip olduğunu gösteren açıklamalar bulunduğunu ifade ediyor. Yani, 14 yaş resim kursuna katılan çocuklar; yaşıtlarına nazaran sosyal becerilerde daha ileri oluyorlar. 

Ayrıca zihinsel ve mental gelişimleri de aynı ölçüde daha hızlı oluyor. Yaratıcılığı ve hayal gücünü destekleyen 14 yaş resim kursları, bunun haricinde ise çocukların daha hızlı düşünmesini, kavramasını, alternatif bakış açıları geliştirmesini ve özgüven kazanmasını destekliyor. Gördüğünüz gibi 14 yaş resim eğitimlerinin faydaları oldukça fazla. 

Çocuğunuzu Neden 14 Yaş Resim Eğitimine Yönlendirmelisiniz?

14 yaş resim okulu fikrini size çocuğunuz söylediyse oldukça şanslısınız demektir. Ancak 14 yaş çocuklar için resim kursunun bir gereklilik olduğunu düşünüyorsanız da bu konuda haklısınız. Çocuklar, 14 yaşında iken yeteneklerini ve ilgi alanlarını kendileri keşfedebilir ancak yine de bu konuda desteğe ihtiyaç duyanlar olabilir. 

Bu durumda da çocuğunuzun 14 yaş resim derslerine katılmasını sağlayıp resim sanatının ona ne kadar iyi geldiğini gözlerinizle görebilirsiniz. 14 yaş resim kursunda çocuklar, duygularını sanat yolu ile açığa çıkarmayı öğrenirken bir yandan da farkındalık geliştirirler.  

14 yaş resim dersleri bunun dışında ise çocukların ergenlik döneminin sıkıntılarından uzaklaşmalarını ve hoşça vakit geçirmelerini sağlar. 14 yaş resim dersine katılan çocuklar, kendi yaş grupları ile bir arada bulunarak yepyeni bir çevre kazanırlar ve okul için ihtiyaçları olan motivasyona sahip olurlar. 

14 yaş çocuklar için resim kursunun faydaları bununla da sınırlı değil! 14 yaş resim eğitimi, çocukların çizmeyi planladıkları resmi zihinlerinde tasarlamalarını, bunun sonucu olarak da hafıza becerilerini geliştirmelerini, kavrama, anlama ve hızlı düşünme özelliklerini iyileştirmelerini destekler. 

Dolayısıyla 14 yaş resim dersleri, çocukların dikkat süresi, odaklanma seviyesi üzerinde doğrudan etkilidir. 

14 Yaş Resim Dersinde Neler İşlenir?

14 yaş resim derslerinde çocukların gelişim özelliklerine ve içinde bulundukları ergenlik döneminin hassasiyetine uygun olarak 14 yaş resim etkinlikleri düzenlenir. 14 yaş resim kurslarında sulu boya, yağlı boya, karakalem ve pastel boya çalışmaları yapılır. 

Ayrıca 14 yaş resim kurslarında ip baskı, patates baskısı, yaprak baskısı ve kalıp baskıya da sık sık yer verilir. 

Serbest stil çalışmalarda çocuklar, hayal güçlerini geliştirmeye yönelik alıştırmalar yapar. Ayrıca 14 yaş resim dersleri, çocuklarının yeteneklerini geliştirebilmesi açısından ödevlerle desteklenir. 

14 Yaş Resim Kursu Seçerken Dikkatli Olun! – Her 14 Yaş Resim Okulu İyi Eğitim Vermez!

Çocuğunuzun en iyi şartlarda eğitim almasını istemeniz çok normal. Biz de sizin gibi duyarlı ebeveynlere merdiven altı kurumlara dikkat etmelerini öneriyoruz. 14 yaş resim eğitimleri verdiğini söyleyen ancak MEB ruhsatı bulunmayan kurumlar, çocuğunuz için güvenilir bir ortam sunamaz. Bunun dışında da 14 yaş resim kurslarının eğitmenlerinin deneyimi ve bilgi seviyesi de mutlaka dikkat etmeniz gerekenlerden biri. 

Resim Akademi 14 yaş resim okulu olarak biz, Türkiye’nin en iyi profesyonelleriyle çalışıyor, eğitimlerimizin kalitesini her şeyden üstün tutuyoruz. 14 yaş resim dersini enerjik, sosyal ve renkli bir ortamda sunuyoruz. 14 yaş resim derslerinde Avrupa standartlarına uygun bir eğitim müfredatı hazırlıyoruz.

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77