Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

4 Yaş Resim Kursunun Faydaları Neler?

4 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursu Neden Önemlidir? 

Resim çizmek, çocuklar için en keyifli aktivitelerden biridir. Hayal dünyalarının yansımaları olan çizimler ve yaratıcılıklarını konuşturdukları renkler, aslında çocukların neler hissettiklerinin ve neler düşündüklerinin daha iyi anlaşılabilmesi açısından da önemlidir. 4 yaş resim kursu, çocukların gelişigüzel çizdikleri resimleri biraz daha geliştirebilmeleri, renkleri doğru ve anlamlı bir şekilde kullanmaları ve yeteneklerini keşfetmeleri için oluşturulmuş bir programdır. 

4 yaş resim kurslarında çocuklar ince motor becerilerinin gelişimini desteklerken bir yandan da telefon/tablet gibi alışkanlıklar edinmek yerine faydalı hobilerle meşgul olurlar. Her biri birbirinden eğitici 4 yaş resim etkinlikleri de doyasıya eğlenmelerini sağlar. Aileler de 4 y aş resim okulu ile birlikte çocukların çok yönlü olarak gelişim sağlamasından memnun kalırlar. 

4 Yaş Resim Kurslarında Hangi Branşlar Var?

Normalde 4 yaş resim kursları içinde ahşap boyama kursu, taş boyama kursu, sulu boya resim kursu, yağlı boya resim kursu, graffiti kursu, desen kursu, minyatür kursu, gravür kursu, karakalem kursu ve portre çizim kursu gibi branşlar bulunuyor. Ancak 4 yaş resim kursunun bu seçeneklerinin tamamı için uygun olmayabiliyor. 

Elbette çok yetenekli çocuklar başvuru yapabiliyor. Ancak genel olarak 4 yaş resim eğitimlerinde en çok sulu boya resim kursu, taş boyama kursu, ahşap boyama kursu ve temel resim eğitimi tercih ediliyor. 

4 Yaş Resim Dersi Nasıl Geçiyor?

4 yaş resim derslerinde en eğlenceli 4 yaş resim etkinlikleri belirleniyor ve çocukların ilgisini çekecek figürlere yoğunlaşılıyor. Yani çizgi filmlerden hayvanlara kadar pek çok temada çizimler ve boyamalar yapılıyor. Sulu boya, pastel boya, keçeli boya ve kuru boya gibi farklı farklı renklendirme metotları ve malzemeleri için 4 yaş resim kurslarında çocuklar için hazır bulunduruluyor. 

Çocuklar, 4 yaş resim kursunda kendi yaş gruplarıyla bir arada eğlenceli vakit geçiriyor, sosyalleşiyor ve kabiliyetlerini geliştiriyor. 

4 Yaş Resim Kursunun Faydaları Neler? – Çocuğunuzu Neden 4 Yaş Resim Kursların Göndermelisiniz?

Şimdi 4 yaş çocuk kursları araştıran, çocuğunun boş vakitlerini faydalı bir hobi ile geçirmesini isteyen, motor gelişiminden sosyal gelişimine kadar geniş bir yelpazede yarar sağlamak isteyen aileler için 4 yaş resim kurslarının faydalarını sıralayacağız. 

4 Yaş Resim Kursu Faydaları – Gözlem Yeteneği

Çocuklar 4 yaş resim derslerine kaydolduktan sonra çevrelerini daha iyi gözlemlemeye başlarlar. Etraflarında gördükleri her şeyin resmini çizmek, onu kalemlerine yansıtmak isterler. Örneğin; ilk başlarda 4 yaş resim eğitiminde ev, ağaç ve insan çizen çocuklar, zaman geçtikçe koltuk, araba sandalye, çiçek ve halı gibi en sık karşılaştıkları şeyleri çizmeye başlarlar. Yani 4 yaş resim kursu ile birlikte deneyimledikleri imge ve objelerin üzerinde daha çok düşünürler. 

4 Yaş Resim Kursu Faydaları – Problem Çözme

Çocuklar, 4 yaş resim okuluna kaydolduklarında karşılaştıkları sorunları nasıl çözebileceklerini öğrenirler. Kağıtlarının, kalemlerinin ve renklerin yönetimi kendilerinde olduğundan çizimin tüm aşamalarını kendileri belirler ve problemlerin üstesinden gelirler. 

4 Yaş Resim Kursu Faydaları – Hayal Gücü

4 yaş çocuklar için resim kursunun faydalarından en önemlisi, hayal dünyalarının sınırlarını zorlamaları ve yaratıcılıklarını güçlendirmeleridir. 4 yaş resim kurslarında çizim yapmanın, boyamanın sınırı yoktur. Çocuklar kalemlerini özgürce ve içlerinden geldiğince kullanır, zihinlerinde tasarladıkları hikayeyi anlatmak için hayal güçlerini serbest bırakırlar. 

4 Yaş Resim Kursu Faydaları – İfade Becerileri

4 yaş resim dersinin ifade becerilerini iki başlıkta incelemek daha doğru olur. 4 yaş resim kursunun sosyal ortamı, çocukların farklılıkları keşfederek, yeni ilişkiler kurarak ve kelime dağarcıklarını geliştirerek sözlü ifade becerilerini güçlendirir. 

Bir diğer yandan da 4 yaş resim eğitimleri ile çocukların duygularını renklere ve çizimlere dökmesi, sözsüz ifade becerilerini iyileştirir. Böylece duygu dünyalarını anlamlandırmak, aileler için çok daha kolay olur. 

4 Yaş Resim Okuluna Başlamak İçin En Doğru Zaman!

Geliştirici, öğretici ve eğlenceli 4 yaş resim etkinliklerinin bulunduğu 4 yaş resim kursları, ailelerin çocuklardaki görsel algının iyileşmesinde, el ve göz koordinasyonlarının gelişmesinde, planlama becerilerinin oluşmasında da başvurduğu bir program.

Eğer siz de 4 yaşında bir çocuk anne/babası iseniz, çocuğunuzun sosyal bir ortamda, renklerin dünyasını keşfetmesine, kendisini çizimleri ile ifade etmesine izin verin… Resim Akademi tüm çocukların katılmaktan en çok zevk aldığı 4 yaş resim eğitimlerini veriyor… Gelin, siz de bu minik yeteneklere yol gösterin… 

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77