Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Resim Kursu Kaç Ay Sürer? Resim Kursu Süresince Neler Öğrenilir?

Resim Kursu Haftada Kaç Gün Planlanıyor? Resim Eğitimi Kurs Programı

Resim kurslarına, öğrencilerden iş insanlarına, yeteneklerini geliştirmek isteyen amatörlerden resim konusunun profesyonellerine kadar pek çok kişi katılıyor. Dolayısıyla resim kursu süresine herkesin ayırabileceği zaman dilimi farklı oluyor. Üstelik sorun resim kursu kaç ay sürer de değil. Sorun resim eğitimi almak, tam olarak beceri kazanmak ve sıfırdan başlayanlar için kendi başlarına resim çizebilmek ne kadar sürer?

Resim kursu programından daha önemli olan, bu programa ne kadar sürede uyum sağlanabildiği ve insanların ne kadar sürede yeteneklerini gün ışığına çıkarabildiğidir. Eğer siz de resim kursu kaç ay sürer, resim kursu haftada kaç gün yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Resim Eğitimi Kurs Programı – Resim Kursunda Neler Öğreneceksiniz?

Amacınız hobi edinmek, resim yapma ve boyama becerilerinizi iyileştirmek ya da mesleki yaşamınıza katkı sağlamak olabilir. Her durumda resim kursu programında başarılı olmanız gerekir. Resim eğitimi kurs programında; görsel sanat kültürü, resim teknikleri, boyama türleri, boya türleri ve resim malzemeleri, kompozisyon, denge ve hareket, biçimlendirme, karakalem çizim, çizgi ve desen, geometrik şekillerin çizimi, leke çeşitleri, ufuk çizgisi, gölgelendirme, nesne çizimi, perspektif, ışık kaynağının belirlenmesi, bakış ve kaçış noktası, natürmort çizim, çoklu nesne çizimi, yuvarlak nesne çizimi, portre çizimi, renk çemberi, armoni ve tonalite, renk uyumu, renk oluşturma, yağlı boya, sulu boya ve pastel boya uygulamaları bulunur. 

Resim eğitimi almak isteyenler, temel resim eğitiminden sonra portre çizimi, graffiti, ahşap boyama, taş boyama, karikatür, minyatür ve desen gibi diğer resim kursu branşlarında da uzmanlaşabilir. Resim kursu süresince düzenli olarak serbest stil çalışmalar yapılır ve öğrencilerin yeteneklerini keşfetmesi sağlanır. 

Resim Kursu Kaç Ay Sürer?  - Resim Eğitimi Almak İçin Ne Kadar Zaman Ayırmalı?

Resim kursu haftada kaç gün planlanır ve resim kursu kaç ay sürer, bu eğitimlerle ilgili en çok merak edilenlerden biridir. Resim kursu programı için belirlenen süre 40 hafta 192 saattir. Elbette telafi ve ek derslerle bu süre artırılabilmektedir. 

Resim kursu süresince tüm dersler kişiye özel olarak planlanmaktadır. Dolayısıyla resim kursu kaç ay sürer, gelemediğim derslere ne olur, düzenli olarak vakit ayıramam ya da resim kursu haftada kaç gün planlanır diye kaygılanmanıza gerek yok. 

Resim kurslarına başvururken derslerin müsaitlik durumunuza göre ayarlanmasını talep edebiliyorsunuz. Böylece hem rutinlerinizi bozmuyor hem de resim kursuna istikrarlı bir şekilde devam ediyorsunuz. 

Resim Kurslarına Herkes Katılabilir!

Resim kursuna katılabilmek için yetenekli olmak ya da temel bilgiye sahip olmak gibi bir kriter yok. Sıfırdan başlasanız da hiç yeteneğiniz olmasa da ya da kalem tutmayı dahi bilmiyor olsanız da resim kursuna kaydolabilirsiniz. 

Resim kursu programı herkese uygundur. Üstelik farklı yaş grupları için de resim kursları planlanmaktadır. Resim eğitimi kurs programını paylaştık, resim kursu haftada kaç gün ve resim kursu ne kadar sürer gibi sorularınızı da cevaplandırdık. Şimdi sıra sizde, Resim Akademi’nin tam kapsamlı resim kursu sizleri bekliyor…

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77