Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

8 Yaş Resim Kursu – Sanat Eğitimi Çocuklar İçin Neden Önemli?

8 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursu Araştıran Anne Babalar Mutlak Okuyun!

8 yaş resim kursunun çocuğunuz için ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz? Çocuğunuzun önüne bir kağıt bir de kalem koydunuz. Çocuğunuz hemen düşünmeye başladı ve hayal dünyasını geliştirdi. Zihnini çalıştırarak tasarladığı kompozisyonu kağıda ne şekilde aktaracağını düşünürken planlama becerilerini iyileştirdi. 

Sonra da 8 yaş resim dersinde tüm konsantrasyonunu kağıtta toplayarak çizimine başladı. Ardından kompozisyonuna uygun renkleri düşündü ve yaratıcılığını geliştirerek yepyeni bir sanat eseri oluşturdu. Bu esnada 8 yaş resim kursunda kendisi gibi resim yapan arkadaşlarından fikirler aldı ve beyin fırtınası yaptı. Yine 8 yaş resim kursunun sosyal ortamında eğlendi, arkadaşlık kavramı ile tanıştı ve mutlu oldu… İşte, 8 yaş resim kursu faydalarının en özet hali… Şimdi gelin 8 yaş çocuklar için resim kursunun önemini ve diğer detayları görelim. 

8 Yaş Çocuklar İçin Resim Kursunun Avantajları Neler?

8 yaş resim kursları, çocukların yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmeleri için en etkili yöntemlerden biridir. Okul çağındaki çocuklar, 8 yaş resim dersine başladığında faydalı bir hobi ile buluşur ve yaşamında sanata daha çok yer ayırmaya başlar. 

8 yaş resim kursuna katılan çocuklar, el-göz koordinasyonunu iyileştirir ve hafıza becerilerini keskinleştirir. Ayrıca çizim yaparken odaklanma becerilerini artırdığı için okulda daha hızlı ve başarılı konsantre olur. 

8 yaş resim derslerinde çizgilerin dışına taşmamayı ve bir bütün oluşturmayı keşfeden çocuklar, yaşamlarında da ayrıntılara önem göstermeyi öğrenir. Tüm bunlara ek olarak da 8 yaş resim eğitimlerine katılan çocuklar, daha kaliteli zaman geçirmeyi fark eder. 

8 Yaş Resim Eğitimi Kimler İçin Uygun?

8 yaş resim eğitimine bu yaş grubundaki tüm çocuklar katılım sağlayabilir. Özellikle de çekingenlik, utangaçlık, asosyallik, içine kapanıklık gibi problemleri olan, yaşıtlarıyla iletişim kuramayan ve kendini yeteri kadar iyi ifade edemeyen çocuklar için 8 yaş resim kurslarına katılmak çok önemlidir. Ayrıca hiperaktivite ve dikkat bozukluğuna sahip 8 yaş çocuklar için resim kursu, harika bir konsantrasyon geliştirme egzersizidir diyebiliriz. 

8 Yaş Resim Etkinlikleri Neler? Çocuklar 8 Yaş Resim Okulunda Nasıl Eğlenecek Neler Öğrenecek?

8 yaş resim kursunda, çocuklar için hem eğlenceli hem de öğretici 8 yaş etkinlikleri planlanır. Parmak boyama alıştırmalarında; kağıt, kumaş ve karton gibi farklı yüzeylere boyamalar yapılır. 

Pastel boya, sulu boya ve kuru boya ile tanışılır. Çocuklar renkleri karıştırarak zihinlerini çalıştırır ve farklı bakış açıları kazanır. Ayrıca Anneler Günü, Babalar Günü, Dünya Su Günü, Çevre Koruma Günü, Hayvanları Koruma Günü gibi tüm özel günlerde ilgili konularda 8 yaş resim etkinlikleri organize edilir. 

Bunun dışında ise;

  • Yaprak baskı,

  • İp baskı,

  • Patates baskısı,

  • Sprey boyama ve

  • Sünger boyama gibi faaliyetlere de 8 yaş resim kurslarında sık sık yer verilir.  

8 Yaş Resim Kursu Seçerken Dikkat Edin!

8 yaş resim kursları seçerken eğitim merkezinin MEB ruhsatlı olmasına dikkat edin. Ayrıca alanında uzman eğitmenlerin bulunması da çocuğunuzun doğru eğitimi alması için önemli. 8 yaş resim kursunun merkezi konumda bulunması, sosyal alanlarının ve imkanlarının bulunması da 8 yaş resim eğitimlerinde özen gösterilmesi gereken kriterlerden biri. 

Resim Akademi olarak, Türkiye’nin en iyi 8 yaş resim okuluyuz. 8 yaş resim eğitiminde Avrupa standartlarında bir müfredatımız var. Aynı zamanda da 8 yaş resim kurslarını tam kapsamlı bir sanat merkezinde veriyoruz ve talep eden öğrencilerimiz için ahşap boyama, sulu boya, yağlı boya, karikatür ve portre çizim kurslarımız da bulunuyor. 

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77