Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sahne Dekorları ve Kostümü Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuza Eğitim Olur Mu?

İnsanların boş vakitlerini güzel sanatlara ayırmak, yeni bir hobi veya meslek edinmek ya da Güzel Sanatlar Liseleri ve Fakültelerine hazırlanmak için sanat okullarına ilgi göstermesiyle güzel sanatlar kursu veren eğitim kurumlarının sayısı da ciddi oranda artmaya başladı. Ancak sayıca ortaya çıkan bu fazlalık eğitim kalitesi ve fiyatlar gibi konularda ciddi farklılıkları da beraberinde getirdi. Nitekim aynı durum sahne dekorları kostümü kursu fiyatları söz konusu olduğunda da geçerli.

İtiraf etmek gerekiyor ki diğer sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de kalitesiz birçok kurum bulunmaktadır. Birçok kurum eğitim kalitesindeki eksiklikleri sahne dekorları ve kostümü kursu fiyat tekliflerini aşağı çekerek telafi etmeye veya sanatseverlerin dikkatini başka yöne çekmeye çalışmaktadır. Ancak bu noktada da unutmamak gerekir ki; sahne dekorları ve kostümü kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçmekte ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına girmektedir. Eğer siz de bu tuzağa düşmek istemiyorsanız gelin sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları üzerindeki belirleyici faktörlere birlikte bakalım:

1. MEB Ruhsatı

Bir kurumun eğitim verebilmesi için MEB ruhsatına sahip olması zorunludur. MEB ruhsatı olmayan bir kurum sahne dekorları ve kostümü kursu veya herhangi bir diğer alanda eğitim veremez. Dolayısıyla düşük ucuz sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları ile dikkat çekse de bu tür kurumların kaçak kurs merkezleri olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Düşük standartlarının yanı sıra kaçak kurs merkezlerinden eğitim almak suça ortak olmak ve hayallerini güvenilmez kurumlara teslim etmek demektir.

2. Eğitmen Kadrosu

Sahne dekorları ve kostümü kursu fiyat ve maliyetlerine en çok etki eden konulardan biri de eğitmen kadrosunun deneyimi ve yeterliliğidir. Öncelikle bir kurumun MEB ruhsatı alabilmesi için eğitmen kadrosunun usta öğretici sıfatına sahip olması gerekir. Buna karşılık ucuz veya ücretsiz sahne dekorları ve kostümü kursu veren kurumların çoğunda eğitmen olarak Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri çalışır. Geleceğin başarılı eğitmen adayları olsalar da alanında henüz yeterli deneyime sahip olmayan bir eğitmen kadrosu düşük sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları ile hizmet verse de beklentilerinizi karşılayamayabilir.

3. Kurumun Deneyimi

Kaliteli bir eğitim için eğitmen kadrosunun deneyimi kadar eğitim kurumunun deneyimi de büyük önem taşır. Çünkü eğitim de diğer pek çok sektör gibi insan yönetimi, planlama ve organizasyon işidir. Deneyimli bir eğitim kurumu tüm bu hususları çok daha başarılı bir şekilde yönetecektir. Ayrıca sektördeki birçok yeni eğitim kurumu aslında yeni değil, yalnızca isim değiştirmiş kalitesiz kurs merkezleridir. Kötü ünlerini ört bas etmek için böyle bir yönteme başvuran kurumların düşük sahne dekorları ve kostümü kursu fiyat paketleri ile sanatseverleri aldatmaya çalışması son derece tahmin edilebilir bir durumdur.

4. Sınıf Mevcudu

Başta ücretsiz sahne dekorları ve kostümü kursu veren devlet ve belediye kurumları olmak üzere ucuz sahne dekorları ve kostümü kursu veren özel eğitim kurumlarının da en büyük dezavantajı kalabalık ve tıka basa dolu sınıflardır. 30-40 kişilik bir sınıfta alacağınız sahne dekorları ve kostümü kursu ücretleri uygun olsa bile verimsiz geçeceği için sonuçta dönüp baktığınızda gerçek bir zaman kaybına dönüşebilir.

5. Ders Telafisi ve Kayıt Dondurma Hakkı

Sahne dekoru ve kostümü kursu fiyatları açısından daha düşük teklifler yapan eğitim kurumları çoğu zaman olanaklar bakımından olabildiğince kısıtlı seçenek sunmaya bilhassa dikkat eder. Çünkü ders telafisi ve kayıt dondurma gibi ekstra imkanlar yerine öğrencilere yeniden kurs paketi satın almak isterler. Ancak size özel hazırlanmamış bir program ekstra maliyetler yaratmanın yanı sıra tutkularınıza yeterince zaman ayıramadığınız için kendinizi kötü hissetmenize de neden olabilir.

6. Kurs Lokasyonu

Sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları bakımından düşük olsa bile toplu taşıma araçlarından ve şehrin merkezinden uzakta bir eğitim kurumundan kurs almak vaktinizi boşa harcamanıza neden olacaktır. Üstelik her ders için böyle uzun bir yolculuğa katlanmak zorunda olmak öğrenmeye olan hevesinizi de azaltabilir. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağa düşürmeye çalışır.

Önceliğiniz Fiyat Değil Kalite Olsun!

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları ile eğitim olmaz! Paket sahne dekorları ve kostümü kursu fiyatları ile eğitim veren kurumların tuzağına düşerek sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun hazırlanmamış verimsiz bir sahne dekorları ve kostümü kursu ile zamanınızı boşa harcamayın. Unutmayın, zamanınız paranızdan daha değersiz değil!

Resim Akademi’de sahne dekorları ve kostümü kursu fiyat politikalarına değil, alacağınız eğitimin kalitesine odaklanıyor, sizin için en uygun sahne dekorları ve kostümü kursu programını belirleyerek istek, beklenti ve ihtiyaçlarınıza hitap eden bir eğitim sunuyoruz. Eğlenceli aktiviteler, atölye çalışmaları ve mesleğin ustalarıyla söyleşiler yaparak bizimle geçirdiğiniz her dakikadan keyif aldığınızdan emin oluyoruz.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77