Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Endüstri Ürünleri Tasarımı Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuz Endüstriyel Tasarım Kursu Olur Mu?

Son yıllarda güzel sanatlar eğitimi alanında pek çok yeni kurs merkezinin açıldığına birlikte tanıklık ettik. Bu kadar yeni kurumun sektöre girmesi elbette güzel sanatlara merakı olan pek çok insanın da kafasını karıştırdı. Özellikle kurs fiyatları arasındaki ciddi farklılıkların sanatseverleri seçim yaparken oldukça zorladığını söyleyebiliriz. Nitekim endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları da bunlara dahil…

Ancak kabul etmek gerekir ki diğer sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de standartların oldukça altında hizmet veren pek çok kurum vardır. Ucuz endüstriyel tasarım kursu illa ki kalitesiz eğitim demek değildir. Yine de endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan çok sayıda maliyet olduğunu da unutmamak gerekir. Biz de 15 yıllık bir eğitim kurumu olarak güzel sanatlara merakı olan takipçilerimize endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörler hakkında bilgi vermek, böylelikle kötü bir sürprizle karşılaşmalarının önüne geçmek istedik. İşte endüstri ürünleri tasarımı kursu ücretleri üzerinde etki eden değişkenler:

1. MEB Ruhsatı

Endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları açısından en önemli faktörlerin başında MEB ruhsatı gelmektedir. Çünkü MEB ruhsatı muhatap olduğunuz kurumun temel standartları bile yerine getirip getirmediğini anlamanız için ilk bakmanız gereken şeydir. MEB ruhsatı olmayan bir kurum, isterse ücretsiz endüstriyel tasarım kursu versin, eğitim vermesi yasal değildir! Çünkü özel eğitim kurumları, isimleri ne olursa olsun, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmak zorundadır! 

MEB ruhsatı olmayan bir kurumun bina güvenliği yoktur, derslikleri standartlara uygun değildir, eğitmen kadrolarının öğretici sertifikaları bulunmaz… Tüm bu eksikliklere birçok madde daha ekleyebiliriz. Suça ortak olmamak ve düşük standartlarda bir eğitimle vakit kaybetmemek için ucuz endüstriyel tasarım kursu altında kaçak dersler veren kurumlara aldanmayın!

2. Eğitmen Kadrosu

Az önce söylediğimiz bir noktaya yeniden vurgu yapmak gerekirse bir eğitim kurumunda yer alan eğitmenlerin usta öğretici unvanına sahip olmaları veya alanlarında lisans / ön lisans programlarını bitirdikten sonra pedagojik eğitim almaları gerekir. Ucuz endüstriyel tasarım kursu fiyatları ile eğitim veren çoğu kurumda ise eğitmen kadrosu genellikle henüz Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğrenci olan bireylerden oluşur. Eğer beklediğinizin altında bir eğitim kalitesiyle karşılaşmak istemiyorsanız endüstri ürünleri tasarımı kurs fiyatları hakkında araştırma yaparken eğitmen kadrosunun deneyimini ve uzmanlığını göz önünde bulundurun!

3. Kurum Deneyimi

Sağlıklı ve kaliteli bir eğitim için eğitmen kadrosunun deneyimi kadar kurumun kendi deneyimi de bir o kadar önemlidir. Deneyimsiz bir eğitim kurumu yüksek standartlarda bir eğitim için gerekli olan organizasyon becerisinden yoksundur. Bunu da ucuz endüstri ürünleri tasarımı kursu ücretleri ile telafi etmeye çalışır. Ancak kalitenin düşük fiyatlarla telafi edilemeyeceğini unutmayın, endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları hakkında fikir alırken deneyimli ve kendisini kanıtlamış sanat okullarını tercih edin…

4. Sınıf Mevcudu

Bilhassa ücretsiz endüstriyel tasarım kursu veren devlet veya belediye kurumları birçok insanın ilgisini çekse de genellikle kısıtlı imkanlardan dolayı kalabalık sınıflarda dersler düzenlediği için verimliliği düşüktür. Elbette düşük endüstriyel tasarım kursu fiyatları ile hizmet veren kurumlarda da bu tür kötü sürprizlerle karşılaşma olasılığınız yüksektir. Bu nedenle endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyat teklifleriyle ikna olmadan önce sınıf mevcudunu kesinlikle sorun!

5. Ders Telafisi

Endüstriyel tasarımı kursu fiyat paketleri ile daha düşük teklifler yaparak dikkat çekmeye çalışan kurumlar genellikle öğrencilerine olabildiğince az imkan vadeder. Ders telafisi ve kayıt dondurma gibi olanakların yerine bu tür kurumlar ekstra ücret ödeyerek yeni kurslar almanızı ister. Çünkü onlar için sizin sanatınızda ne kadar ustalaştığınız değil, ne kadar kar ettikleri önemlidir.

6. Kurs Lokasyonu

Endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları bakımından düşük olsa bile toplu taşıma araçlarına ve şehrin merkezine uzak bir eğitim kurumundan ders almak vaktinizin büyük bir bölümünü boşa harcayacağınız anlamına gelir. Üstelik her ders için böyle uzun bir yolculuğa katlanmak zorunda olmak öğrenmeye olan hevesinizi de azaltabilir. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağa düşürmeye çalışır.

Fiyat Değil, Öğrenci Odaklı Eğitimler İçin Resim Akademi

Resim Akademi ailesi olarak 15 yıllık deneyimimiz sayesinde paket endüstri kursu fiyatları ile eğitim olmayacağının bilincinde bir kurumuz. Bunun yerine kursiyerlerimize fiyat değil, birey odaklı eğitimler sunuyor, kurs programlarımızı öğrencilerimizin seviyesine, isteklerine, beklentilerine ve ihtiyaçlarına göre düzenliyor, sanatınızda ustalaşmadan sizi mezun etmiyoruz…

Eğitim ciddi kurumların işidir! Paket endüstri ürünleri tasarımı kursu fiyatları ile eğitim veren kurumların tuzağına düşerek sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun hazırlanmamış verimsiz bir endüstri ürünleri tasarımı kursu ile zamanınızı boşa harcamayın. Unutmayın, zamanınız paranızdan daha değersiz değil!

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77