Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Online Resim Kursu Verimli Olur mu?

Çevrimiçi Resim Eğitimi mi Yüz Yüze Resim Eğitimi mi?

Online resim kursu ücretsiz seçenekleri çok fazla olduğu için insanların çoğu, çevrimiçi resim eğitimi araştırır. Online resim kursunun faydalı olup olmamasına göre karar vermek isteyenler, nasıl bir eğitim alacaklarını, kurs sonunda becerilerinin ne durumda olacağını, online resim kursu sertifikasının ne işe yaracağını öğrenmek ister. 

Merak etmeyin şimdi sizler için online resim dersi veren kurslardan çevrimiçi resim eğitimi almanın ayrıcalıklarına ve online resim kursunun branşlarına kadar detayı anlatacağız. Ve tabii son olarak da online resim kursu ücretsiz olur mu ve fiyatları kaç TL’den başlar sorularını yanıtlandıracağız. 

Online Resim Kursunda Neler Öğrenilir?

Online resim kursunda; resim eğitimlerinde uygulanan tüm dersler işlenir. Yani resim nasıl yapılır, boya türleri, boyama malzemeleri, denge ve hareket, kompozisyon, görsel sanatlarda biçimlendirme, karakalem çizimleri, leke çeşitleri, gölgelendirme, nesne çizimi, perspektif, çizim teknikleri, oran-orantı, modelleme, karakter yaratımı, doğa çalışmaları, doku çeşitleri, tamamlayıcı ve kontrast renkler, zımparalama, tuvale astar atma, tonalite, ritim ve armoni, obje deformasyonu, renk ve derinlik uyumu gibi pek çok konu üzerinde durulur. Bunun dışında ise online resim dersinde serbest çizim alıştırmaları yapılır; sulu boya ve akrilik boya ile örnekler yapılır. 

Resim Kursu Online Olursa Avantaj Sağlar mı?

Bazı katılımcılar, hem resim kursu vakitlerinin kendi rutinlerine uymamasından hem de yoğun çalışma tempolarından dolayı online eğitim programlarını tercih ederler. Daha çok sözlü anlatıma dayanan etkili iletişim teknikleri eğitimi, stresle başa çıkma eğitimi, zaman yönetimi eğitimi gibi kişisel gelişim kursları için online eğitimler faydalı olabilir.

Ancak online resim dersi gibi uygulamalı olması gereken programlarda yüz yüze seçeneğin daha verimli olacağını düşünüyoruz. Özellikle sıfırdan resim kursuna başlayan kişiler ve deneyim sahibi olmayan amatörlerde eğitmenle birebir iletişim halinde olmak, daha avantajlıdır. 

Peki, çevrimiçi resim eğitiminin hiç avantajı yok mu? Elbette var. Resim kursu online derslerine katıldığınızda zamandan ve mekandan bağımsız olarak her zaman eğitimlere katılabilirsiniz. Gün içinde yoğunsanız online resim kursuna başvurup gece ya da sabahın erken saatlerinde de çalışabilirsiniz. 

Bunun dışında ise büyükşehirlerde oturmayan ve konumu itibariyle eğitim merkezi seçeneği kısıtlı olan kişiler de online resim dersi ile en iyi okulların derslerine katılabilir. 

Online Resim Kursu Nasıl Programlanır?

Online resim dersinde dersler, öğrencilerin müsaitlik durumuna göre planlanır. Bunun dışında ise online resim kursu müfredatı hazırlanırken yaş ve gelişim özellikleri de hesaba katılır. Yani 5 yaş resim kursu ile yetişkin resim kursunda aynı dersler işlenmez.

Bunun dışında ise resim kursu online olduğunda ekipmanlarınızı kendinizin tedarik etmesi gerekir. Tuval, şövale, resim kağıdı, boya ve palet gibi malzemelerinizi hazırladıktan sonra ihtiyacınız olan görüntü kalitesi yüksek bir bilgisayardır. 

Online resim kursunda tek bir program da yok. Online karakalem kursu, online yağlı boya kursu ve online çizim dersi gibi pek çok eğitime dahil olabiliyorsunuz. 

Online Resim Kursu Ücretsiz Olur mu?

Online resim kursu ücretsiz olursa bazı beklentilerinizden fedakarlık yapmanız gerekir. Her ne kadar eğitim merkezinde yüz yüze eğitim almıyor olsanız da çevrimiçi resim eğitiminin de bir gideri vardır. Dolayısıyla online resim kursu ücretsiz olan kurumlara karşı önyargılı olmanızı öneririz.

Bir diğer tavsiyemiz de online resim kursunu iyi araştırmanız. Çevrimiçi resim eğitimi veren kurum ne kadar süredir sektörde, öğrencilerinden nasıl yorumlar almış, mezunları neler yapıyor ve eğitmenlerinin bilgi ve beceri seviyesi ne durumda? Bu kriterleri araştırdıktan sonra iyi bir online resim dersini daha kolay bulabilirsiniz. 

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77