Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

5 Yaş Resim Kursuna Başlamak İçin İdeal mi?

5 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursunun Faydaları Neler?

5 yaş resim kursu, hem yetenekli çocuklar hem de çocuklarının gelişimine önem veren aileler için güzel bir seçenek.  En eğlenceli ve eğitici 5 yaş resim etkinlikleri, 5 yaş resim kurslarında çocuklarla buluşuyor. Çocuklar hem hayal ettikleri resimleri çiziyor hem de içlerinden geldiği gibi boyamalar yapıyor. 

5 yaş resim kursları ile birlikte dış dünyayı daha iyi gözlemlemeye başlayan çocuklar, eğitmenlerinin gözetiminde yeteneklerini geliştirirken bir yandan da duygusal, sosyal ve zihinsel olarak daha fazla yol katediyorlar. 5 yaş resim kursuna gitmeden önce yaptıkları karalamalar, 5 yaş resim dersleri ile birlikte anlamlı çizimlere dönüşüyor. Böylece de miniklerin içinden yetenekli sanatçılar çıkıyor. 

5 Yaş Resim Kurslarının Çocuklar İçin Sunduğu Avantajlar

Çocuklar tıpkı doğuştan edinmişler gibi resim yapmayı kendi kendilerine keşfederler. Henüz ilk yaşına ulaşmamış çocuklar bile kendince karalamalar ve çizimler yapar. Dolayısıyla resim yapmak, çocuklar için bir nevi doğal bir aktivitedir. Bebeklikten itibaren süregelen bu beceri, 5 yaş resim kursunda doğru teknikler ve yönlendirmelerle birleştirilerek sanatsal bir yetenek halini alır. Yani 5 yaş resim derslerinin çocukların sanatla buluşmasında önemli bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi gelelim 5 yaş resim kurslarının diğer faydalarına. 

5 Yaş Resim Kursu Faydaları – İnce Motor Becerileri 

Çocuğunuzun yazma sürecini daha kolay öğrenmesi, parmaklarını ve el kaslarını güçlendirebilmesi için 5 yaş resim kurslarının oldukça faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Çizim yaptıkça ve boyadıkça güçlenen eller, gelecek dönemde aktifleşmeye çok daha hızlı adapte olacaktır. 

5 Yaş Resim Kursu Faydaları – Zihinsel Gelişim

5 yaş resim derslerinin yalnızca eğlenceden ibaret olduğunu mu düşünüyorsunuz? Aslında yetişkinler için bir matematik problemi çözmek neyse çocuklar için de resim yapmak odur. Küçük zihinlerinde renkleri eşleştirmek, çizgileri bir bütün olarak devam ettirmek, desen yaratmak, hayal ettiklerini kağıtlara yansıtmak ve etkilerini anlamlandırmaya çalışmak harika bir zihin egzersizidir. 5 yaş resim kursları, çocukların eleştirel ve farklı düşünme becerilerini geliştirmektedir. 

5 Yaş Resim Kursu Faydaları – Duygusal Gelişim

Çocuğunuz bu yaşta iken hissettiği her şeyi ifade edemeyebilir. Onlar için iletişim ve ifade becerilerindeki en güçlü araç, sanat; yani 5 yaş resim kurslarıdır. Başlangıçtaki abartılı ve orantısız resimleri, 5 yaş resim eğitimlerinden sonra daha mantıklı ve kabul edilebilir duruma gelir. 

5 Yaş Resim Kursu Faydaları – Matematik Becerileri

5 yaş resim kurslarında çocukların çizdikleri şekiller; boyutları tanımalarını, saymalarını, karşılaştırmalarını ve bağlantı kurmalarını destekler. Dolayısıyla 5 yaş resim dersi alan çocukların matematik branşlarında daha başarılı olması muhtemeldir. 

5 Yaş Resim Etkinlikleri Hem Eğlenceli Hem de Öğretici! 

Resim Akademi olarak 5 yaş çocuklar için resim kursuna katılan tüm öğrencilerimize pastelden kuru boyaya kadar geniş bir malzeme ve ekipman desteği sunuyoruz. Ayrıca taş boyama kursu, ahşap boyama kursu ve karakalem kursu gibi 5 yaş resim kursu seçeneklerimiz de bulunuyor. 

Öğrencilerimiz ve ailelerin ilgi duydukları alanlarla oluşturduğumuz eğitim programlarında, çocuklar kendi yaş gruplarıyla da bir arada bulundukları için sosyalleşiyor, özgüven kazanıyor ve hayal dünyalarını geliştiriyorlar. Siz de 5 yaş resim eğitimi için Resim Akademi’ye gelin, avantajlı fırsatları kaçırmayın. 

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77