Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yurt Dışındaki Üniversitelerde Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Hayallerinize Ulaşmak İstiyorsanız Sınırlara Takılı Kalmayın!

Eğer sanatınızda ustalaşmak ve işinizi en iyi seviyede öğrenmek istiyorsanız yurt dışında yüksek lisans, lisans veya ön lisans eğitimi için araştırma yapmanız doğaldır. Üstelik kabul edelim, yurt dışında eğimin yararları yalnızca eğitim kalitesiyle ilgili değildir. Günümüzde pek çok önemli sanat merkezi Avrupa ve ABD sınırları içindedir. Yurt dışında master yapmak veya ön lisans – lisans eğitiminizi farklı bir ülkede almak tüm bu sanat merkezlerini görmek, uluslararası alanda üne kavuşmuş sanatçılarla tanışmak ve hayallerinizi doğru bir mecrada hayata geçirmek için de idealdir.

Yazımızda yurt dışında ön lisans, lisans ve yüksek lisans yapmanın avantajlarına değinecek, eğitim kalitesinin yanı sıra size neler katacağını listeleyeceğiz.

Sanatın Dilini ve Yabancı Dili Birlikte Öğrenin!

Yurt dışında yüksek lisans yapmanın veya lisans – ön lisans eğitimi almanın hiç kuşkusuz en büyük faydalarından biri dil öğrenmektir. Günümüzde başta İngilizce olmak üzere yabancı dil öğrenmenin önemini tartışmaya bile gerek yok. Her ne kadar görsel sanatlar sözsüz iletişimin temeli olsa da yabancı dil bilmek, çalışmalarınızı farklı sanatçılara, ajanslara ve kurumlara göndermek, onlarla iletişime geçerek network’ünüzü genişletmek için kesinlikle bir zaruret halini almıştır.

Elbette yurt dışında eğitimin yararları yalnızca dil öğrenmekle sınırlı tutulamaz. Dil öğrenmek geleceğiniz açısından büyük bir katkı sağlasa da yurt dışında ön lisans, lisans ve yüksek lisans yapmanın avantajları arasına şunları da ekleyebiliriz:

  • Yurt dışında lisans, ön lisans ve yüksek lisans yapmak size kazandıracaklarına kıyasla oldukça ekonomiktir.

  • Yurt dışında aldığınız eğitim sayesinde dil seviyeniz yalnızca kağıt üzerinde kalmaz, pratik olarak dil hakimiyetiniz arttığı için eğitim aldığınız ülkenin vatandaşlarıyla kolaylıkla anlaşabilir, yeni bir kültürü yakından tanıyabilirsiniz.

  • Yurt dışında master, lisans ve ön lisans eğitimi almak, ülke sınırlarına takılı kalmanızın önüne geçer. Yurt dışında eğitim alırken farklı ülkelerden gelen sizin gibi pek çok sanatseverle tanışır, dünyaya yayılmış geniş bir çevre edinirsiniz.

  • Yurt dışında lisans yaptığınız takdirde sonrasında doktora ve akademik kariyerinize yurt dışında devam edebilmek için ciddi bir şans elde edersiniz.

  • Yurt dışında yüksek lisans eğitimi alan öğrencilere birçok ülke 1 veya 2 yıl boyunca tam zamanlı çalışma izni verir. Bu sırada bir firmayla anlaşarak ülkede kalma izninizi uzatabilir, daha kolay bir şekilde vatandaşlık ve ikamet izni alabilirsiniz.

  • Yurt dışında eğitimin yararları arasında vurgulanması gereken bir nokta da elbette güçlü bir özgeçmiştir. Günümüzde hem ülkemizde hem de yurt dışında alanınıza yönelik istediğiniz türden bir iş bulmak için yurt dışında lisans, ön lisans veya yüksek lisans eğitimi almak büyük önem taşır.

  • Yurt dışında ön lisans eğitimi alarak eğitim aldığınız ülkede yapabileceğiniz bir meslek öğrenebilir, kariyerinize ülke dışında başlayabilirsiniz.

Yurt dışında yüksek lisans, lisans ve ön lisans eğitimi almak farklı bir kültürü yakından tanıyarak ufkunuzu genişletmek, dil öğrenmek ve dünyanın dört bir tarafından arkadaşlar edinmek için en iyi yollardan biridir. Böylelikle sanatınızda ustalaşacağınız gibi güçlü bir network’e sahip olur, gelecekteki çalışmalarınızı çok daha fazla insana ulaşan mecralarda yayınlayabilir, alanınızın dünya çapında en iyilerinden biri haline gelebilirsiniz.

Yeteneklerinize Yatırım Yapmayı İhmal Etmeyin!

Yurt dışında yüksek lisans, lisans veya ön lisans eğitimi alarak kariyerinize bir adım önde başlamak, sanatınızı en iyi şekilde öğrenmek ve geleceğe en iyi sanat merkezlerinde hazırlanmak istiyorsanız şimdiden yeteneklerinizi geliştirmeniz gerektiğini unutmayın! Yurt dışındaki sanat okullarının öğrencileri arasına kabul edilmek için sanatınızın temellerini iyi bilmeli, şimdiden dikkat çeken çalışmalara imza atmalı ve portfolyonuzu güçlendirmelisiniz.

Eğer yurt dışında master, lisans ve ön lisans eğitimi almak için başvuruda bulunmaya hazırlanıyorsanız gelin, çalışmalarınızın üzerinden birlikte geçelim. Alanında uzman, deneyimli eğitmenlerimizle birlikte yeteneklerinizi geliştirin, portfolyonuzu güçlendirin ve dünyanın en iyi sanat okullarını potansiyelinizle şaşırtın!

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77