Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yurt Dışı Endüstriyel Tasarım Eğitimi İçin Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

İlhamınızı Farklı Bir Dünyaya Taşıyın!

Yeni bir meslek için güçlü bir başlangıç yapmak istiyorsanız yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi aradığınız fırsat olabilir. Ancak hemen söyleyelim böyle düşünen tek kişi siz değilsiniz. Eğer yeteneklerinize güveniyorsanız öne çıkmak yeteneklerinizi nasıl sunacağınızı da bilmeli, endüstriyel tasarım eğitimi için portfolyo hazırlamayı öğrenerek karşınıza çıkan fırsatları değerlendirebilmelisiniz.

Peki yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi için portfolyo hazırlama sürecinde nelere dikkat etmek gerekir? Portfolyo nedir, nasıl hazırlanır? Tüm bu sorulara yanıt bulmak istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin…

Portfolyo Nedir? Yurt Dışı Endüstriyel Tasarım Eğitimi İçin Portfolyo Neden Gerekli?

Yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi almak için tek başvuran siz olmadığını unutmayın! Dünyanın farklı bölgelerinden birçok yetenekli sanatsever, sanatın kalbinin attığı bu merkezlerde eğitim almak için başvuruda bulunuyor. Bu nedenle üniversiteler başvuru yapanları eleyebilmek için çeşitli kriterler getirmek zorunda kalıyor. Ancak yurt içi Güzel Sanatlar Fakültelerinde olduğu gibi yetenek sınavlarının yapılmasına mesafeler engel olduğu için bu noktada devreye portfolyo hazırlama giriyor. Üniversiteler öğrencileri yetenek sınavı yerine portfolyo üzerinden eleyerek eğitim programlarına kabul edeceği öğrencileri belirliyor. 

Peki portfolyo nedir? Temel olarak portfolyoyu öğrencilerin belirli bir eğitim süreci sonucunda becerilerini, yeteneklerini ve tercih ettikleri alanlar ile ilişkili olarak ürettikleri çalışmaların başarı düzeyini yansıtan kişisel gelişim dosyaları olarak tanımlayabiliriz.

Portfolyo Nasıl Hazırlanır? Portfolyo Hazırlama Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Portfolyo nedir, neden gerekli gibi sorulara yanıt verdikten sonra artık endüstriyel tasarım eğitimi portfolyo hazırlama sürecinde nelere dikkat etmek gerektiğinden bahsetmeye başlayabiliriz. Yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi için hazırlayacağınız portfolyonun daha çok çizim tekniğinizi ve tasarımsal problem çözme yeteneğinizi göstermesi gerekir. İşte portfolyo hazırlama sürecinde dikkat etmeniz gerekenler:

  • Portfolyo hazırlama sürecinde yer vereceğiniz çalışmalar yeteneğinizi ve hayal gücünüzü yansıtan türde olmalıdır. Özgünlükten uzak çalışmalara portfolyonuzda yer vermeyin.

  • Yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi için yalnızca hayal gücünüzü değil, tekniğinizi de yansıtmaya önem vermelisiniz.

  • Ayrıca portfolyonuzda yer alan çalışmaları gelişiminizi gösterecek şekilde tercih etmeli ve sıralamalısınız.

  • Endüstriyel tasarım eğitimi için portfolyo düzeniniz ve yer verdiğiniz çalışmalarda üniversitenin bildirdiği şartlara uygun hareket etmelisiniz.

  • Sunuma elverişli bir portfolyo hazırlamalısınız.

Doğru Bir Eğitimle Şansınızı İyi Kullanın!

Yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi için yeteneklerinizi en iyi şekilde yansıtan bir portfolyo hazırlama amacınız varsa işin uzmanlarından destek almanız en ideal yoldur. Deneyimli eğitmenlerle birlikte gerçek bir sanat merkezinde portfolyo nasıl hazırlanır, nelere dikkat etmeniz gerekir gibi sorulara yanıt bulabilir, birçok yeni bilgi ve ipucu alabilir, yurt dışı endüstriyel tasarım eğitimi için kabul edilme şansınızı artırabilirsiniz.

Kariyeriniz İçin Kendinize Yatırım Yapın!

Sanat dolu bir atmosferin keyifli ortamında hem unutulmaz anılar biriktirip hem de akademik kariyeriniz için yatırım yapmak istemez misiniz? Resim Akademi’de tüm bunları ve daha fazlasını sizlere sunuyoruz.

Portfolyo tasarım kursumuza göz atın, hayallerinizdeki okulda eğitim almak için ihtiyacınız olan tüm becerileri Türkiye’nin en iyi sanat okulunda kazanımlarınız arasına ekleme ayrıcalığı yaşayın. Yurt içi ve uluslararası alanda çalışmalarıyla fark yaratan akademisyenler, sanatçılar, çizerler ve tasarımcılardan oluşan kadromuzla sizleri bekliyoruz! 

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77