Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

7 Yaş Resim Kursu - Çocuğunuzu Neden 7 Yaş Resim Kursuna Göndermelisiniz?

7 Yaş Resim Kurslarının Faydaları Neler?

Çocuğunuz okula yeteri kadar alışamadı mı? Arkadaşlarıyla kaynaşmada ve gruplara katılmada güçlük mü çekiyor? O halde ona “okul” kavramını sevdirecek, sosyalleşmesini sağlayacak, okulun ne kadar eğlenceli bir ortam olduğunu kanıtlayacak bir aktiviteye ihtiyacınız var: 7 yaş resim kursu. 

7 yaş resim kursuna katılan çocuklar, kendi yaş gruplarıyla bir arada bulunarak sosyalleşir, arkadaşlık ilişkileri kurar ve paylaşmayı öğrenir. Ayrıca dayanışma ve iş birliğini tanır. 7 yaş resim eğitiminde grup olarak hareket ettikçe bir bütünün parçası olmayı öğrenir. 7 yaş çocuklar için resim kursu hem keyifli bir ortam sağlar hem de zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimleri için önemli bir destekleyicidir. 

7 Yaş Resim Eğitimi ile İlgili Uzmanlar Neler Söylüyor?

Çocuk gelişimi uzmanları, pedagoglar ve öğretmenler, 7 yaş çocuklar için resim kursunun ince ve kaba motor becerilerinin gelişiminde önemli bir etkisinin bulunduğunu belirtiyor. Çocuklar resim yaparken parmak, bilek, el ve kol kasları harekete geçtikçe küçük kasları da çalışıyor ve güçleniyor. 

Ayrıca çocuk gelişiminde en önemli konulardan biri olan uzamsal dikkat becerileri de 7 yaş resim eğitimleri ile birlikte artıyor. Çocuklar kafalarında tasarladıkları ve hayal ettikleri konularla ilgili resim yaptıkça zihinsel gelişimleri de daha hızlı devam ediyor.  

Son olarak da uzmanlar 7 yaş resim dersinin çocukları telefon ve tabletten uzaklaştırmak için en etkili yöntemlerden biri olduğunu vurguluyor. Çocuklar renklerin ve çizgilerin dünyasına daldıkça sanal oyunlar oynamak ya da videolar izlemek onlara daha az çekici gelmeye başlıyor. 

7 Yaş Resim Kursuna Kimler Katılabilir?

7 yaş resim kurslarına, bu yaş grubundaki tüm çocuklar katılım sağlayabilir. Bunun dışında ise içine kapanıklık, asosyallik, çekingenlik veya utangaçlık yaşayan, asosyallik belirtileri gösteren, arkadaşlık ilişkileri kuramayan, kendini ifade etmede yetersiz kalan, ifade ve iletişim becerileri gelişmemiş, telefon ve bilgisayarda çokça vakit harcayan tüm çocukların katılım sağlaması önemlidir.

7 Yaş Resim Etkinlikleri – 7 Yaş Resim Derslerinde Neler Yapılıyor?

7 yaş resim kurslarında önemli gün ve haftalar için mutlaka 7 yaş resim etkinlikleri organize ediliyor. Çocuklar için Dünya Su Günü, Kızılay Haftası, Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı, Hayvanları Koruma Günü temalı 7 yaş resim dersleri aktiviteleri hazırlanıyor. Bunun yanı sıra ise mevsimler, gezegenler, sayılar ve harfler de en çok uygulanan 7 yaş resim etkinliklerinden biri. 

7 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursuna Katılmak Neden Önemli?

7 yaş resim kursları, çocukların bilişsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerini destekliyor. Çocuklar 7 yaş resim derslerinde arkadaşlarıyla bir arada doyasıya eğleniyor ve daha aktif bir sosyal yaşamı benimsiyor. Ayrıca geniş bir arkadaş çevresine sahip oluyor; sevmeyi, sevilmeyi, değer vermeyi ve saygı göstermeyi öğreniyor. 

Bunun dışında ise 7 yaş resim kursları çocukların konsantrasyon, kavrama ve hızlı düşünme becerilerini geliştiriyor. 7 yaş resim dersi ile anlama ve idrak etme seviyeleri iyileşiyor. Sanatla olan bağlılıkları artıyor.

Sakinleştirici ve geliştirici bir hobi edinmiş oluyorlar ve sanat takdiri duygusu kazanıyorlar. 7 yaş resim kursuna katıldıktan sonra yaratıcılıkları ve üretkenlikleri de artıyor. Böylece okul hayatlarında daha başarılı ve fark edilen çocuklar oluyorlar. 

7 Yaş Resim Okulu Seçerken Dikkat Edin! – Merdiven Altı Kurumlara Denk Gelebilirsiniz!

7 yaş resim kursu seçerken önceliğiniz MEB onaylı resim kursu bulmak olsun. Çünkü çocuğunuz küçük ve onu güvenilir, sağlıklı ve profesyonel bir eğitim merkezine yönlendirmeniz çok önemli. Bunun dışında ise 7 yaş resim okulunun eğitmenlerine dikkat edin. Yalnızca birkaç sertifikaya sahip, pedagojik formasyonu bulunmayan, çocuğunuza hiçbir şey katmayacak eğitmenlerin bulunduğu 7 yaş resim kurslarından uzak durun. 

Alanında uzman eğitmenler bulunan, merkezi konumlu, MEB ruhsatlı, sosyal alanları ve imkanları olan, 15 yıllık tecrübeye sahip Resim Akademi ile çocuğunuzu güvenilir bir ortamda 7 yaş resim dersine yönlendirin…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77