Resim Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Heykel Kursu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ucuz Heykel Kursu Olur Mu?

Birçok sektörde olduğu gibi eğitim sektörü söz konusu olduğunda da değişken fiyatlar sanatseverlerin aklını karıştırabiliyor. Nitekim son zamanlarda açılan birçok sanat ve eğitim merkezi de heykel kursu fiyatları açısından ciddi ölçüde farklılıklara sahip. Bu noktada hemen kabul etmek gerekiyor ki fiyatla kalite elbette aynı anlama gelmiyor. Ancak yine de heykel kursu fiyatları ve göreceğiniz eğitimin kalitesini hesaplarken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar olduğunu vurgulayalım. Aksi takdirde ucuz heykel kursu ararken ummadığınız bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Unutmayın ki her yıl heykel kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor ya da ek bir maliyet ödeyerek daha iyi bir kurs arayışına giriyorlar. Eğer siz de bu tuzağa düşmek istemiyorsanız gelin heykel kursu fiyatları üzerindeki belirleyici faktörlere birlikte bakalım.

1. MEB Onayı - Heykel Kursu Fiyatları

Heykel kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörlerden en önemlilerinden biri MEB ruhsatına sahip olup olmamasıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay almayan kurumlar kötü derslikler ve güvenli olmayan binalarda, deneyimsiz eğitmenlerle kaçak heykel kursları verebilmektedir. Ancak böylesi bir eğitimin size katkı sağlamayacağı açıktır. Bu nedenle heykel kurs fiyatları hakkında düşünürken kurumun MEB ruhsatı olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.

2. Eğitmen Kadrosu - Heykel Kursu Ücretleri

Heykel kursu fiyat teklifleri arasındaki farkların öne çıkan gerekçelerinden biri de eğitmenlerin uzmanlığı ve deneyimidir. Düşük bir kaliteye sahip heykel kursları henüz Güzel Sanatlar Fakültesinde öğrenci olan isimlerden kurulu bir eğitmen kadrosuyla maliyetlerini azaltmak ister. Ancak bu tür amatör bir eğitmen kadrosu düşük bir eğitim kalitesi anlamına gelir. Bu nedenle ucuz heykel kursu tekliflerine bakmadan önce eğitmen kadrosunun deneyimini sorgulamalısınız.

3. Kurumun Deneyimi - Ucuz Heykel Kursu

En az eğitmen kadrosu kadar kurumun deneyimi de heykel kursu ücretleri açısından belirleyicidir. 15 yılı aşkın bir süredir eğitim sektöründe var olan bir heykel kursunun geçmişini kolaylıkla öğrenebilir, mezunlarının yorumlarına göz atabilirsiniz. Yeni açılan heykel kursları fiyat açısından daha ucuz olsa da böyle bir olanak söz konusu değildir. Üstelik yeni açılan birçok eğitim kurumunun aslında kötü öğrenci yorumlarına sahip eski kurumların isim değiştirmiş hali olduğunu da unutmamak gerekir.

4. Sınıf Mevcudu

Ücretsiz heykel kursu olanakları başta çekici gelse de 30-40 kişilik tıka basa dolu sınıflarda eğitim almayı kimse istemez. Ancak ucuz heykel kursu veren eğitim kurumlarının amacının sürümden kazanmak olabileceğini unutmayın. Çok sayıda öğrencinin aynı sınıfa doldurulduğu bu tür verimsiz heykel kurslarından uzak durun!

5. Ders Telafisi

Heykel kursu fiyatları açısından daha ucuz kurumlar öğrencilerine genellikle daha az ekstra olanak sunar. Çünkü kurumun mantığı ne kadar kar etsek o kadar iyidir, şeklinde çalışır. Bu nedenle ders telafisi veya kayıt dondurma gibi olanakların yerine sizden ekstra ücretler almayı hesaplarlar. Planlamasını öğrencilerinin başarısı için yapan eğitim merkezleri ise heykel kursu fiyatları bakımından biraz daha yüksek olsa da kursiyerlerine öğrenme garantisi sunar.

6. Kursun Lokasyonu

Heykel kursu fiyatları bakımından düşük olsa bile toplu taşıma araçlarından ve şehrin merkezinden uzakta bir eğitim kurumundan kurs almak vaktinizi boşa harcamanıza neden olur. Üstelik her ders için böyle uzun bir yolculuğa katlanmak zorunda olmak öğrenmeye olan hevesinizi de azaltabilir. Nitekim otobüs, metro ve metrobüs gibi toplu taşıma araçlarına uzak olan kurs merkezleri bu durumun farkında olduğu için ucuz heykel kursu fiyatları ile sanatseverleri tuzağa düşürmeye çalışır.

Eğitim Ciddi Kurumların İşidir!

Eğitim ciddi kurumların işidir ve paket heykel kursu fiyatları ile eğitim olmaz! Paket heykel kursu fiyatları ile eğitim veren kurumların tuzağına düşerek sizin beklentilerinize, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun hazırlanmamış verimsiz bir heykel kursu ile zamanınızı boşa harcamayın. Unutmayın, zamanınız paranızdan daha değersiz değil!

Resim Akademi’de önceliğimiz heykel kursu ücretleri değil, alacağınız eğitim kalitesi! Gelin, sizin için en uygun heykel kursu programını beklenti, istek ve ihtiyaçlarınıza göre planlayalım, her dakikasından keyif alacağınız bir heykel kursu programıyla hayatınıza renk katalım.

[widget-173]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 18 77