Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuklar İçin Resim Kursunun Faydaları Nelerdir?

Çocuğumu Hangi Kursa Göndermeliyim?

Çocuklar, bir kalem ve bir kağıtla tüm hayal dünyasını canlandırabilir. Küçük dünyasındaki her şeyi çizimlere yansıtıp en sıra dışı renklerle boyayabilir. Çocuklar için oyun neyse resim de o. Resim yapmak onlar için adeta doğuştan gelen bir yetenek. Bir yaşına bile basmamışken karalamaya başlar, zamanla da daha mantıklı çizimler yaparak devam ederler. 

İşte böyle yetenekli çocuklar için resim kursu, bu beceriye, ilhama ve zekaya yön vermenin güzel bir yoludur. Siz, sıradan bir çocuk gibi karalama, boyama yapıyor sanırken aslında çocuk resim kurslarında çocuğunuzun içindeki cevher keşfedilir ve o minik bir sanatçıya dönüştürülür. Düşünsenize, neden sizin de çocuğunuz tuvalinin başına geçtiğinde harikalar yaratan biri olmasın ki? 

Çocuk Resim Kursları Tam Bir Yetenek Avcısı!

Çocuğunuzun yalnızca okul başarısı mı sizin için önemli? Gerçekten de fen bilimlerinde iyi olması ya da mükemmel şekilde problem çözebilmesi sizin için yeterli mi? Elbette okul hayatları da başarılı olsun ancak başarı yalnızca bundan ibaret değil. Çoğu zaman göz ardı edilen sanat dalları, çocukların zihinsel gelişimlerinde, duygusal ve sosyal ilerleyişinlerinde en önemli unsur.

Çocuğunuzun en sevdiği eşyası boya kalemleri ve resim defterleriyse, odasındaki tüm duvarla karakalem ve portre resim çalışmalarıyla doluysa ya da bunların hiçbiri yoksa ancak çocuğunuz resim yapmaya büyük bir ilgi duyuyorsa onu ilk iş olarak profesyonel bir çocuk resim atölyesine göndermeli, yeteneklerini başarıya dönüştürmesini gururlu bir şekilde izlemelisiniz.

Çocuk Resim Kurslarının Faydaları ve Çocuk Gelişimine Etkileri Nelerdir?

Çocuk resim dersi, gerek okul öncesi çocuklar gerekse de okul çağındaki çocuklar için uygun bir eğitimdir. Öğrendikleri her şey, onların vizyonlarını geliştirmek ve hedeflerine ulaşmalarını sağlamak ile ilgilidir. Dolayısıyla çocuklar için resim kursu, onlarda hafıza ve öz denetim inşa etmekte, eleştirel düşünme becerilerini geliştirmekte ve kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlamaktadır.

Çocuk resim dersinde ortaya çıkardıkları her bir sanat eseri, onların başarma duygusunu tatmalarını, rahatlamalarını, motivasyonlarını artırmalarını ve sosyal becerilerini geliştirmelerini desteklemektedir. Ayrıca çocuk resim eğitimlerinde geçirdikleri her bir vakit, streslerini azaltmakta ve özgüvenlerini artırmaktadır. Bu iki kriter de gelecekteki akademik performansın en önemli sağlayıcılarıdır. 

Çocuk resim kurslarına katılıp resim sanatıyla daha yakından ilgilenmeye başlayan her çocuk, sanatçılara, sanat eserlerine ve sanatın farklı dallarına da ilgi ve heyecan duymaya başlamaktadır. Bu da çocukların, erken dönemde sanat ve kültür dolu bir temel inşa etmelerine, geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarına ve kültürel faaliyetlere karşı kalıcı bir yakınlık oluşturmalarına yardımcı olmaktadır. Çocukları insanlara, doğaya ve dünyaya bağlayan çocuk resim eğitimleri, yaşamlarındaki yorucu ders ve sınav temposunda da harika bir gevşeme, ödül ve nefes alma imkanı sunmaktadır.

Sanatın Çocuğunuzu Nasıl Etkileyeceğini Bilseydiniz Onu Sanattan Bir Dakika Ayrı Bırakmazdınız…

Güneşin çiçekleri renklendirmesi gibi, sanat da hayata renk verir, demiş Lord Aubery. Peki, siz de çocuğunuzun kendi yaşamına bir renk katmasını, gelecekte farklı bakış açılarına sahip aydın biri olarak yetişmesini istemez misiniz? Çocuklar için resim kursu; sorgulayan, araştıran, keşfeden, öğrenen, merak eden çocuklar yetiştirir. 

Fiziksel, duygusal, kültürel ve akademik olarak gelişmelerini sağlayan, onları eğlenirken eğiten ve potansiyel ve mevcut yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayan çocuk resim eğitimleri, aynı zamanda da keyifli bir haftasonu veya tatil eğlencesi…

[widget-184]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77