Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Animasyon ve Görsel Tasarım Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Sevdiğiniz İşi Yaparak Para Kazanın!

Günümüzde animasyon sanatı, bilhassa internet kullanımının artmasıyla çok daha rağbet gören alanlardan biri haline gelmiştir. Geçmiş yıllarda yalnızca büyük firmalarda çalışan animatörlerin yerini artık frelaance çalışan animasyon uzmanı veya animatörler almıştır. Nitekim animasyon ve görsel uzmanı maaşları ve iş imkanları da buna paralel olarak her geçen gün artmaktadır.

Peki günümüzde animasyon uzmanı maaşları güncel olarak ne kadar? Yazımızda öncelikle animasyon ve görsel tasarım uzmanı iş imkanları hakkında bilgi verecek, sonrasında da animasyon uzmanı maaşları güncel olarak ne kadar sorusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Animasyon ve Görsel Tasarım Uzmanı İş İmkanları

Animasyon ve görsel tasarım uzmanlığı, ülkemizin yeni keşfedilen meslekleri arasındadır. Dolayısıyla iş imkanları açısından Avrupa başta olmak üzere diğer dünya ülkelerinde zengin fırsatlara sahip olmasına karşılık ülkemizde henüz tam potansiyeline erişememiştir. Ancak sosyal medya kullanımının artması ve internetin gündelik hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kaplamasıyla önümüzdeki yıllarda animasyon uzmanı olarak çalışmak isteyenleri yeni iş olanaklarının beklediğini söyleyebiliriz.

  • Serbest animatör olarak çalışabilirsiniz.

  • Özel firmalarda dijital tasarımcı veya çizer olarak iş bulabilirsiniz.

  • Animasyon bölümü mezunu olarak kariyerinize sanat danışmanı olarak devam edebilirsiniz.

  • Grafik tasarımcı veya reklam tasarımcısı olabilirsiniz.

  • Güzel Sanatlar Fakültelerinde akademisyenlik yapabilirsiniz.

Animasyon ve Görsel Tasarım Uzmanı Maaşları

Gelelim asıl konumuz olan animatör maaşları ne kadar sorusuna… Elbette her sektörde olduğu animasyon ve görsel tasarım uzmanı maaşları söz konusu olduğunda da elde edeceğiniz kazanç nasıl bir kariyer planına sahip olduğunuzla doğrudan bağlantılıdır. Çalıştığınız kurum ve pozisyon, sektör, deneyiminiz ve animasyon becerileriniz animasyon uzmanı olarak alacağınız maaşı ciddi ölçüde belirler.

Yine de sektör ortalamalarına baktığımızda animasyon uzmanı maaşları işe yeni başlayan deneyimsiz bir animatör için bile oldukça yüksektir. Gerek freelance animatör gerekse firma veya reklam ajanslarında animasyon uzmanı olarak çalışmak ilk dönemlerinizde bile size diğer mesleklere kıyasla oldukça yüksek bir gelir sağlayacaktır. Nitekim deneyimli animasyon uzmanı maaşları açısından baktığımızda 4-5 yıl gibi bir sürede 5 haneli rakamlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kendinize Yatırım Yapın, Kariyer Basamaklarını Hızla Tırmanın!

Eğer geleceğin çok kazanan animasyon uzmanları arasında olmak, yalnızca küçük ölçekli reklam kampanyaları için animasyonlar hazırlamak yerine ses getiren büyük projelerde önemli bir rol oynamak istiyorsanız kendinize yatırım yapın, yeteneklerinizi geliştirin, hızla kariyer basamaklarını tırmanmak için portfolyonüze büyük firmaların ve ajansların ilgisini çekebilecek projeler ekleyin!

Resim Akademi’de teknik eğitimlerimiz, konservatuvara hazırlık kurslarımız ve workshoplarımızla bir yandan geleceğin animasyon ve görsel tasarım uzmanı olarak yetiştiğinizden ve ihtiyaç duyacağınız bilgi ve becerileri kazanımlarınız arasına eklediğinizden emin oluyor, diğer yandan birlikte projeler yaparak şimdiden portfolyonüze ekleyebileceğiniz çalışmalar yapmanızı sağlıyor, kariyerinize bir adım önde başlamanız için size destek oluyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77