Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Moda Tasarımı Bölümünü Kazanmak İçin Kursa Gitmek Şart Mı?

Moda Tasarımı Bölümü İçin Hazır Mısınız?

Moda ve tekstil endüstrisinde yer almak, tasarımlarınızla gündelik hayata yön vermek, hayal gücünüzü kıyafet tasarlamada kullanmak istiyorsanız moda tasarımı bölümü tam da aradığınız fırsat olabilir. Ancak hemen belirtmek ki gerekir moda tasarımı bölümünü kazanmak için iyi hazırlanmalı, yeteneklerinizi geliştirmeli, hayal gücünüzü kağıda aktarmayı öğrenmelisiniz.

Peki moda tasarımı bölümüne nasıl girilir? Moda tasarımı bölümü okumak istemesine rağmen pek çok genç, Güzel Sanatlar Fakültelerinin öğrenci alımları hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığı için nereden başlayacağına emin olamıyor. Gelin öncelikle moda tasarımı bölümü nasıl kazanılır sorusuna yanıt verelim, sonra moda tasarımı yetenek sınavları hakkındaki kafa karışıklığını gidermeye çalışalım.

Moda Tasarımı Bölümü Yetenek Sınavları Kalktı Mı?

Moda tasarımı bölümü 2 yıllık ve 4 yıllık olmak üzere ön lisans ve lisans programlarına sahiptir. 4 yıllık lisans programı olan moda tasarımı bölümü yetenek sınavları ile değil, TYT ve AYT sınavlarıyla alım yapar. Ancak 2 yıllık moda tasarımı bölümleri için AYT sınavına girmeye gerek yoktur. Bu bölüme girmek isteyen öğrenciler öncelikle TYT sınavına girer, sonrasında ise moda tasarımı bölümü yetenek sınavları ile seviyeleri belirlenerek programa kabul edilir.

Moda Tasarımı Bölümü İçin Nasıl Hazırlanmalıyım?

Eğer 4 yıllık moda tasarımı bölümleri için hazırlanıyorsanız yetenek sınavlarına değil, TYT ve AYT sınavlarına hazırlanmalısınız. Ancak yine de bölümü kazandığınızda çizim yeteneklerinizin önemli olacağını unutmamalı, tekniğinizi geliştirmeye devam etmelisiniz.

2 yıllık moda tasarımı bölümü yetenek sınavları içinse özellikle ilk aşamada figür çizimleri, üç boyutlu görselleştirme, dijital çizim ve kumaş çeşitleri gibi konulara çalışarak kendinizi geliştirebilir, böylelikle hem moda tasarımı yetenek sınavları sonucunda başarı kazanabilir hem de bölüme daha hızlı adapte olabilirsiniz. 

Moda Tasarımı Kursları ile Kendinizi Geliştirin, Yeteneklerinizle Fark Yaratın!

Moda tasarımı yetenek sınavları elbette öğrencilerden profesyonel bir çizim becerisi beklemez. Ancak adayların temel konuları atlamaması ve yaratıcılıklarını göstermesi gereklidir. Elbette kursa gitmeden yetenek sınavı sürecinde başarılı olmanız ve bölüme kabul edilmeniz mümkündür. Yine de özellikle Güzel Sanatlar Liselerinden mezun olmayanlar için temel konuları gözden kaçırma olanağı oldukça yüksektir. Güzel Sanatlar Lisesi mezunları için bile moda tasarımı kursu ile her şeyi tekrar etmek faydalı olabilir.

Gerçek Bir Sanat Merkezinde Geleceğe Hazırlanın!

Moda tasarımı kursları ile yalnızca Güzel Sanatlar Fakülteleri için hazırlanmakla kalmayacak, deneyimli bir eğitmen kadrosunun desteğiyle mesleğinizin sırlarını öğrenerek hayallerinize doğru ilerleyeceksiniz. Resim Akademi’de teknik eğitimlerimiz, Güzel Sanatlara hazırlık kurslarımız ve workshop atölyelerimizle kendini geliştirmek isteyen tasarım tutkunlarını bekliyoruz!

İsteyin, karar verin ve harekete geçin! Moda tasarımı bölümü ve sonrasında başarılı olmak için Türkiye’nin en iyi sanat okulu Resim Akademi’de tutkunuzu hayatınızın bir parçası haline getirin, hayallerinize bir adım daha yaklaşın...

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77