Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yurt Dışı Moda Tasarımı Eğitimi İçin Portfolyo Nasıl Hazırlanır?

Potansiyelinizi Moda Başkentlerinde Açığa Çıkarmaya Hazır Mısınız?

Fransa, İtalya, İngiltere gibi modanın kalbi haline gelmiş ülkelerde yurt dışı moda tasarımı eğitimi almak istiyorsanız yeteneklerinizi geliştirmeniz gerektiğinin farkındasınızdır. Ancak biz buna bir ekleme yapma gereği hissediyoruz. Yalnızca yeteneklerinizi geliştirmeye odaklanmamalı, aynı zamanda yeteneklerinizi sunmayı öğrenmeli moda tasarımı eğitimi için portfolyo hazırlamayı bilmelisiniz.

Peki yurt dışı grafik tasarım eğitimi için portfolyo hazırlama sürecinde nelere dikkat etmek gerekir? Portfolyo nedir, nasıl hazırlanır? Tüm bu sorulara yanıt bulmak istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin…

Portfolyo Nedir? Yurt Dışı Moda Tasarımı Eğitimi İçin Portfolyo Neden Gerekli?

Yurt dışı moda tasarımı eğitimi almak için sizin dışınızda yüzlerce ve hatta binlerce adayın sizinle birlikte başvuru yaptığını unutmayın. Bu nedenle üniversiteler başvuru yapan öğrenci adaylarını belli kriterlere göre elemek için çeşitli yöntemler takip ediyor. Yurt içi Güzel Sanatlar Fakülteleri söz konusu olduğunda bu noktada devreye yetenek sınavları giriyor. Ancak uluslararası öğrenciler için böyle bir sınavı yapmak oldukça zor, çünkü öğrencilerin her biri dünyanın farklı bölgelerinden başvuru yapıyor.

Bu nedenle üniversiteler öğrencileri yetenek sınavı yerine portfolyo üzerinden eleyerek eğitim programlarına kabul edeceği öğrencileri belirliyor. Portfolyo nedir sorusuna basitçe yanıt vermek gerekirse öğrencilerin belirli bir eğitim süreci sonucunda becerilerini, yeteneklerini ve tercih ettikleri alanlar ile ilişkili olarak ürettikleri çalışmaların başarı düzeyini yansıtan kişisel gelişim dosyaları olarak tanımlayabiliriz.

Portfolyo Nasıl Hazırlanır? Portfolyo Hazırlama Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak portfolyo nedir ve ne işe yarar sorularına yanıt verdiğimize göre yurt dışı moda tasarımı eğitimi için portfolyo nasıl hazırlanır sorusunu ele almaya başlayabiliriz. Moda tasarımı eğitim için portfolyo hazırlama sürecinde geçmiş çalışma ve çizimlerinizi tasarım becerilerinizi ve teknik birikiminizi gösterecek şekilde sergilemeniz büyük önem taşır.

Nitekim deneyimli eğitmenler ve akademisyenler ayakları yere basmayan, havai tasarım ve çalışmaların öğrenci adaylarına artı değil, eksi puan getirdiğini vurguluyor. Bunun için portfolyo hazırlama sürecine başlamadan önce başvurduğunuz üniversitenin kriterlerini ve şartlarını iyice incelemeli, kurumun yapısına ve iletişim tarzına uygun bir portfolyo hazırlamalısınız. İşte portfolyo hazırlama sürecinde dikkat etmeniz gereken önemli noktalar:

  • Portfolyo hazırlama sürecinde yer vereceğiniz çalışmalar yeteneğinizi ve hayal gücünüzü yansıtan türde olmalıdır. Özgünlükten uzak çalışmalara portfolyonuzda yer vermeyin.

  • Yurt dışı moda tasarımı eğitimi için yalnızca hayal gücünüzü değil, tekniğinizi de yansıtmaya önem vermelisiniz.

  • Ayrıca portfolyonuzda yer alan çalışmaları gelişiminizi gösterecek şekilde tercih etmeli ve sıralamalısınız.

  • Moda tasarımı eğitimi için portfolyo düzeniniz ve yer verdiğiniz çalışmalarda üniversitenin bildirdiği şartlara uygun hareket etmelisiniz.

  • Sunuma elverişli bir portfolyo hazırlamalısınız.

Şansınızı İyi Kullanmak İçin Uzmanlardan Destek Alın!

Yurt dışı moda tasarımı eğitimi için başvuru yaparken hazırlıklarınızın tam olduğundan emin olmak istiyorsanız profesyonel bir kurumdan destek almak iyi bir fikir olabilir. Deneyimli eğitmenlere sahip bir sanat merkezinde portfolyo hazırlama sürecinde yararlanabileceğiniz birçok yeni bilgi edinebilir, alacağınız ipuçları ve tavsiyelerle yurt dışı moda tasarımı eğitimi için şansınızı iyi kullanabilirsiniz.

Hayallerinize Giden Köprüyü Birlikte İnşa Edelim!

Sanat dolu bir atmosferin keyifli ortamında hem unutulmaz anılar biriktirip hem de akademik kariyeriniz için yatırım yapmak istemez misiniz? Resim Akademi’de tüm bunları ve daha fazlasını sizlere sunuyoruz.

Portfolyo tasarım kursumuza göz atın, hayallerinizdeki okulda eğitim almak için ihtiyacınız olan tüm becerileri Türkiye’nin en iyi sanat okulunda kazanımlarınız arasına ekleme ayrıcalığı yaşayın. Yurt içi ve uluslararası alanda çalışmalarıyla fark yaratan akademisyenler, sanatçılar, çizerler ve tasarımcılardan oluşan kadromuzla sizleri bekliyoruz! 

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77