Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

6 Yaş Resim Kursuna Başlamak İçin İdeal mi?

6 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursunun Faydaları Neler?

Çocuğunuzun boya yapmayı ve resim çizmeyi ne kadar çok sevdiğini biliyorsunuzdur. Parmak boyaları, sulu boyalar, pastel boyalar evin başköşesinde duruyor ve çocuğunuz bulduğu her fırsatta resim yapıyor, öyle değil mi? O halde sizin çocuğunuzun geleceği için atabileceğiniz çok güzel bir adımınız var: 6 yaş resim kursu.

6 yaş resim kursları, çocukların zihinsel, sosyal ve ruhsal olarak gelişmelerini, kas gelişimlerini desteklemelerini sağlıyor. Üstelik bu dönemdeki çocukların yaygın problemi olan tablet ve telefon bağımlılığı da 6 yaş resim kursunun keyifli atmosferi ve rengarenk etkinlikleri ile geride kalıyor. 6 yaş resim eğitimleri ile kısa bir giriş yaptığımıza göre şimdi de 6 yaş çocuklar için resim kursunun detaylarına geçebiliriz. 

6 Yaş Resim Kursuna Başlamak İçin İdeal mi?

Duyarlı bir ebeveyn olarak 6 yaş resim kursunun çocuğunuzun için doğru bir eğitim olup olmadığını düşünebilirsiniz. Çocuklar, doğdukları andan itibaren parmakları kalem tutmaya başlayınca, yani el ve kol kasları güçlenince hemen karalamalar yapmaya başlarlar. Çok geçmeden de karaladıkları bu resimleri boyama aşamasına geçerler. Dolayısıyla 1.5 ila 2 yaştan sonra tüm çocuklar için resim kursunun uygun olduğunu söyleyebiliriz. Sadece 6 yaş resim kursunda, bu yaşın özelliklerine göre etkinlikler ve kompozisyonlar işlenir. Böylece çocuğunuzun zihinsel olarak da önemli yol kateder. 

6 Yaş Resim Kurslarına Kimler Katılmalı?

6 yaş resim okuluna, bu yaş aralığındaki tüm çocuklar katılım sağlayabilir. Ancak uzmanlar, özellikle kendini ifade etmede yetersiz kalan, asosyal belirtiler gösteren, çekingen, utangaç, hiperaktif ve telefon/tablet bağımlısı çocukların 6 yaş resim etkinlikleri ile buluşmasını öneriyor. 6 yaş resim kurslarının sosyal ve etkileşimli ortamı, çocukların yaşıtlarıyla tanışarak utangaçlık, çekingenlik ve içine kapanıklık gibi durumların üstesinden gelmelerini sağlıyor. Aynı şekilde hiperaktif ve dikkat dağınıklığı yaşayan çocuklar da 6 yaş resim kursu ile konsantre olmayı ve dikkat seviyelerini yükseltmeyi öğreniyor.

6 yaş resim derslerini tercih etmenizdeki en güçlü neden çocuğunuzun teknolojiye olan düşkünlüğü ise de 6 yaş resim dersinin keyifli etkinliklerine alışan çocukların faydalı bir hobi edinerek telefon ve tablette vakit geçirmekten vazgeçmeye başladıklarını söyleyebiliriz. 

6 Yaş Resim Kursunun Faydaları Nelerdir? – 6 Yaş Resim Okulu Çocuğunuza Neler Katacak?

6 yaş resim kurslarının en önemli faydası çocukların ince ve kaba motor becerilerini geliştirmesidir. 6 yaş resim dersinde boyama ve çizim yaparken kalem tutma becerisini geliştiren çocuklar, okul hayatlarında yazmayı, akranlarına kıyasla daha hızlı öğreniyor. Ayrıca parmak, kol ve el kasları da 6 yaş resim dersinden sonra ekstra güçleniyor. 

6 yaş çocuklar için resim kursunun bir diğer faydası da çocukların zihinsel gelişiminde. 6 yaş resim eğitimi alan çocukların göz-el koordinasyonlarının daha hızlı geliştiği, kanıtlanmış bir gerçek. Dolayısıyla 6 yaş resim etkinliklerinde kalemi kontrol etmek, nereyi boyayacağına odaklanmak ve taşırmamaya çalışmak çocuklar için oldukça önemli bir kazanım oluyor. 

6 yaş resim okulunun avantajları bununla da sınırlı değil. Çocuklar 6 yaş resim kursunda örneğe bakarak resim yapmayı, kağıt yüzeyindeki ana hatların içinde kalmayı ve kısmen boyanmış resimleri tamamlamayı öğrenerek görsel algılarını da geliştirir. 

6 Yaş Resim Eğitimi İçin Sanat Merkezlerini Tercih Edin!

6 yaş resim okulu araştırırken tam kapsamlı sanat merkezi bulmaya özen gösterin. 6 yaş resim dersi ve 6 yaş resim etkinlikleri ile alakası olmayan kişilerden destek almamaya dikkat edin. Bunun dışında ise 6 yaş resim okulunun MEB onaylı olması da çok önemli. MEB onaylı resim kurslarında, çocuğunuzun güvenliği, rahatı ve sağlığı için her şey düşünülür. Dolayısıyla sizler de çocuklarınızı gönül rahatlığı ile 6 yaş resim kursuna gönderirsiniz. 

Resim Akademi olarak biz, hem MEB onaylı bir eğitim kurumuyuz hem de çocukların gelişimini destekleyecek her türlü branşımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz var. Çocuğunuz en iyi şartlarda, en hijyenik ve en güvenli ortamda, profesyonel eğitmenlerin gözetiminde 6 yaş resim dersi alsın istiyorsanız Resim Akademi’nin 6 yaş resim kursunu tercih edebilirsiniz.

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77